بازی‌های رایگان هم می‌توانند جذاب باشند
ویجیاتو >> اخبار و مقالات >> مقالات

۱۵ دیدگاه

پلتفرم پی‌سی هموراه یکی از جذاب‌ترین پلتفرم‌های بازی‌های ویدیویی بوده است و عناوین شاهکاری هم نیز به صنعت بازی‌های ویدیویی هدیه کرده. عناوینی که فارغ از سبک‌هایشان، تجربه‌ای جذاب بودند و گاه شما را راهی دنیای جادوی سیاه و گاه شما را مسافر سفری جذاب به دل قلعه‌های صلیبی کرده‌اند. اما در این میان بازی‌های رایگان بسیاری هستند که علی‌رغم کیفیت خوبشان، می‌توانند انتخاب مناسبی برای عاشقان پلتفرم پی‌سی باشند. عناوینی که برخی از آن‌ها نیازی به سیستم‌های قدرتمندی ندارند و تجربه آن‌ها می‌تواند بسیار دوست داشتی نیز باشد.
۲۰ بازی استراتژیک برتر که نباید تجربه‌شان را از دست بدهید
۳۰ بازی شوتر اول شخص برتر که نباید تجربه‌شان را از دست بدهید
۳۰ بازی نقش آفرینی برتر تاریخ که نباید تجربه‌شان را از دست بدهید
هرچه باشد، اینجا صحبت از پلتفرم پی‌سی است و جای تعجبی نیست که بازی‌‌ها و سبک‌های متنوعی را ببینیم. بنابراین اگر به دنبال بهترین بازی‌های رایگان برای پلتفرم پی‌سی هستید، در ادامه این مطلب همراه ویجیاتو باشید تا این‌بار سری به دنیای بازی‌های رایگان پی‌سی بزنیم و آغاز کننده ماجرایی جذاب باشید.
در سال ۲۰۱۶ وقتی Shadowverse برای اولین بار در ژاپن برای پلتفرم موبایل عرضه شد، خیلی زود توانست تا به یکی از بهترین بازی‌های استراتژی – کارتی موبایلی تبدیل شود و توسعه دهندگان این بازی را نسبت به آینده آن، امیدوار کرد. گیم‌پلی بازی تلاش می‌کرد که با استفاده از المان‌ CCG و داستانی جذاب، تجربه‌ای فوق‌العاده از یک بازی استراتژيک کارتی باشد.
در بازی هفت کلاس از نیرو‌های مختلف وجود دارند که شما می‌توانید با توجه به سبک بازیتان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و مشغول بازی شوید. علی‌رغم اینکه Shadowverse برای اولین بار روی موبایل عرضه شد، اما پورت آن روی کامپیوتر‌های شخصی یکی از دلایلی است که سبب می‌شد تا ما این بازی را در این لیست معرفی کنیم.
بازی Hearthstone یکی دیگر از عناوین دوست داشتنی رایگانی است که در سال ۲۰۱۴ توسط استودیوی Blizzard راهی پلتفرم پی‌سی شد. Hearthstone یک بازی کارتی استراتژی است که با بهره‌گیری از المان‌های CCG تلاش می‌کند تا خودش را متمایزتر از دیگر عناوین مشابه نشان دهد. گیم‌پلی بازی به معنای واقعی کلمه اعتیادآور است و می‌تواند با گیم‌ مودهای مختلف ساعت‌ها شما را مشغول خود کند. شما می‌توانید Hearthstone را به صورت چند نفره با دوستانتان و یا به صورت تک نفره تجربه کنید و از بازی کردن Hearthstone نهایت لذت را ببرید.
