یکی از پنج فرزند ونوم که برای لایف فاندیشن کار می‌کنند
ویجیاتو >> سرگرمی >> کمیک بوک

۲ دیدگاه

ونوم شاید در ابتدا صرفاً به عنوان یک لباس فضایی پا به دنیای کمیک‌ها و روایت‌ها اسپایدرمن گذاشت اما کم‌کم به عنوان یک شخصیت مستقل شناخته شد و حتی نژادی به نام سیمبیوت‌ها را به کمیک‌های مارول اضافه کرد. سیمبیوت‌های زیادی را در دنیای مارول می‌توان یافت که اکثر آن‌ها مستقیم به خود ونوم مربوط می‌شوند. یکی از آن‌ها رایت نام دارد؛ سیمبیوتی که از ونوم استخراج شده و فرزند او محسوب می‌شود.
رایت به همراه چندین سیمبیوت دیگر جزو اعضای بنیاد لایف فاندیشن (Life Foundation) محسوب می‌شوند که وظایف مختلفی از جمله تقابل با ونوم، پدرشان را برعهده داشته‌اند. در ادامه می‌خواهیم شما را با یکی از فرزندان ناخواسته ونوم آشنا کنیم.
– اولین حضور: شماره ۴ کمیک Venom: Lethal Protector (انتشار در ماه می سال ۱۹۹۳)
– ناشر: مارول
– خالقان: دیوید میشلینی (David Michelinie) و ران لیم (Ron Lim)
– برجسته‌ترین میزبان: ترور کول (Trevor Cole)
– کمیک‌های پیشنهادی برای مطالعه:
Venom: Lethal Protector (انتشار از ماه فوریه تا جولای سال ۱۹۹۳)
Venom: Separation Anxiety (انتشار از ماه دسامبر سال ۱۹۹۴ تا ماه مارس سال ۱۹۹۵)
Carnage, U.S.A. (انتشار از ماه فوریه تا ژوئن سال ۲۰۱۲)
Deadpool vs. Carnage (انتشار از ماه ژوئن تا آگوست سال ۲۰۱۴)
رایت یکی از پنج سیمبیوتی است که از ونوم توسط آزمایشات دانشمندان بنیاد لایف فاندیشن استخراج شده‌اند. در اکثر روایت‌ها، این سیمبیوت با ترور کول ترکیب شده بود؛ یک متخصص امور امنیتی که به لایف فاندیشن در انجام اهدافش در شکوفا شدن پس از یک آخرالزمان جهانی کمک می‌کرد.
از آن وقت به بعد، رایت از چندین شکست جان سالم به در برده است که شامل مرگ میزبان اولیه‌اش نیز می‌شود. این سیمبیوت یک عامل خطرناک در دنیای مارول محسوب می‌شود؛ چرا که همان قدر می‌توان از او در جهت خیر استفاده کرد، می‌توان برای شرارت نیز از او بهره برد.
رایت در کنار چهار سیمبیوت دیگر با نام‌های اسکریم (Scream)، لشر (Lasher)، فیج (Phage) و اگنی (Agony) در یک سری کوتاه با نام Venom: Lethal Protector در سال ۱۹۹۳ به دنیای کمیک‌ها پا گذاشت. با این حال، تا سال ۲۰۱۲ و سری Carnage, U.S.A. برای او اسمی رسمی انتخاب نشده بود.
کمیک Venom: Lethal Protector یک اسپین‌آف برای کمیک ماهانه The Amazing Spider-Man محسوب می‌شد که در آن ادی براک (Eddie Brock) در قالب هویت ونوم در برابر بنیاد لایف فاندیشنِ کارلتون دریک (Carlton Drake) قرار می‌گرفت. دریک و متحدانش باور داشتند که دنیا قرار بود توسط یک درگیری اتمی پس از جنگ سرد نابود شود. به جای این که جلوی چنین اتفاقی را بگیرند، لایف فاندیشن خودش را وقف این کرده بود تا سرمایه‌گذارانش از چنین سرنوشتی جان سالم به در ببرند و پس از آن شکوفا شوند.
سیمبیوت ونوم تبدیل به یک عنصر کلیدی در نقشه‌های دریک شد. او از ونوم استفاده کرده و پنج نمونه از این سیمبیوت استخراج کرد که باعث می‌شدند داوطلبان این پروژه تبدیل به بادیگاردهایی با قدرت‌های فرا انسانی شوند. در نهایت، ونوم مجبور به همکاری با مرد عنکبوتی شد تا جلوی آشوبی که رایت و خواهر و برادرانش در سان فرانسیسکو ایجاد کرده بودند را بگیرد.
