دنیای بازی در شبکه‌های اجتماعی
به گفته برنامه نویس ارشد کمپانی ولو، در زمان طراحی و توسعه کنسول دستی Steam Deck طی چند سال، سازندگان تمامی بازی‌های جدید و روز دنیا روی این کنسول امتحان کردند و همواره این کنسول در اجرای بازی‌ها موفق بوده‌است. برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادهای دنیای بازی، با دنیای بازی همراه باشید.
از زمان رونمایی از کامپیوتر دستی Steam Deck توسط شرکت ولو تا به امروز، تقریبا تمامی رسانه‌ها و مخاطبان دنیای گیم در حال صحبت درباره آن هستند و دلیل آن نیز بسیار واضح است. یک کامپیوتر دستی که بتوانند تمامی بازی‌های موجود در پلتفرم استیم را اجرا کند، حقیقتا تحسین برانگیز و جالب توجه است. با تمام این تفاسیر هنوز یک پرسش بزرگ بی پاسخ مانده‌است و احتمالا تا زمان انتشار دستگاه نیز پاسخ آن مبهم خواهند ماند: آیا واقعا استیم دک می‌تواند تمامی بازی‌های موجود در استیم را اجرا کند؟ سازندگان در معماری این کنسول از یک ورژن شخصی سازی شده Steam OS به عنوان سیستم عامل و قابلیت Porton برای اجرای هر چه روان‌تر بازی‌ها بهره برده‌اند. متاسفانه Porton در کذشته با ایراداتی مواجه بوده‌است و آن طور که از مشخصات Steam Deck پیداست، شاید این دستگاه برای اجرای بازی‌ها با گرافیک فنی بالا چندان مناسب نباشد.
با تمام این تفاسیر ظاهرا ولو هنوز با چنین مشکلی مواجه نشده‌است. برنامه نویس ارشد شرکت در مصاحبه‌ای با وبسایت IGN اعلام کرد آن‌ها سال هاست در حال بررسی و آزمایش کنسول دستی Steam Deck هستند و در مراحل اولیه این دستگاه در اجرای برخی بازی‌های جدید لنگ می‌زد اما، اکنون هنوز هیچ بازی‌ای نیست که در فروشگاه استیم وجود داشته باشد و روی این کنسول اجرا نشود.
در پروتوتایپ‌های اولیه بازی‌های قدیمی به راحتی روی دستگاه اجرا می‌شدند اما، چالش اصلی اجرا کردن بازی‌هایی بود که سال گذشته عرضه شده‌اند، در معماری و سخت افزار جدیدی که برای استیم دک طراحی کرده‌ایم، این بازی‌ها نیز بدون مشکل و با کیفیت مطلوبی اجرا می‌شوند و اکنون ما به هدف خود برای اجرای کردن بازی‌های مد نظر خود یا همان تمام بازی‌های موجود در کتابخانه استیم رسیده‌ایم. واقعا ما هیچ بازی‌ای را پیدا نکردیم که نتوان روی استیم دک اجرا کرد.
استیم دک دسامبر سال ملاید جاری به صورت جهانی روانه بازار می‌شود.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


۲ شهریور ۱۴۰۰
۳ شهریور ۱۴۰۰
۱۵ مهر ۱۴۰۰
۲۰ مهر ۱۴۰۰
۳۰ مهر ۱۴۰۰
۶ آبان ۱۴۰۰
سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰
جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
جمعه ۲۰ آبان ۱۴۰۱
نقد و بررسی بازی
تریلر بازی‌ها
بازی موبایلی
جدول زمانی
استفاده از مطالب دنیای بازی بدون ذکر منبع، کاری غیراخلاقی است.

source

توسط funkhabari