اگر دلتان برای رانندگی با ربات‌های جنگی و ماشین آلات نظامی تنگ شده است، بازی MechWarrior Online می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد. بازی در واقع یک شبیه‌ساز رایگان از رانندگی و کنترل ربات‌های غول پیکر است. اما موضوع به همین سادگی‌ هم نیست! شما باید همه‌چیز را تحت کنترل داشته باشید. از اسلحه‌ها و مهمات بگیرید، تا دمای سیستم همگی برعهده شماست و باید تمام تلاشتان را برای کنترل این ربات غول پیکر انجام دهید. بازی محتوای بسیاری را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد، محتوایی سبب شده است MechWarrior Online حداقل یکبار ارزش تجربه کردن را داشته باشد و تبدیل به عنوانی دوست داشتنی شود.
اگر دلتان برای ماجراجویی در دل سرزمین‌های جادویی تنگ شده است، حتما باید سری به عنوان Dungeons & Dragons Online بزنید! بازی در سال ۲۰۰۶ توسط استودیوی Warner Bros. Interactive عرضه شد و تجربه‌ای جذاب را از یک بازی نقش آفرینی با تمی فانتزی برای هوادارن پلتفرم پی‌سی به ارمغان آورد. اگرچه بیش از ۱۰ سال از انتشار Dungeons & Dragons Online می‌گذرد، اما تجربه آن همچنان هم می‌تواند جذاب باشد و خالی از لطف نیست.
عنوان Legends of Runeterra در واقع یکی از جدیدترین بازی کارتی‌های رایگان است که در اوایل سال ۲۰۲۰ عرضه شده. عنوانی که حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و سعی می‌کند که با المان‌های MOBA و نقش آفرینی، یک عنوان کارتی جذاب باشد. بازی برخلاف دیگر رقبای خودش و دیگر عناوین مشابه، گیم‌پلی پویا‌تری دارد و دیگر خبری از یک عنوان کسل کننده نیست. شما باید با کارت‌هایی که در اختیارتان قرار داده می‌شود با دیگر بازیکنان مقابله کنید و درنهایت تجربه‌ای دوست داشتنی داشته باشید.
بازی‌های رایگان کارتی پی‌سی بقدری جذاب هستند که نمی‌توان هیچ مرزی برای آن‌ها مشخص کرد و طبعا دیدن چندین بازی کارتی در این لیست، چندان هم جای تعجبی ندارد. HEX: Shards of Fate یکی از همین بازی‌‌هاست. عنوانی که مکانیزم‌های بسیار ساده‌ای دارد و بدون ریخت و پاش‌های اضافی تلاش می‌کند که جذاب باشد. بازیکنان در این بازی باید به صورت مستقیم با کارت‌هایی که در اختیارشان به صورت رندوم قرار داده می‌شود، مبارزه کنند. Shards of Fate به صورت رایگان روی پلتفرم استیم قرار گرفته است و شما می‌توانید خیلی راحت، به سراغش بروید.
بازهم استودیوی Valve و عنوانی جذاب! وقتی صحبت از بازی‌های پی‌سی می‌شود، طبیعی است که اسم استودیوی Valve را بارها ببینیم. سال ۲۰۱۰ بود که استودیوی Valve عنوان Alien Swarm را منتشر کرد. بازی از بسیاری از فیلم‌های ترسناک عملی – تخیلی الهام گرفته شده است و این‌بار شما را راهی مبارزه با موجودات ترسناک فضایی می‌کند. دوربین ایزومتریک بازی سبب شده است که فضای Alien Swarm بیش از بیش دارک‌تر شود و تجربه آن، بسیار لذت‌بخش‌تر از قبل شود.
اما هرگر نمی‌توان که بازی‌های پلتفرمر را نادیده گرفت. Spelunky یکی از جذاب‌ترین بازی‌های رایگان پلتفرمر است که گیم‌پلی بامزه‌اش می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند. بازی در سال ۲۰۱۲ با الهام از بازی‌های ۸ بیتی ساخته شد و توانست که دید بسیاری از منتفدان را به سمت خودش جلب کند. درباره بازی چیز چندانی نمی‌توان نوشت، جز اینکه Spelunky یک عنوان شاهکار پلتفرمر است و می‌تواند انتخاب خوبی برای عاشقان بازی‌های کلاسیک و نوستالژی باشد.
