کپی لینک
یکی از مدیران بخش تهیه و انتشار آثار مارول، ویکتوریا آلونسو (Victoria Alonso) اخیرا اعلام کرده که ظاهرا قرار است تا سریال های انیمیشنی مارول تا مدت‌ها پس از What If…? هم ادامه داشته و این مجموعه تازه نقطه شروع خواهد بود.
فاز چهارم دنیای سینمایی مارول طی یک ماه اخیر تغییر مسیرهای بسیاری را داده است؛ به نحوی که اخیرا مولتی‌ورس سینمایی مارول به جای یک جهان واحد معرفی شده و هر چیزی در آن ممکن شده تا داستان‌های متفاوت و حتی قدیمی مارول نیز حال بخشی از این دنیای گسترده حساب شوند. با این وجود، اکنون که جهان‌های مختلف و موازی معرفی شده‌اند، اتفاقات بسیاری در دنیاهای مختلف ممکن است که اتفاق افتاده باشد که خود سوال‌های بسیاری را به دنبال خواهد داشت. مانند اینکه؛ چه می‌شد اگر به جای استیو، پگی کارتر سرم ابرسرباز را دریافت می‌کرد؟ چه می‌شد اگر تونی استارک هرگز توسط سربازان تروریست دستگیر نمی‌شد؟ چه می‌شد اگر به جای پیتر کویل، شاه تی‌چالا توسط یاندو به فضا می‌رفت؟ این لیست تا چند روز و چند ماه دیگر هم اگر ادامه بدهیم، دنبال می‌شود، اما سریالی که قرار است به برخی از آن‌ها پاسخ احتمالی بدهد، What If…? خواهد بود.
در این سریال ما می‌بینیم که اگر اتفاق‌های مختلفی در نقطه‌های هیجان‌انگیز و مهم دنیای سینمایی مارول می‌افتاد، چه چیزی آینده را متفاوت می‌کرد. مانند همان دریافت سرم ابرسرباز پگی کارتر که حتی در تریلر این سریال هم وجود داشته و نشان می‌دهد که او سپری متفاوت (از نظر ظاهری) با آنچه که استیو به دست داشت را حمل می‌کند. این سریال که به زودی آغاز خواهد شد، دنباله‌ای مستقیم بر وقایع مجموعه شش قسمتی Loki است و اتفاقات آن را پس از به وجود آمدن جهان‌های موازی ادامه می‌دهد. لازم به ذکر است هرآنچه که در این سریال های انیمیشنی مارول اتفاق می‌افتد حال بخشی از MCU بوده و ممکن است در فیلم‌های بعدی این دنیای سینمایی توسط بازیگران مربوطه به تصویر کشیده شوند. اما آیا What If…? تنها سریال انیمیشنی مارول خواهد بود؟
در حال حاضر می‌دانیم که این مجموعه حتی پیش از شروع نیز برای فصل دوم تمدید شده و قرار است داستان‌های بیشتری را در جهان‌های موازی بیان کند. فصل اول آن نیز ۱۰ قسمت خواهد داشت که در هرکدام یکی از جهان‌های مختلف و روایتی متفاوت درباره ابرقهرمانان را مشاهده می‌کنیم. با این حال به نظر می‌رسد که What If…? تنها یک نقطه شروع برای سریال های انیمیشنی مارول باشد.
ویکتوریا آلونسو، نایب رئیس بخش تهیه‌کنندگی و انتشار آثار مارول، طی آخرین مصاحبه خود اعلام کرده که مدیران استودیو مارول تا حد بسیاری از اینکه قرار است تا شاهد سریال‌های انیمیشنی باشند راضی بوده و حتی قرار است آن‌ها را در آینده هم دنبال کنند. او اظهار کرده که شبکه دیزنی پلاس تا چه حد روی توسعه کار آن‌ها تاثیرگذار بوده و قرار است تا فعالیت را به بیشتری میزان ممکن برسانند و جاهای خالی را با انیمیشن‌های مرتبط پر کنند. همچنین حال که مولتی‌ورس در دنیای سینمایی مارول به وجود آمده، دیگر جای هیچ مشکلی برای ادامه دادن داستان‌های متفاوت، بدون دنبال کردن خط اصلی نیست! تا حدی که حتی در تریلر سریال What If…? بخشی از داستان کمیک Marvel Zombies هم دیده شده که در آن برخی از ابرقهرمانان از جمله کاپیتان آمریکا به زامبی تبدیل می‌شوند.
به هر حال جستجو کردن و ماجراجویی در دنیای بزرگ سینمایی مارول و داستان‌های آن می‌تواند به لطف سریال‌های انیمیشنی به هدفی کاملا دست‌یافتنی تبدیل شود، اما برای طرفدارانی که تا به امروز به دیدن سریال‌های فوق‌العاده جذابی مانند WandaVision و Loki عادت داشته‌اند، باید دید که جهان انیمیشن‌ها چطور می‌تواند نظر افراد را جلب کند.
فصل اول سریال What If…? در تاریخ ۲۰ مرداد (۱۱ آگوست) در قالب ۱۰ قسمت مجزا و به صورت هفتگی پخش خواهد شد.
مطالب مرتبط
پربحث‌ترین‌ها
پربازدید‌ترین‌ها
دیگه چه خبر؟
دسترسی

source

توسط funkhabari