ایالت کالیفرنیا شکایتی علیه اکتیویژن بلیزارد درباره‌ی مسائلی مانند آزارو‌اذیت غیراخلاقی، زورگویی، پرداخت ناعادلانه حقوق و غیره تنظیم کرده که همین موضوع باعث شده است کار توسعه‌ی بازی World of Warcraft متوقف شود.
طبق جدیدترین اخبار بازی، جف همیلتون، طراح ارشد سیستم World of Warcraft گفته که به‌دلیل شکایتی حقوقی علیه Activision Blizzard درباره‌ی مسائلی مانند آزارو‌اذیت غیراخلاقی، زورگویی، پرداخت ناعادلانه حقوق و موارد دیگر، کار توسعه‌ی این بازی عملا متوقف شده است. شکایت طرح‌شده علیه اکتیویژن بلیزارد از طرف ایالت کالیفرنیا به دادگاه ارائه شده است. استناد این ایالت به گزارشی از «اداره اشتغال و مسکن عادلانه‌ی کالیفرنیا» است که هفته‌ی پیش پس از دو سال تحقیق به این نتیجه رسید که محیط کاری اکتیویژن بلیزارد دچار نوعی فرهنگ باندبازی، قلدری و انتقام‌گیری شده است.
همیلتون در توییتر عنوان کرده که اکتیویژن بلیزارد مشغول رسیدگی داخلی به مواردی است که در این شکایت مطرح شده است و در حال حاضر کار خاصی برای توسعه‌ی ورلد آو وارکرفت انجام نمی‌دهد. او توضیح می‌دهد: «نمی‌دانم چه کار کنم. من تمام جواب‌ها را در اختیار ندارم. البته می‌توانم به شما بگویم الان که شرایط زشتی در شرکت حاکم است، تقریبا هیچ کاری روی ورلد آو وارکرفت انجام نمی‌‌شود. این موضوع به نفع هیچ‌کس نیست؛ نه بازیکنان، نه سازندگان و نه سهام‌داران.»
همیلتون در ادامه می‌گوید: «در حال حاضر واکنش اکتیویژن به این شرایط این است که گروهی از بهترین توسعه‌دهندگان بازی را بگیرد و آن‌قدر آن‌ها را عصبانی کند و روان آن‌ها را آزار دهد که دیگر توانی برای ساخت یک بازی عالی (ورلد آو وارکرفت) نداشته باشند.» همیلتون سپس رشته توییت خود را با اشاره به تعداد زیادی از کارمندان فعلی و سابق بلیزارد به پایان می‌رساند که درباره‌ی فرهنگ حاکم بر این استودیو آشکارا صحبت کرده‌اند.
اکتیویژن بلیزارد که صاحب کالاف دیوتی و وارکرفت است
در پاسخ به این شکایت که توسط ایالت کالیفرنیا تنظیم شده است، مایک مورهیم، رئیس پیشین بلیزارد و جی. الن بِرَک، رئیس فعلی این شرکت بیانیه‌هایی درخصوص ادعاهای مطرح‌شده منتشر کرده‌اند. همچنین باتوجه‌به اینکه شکایت مذکور تازه تنظیم شده است، احتمالا مدتی طول خواهد کشید تا اکتیویژن بلیزارد برای دفاع از خود در دادگاه حاضر شود. علاوه‌بر این، کار روی ساخت بازی‌های مختلفی که هم‌اکنون در اکتیویژن بلیزارد دنبال می‌شود، احتمالا به تعویق خواهد افتاد.
کارمندان بلیزارد سال گذشته از این شکایت می‌کردند که افزایش حقوق آن‌ها با سود فوق‌العاده‌ای که اکتیویژن در آن زمان کسب کرده بود، هم‌خوانی ندارد. در سال ۲۰۱۹ نیز در همان روزی که این شرکت اعلام کرد رکورد کسب درآمد خود را شکسته است، نزدیک به ۸۰۰ نفر از کارمندان خود را اخراج کرد و این تصمیم آن‌ها با انتقادهای زیادی مواجه شد.
نظر شما کاربران زومجی در این خصوص چیست؟ نظرات خود را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.source

توسط funkhabari