Closers یکی از جذاب‌ترین بازی‌های رایگانی است که شما می‌توانید آن را به راحتی روی پلتفرم پی‌سی تجربه کنید. عنوانی که در واقع سعی می‌کند با المان‌های MMO – RPG یک تجربه دوست داشتنی باشد. بازی تمی فانتزی دارد و این‌بار شما باید راهی نبردی سهمگین با موجودات عجیب و غریب و میان بعدی شوید. موجوداتی که قصد نابودی زمین را دارند و شما باید جلوی آن‌ها را بگیرید. اگر به دنبال تجربه‌ای رایگان از یک عنوان جذاب با تمی فانتزی هستید، Closers یکی از بهترین انتخابات شما در این لیست خواهد بود.
کارمان هنوز با بازی‌های MMO به پایان نرسیده است. چه چیزی بازی‌های MMO را خاص می‌کند؟ گیم‌پلی آن‌ها؟ در واقع این گیم‌پلی بازی‌های MMO است که این سبک را جاودان کرده. بازی‌هایی بر اساس تعاملات شما جریان دارند و بدون هیچ‌ ترسی، تلاش می‌کنند که دوست داشتنی بنظر برسند. TERA نیز از همین قاعده پیروی می‌کند. عنوانی جذاب که گیم‌پلی آن، به لطف بهره‌گیری از المان‌های نقش آفرینی حسی جدید به این بازی بخشیده‌اند و دیگر ما با یک عنوان کسل کننده MMO طرف نیستیم. TERA مجموعه‌ای استراتژی‌ها و تصمیمات شماست که در واقع نقشی کلیدی را دربازی ایفا می‌کنند. نقشی که سبب شده است که TERA تبدیل به یکی دوست داشتنی‌ترین بازی‌های MMO شود و تجربه‌ای به یادماندنی باشد.
بازی‌های جنگی که حالتی استراتژی – تخیلی دارند، در طی چند سال اخیر تبدیل به یکی از پرطرفدارن‌ترین بازی‌های ویدیویی شده‌اند و همین موضوع‌ سبب شده است که ما در این لیست نیم نگاهی به این بازی‌ها داشته باشیم. Dreadnought از جمله همین بازی‌ها است که تلاش می‌کند با مکانیزم‌های جذاب خودش، تجربه‌ای خوب باشد و فارغ از محدودیت‌ها فراتر از یک عنوان رایگان بنظر برسد.
Dreadnought در سال ۲۰۱۷ معرفی شد و این‌بار شما راهی کهکشان‌های تاریک می‌کرد و رهبری یک کشتی نظامی بزرگ را بر عهده شما قرار می‌داد. نبرد‌های تاکتیکی و تعاملات شما با دیگر بازیکن‌ها جهت پیشبرد اهدافتان، تبدیل به یکی از مهم‌ترین المان‌های بازی شده‌‌اند و تجربه Dreadnought جذاب‌تر کرده است. درکل اگر سرتان برای گشت و گذار در کهکشان تنگ شده‌ است، می‌توانید خیلی راحت به سراغ Dreadnought بروید.
از بازی‌های نقش آفرینی رایگان چه خبر؟ بازی Path of Exile می‌تواند پاسخ خوبی به این سوال باشد. Path of Exile یک عنوان نقش آفرینی جذاب است که با سعی می‌کند با استفاده از المان‌های اکشن، تجربه‌‌ای به یادماندنی باشد و کیفیت بازی‌های رایگان را یک پله بالاتر ببرد. Path of Exile در سال ۲۰۱۳ توسط استودیوی Grinding Gear Games توسعه پیدا کرد. بازی شما را راهی ماجراجویی عظیم در دل سرزمین‌های جادویی و ناشناخته می‌کند! سرزمین‌هایی که هیولا‌های ترسناک بر آن حکم فرما هستند. بازی مکانیزم‌های تصمیم‌گیری متنوعی را نیز در اختیار مخاطب قرار می‌داد و تجربه‌ای بی‌نقص از یک بازی جذاب رایگان است.
