کپی لینک
طبق اعلام رسمی کمپانی الکترونیک آرتس (Elctronic Arts) علاوه بر معرفی بیشتر بازی Battlefield 2042 تریلر بخش Portal نیز منتشر شد که در آن می‌توان دید که چطور بازیکنان قادر خواهند بود تا نقشه عناوین قدیمی از سری بتلفلید را با یکدیگر ادغام کرده و از اسلحه‌ها، سربازها و قابلیت‌های هرکدام بهره بگیرند.
چنان که به نظر می‌رسد، رویداد EA Play 2021 بیشتر از آنچه که طرفداران انتظارش را داشتند بازی‌ها و عناوین مهم و مختلفی را در قالب تریلرهای مختلف به تصویر کشید. این مراسم آنلاین که به نسبت دیگر رویدادها کمی کوتاه‌تر نیز بود، شامل معرفی عنوانی تازه در سری Dead Space و همچنین توضیحات اضافه درباره بازی Battlefield 2042 بود که یک عنوان سبک چند نفره و بسیار گسترده حساب می‌شود. اما در کنار این بازی‌ها، در آخر نوبت به تریلر بازی دیگری به نام Battlefield Portal رسید که قرار است تا پکیج بتلفیلد برای سال جاری را به خوبی تکمیل کند!
عنوان Battlefield 2042 خود در سبک چند نفره بوده و بخش‌های بسیار متفاوتی دارد. با این وجود، اگر به عناوین قدیمی این سری از جمله Battlefield 1942، Battlefield 3 و همچنین Battlefield Bad Company 2 علاقه دارید، ظاهرا روی دور شانس هستید! چراکه طبق اعلام رسمی، نوعی بازسازی یا به اصطلاح Remake کوچک روی بخش چند نفره آن‌ها اعمال شده و در قالب Battlefield Portal در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت.
در این عنوان که همزمان با خود Battlefield 2042 عرضه می‌شود، می‌توانید از برخی مپ‌های سه بازی قدیمی ذکر شده برای ساختن محیطی رقابتی استفاده کنید که در آن بازیکنان با اسلحه‌ها و سربازهای مربوط به همین عناوین، در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. این در حالی است در شایعه‌های گذشته، شنیده شده بود که تنها برخی از نقشه‌ها به Battlefield 2042 اضافه شده و چیزی از استفاده کامل از محیط آن‌ها گفته نشده بود.
برای مثال شما می‌توانید با قابلیتی تحت عنوان Battlefield Builder، در نقشه El Almein بازی Battlefield 1942 از ماشین‌های حاضر در Battlefield 3 استفاده کرده و سربازان روسی Bad Company 2 را در آن‌ها در مقابل دشمنان گروه Rangers آمریکا قرار دهید. این یعنی دست بازیکن به عنوان یک سازنده کاملا آزاد بوده و حتی در ساخت و طراحی مودهای مختلف بازی آزاد خواهد بود تا فرد بتواند همانطور که باید و شاید روی شخصی‌سازی نقشه و مود مورد نظر خود تمرکز کند. البته باید بدانید که این قابلیت وجود دارد تا از همان مودهای قبلی و کلاسیک بازی مربوطه به عنوان قالب استفاده کنید یا اینکه چیزی را کاملا شخصی و خاص طراحی کنید.
با این وجود باید بدانید که نقشه‌های گفته شده درباره بازی‌های قدیمی سری که در تریلر بازی Battlefield Portal نمایش داده شده‌اند، همگی توسط موتور گرافیکی Battlefield 2042 طراحی شده و حتی برخی بخش‌ها و ایرادهای تکنیکال گذشته را هم برطرف کرده‌اند. برای مثال شما در نقشه‌های بازی Battlefield 1942 حال می‌توانید با خیال راحت با موشک به ساختمان‌ها بزنید و انتظار داشته باشید تا طی چند ثانیه به خاک خالی تبدیل شود؛ موردی که در عنوان اصلی به دلیل محدودیت‌هایی که موتور گرافیکی Refractor داشت هرگز میسر نبود.
به هر حال توجه به جزئیات در این عنوان به حدی بالاست که با یک سندباکس کاملا حرفه‌ای مواجه هستید؛ تا حدی که حتی می‌توانید دکمه دراز کشیدن روی زمین، نحوه کشیدن اسلحه، گذاشتن ارتقا و قابلیت‌ها روی اسلحه یا حتی نحوه راندن ماشین به صورت مدرن یا کلاسیک را هم کنترل کنید. علاوه بر آن، سازندگان نوعی سیستم را در این عنوان طراحی کرده‌اند که با استفاده از آم می‌توانید به راحتی حالت تغییر هوا و وضعیت جوی در بازی Battlefield 2042 را هم در این نقشه‌های قدیمی راه‌اندازی کنید. همچنین در نظر داشته باشید که در صورت نیاز، سبکی گسترده‌تر از این نقشه‌ها نیز توسط سازندگان طراحی شده که کاملا مناسب بازی در حالت ۱۲۸ نفره خواهد بود!
علاوه بر آن، اگر به طراحی یا ساخت بازی علاقه داشته یا در این زمینه حرفه‌ای هستید، می‌توانید با قابلیت Builder’s logic editor دسترسی فوق‌العاده بیشتری را روی همه جای نقشه‌ها داشته و همه چیز را در کنترل خود بگیرید. به عبارتی می‌توان گفت، اینبار شما سازنده بتلفیلد جدید باشید!
بازی Battlefield Portal همراه با عنوان Battlefield 2042 در تاریخ ۳۰ مهر (۲۲ اکتبر) برای خرید در دسترس کاربران کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس – اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن 5، پلی استیشن 4 و همچنین پلتفرم رایانه شخصی قرار خواهد گرفت. با این وجود در نظر داشته باشید که کنسول‌های نسل هشتمی تنها قابلیت پشتیبانی از نقشه‌های ۶۴ نفره را خواهند داشت.
مطالب مرتبط
پربحث‌ترین‌ها
پربازدید‌ترین‌ها
دیگه چه خبر؟
دسترسی

source

توسط funkhabari