کپی لینک
چندی پیش فهرست اسامی برندگان مراسم Game Developers Choice Awards 2021 منتشر شد که جایزه بهترین بازی سال این بار به اثر مستقل Hades اختصاص یافت.

سال گذشته میلادی یکی از مهم‌ترین دوره‌های صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رفت که کنسول‌های نسل هشتم ایکس‌باکس و پلی‌استیشن پس از چند سال رقابت، سرانجام از صحنه کنار زده شدند و پلتفرم‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس اس و پلی‌استیشن 5 رسما فعالیت خود را آغاز کردند. در کنار کنسول‌های جدید، در سال گذشته بازی‌های متنوع و گوناگونی از سوی ناشران مختلف راهی بازار شدند که برخی‌ها حسابی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفته و موفقیت‌های زیادی را برای خالق خود به همراه آوردند و برخی دیگر نیز عملکرد چندان خوبی از خود نشان ندادند.
در همین راستا، شب گذشته بود که مراسم Game Developers Choice Awards 2021 و Independent Games Festival Awards به عنوان بخشی از رویداد GDC برگزار شد و در جریان آن، اسامی برندگان برندگان مشخص شدند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، بازی مستقل Hades به لطف طراحی جالب و صداگذاری عالی، در این نمایشگاه به خوبی درخشید و در گروه بهترین بازی سال و رقابت با آثار پرطرفدار و بزرگی همچون گوست آو سوشیما، انیمال کراسینگ نیو هورایزن و The Last of Us Part II پیروز شد.
موفقیت این عنوان مستقل صرفا به دریافت جایزه بهترین بازی سال خلاصه نمی‌شود، بلکه بازی مذکور در گروه بهترین صداگذاری و بهترین طراحی نیز برنده شد. جدیدترین ساخته‌ی استودیوی سرشناس ساکر پانچ یعنی گوست آو سوشیما نیز دست خالی از این رویداد بیرون نرفت و از نظر مخاطبان به عنوان بهترین بازی سال انتخاب شد. به علاوه، این عنوان در گروه بهترین طراحی بصری هم رقبای مطرحی همچون سایبرپانک 2077 را کنار زد. پرافتخارترین بازی تاریخ به نام The Last of Us Part 2 در طول این جشنواره توانست جایزه بهترین روایت داستان را تصاحب کند. Genshin Impact هم به عنوان بهترین بازی موبایل سال انتخاب شد و اثر Dreams هم به عنوان بهترین نوآوری سال شناخته می‌شود.
از دیگر جوایز مراسم امسال می‌توان به جایزه پیشگام اشاره کرد که این بار به تام فولپ، خالق Newgrounds، رسید. جایزه یک عمر دستاورد هم به لارالین مک‌ویلیامز تعلق گرفت. گفتنی است که او نزدیک به ۲۸ سال در صنعت بازی‌های ویدیوی فعالیت کرده که کارگردانی بازی Free Realms، محصول شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی، و طراح ارشد بازی Full Spectrum Warrior از بهترین دستاوردهای او به شمار می‌روند.
در ادامه می‌توانید لیست اسامی نامزدها و همچنین برندگان مراسم Game Developers Choice Awards را در گروه‌های مختلف مشاهده کنید. گفتنی است که برنده‌ی هر گروه به صورت پررنگ و با رنگ سبز نشان داده شده است.
بهترین صداگذاری

بهترین شروع به کار

بهترین طراحی

بهترین نوآوری

بهترین بازی موبایل

بهترین روایت داستان

بهترین تکنولوژی

بهترین طراحی بصری

بهترین بازی واقعیت مجازی و افزوده

بهترین بازی سال

بهترین بازی از نظر مخاطبان

جایزه پیشگام
جایزه دستاورد یک عمر
در کنار برگزاری رویداد جوایز منتخب بازی‌سازان، مراسم جوایز بازی‌های مستقل نیز برگزار شد که در جریان آن اثر Vessels توانست جایزه بهترین بازی دانش‌آموزی را به خود اختصاص دهد. همچنین، Umurangi Generation در گروه بهترین روایت داستان اول شد و Arrog هم جایزه بهترین بازی سال از نظر مخاطبان را از آن خود کرد. در ادامه می‌توانید فهرست برندگان مراسم Independent Games Festival Awards را مشاهده کنید:
در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با برندگان مراسم جوایز منتخب بازی‌سازان و جوایز بازی‌های مستقل چیست؟ به نظر شما، کدام یک از آثار فوق شایسته دریافت جایزه بهترین بازی سال بود؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.
پربحث‌ترین‌ها
پربازدید‌ترین‌ها
دیگه چه خبر؟
دسترسی

source

توسط funkhabari