بازی Armored Warfare یکی دیگر از عناوین جذاب این لیست است که در سال ۲۰۱۵ عرضه شد. بازی یک عنوان نظامی است که شما در آن به انبوهی از تک‌‌های مدرن و کلاسیک دسترسی دارید. بازی شما را در مقابل یکدیگر قرار می‌دهد و شما را راهی سفری خونین به دل میدان نبرد می‌کند و هر تیمی که در نهایت بیشتر امتیاز را داشته باشد، برنده خواهد شد. اما اگر علاقه‌ای به این بخش ندارید، می‌توانید خیلی راحت با دیگر دوستانتان به تجربه کمپین بازی بپردازید و از تجربه آن نهایت لذت را ببرید.
Revelation Online یکی دیگر از عناوین رایگانی است که در این لیست می‌توانید به سراغش بروید. بازی در نگاه اول بسیار جذاب بنظر می‌سد اما چیزی که Revelation Online را از دیگر عناوین مشابه متمایز می‌کند، مکانیزم‌های گیم‌پلی بازی است که آن را بسیار دوست داشتنی‌تر کرده. بازی محیط بسیار بزرگی را در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید در آن به گشت و گذار بپردازید! اما محتوای بازی تنها به همین‌جا ختم نمی‌شود و پتانسیل‌های جذاب بازی، شما را مجبور به تجربه Revelation Online می‌کند.
اگر به دنبال یک عنوان شوتر اول شخص رایگان هستید، PlanetSide 2 احتمالا یکی از بهترین انتخاب‌های شما در این لیست خواهد بود. عنوانی که این‌بار شما را راهی آینده‌ها دور می‌کند و شما را بدون هیچ توضیحی در روند جنگی بزرگ میان ابرقدرت‌ها قرار می‌دهد. جنگی تمام عیار که در آن بجای تانک و اسلحه‌های معمولی، ربات‌های جنگی غول پیکر حرف اول را می‌زنند. گیم‌پلی بازی و سیستم شوتینگ آن، بسیار جذاب‌ عمل می‌کنند و انتظارات شما را از یک عنوان رایگان بالاتر نیز خواهند برد. اگرچه سال‌ها از انتشار PlanetSide 2 می‌گذرد اما همچنان این بازی، یک عنوان دوست داشتنی است و می‌تواند تجربه‌ای هیجان انگیز را برای شما رقم بزند.
برای اولین بار ما GWENT را در بازی Witcher 3: Wild Hunt ملاقات کردیم. GWENT در واقع یک مینی ‌گیم کارتی در بازی Witcher 3: Wild Hunt بود که می‌توانست با مکانیزم‌های جذاب خودش تجربه‌ای فوق‌العاده برای شما باشد. اما وقتی این بازی با استقبال خوب هوادارن مواجه شد، نسخه مستقل این مینی‌گیم در دسترس کاربران قرار گرفت. این‌بار GWENT دیگر یک عنوان مینی گیم‌ ساده نبود و بسیار پرمحتوا‌تر و جذاب‌تر نیز شده بود. متاسفانه بازی GWENT تنها برای کامپیوترهای شخصی و پلتفرم موبایل در دسترس است و کاربران پلتفرم کنسول، نمی‌توانند آن را تجربه کنند و باید به سراغ عناوین مشابه بروند.
در دنیایی که عناوینی چون League of Legends و Dota 2 یکه‌تاز بازی‌های رایگان پی‌سی هستند، استودیوی Blizzard فورا دست به کار شده و عنوان دوست داشتنی خودش یعنی Heroes of the Storm را در سال ۲۰۱۵ معرفی کرد. بازی دیگر یک الگو برداری از سری Dota نبود و انبوهی از مکانیزم‌های ریز و درشتی را در اختیار شما قرار می‌داد. استودیوی Blizzard حتی پایش را فراتر گذاشت و سربازارن و هیرو‌های مختلفی را به بازی اضافه کرد تا در کنار تنوع بسیار زیاد نقشه‌های بازی، یک تجربه فوق‌العاده سرگرم کننده باشد.
