کپی لینک
سال گذشته گوشی آیفون 12 مینی به عنوان یک پرچمدار خوش قیمت و کوچک در دسترس کاربران قرار گرفت. اما این دستگاه نتوانست توجه کاربران را به خود جلب کند و به همین تولید آن کاهش یافت.
شرکت اپل در زمان معرفی گوشی iPhone 12 Mini اعلام کرد که قصد دارد تا این دستگاه را به قدرتمندترین پرچمدار کوچک تبدیل کند و همچنین محبوبیت پرچمداران کوچک را افزایش دهد. اپل توانست تا این دستگاه ۵.۴ اینچی را به قدرتمندترین پرچمدار کوچک جهان تبدیل کند و دلیل آن پشتیبانی از پردازنده A14 Boinic است. اما اپل نتوانست این دستگاه را به یک گجت پرفروش تبدیل کند و علت آن هم کوچک بودن صفحه نمایش است.
اکنون در سال ۲۰۲۱ اکثر گوشی‌های هوشمند حتی میان‌رده‌ها از نمایشگرهایی با اندازه بزرگ‌تر از ۶ اینچ استفاده می‌کنند. به همین دلیل کاربران علاقه‌ای به خرید یک دستگاه ۵.۴ اینچی ندارند و استفاده از یک دستگاه با صفحه نمایش بزرگ مانند گوشی iPhone 12 Pro Max را ترجیح می‌دهند. کوچک‌ترین پرچمدار سری گوشی‌های آیفون 12 پس از گذشت مدتی و به دلیل فروش بسیار کم تولید آن متوقف شد و دلیل اصلی آن علاقه‌ای کم کاربران به استفاده از نمایشگر کوچک است.
نکته جالب توجه در رابطه با پرچمدار کوچک شرکت اپل این است که با وجود محبوبیت‌های بسیار کم گوشی آیفون 12 مینی، این کمپانی همچنان به دنبال عرضه iPhone 13 Mini است. چندی پیش شایعات زیادی در رابطه با عرضه یک دستگاه جدید تحت عنوان آیفون 13 مینی منتشر شد که بسیاری از منابع این موضوع را تایید کردند.
انتظار می‌رود که خانواده آیفون 13 نیز همانند آیفون 12 دارای چهار عضو باشند و یکی از این دستگاه‌ها آیفون 13 مینی نامیده شود. بسیاری از منابع تایید کردند که کمپانی اپل آخرین پرچمدار کوچک خود را در ماه‌های آینده معرفی و عرضه خواهد کرد.
بر اساس گزارشی که از TrendForce منتشر شد پرچمدار کوچک شرکت اپل در سه ماهه اول سال نتوانست توجه کاربران را به خود جلب کند. اپل تصمیم گرفت تا به جای تولید این دستگاه کم فروش بیشتر روی دو مدل محبوب سری آیفون 12 یعنی گوشی iPhone 12 و iPhone 12 Pro تمرکز کند. این موضوع بدان معنی است که اپل نسخه‌های بیشتری از این دو دستگاه را به بازار عرضه خواهد کرد.
زمانی که اپل پرچمدار کوچک خود را معرفی کرد یک تحلیلگر معروف به نام JP Morgan پیش‌بینی کرد که این دستگاه نمی‌تواند انتظارات کاربران را از یک گوشی پرچمدار برآورده کند. در حال حاضر پیش بینی این تحلیلگر به حقیقت تبدیل شده و نکته جالب توجه در رابطه با این موضوع این است که این شخص بر این باور است که گوشی آیفون 13 مینی نیز به چنین سرنوشتی دچار خواهد شد.
با توجه به گزارش‌های منتشر شده از موجودی دستگاه‌های شرکت اپل، این کمپانی در حال حاضر تعداد زیادی گوشی آیفون 12 مینی تولید شده دارد که قصد دارد آن‌ها را به تمام نقاط جهان ارسال کند. با این وجود روند فروش این دستگاه همانند گذشته ادامه خواهد یافت تا زمانی که موجودی این دستگاه در انبارهای اپل به صفر برسد.
در ماه گذشته یک گزارش از شرکت اپل منتشر شد که با توجه با آن این کمپانی قصد ندارد تا فروش گوشی‌های هوشمند خود را به صفر برساند. بلکه قصد دارد تا میزان تولید آن را به حد قابل توجهی کاهش دهد و پس از معرفی جایگزین گوشی آیفون 12 مینی خط تولید این دستگاه را متوقف کند. در حال حاضر در سایت‌های معتبری مانند آمازون گوشی iPhone 12 Mini برای فروش و با کاهش قیمت قابل توجهی در دسترس کاربران قرار دارد.
این موضوع تایید شده است که در زمان معرفی پرچمداران نسل بعدی شرکت اپل تولید سه گوشی هوشمند محبوب متوقف خواهد شد. این سه گوشی هوشمند شامل آیفون ایکس آر، آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس است. جالب است که بدانید سه سال است که از معرفی گوشی iPhone XR می‌گذرد. اما این دستگاه به دلیل محبوبیت بسیار زیاد و قیمت مناسب همچنان برای فروش در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.
همانطور که متوجه شده‌اید فروش سه دستگاه از چهار عضو خانواده آیفون 13 متوقف خواهد شد و تنها فروش گوشی iPhone 12 ادامه خواهد یافت. دلیل این موضوع این است که این گجت به عنوان پر فروش‌ترین دستگاه از سری آیفون 12 شناخته می‌شود و کاربران بسیاری ترجیح می‌دهند تا این دستگاه را از میان چهار عضو خانواده iPhone 12 انتخاب کنند.
در سال گذشته گوشی آیفون 12 مینی تنها توانست ۶ درصد از سهم فروش کل آیفون‌های بازار را به خود اختصاص دهد. این موضوع بسیار ناامید کننده بوده و می‌تواند یک دلیل منطقی برای توقف تولید آن باشد. با توجه به این موضوع اپل باید بسیار تلاش کند تا گوشی iPhone 13 Mini را به یک گجت بسیار محبوب برای کاربران تبدیل کند. با انجام اینکار این احتمال وجود دارد تا افراد به خرید این پرچمدار کوچک روی بیاورند و این دستگاه میزان فروش بیشتری را از کل آیفون‌های بازار به خود اختصاص دهد.
بسیاری از کاربران بر این باورند که ایده تولید یک دستگاه پرچمدار با اندازه کوچک چندان ایده جذابی نیست. به علاوه در گذشته کمپانی‌های دیگری مانند سامسونگ قصد داشتند تا با انجام چنین کاری توجه کاربران را به خود جلب کنند، اما نتوانستند این کار را انجام دهند. شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۹ گوشی Galaxy S10e را عرضه کرد و پس از مدتی غول فناوری کره جنوبی متوجه شد که این دستگاه طرفدار چندان زیادی ندارد. بر اساس این موضوع سامسونگ تصمیم گرفت تا تولید آن را متوقف کند و به همین دلیل در سری گلکسی اس 20 دیگر خبری از چنین دستگاهی با نمایشگر کوچک نبود.
مطالب مرتبط
دسترسی

source

توسط funkhabari