با وجود مرگ ظاهریشان اما رایت و همراهانش جان سالم به در بردند و در یک سری کوتاهی با نام Venom: Separation Anxiety که دنباله سری قبلی بود، دوباره حضور پیدا کردند. در این روایت، این سیمبیوت‌ها سعی می‌کنند تا به ونوم ملحق شوند اما براک پس از این که سرنوشت کارنیج (Carnage) را دید بود، نمی‌خواست با «فرزندانش» ارتباطی داشته باشد. اسکریم نیز از توانایی‌های صوتی خودش برای به قتل رساندن برادرانش استفاده کرد تا سیمبیوت‌ها را فریب بدهد که ونوم آن‌ها را هدف قرار داده است.
ترور کول، میزبان انسانی رایت، توسط اسکریم به قتل رسید اما خود سیمبیوت جان سالم به در برد. تمام پنج سیمبیوت در نهایت با یکدیگر ترکیب شدند و میزبانی به اسم اسکات واشنگتن (Scott Washington) پیدا کردند تا یک ویلنِ سیمبیوتیِ جدیدی به نام هایبرید (Hybrid) را به وجود آورند.
رایت در جدیدترین روایات در کمیک Carnage USA دیده شدند که مشخص شد او به همراه دیگر سیمبیوت‌ها با سربازهای ایالات متحده ترکیب می‌شوند. رایت به طور موقت به ددپول در سری کمیک Deadpool vs. Carnage در سال ۲۰۱۴ ملحق شد تا به وید ویلسون (Wade Wilson) در شکست دادن رقیب جدیدش کمک کند.
به عنوان یکی از انشعابات ونوم، سیمبیوت رایت بسیاری از همان توانایی‌ها و قدرت‌هایش «پدر» خود را دارد. قدرت فرا انسانی او فراتر از اسپایدرمن است و همچنین می‌تواند از شر اسپایدر سنس (Spider-Sense) مرد عنکبوتی در امان باشد. رایت توانایی چسبیدن به سطوح مختلف را دارد، از اکثر آسیب‌ها احیا می‌شود و می‌تواند بدنش را به شکل‌های مختلف از جمله شاخک‌ها و سلاح‌های کشنده تبدیل کند. از نظر ظاهری، رایت شبیه‌ترین سیمبیوت به ونوم است که البته علامت عنکبوت روی سینه پدرش را ندارد.
با این حال، رایت همان نقاط ضعف اکثر سیمبیوت‌ها را نیز دارد. این سیمبیوت نیازمند یک میزبان انسانی است و نمی‌تواند برای مدت زمانی طولانی بدون وجود یک میزان جان سالم به در ببرد. همچنین در برابر آتش و سلاح‌های بر پایه صوت بسیار آسیب پذیر است.
با این که ونوم و کارنیج، به عنوان دو سیمبیوت شاخص کمیک‌ها مارول، حضور فعالی در انواع مدیوم‌ها و پروژه‌های مختلف داشته‌اند اما رایت و خواهر و برادرانش بسیار کم‌تر و محدودتر مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
از این سیمبیوت با میزبانی ترور کول به عنوان یک باس در بازی Spider-Man and Venom: Separation Anxiety مورد استفاده قرار گرفته و همچنین به عنوان یک شخصیت قابل بازی در بازی موبایلی Spider-Man Unlimited حضور داشته است. از ظاهر رایت نیز به عنوان یک ظاهر آلترنیتیو از سیمبیوت هایبرید در بازی Marvel: Avengers Alliance استفاده شده است.
اما مهم‌ترین و پررنگ‌ترین حضور رایت خارج از دنیای کمیک‌ها مربوط به فیلم لایو اکشن Venom در سال ۲۰۱۸ است. در این فیلم، این سیمبیوت پس از ترکیب شدن با چندین میزبان، در نهایت به شخصیت کارلتون دریک (با ایفای نقش ریز احمد) می‌رسد و به عنوان آنتاگونیست اصلی فیلم به فعالیت می‌پردازد.
حس نمیکنید این مطلبو یه ۳ سال دیرتر گذاشتید
سلام.
ترسناک تره و باحال تر 😳
یکی از پنج فرزند ونوم که برای لایف فاندیشن کار می‌کنند
حافظه SSD یک ارتقای موثر برای کامپیوتر و لپ تاپ

source

توسط funkhabari