به جرات می‌توانم بگویم، که هیچ بازی سبک MMO نمی‌تواند ادعا کند که مانند EVE Online بازیکن محور است. EVE Online به معنای واقعی کلمه یک بازی MMO لذت‌بخش و سرگرم کننده است. عنوانی که آزادی عمل بسیار دیوانه کننده‌ای را در اختیار مخاطبین قرار می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد که هرکسی که می‌خواهند باشند. محیط بازی بسیار دوست داشتنی طراحی شده است و شما می‌توانید به گشت و گذار در سیاره‌ و کهکشان‌های ناشناخته بپردازید. علی‌رغم اینکه EVE Online یک عنوان رایگان است، اما کیفیت این بازی به شما ثابت خواهد کرد که بازی‌های رایگان هم می‌توانند جذاب باشند.
Paladins یک عنوان شوتر رایگان است که شما می‌توانید با دوستانتان آن را تجربه کنید. وقتی نام یک عنوان شوتر به میدان می‌آید، طبعا انتظارات از آن بازی نیز بالاتر می‌رود و این دقیقا همان اتفاقی است که Paladins تجربه می‌کند. بازی بسیار شبیه بازی Overwatch است و محیط رنگارنگ بازی، تمی دوست داشتنی را به آن بخشیده‌اند. بازی کلاس‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید باتوجه به نقشتان در بازی یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. اگر علاقه‌مند به تجربه یک بازی شوتر – رقابتی رایگان هستید، Paladins می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های شما باشد.
تاریخ، همواره یکی از دوست داشتنی‌ترین المان‌هایی بوده است که توسعه دهندگان تلاش کرده‌اند تا از آن در بازی‌های ویدیویی خودشان استفاده کنند. به هرحال هیچکسی بدش نمی‌آید که یک عنوان جنگی با تمی تاریخی را تجربه کند. ماجرا وقتی جالب می‌شود، که این عنوان، یک بازی رایگان باشد. بازی Heroes & Generals از جمله همین بازی‌هاست. Heroes & Generals یک عنوان جذاب شوتر است که می‌تواند ساعت‌ها شما را مشغول خوپ کند. بازی همچنان بعد از گذشت سال‌ها از انتشارش، بروزرسانی‌های بسیاری دریافت می‌کند و محتوای آن می‌تواند بسیار دوست داشتنی نیز باشد.
بازی World of Tanks را دیگر باید اکثریت شما بشناسید! World of Tanks یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های رایگان پی‌سی است که تجربه‌ای جذاب را برای شما از کنترل و هدایت‌ تانک‌های جنگی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. بازی در سال ۲۰۱۰ معرفی شد و حالا دیگر تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های پی‌سی شده. بازی مکانیزم و گیم‌پلی بسیار جذابی دارد و المان‌های استراتژی آن بسیار سرگرم کنند‌ه‌ ظاهر می‌شوند. بازی شما مجبور می‌کند که با تعامل با دیگر بازیکن‌ها در بازی پیشروی کنید و تجربه‌ای فوق‌العاده را رقم بزنید. اگر علاقه‌مند به بازی‌های پی‌سی هستید، World of Tanks بدون شک می‌تواند یکی از جذاب‌ترین انتخاب‌های شما باشد.
