آب داغ از مسیر شلنگ شیر آب در پایین بخش سینک ظرفشویی داخل ماشین ظرفشویی می‌شود. بازوهای اسپری آب مثل یک سیستم آب‌پاش، آب را با فشار زیادی به سمت ظروف می‌پاشند. در صورتی که آب وارد شده به ماشین ظرفشویی به‌ حد مناسب گرم نشود (یعنی دمای کمتر از 140 درجه) در تمیز نمودن ظروف به مشکل خواهیم خورد. در ادامه این مقاله از آی پی امداد به بررسی چندین مورد از معروفترین علل داغ نشدن آب ماشین ظرفشویی می پردازیم.
 
در درون ماشین ظرفشویی برای استفاده از آب داغ جهت شستشو مناسب ظروف از پروسه‌ای دیگر استفاده می‌گردد و در حقیقت آب در داخل ماشین ظرفشویی داغ میشود و بر روی ظروف پاشیده میشود. جهت گرم کردن آب در درون دستگاه ظرفشویی نیز از یک المنت و افزون بر آن یک پمپ حرارتی استفاده می گردد.
پمپ حرارتی که در درون ماشین ظرفشویی قرار دارد کار گرم تر کردن آب را در زمان پاشیدن آب بر روی سطح ظروف بر عهده دارد. پس اگر که موردی در پمپ حرارتی دستگاه ایجاد شود شاید در کارآیی درست آن اثرات نامطلوبی داشته باشد و از گرم شدن جلوگیری نماید. بنابراین در صورتی که مورد اصلی عدم داغ شدن آب در درون ماشین ظرفشویی به ویژه در ماشین ظرفشویی های بکو BEKO مربوط به پمپ حرارتی آن باشد توصیه می شود با نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بکو در محل تماس بگیرید.
 
از جمله بااهمیت‌ترین لوازمی که در درون ماشین های ظرفشویی وجود دارد، برد اصلی است. این برد در حقیقت در جایگاه مغز ماشین ظرفشویی بوده و همه فعالیت ها و عملکرد های آن را مدیریت و کنترل می نماید. در نتیجه یکی از مواردی که می تواند در عدم داغ شدن آب توسط دستگاه موثر باشد، برد اصلی خواهد بود که در صورت خراب شدن آن سیگنال‌های صحیح و درستی به اجزای گرمایشی دستگاه مثل پمپ حرارتی یا المنت منتقل نمی‌گردد.
دقت نمایید که برد کنترل اصلی بخش خیلی مهم و حساسی می باشد و باید به وسیله یک متخصص و یا تعمیر کار رسمی ماشین ظرفشویی مورد بررسی و تست قرار بگیرد و در صورت خرابی با یک برد تازه تعویض گردد.
 
در ماشین های ظرفشویی برای این که دمای آب به مقدار مورد نیاز و مشخص شده توسط کاربر تنظیم گردد از یک سنسور تشخیص دمای آب استفاده شده است. این سنسور در درون دستگاه دمای آب را بررسی کرده و سیگنال قطع یا فعال شدن المنت و پمپ حرارتی را صادر می‌نماید.
از همین رو اگر که مشکلی در این سنسور ایجاد گردد، می‌تواند سبب عدم فعال شدن اجزای حرارتی از جمله المنت دستگاه و داغ نشدن آب ماشین ظرفشویی بشود.
 
علت داغ نشدن آب ماشین ظرفشویی چیست؟
از جمله وظایفی که می‌تواند سبب خراب شدن و ناکارآمدی ماشین ظرفشویی گردد، استفاده های پشت سر هم و متداول از دستگاه است. ماشین ظرفشویی اغلب در صورتی که به طور متعدد و متوالی در مدت کمی مورد استفاده قرار بگیرد، بعد از مدتی شاید اختلالی در عملکردشان داشته باشند که عدم داغ شدن آب هم از آن دسته مشکلات است. در صورتی که اختلالی در این بخش در ماشین ظرفشویی های بوش داشتید می توانید مشکل خود را سریعا با تعمیرکار مجاز نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش در میان بگذارید.
 
پس از مدتی کار کشیدن از ماشین ظرفشویی به صورت طبیعی مقداری رسوبات و جرم در درون محفظه شستشو آن دیده خواهد شد که در صورت عدم تمیز کردن آن ها حتما میتواند در طولانی مدت به ماشین ظرفشویی آسیب رسانده و در عمل کرد آن نیز اختلال داشته باشد. پس از همین رو پیشنهاد می شود که حتما دستگاه را به روش های ویژه و منحصر به خود جرم گیری نموده و همه رسوبات درون آن را از بین ببرید.
در آخر به کسانی که هیچ گونه تخصصی در تعمیرات ماشین های ظرفشویی در زمینۀ داغ نشدن آب ماشین ظرفشویی به ویژه برندهای مطرحی مانند سامسونگ SAMSUNG ندارند پیشنهاد داریم که از انجام کارها و اقدامات خودسرانه خودداری نموده و برای تعمیرات ماشین ظرفشویی حتما از تکنسین ها یا تعمیرکاران مجرب نمایندگی تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ در تهران استفاده کنند.نام و ایمیل من را برای دیدگاه‌های آینده‌ام در این مرورگر ذخیره کن.

بهترین سریال های کره ای – معرفی کامل 24 سریال برتر کره‌جنوبی
کارتون باربی – معرفی مجموعه کامل 38 فیلم Barbie
بهترین فیلم های کودکانه – معرفی 50 عنوان مناسب بچه‌ها و خانواده‌ها
بهترین بازی های چند نفره اندروید را بشناسید – معرفی 33 بازی
بهترین فیلم های ماجراجویی تاریخ – معرفی 50 عنوان برتر سینمای جهان
انیمیشن های جدید 2019 – معرفی 30 انیمیشن برتر سال تا این‌جا
تله کابین رامسر – زیباترین تله کابین ایران
مسافرت به ترکیه – راهنمای سفر از چیزهایی که پیش از حرکت باید بدانید
مکان های گردشگری مشهد که پیش از سفر باید خوب بشناسید
مکان های گردشگری گیلان را پیش از سفر به این استان بشناسید
مکان های گردشگری استانبول را در اولین سفرتان مانند حرفه‌ای ها سیاحت کنید
بهترین فیلم های رزمی تاریخ سینمای جهان معرفی شدند


بهترین سریال های کره ای – معرفی کامل 24 سریال برتر کره‌جنوبی
کارتون باربی – معرفی مجموعه کامل 38 فیلم Barbie
بهترین فیلم های کودکانه – معرفی 50 عنوان مناسب بچه‌ها و خانواده‌ها
داغ نشدن آب ماشین ظرفشویی چرا رخ می‌دهد؟ [عمده‌ترین دلایل فنی]
« زخم کاری » محمدحسین مهدویان متفاوت‌ترین سریال نمایش خانگی
تله کابین رامسر – زیباترین تله کابین ایران
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت بنتک می‌باشد

source

توسط funkhabari