جادوی بازی‌های موبایلی همین‌جاست
ویجیاتو >> بررسی بازی‌ها >> بازی‌های موبایل

بدون دیدگاه

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های سبک ماجراجویی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Father and Son همراه ویجیاتو باشید.
قرار نیست که بازی‌های موبایلی همیشه اکشن باشند و المان‌های شوتر را دنبال کنند. بازی‌های موبایلی می‌توانند بدون ریخت و پاش‌های اضافی، دوست داشتنی از آب در بیایند و تجربه‌ای فوق‌العاده باشند. قبول دارم که سال‌ها بازی‌های بتل رویال و شوتر، برتخت پادشاهی پلتفرم موبایل نشسته‌اند اما هنوز هم بازی‌هایی هستند که داستان آن‌ها می‌تواند احساسات شما را به چالش بکشد و نشان دهد که یک عنوان موبایلی هم می‌تواند جذاب باشد.
بازی‌های موبایلی فارغ از سبکی که ارائه می‌کنند، همگی تنها به دنبال سرگرم کننده بودن هستند. بد نیست که گاهی از دنیای بازی‌های پر زرق و برق موبایل دور شویم و سوار بر ماشین زمانمان، به سال‌ها قبل برگردیم و به دنبال فلسفه اصلی بازی‌های موبایلی بگردیم. آرامش، رویا، خیالات و در نهایت هنر، مجموعه‌هایی هستند که بازی‌های موبایلی را معنا می‌کنند و می‌توانند از یک بازی ساده، شاهکاری به یادماندنی را بجای بگذارند. تنها چیزی که نیاز است یک بازی شاهکار باشد، کمی خلاقیت و خیال پردازی است.
قرار نیست که بازی‌های شاهکار موبایلی همگی ساخته استودیوی‌های بزرگ باشند. پلتفرم موبایل زمین بازی استودیوی‌های کوچک و مستقلی است که شاید حتی اسمشان هم به گوشتان نخورده باشد. اما وقتی به تجربه عناوین این استودیو‌ها می‌شینیم، متوجه خواهیم شد که چرا برخی پلتفرم موبایل را جادویی خطاب می‌کنند. در بین بازی‌های موبایلی گاه چشممان به عناوینی می‌خورد که شاید هرگز آن‌ها تجربه نکرده باشید! اما جادوی پلتفرم موبایل از همین‌جا شروع می‌شود.
استودیوی بازی‌سازی Ass. TuoMuseo که قطعا چندان شناخته شده نیست، در جدیدترین عنوان خودش سراغ سبکی رفته است که می‌تواند این استودیو را به موفقیتی بزرگ برساند. Father and Son جدیدترین عنوان موبایلی این استودیو است که به جرات می‌توان گفت اگر Father and Son را تجربه کنید متوجه خواهید شد که چرا ما این بازی را شاهکار خطاب کرده‌ایم. بازی یک عنوان خوش ساخت موبایلی است که با استفاده از گرافیک هنری و جلوه‌های بصری، جذاب‌تر نیز شده است.
روزی روزگاری، داستان یک خانواده از هم دور افتاده! درباره داستان بازی چیز چندانی نمی‌توان نوشت. داستان حالتی گنگ دارد و نیازمند زمان است تا شما با پیشروی در بازی متوجه آن بشوید و سر از کار بازی در بیاورید. داستان روایتگر خانواده‌ای است که بنظر نمی‌رسد روابط خوبی باهم داشته باشند. پسر خانواده که حال دیگر بزرگ شده است روزی نامه‌ای مرموز از پدرش دریافت می‌کند. پدری که هرگز کنار پسرش نبوده و حالا تصمیم گرفته است که همه‌چیز را جبران کند. اما آیا هنوز هم می‌تواند همه‌چیز را به حالت اولش بازگرداند؟ این سوالی است که شما باید جوابش را پیدا کنید.