فرنچایز سینمایی The Lord of the Rings بقدری جذاب بود که باعث کشیده شده این فرنچایز به دل بازی‌های ویدیویی شود. اما تجربه این فرنچایز در کالبد یک بازی ویدویی، آن هم به صورت رایگان چگونه خواهد بود؟ سال ۲۰۰۷ بود که استودیوی Warner Bros. Interactive برای اولین بار دست به توسعه The Lord of the Rings Online زد و آن را در اختیار کاربران قرار داد. بازی یک عنوان رایگان نقش آفرینی بود که بازیکنان به صورت آنلاین می‌توانستند آن را با دیگر بازیکنان یا دوستانشان بازی کنند. بازی در همان سال‌های اولیه انتشار، به موفقیت بزرگی دست پیدا کرد و هنوزم هم تجربه‌ای جذاب محسوب می‌شود و می‌تواند سرگرم کننده باشد.
واقعا جای خالی یک عنوان از استودیوی BioWare در این لیست، حس می‌شد. بازی‌های استودیوی BioWare فارغ از سبکشان، همیشه کیفیت بسیار بالایی داشتند و Star Wars: The Old Republic نیز این این قاعده مستثنی نیست و تجربه‌ای فوق‌العاده از یک بازی MMO – RPG است. بازی در سال ۲۰۱۱ توسط استودیوی BioWare و EA توسعه پیدا کرد و خیلی زود، تبدیل به یکی از به یادماندنی‌ترین عناوین فرنچایز Star Wars شد. گیم‌پلی بازی تجربه‌ای جذاب است و تصمیمات و تعاملات شما کلید پیشروی شما خواهد بود. شاید سال‌ها از انتشار Star Wars: The Old Republic گذشته باشد، اما همچنان یکی از بهترین بازی‌های این لیست محسوب می‌شود و شما می‌توانید از تجربه آن نهایت لذت را ببرید.
وقتی در سال ۲۰۱۹ بازی Destiny 2 روی سرویس استیم در دسترس کاربران قرار گرفت، توانست که به موفقیت بسیاری دست پیدا کند. مکانیزم‌های متعدد بازی و گیم مود‌های بسیاری که سازندگان به این بازی اضافه کرده‌ بودند، سبب شده بود که Destiny 2 تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های پی‌سی در آن سال شود. Destiny 2 همه‌چیز برای ارائه دارد و مهم نیست که آیا شما بازیکنی حرفه‌ای هستید، یا مخاطبی معمولی! Destiny 2 می‌تواند برای همه افراد جذاب باشد و تجربه‌ای لذت‌بخش را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد.
اگرچه پیش‌تر به یکی از عناوین موفق استودیوی Valve در این لیست اشاره کردیم، اما نیم نگاهی به بازی Team Fortress 2 چندان هم خالی از لطف نیست. عنوانی که در سال ۲۰۰۷ انتشار پیدا کرد و استودیوی Valve را به موفقیت خوبی رساند. بازی یک عنوان شوتر رایگان است که به لطف بهره‌مندی از سیستم شوتینگ جذاب و حالت‌های متنوع بازی، تبدیل به افسانه‌ای دوست داشتنی شد.
گیم‌مود Mann vs Machine co-op را نیز نباید فراموش کرد که تجربه Team Fortress 2 را بسیار دوست داشتنی‌تر از آنچه که باید کرده‌اند. اگرچه بیش از ۱۰ سال از انتشار Team Fortress 2 می‌گذرد، اما آپدیت‌های فصلی بازی و محتوای جدید آن، هنوز هم Team Fortress 2 را جذاب نگه داشته‌اند و تجربه‌ای آن می‌توانند سرگرم کننده باشد.
بازی League of Legends یکی دیگر از عناوین رایگان دوست داشتنی این لیست است که در سال ۲۰۰۹ توسط استودیوی Riot Games توسعه یافته و در روی پلتفرم پی‌سی در دسترس کاربران قرار گرفت. League of Legends تلاش می‌کند که با الهام گرفتن از بازی Dota تجربه‌ای جذاب از یک بازی MMO باشد و مکانیزم‌های بسیاری را در اختیار مخاطب قرار دهد. مکانیزم‌هایی تجربه بازی را لذت‌بخش‌تر می‌کنند.
