سونی احتمالا در آینده‌ای نزدیک دست به عرضه نسخه‌ای جدید از پلی استیشن 5 دیجیتال بزند.
طبق دفترچه‌ راهنمای منتشر شده در سایت سونی برای کنسول پلی استیشن 5، به‌نظر می‌رسد این شرکت ژاپنی در صدد عرضه نسخه‌ای جدید از پلی استیشن 5 دیجیتال است. این نسخه‌ی جدید گویا هفت درصد از نسخه حال حاضر پلی استیشن 5 دیجیتال سبک‌تر است. مدل جدید پلی استیشن 5 دیجیتال که احتمالا با کد CFI-1100B به بازار عرضه شود، ۳۰۰ گرم از نسخه حال حاضر پلی استیشن 5 دیجیتال (با کد CFI-1000B) سبک‌تر خواهد بود. کاهش وزنی که احتمالا بسیاری از کاربران متوجه آن نشوند.
به‌نظر می‌رسد کاهش وزن تنها تغییر نسخه به‌روزرسانی‌شده و احتمالی پلی استیشن 5 دیجیتال نخواهد بود. بنابر گزارش‌ها، نسخه جدید و احتمالی پلی استیشن 5 دیجیتال علاوه‌بر کاهش وزن، با یک پیچ بهبودیافته در قسمت پایه‌ی کنسول عرضه خواهد. همان‌طور که می‌دانید کنسول پلی استیشن 5 دارای یک پایه است که به کمک یک پیچ در قسمت پایینی کنسول نصب می‌شود. برخی از کاربران در چند ماه گذشته با پیچ تعبیه شده در این پایه و استفاده از آن به مشکل خورده‌اند. حال به نظر نسخه جدید پلی استیشن 5 دیجیتال این مشکل را حل می‌کند.
سونی تاکنون عرضه نسخه جدید پلی استیشن 5 دیجیتال را تایید یا رد نکرده است اما طبق شواهد به‌نظر می‌رسد عرضه نسخه‌ بهبودیافته از پلی استیشن 5 دیجیتال موضوعی قطعی است. کنسول‌های پلی استیشن 5 و پلی استیشن 5 دیجیتال در تاریخ ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان) به‌صورت رسمی عرضه شدند. پلی استیشن 5 پس از مدتی به رکورد سریع‌ترین فروش یک کنسول خانگی در کشور آمریکا دست پیدا کرد. پلی استیشن 5 در ماه‌های اخیر با کمبود موجودی مواجه بوده اما با این وجود تاکنون بیش از ۸.۶ میلیون نسخه از این کنسول به فروش رسیده است.source

توسط funkhabari