وقتی یک بازی موبایلی خوش‌ساخت خطاب می‌شود، طبعا انتظارات از این بازی نیز بالاتر می‌رود. گیم‌پلی Father and Son تمامی انتظارات شما را از یک بازی موبایلی برآورده می‌کند و هیچ جای ایرادی را باقی نمی‌گذارد. Father and Son می‌خواهد که خود شما به حقایق و داستان بازی پی ببرید و برای همین، معماها و پازل‌های بسیاری را در بازی قرار داده است تا شما با حل کردن این پازل‌ها در بازی پیشروی کنید. Father and Son برخلاف دیگر بازی‌های موبایلی، از شما یک قهرمان نمی‌سازد! بلکه بدون هیچ توضیحی، از شما می‌خواهد که تنها پاسخ سوال به کیستی خودتان را پیدا کنید.
اگرچه Father and Son یک عنوان ماجراجویی موبایلی است، اما استودیوی Ass. TuoMuseo تلاش کرده است که صرفا یک عنوان ماجراجویی موبایلی نباشد و پای المان‌های نقش آفرینی و دیالوگ‌های داستانی را به بازی باز کرده. انتخابات شما در بازی بسیار تاثیرگذار است و دیگر خبری از یک بازی خشک موبایلی نیست. Father and Son به شما اجازه می‌دهد که با دیگر شخصیت‌های بازی ارتباط بگیرید و گفتگوی خودتان، پیش ببرید. بازی انتخابات بسیاری را مقابل پای شما قرار می‌دهد. انتخاب‌هایی که تجربه کلی گیم‌پلی را جذاب‌تر کرده است.
در بازی باید شما با ضربه زدن روی صفحه، شخصیت خودتان را حرکت دهید. معما‌ها و پازل‌های بازی به خوبی طراحی شده‌اند و جزئیات گیم‌پلی و گرافیک نیز یکی دیگر از دلایلی دوست داشتنی بودن Father and Son است. اما توجه داشته باشید، از آنجایی که بازی تقریبا دیالوگ محور است برای تجربه هرچه بهتر بازی باید آشنایی نسبی با زبان انگلیسی داشته باشید تا بتوانید داستان بازی را بهتر متوجه شوید.
شاید بهترین بخش بازی، مربوط به گرافیک آن و جلوه‌های بصری بازی شود. گرافیکی که انگار یک نقاشی رنگ روغن زنده است و شما را یاد نقاشی‌های کلاسیک می‌اندازد. همه‌چیز در گرافیک بازی چشم نواز است و رنگ‌ها خودشان را بیشتر و بیشتر نشان می‌دهند. گرافیک متفاوت بازی باعث می‌شد که Father and Son تمی هنری – خیالی به خودش بگیرد و تبدیل به عنوانی ارزشمند برای تجربه کردن شود.
موسیقی بازی یک شاهکار به تمام معناست. صدای پیانو و نت‌های کلاسیک مدام در گوش مخاطب یادآور می‌شود که شما در حال تجربه چه چیزی هستید. شاید عجیب باشد اما Father and Son یکی از بهترین جلوه‌های صوتی و موسیقی متن بازی‌های موبایلی را دارد و توصیه می‌کنم برای لذت بردن هرچه بیشتر بازی، از هدفون استفاده کنید.
پیشنهاد میشه!
برای تجربه یک عنوان شاهکاری موبایلی نیازی نیست که حتما سراغ استودیو‌های بزرگ بریم. گاها در همین نزدیکی عناویی با ارزشی هستند که هرگز دیده نشده‌اند و وقتی دستی به سر و روی این بازی‌ها می‌کشیم، تازه متوجه جذابیت آن‌ها می‌شویم. Father and Son تجربه‌ای شاهکار از یک بازی موبایلی است که توسط استودیویی کمتر شناخته شده توسعه پیدا کرده. عنوانی که با گرافیک جذاب و موسیقی دوست داشتنی خودش، تجربه‌ای ارزشمند برای شما خواهد بود.

source

توسط funkhabari