البته بسیاری معتقدند که گیم‌پلی League of Legends بسیار ساده‌تر و سریع‌تر از Dota است! که این نظریه ممکن است وابسته به علایق هر شخص متفاوت‌ باشد. League of Legends ماهانه بیش از ۱۰۰ میلیون بازیکن فعال دارد و همین موضوع نشان می‌دهد که گذشت زمان هیچ تاثیری روی League of Legends نذاشته است و این بازی همچنان یک عنوانی شاهکار و جذاب است.
استودیوی Valve در سال ۲۰۱۳ عنوانی شاهکار و افسانه‌ای جاودان را به دنیای بازی‌های ویدیویی هدیه کرد. Dota 2 یک شاهکار به تمام معنا بود که تجربه‌ای فوق‌العاده را از یک بازی رایگان برای شما به ارمغان می‌آورد. گیم‌پلی علی‌رغم تمامی سادگی خودش، بسیار جذاب است و شما باید با استفاده از هیرو‌های مختلف به برج‌های تیم حریف حمله کنید.
البته موضوع جایی سخت می‌شود که تیم حریف نیز به دنبال نابودی تیم شما خواهد آمد و شما باید هم حمله کنید و هم نیم نگاهی به برج‌های خودتان بیندازید. گیم‌پلی استراتژیک Dota 2 آن را به هیچ عنوان کسل‌ کننده نکرده است و این عنوان هنوز هم جز یکی از پردانلودترین بازی‌های استیم است.
فکر نمی‌کنم که کسی از شما بازی Fortnite را انجام نداده باشد و یا حداقل اسم آن را نشنیده باشد. در سال ۲۰۱۷ وقتی موج بازی‌های بتل رویال در حال شخم زدن صنعت بازی‌های ویدیویی بود، استودیوی Epic Games سوار بر این موج، عنوان بتل رویال خودش را معرفی کرد. عنوانی که امروزه به Fortnite معروف شده است و بیش از ۲۵۰ میلیون پلیر دارد. اما چه چیزی Fortnite را به این موفقیت رسانده است؟
بازی Fortnite یک عنوان ساده اما جذاب است! گرافیک کارتونی و المان‌های دوست داشتنی بازی سبب شده است که Fortnite متفاوت‌تر از دیگر عناوین سبک بتل رویال باشد. از طرفی آپدیت‌های هفتگی و ایونت‌های جذاب بازی آن را تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های این لیست کرده‌اند و جوایز بتل پس بازی یکی دیگر از دلایلی است که Fortnite را لایق بودن در این لیست می‌کند.
اگرچه سال‌ها از تب و تاب بازی‌های بتل رویال می‌گذرد، اما این اصلا دلیل خوبی نیست که فکر کنیم این بازی‌ها جذابیت خودشان را از دست داده‌اند. وقتی Call of Duty: Warzone در سال ۲۰۲۰ برای اولین بار معرفی شد، هیچکسی حتی فکرش را هم نمی‌کرد که با یک عنوان رایگان از فرنچایز Call of Duty مواجه باشد. بازی به خوبی توانسته بود که با پایبندی به ریشه‌های اصلی فرنچایز، تجربه‌ای عالی باشد و حتی پای کرکتری‌های قدیمی و محبوب این سری را به Call of Duty: Warzone وارزون نیز باز کرده بود.
بازی همانطور که از اسم فرنچایز Call of Duty انتظار می‌رفت، یک عنوان شوتر فوق‌العاده بود. عنوانی که به خوبی توانسته بود تجربه‌ای فوق‌العاده باشد و پلیرهای بسیاری نیز پیدا کرد. به جرات می‌توان گفت که Call of Duty: Warzone یکی از بهترین بازی‌های شوتر و حتی فرنچایز Call of Duty در طی چندسال اخیر است و می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.
