ترکیه کشوری مملو از زیبایی است. از دامنه‌های کوهستانی و دشت‌های حاصل خیز آن گرفته تا خانه‌هایی با معماری سنتی و سواحل زیبا و دهکده‌های کوچک‌وبزرگ که مردمان زیادی هر روزه در آن رفت‌وآمد می‌کنند. اگر اهل سفر به مکان‌های تاریخی و زیبا هستید با ما همراه باشید تا درباره مسافرت به ترکیه ، تاریخ این کشور و زیبایی‌های آن بیشتر بدانیم. کشور ترکیه را بسیاری باعنوان یک کشور تاریخی می‌شناسند، زیرا تاریخ چندین فرهنگ مختلف‌را در خود جای داده است. امروزه مجموعه‌ای از اماکن تاریخی و مکان‌هایی که با کاوش باستان‌شناسان در این کشور کشف شده است، توانسته جایگاه بسیار بالایی را در فهرست میراث جهانی یونسکو برای این کشور به ‌دست بیاورد.
از شهرهای کلاسیک مانند پرگامون و افسس(Ephesus) در اژه ترکیه گرفته تا کپادوگیه که شبیه به یک پری در آنتولی قرار گرفته است و کلیسا‌های سنگی، قنات‌های رومی، کلیساهای بیزانس و مساجد و کاخ‌های عثمانی همگی جزو مکان‌های تاریخی و دیدنی ترکیه هستند که نظر بسیاری از گردشگران را برای مسافرت به ترکیه جلب کرده‌اند.
 
راهنمای مسافرت به ترکیه
ترکیه به‌عنوان یک مقصد تعطیلاتی بسیار عالی برای پیروجوان، دوستداران ساحل و مکان‌های دیدنی شناخته شده است. کشور ترکیه با 80 میلیون جمعیتی که در خود جای داده است باز هم افتخار این را دارد که مردم گوناگون با فرهنگ، آداب، رسوم و دین مختلف را به‌خود جذب کند. سنت مهمان‌نوازی مصطفی کمال آتاتورک، پدر ترک‌ها، و بنیان‌گذار ترکیه مدرن همچنان در میان مردم این سرزمین وجود دارد و قطعا شما هم در مسافرت به ترکیه با مهمان‌نوازی مردمان این سرزمین روبه‌رو خواهید شد.
علاوه‌براین کشور ترکیه یک کشور پویا از نظر تغییرات فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است که معمولا در تمامی بحث‌ها و وقایع شرکت می‌کند و سعی دارد آینده کشور ترکیه را بهتر از گذشته بسازد.
 
مسافرت به ترکیه با هواپیما
معمولا مقاصد مسافرت به ترکیه با هواپیما به دو دسته تقسیم می‌شود:
پرواز از اروپا به ترکیه: هواپیمایی ملی ترکیه با خط هوایی TK از فرودگاه‌های فرانکفورت، فردریشافن، دوسلدورف، گراس، سالزبورگ و زوریخ به فرودگاه بین المللی آتاتورک( IST) پرواز می‌کند و همچنین برای استانبول و آنتالیا نیز خدمات هوایی را شامل می‌شود. پروازهایی که از فرانکفورت، برلین، هانوفر، کلن و اشتوتگارت صورت می‌گیرد در فرودگاه بین المللی Sabiha Gökçen) SAW) به‌زمین می‌نشیند. علاوه‌براین خطوط هواپیمایی دیگری مانند لوفت هانزا، خطوط هوایی اتریش و خطوط هوایی بین المللی سوییس و برلین ایر پروازهایی به‌سمت استانبول، ازمیر، بدروم و … را دارند.
پرواز از ایالات متحده به ترکیه: اگر قصد مسافرت به ترکیه از ایلات متحده را دارید می‌توانید از پروازهای مستقیم شیکاگو و نیویورک به ترکیه استفاده کنید.
 