با پیشرفت بازی‌های ویدیویی، دیگر انتخاب میان بهترین بازی رایگان تبدیل به یکی از سخت‌ترین کارهای ممکن شده است. اما در این میان بازی‌های بتل رویال همواره سهم بزرگی از دنیای بازی‌های ویدیویی داشته‌اند.
عنوان Apex Legends یکی از بهترین بازی‌های رایگانی است که کاربران کامپیوترهای شخصی می‌توانند به سراغش بروند. عنوانی که گذشت زمان به آن کمک کرد تا جایگاه خودش را در بین بازی‌های بتل رویال به دست اورد و حالا تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های بتل رویال شده است. از طرفی مجموعه‌ای از المان‌های استراتژیک و تعاملات شما، در کنار سیستم شوتینگ و گیم‌پلی بازی Apex Legends سبب شده است تا این بازی تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های رایگانی شود که می‌توانید با خیالی راحت به تجربه آن بپردازید.

سلام.
جالبه اما بعضی هاشون مثل وارزون و فورتنایت و اپیکس لجندز را همه میشناسند….
پیشنهاد میکنم هیچوقت سراغ لیگ اف لجندز و دوتا۲ نروید.وگرنه معتاد این بازی میشوید.فقط کافیه یک ساعت بشینی سر این دو گیم.یهو میبینی ساعت ۱۰ شبه
فورتنایت و ایپکس و وارزون رو که اکثرا میشناسیم.ای کاش سراغ بازی های گمنام تر میرفتید.
بازی رایگان زیادی رو استیم هست که بیشترشون هم خوب هستن
خیلیاشونو بازی نکردم ولی لیگ و دوتادو یکی از خفن ترینو اعتیاد آور ترین گیم هان خصوصا لیگ که اصن خلاقیتو تنوع داره توش منفجر میشه با اینکه گیم آنلاینه ولی خلاقیتو جزئیاتش از صدتا بازی آفلاین بیشتره محیطاش چمپ ها، لاگین اسکرین ها یا موسیقی های مربوط به چمپ ها خصوصا چمپ جین شاهکاره شاهکارررر! اسکین ها به شدددت هنریو درگیر کننده ساخته میشن و داستان چمپ هاش داستانای پیچیده و خوبین اگه از رونترا(دنیای توی لیگ) یه بازی aaa بسازن میترکونه همه جور محیط داخلش هست از دماسیا که پر قصر ها و کاخ های سلطنتیه تا وُید که دنیای زیرین هیولاهاست کوهستانا حتی محیط های سایبر پانکیو استیم پانکی… هم داره
جای اینا خالیه 👇
۱-سی اس گو
۲-هایپر اسکیپ
۳-ولورنت
۴-اسمایت
۵-پالادایس
هایپر اسکیپ بازی خوبیه و خیلی پتانسیل داره ولی خود یوبیسافت نمیدونم چرا ولش کرده الان بیشتر از ۶ ماهه که آپدیتی براش نیومده
عمو…هایپر هنوز پلیر داره…چون من نگه داشتم مثل ولورنت جون بگیره بعد پلی بدمش
قطعا این لیست یک شماره ۲ هم میتواند داشته باشد …..🙂⁦😥
میگما ویجیاتو ترقی کردی از تایپ ۵زدی تو کار تاپ۳۰😁
😂🙌
چرا انقدر به براولهالا ظلم میشه.هیچکس هیچجا ازش نام نمیبره.جای ولورانت خالی
خیلی مقاله ی خوبی بود…
یه سوال داشتم
Eve online اینترنت خیلی قوی نیاز داره یا آنچنان اینترنتی نمیخواد؟؟؟
به شخصه تجربش نکردم ولی تا اونجایی که میدونم دنیایی خیلی بزرگی داره این شاید روی نت تاثیر داشته باشه
بازی star wars:the old republic خیلی بازی خوبی بود🙂
از The Crown گرفته تا Sherlock
ولورین در کنار اسپایدرمن و کاپیتان آمریکا

source

توسط funkhabari