مسافرت به ترکیه با قطار
یکی از روش‌های مسافرت به ترکیه از راه زمینی، سفر با قطار است. برای مسافرت به ترکیه با قطار اگر در کشورهای اروپایی مانند مونیخ باشید می‌توانید با بالکان اکسپرس که روزانه از مونیخ حرکت می‌کند، سفر کنید. این قطار در وین و صوفیه متوقف می‌شود و حدود 40 ساعت پس از حرکت به استانبول می‌رسد. علاوه‌براین قطارهایی از کلن و زوریخ نیز به‌مقصد ترکیه وجود دارد. قطارهای موتوری مختلفی نیز در آلمان و ویلاچ اتریش وجود دارد که راه ارتباطی با ادرنه ترکیه دارند.
اگر قصد دارید از ایران با قطار مسافرت به ترکیه را تجربه کنید باید بگوییم که راه خوبی را انتخاب کرده‌اید زیرا با قطار پس از 70 ساعت در ترکیه پیاده می‌شوید. حال شما برای مسافرت به ترکیه با قطار دو راه دارید: قطار تبریز وان و یا قطار تهران آنکارا که اگر از تبریز با قطار حرکت کنید میزان مسافت نیز کمتر می‌شود.
 
مسافرت به ترکیه با ماشین
اگر در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید برای مسافرت به ترکیه می‌توانید راه زمینی ماشینی را انتخاب کنید. مثلا سریع‌ترین مسیر از آلمان با یوگسلاوی سابق حدود 1800 کیلومتر است که این مسافت را باید طی کنید یا می‌توانید مسیرهای زمینی و البته طولانی‌تری از طریق اتریش، مجارستان، رومانی و بلغارستان را نیز انتخاب کنید که حدود 2100 کیلومتر تا ترکیه مسافت دارند و اما از شهرهایی مانند ونیز یا بروندیسی ایتالیا هم می‌توانید با گرفتن کشتی کمی این مسیر را کوتاه‌تر کنید.
اما اگر در ایران هستید و می‌خواهید مسافرت به ترکیه با خودرو شخصی را تجربه کنید بهتر است ابتدا مقدماتی مثل گواهی‌نامه بین‌المللی، بیمه آکسا، پلاک ترانزیت و … را فراهم کنید و سپس اگر از تهران قصد مسافرت به ترکیه زمینی را کرده‌اید، ابتدا به تبریز بروید که مسافت بین تهران تا تبریز حدود 650 کیلومتر است. حال شما برای ورود به ترکیه می‌توانید از سه نقطه مرزی بازرگان، رازی و سرو عبور کنید که مرز بازرگان در 290 کیلومتری شهر تبریز، مرز رازی در 70 کیلومتری شهر خوی و مرز سرو در 60 کیلومتری ارومیه قرار دارد. اما بهترین مسیری که به شما پیشنهاد می‌کنید، مرز بازرگان است زیرا جاده به‌نسبت خلوت‌تری دارد.
 
مسافرت به ترکیه با اتوبوس
برای سفر به استانبول ترکیه از طریق اتوبوس می‌توانید در اتحادیه اروپا از اتریش و آلمان سفر کنید. اما اگر در ایران هستید از دو شهر تهران و تبریز می‌توانید با اتوبوس به استانبول ترکیه سفر کنید. پایانه‌های آزادی(غرب) و پایانه بیهقی( آرژانتین) از تهران به‌سمت استانبول اتوبوس دارند که به‌صورت تقریبی هزینه هر بلیط آن‌ها 150 تا 300 هزار تومان است و در شهر تبریز پایانه مرکزی تبریز به‌سمت استانبول اتوبوس دارد که بلیط آن بین 180 تا 300 هزارتومان متغیر است.
 
یکی از راه‌های مسافرت به ترکیه با تور است. از مزیت‌هایی‌که تورهای ترکیه دارند می‌توان به‌آشنایی با افراد و همسفرهای مختلف، دیدوبازدید از بیشتر مکان‌های دیدنی و راحتی حمل‌ونقل در ترکیه اشاره کرد. در واقع وجود راهنما یا همان تور لیدر کمک می‌کند که حتی اگر شما به‌زبان ترکی مسلط نباشید هم بتوانید ارتباط برقرار کنید و از طرفی تور لیدر به‌تمام مسیرهای لازم تسلط کافی دارد. اما با این‌حال انتخاب با شما است که مسافرت ترکیه بدون تور و شخصی را انتخاب کنید یا برعکس.
 
تقریبا می‌توان گفت فصل بهار یکی از بهترین فصل‌ها برای مسافرت به ترکیه است زیرا میزان بارندگی به‌حداقل‌خود می‌رسد و سرسبزی و زیبایی شهرهای آن دو چندان می‌شود. اما اگر به‌دنبال سفری کم هزینه‌ و در واقع سفر مقرون‌به‌صرفه‌تر به ترکیه هستید ما مسافرت به ترکیه در زمستان و پاییز را به‌شما پیشنهاد می‌دهیم چراکه تعداد مسافران در این دو فصل کمتر است و قطعا هزینه سفر و هتل برای شما کمتر خواهد بود. البته ناگفته نماند که مسافرت به ترکیه در پاییز زیبایی‌های خاص خودش را نیز به‌همراه دارد فقط یادتان نرود که برای این فصل‌ها حتما لباس گرم بردارید.
 
هزینه سفر، آن‌هم به کشوری دیگر قطعا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. مثلا اگر مسافرت به ترکیه با تور را انتخاب کنید بسته به نوع هتل، تعداد روز و … هزینه‌ها به‌طورمیانگین از دو میلیون تومان شروع می‌شود. برای سفر به ترکیه با هواپیما از تهران و یا تبریز باید میانگین یک میلیون دویست به بالا برای بلیط در نظر بگیرید. هزینه سفر به ترکیه با اتوبوس هم بین سیصد هزار تومان تا سیصد و شصت هزار تومان است( البته این تنها هزینه بلیط است و هزینه هتل را باید خودتان بسته به نوع هتل و تعداد روز مشخص کنید).
 
امروزه سفر به کشورهای دوست و همسایه، به‌خصوص برای ما ایرانیان، مرسوم شده است. مسافرت به ترکیه نیز یکی از سفرهایی است که اکثر ایرانیان دوست دارند آن‌را تجربه کنند زیرا از لحاظ فرهنگی و تاریخی به ایران نزدیک است. در این مقاله هم سعی بر آن بود تا به سفر به ترکیه از بُعدهای مختلف بپردازیم و شما را با انواع راه‌های سفر به ترکیه آشنا کنیم.
 
منبع: Travellers Archiveنام و ایمیل من را برای دیدگاه‌های آینده‌ام در این مرورگر ذخیره کن.

بهترین سریال های کره ای – معرفی کامل 24 سریال برتر کره‌جنوبی
کارتون باربی – معرفی مجموعه کامل 38 فیلم Barbie
بهترین فیلم های کودکانه – معرفی 50 عنوان مناسب بچه‌ها و خانواده‌ها
بهترین بازی های چند نفره اندروید را بشناسید – معرفی 33 بازی
بهترین فیلم های ماجراجویی تاریخ – معرفی 50 عنوان برتر سینمای جهان
انیمیشن های جدید 2019 – معرفی 30 انیمیشن برتر سال تا این‌جا
تله کابین رامسر – زیباترین تله کابین ایران
مسافرت به ترکیه – راهنمای سفر از چیزهایی که پیش از حرکت باید بدانید
مکان های گردشگری مشهد که پیش از سفر باید خوب بشناسید
مکان های گردشگری گیلان را پیش از سفر به این استان بشناسید
مکان های گردشگری استانبول را در اولین سفرتان مانند حرفه‌ای ها سیاحت کنید
بهترین فیلم های رزمی تاریخ سینمای جهان معرفی شدند


بهترین سریال های کره ای – معرفی کامل 24 سریال برتر کره‌جنوبی
کارتون باربی – معرفی مجموعه کامل 38 فیلم Barbie
بهترین فیلم های کودکانه – معرفی 50 عنوان مناسب بچه‌ها و خانواده‌ها
داغ نشدن آب ماشین ظرفشویی چرا رخ می‌دهد؟ [عمده‌ترین دلایل فنی]
« زخم کاری » محمدحسین مهدویان متفاوت‌ترین سریال نمایش خانگی
تله کابین رامسر – زیباترین تله کابین ایران
کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به شرکت بنتک می‌باشد

source

توسط funkhabari