کپی لینک
اگر طرفدار ژانر ترسناک هستید، صندلی خود را سفت بچسبید که مک‌نیل با سه گانه‌ای جدید از جن گیر قرار از ترس را وارد وجود شما بکند.
اخبار اخیر دنیای سینما از توسعه سه گانه‌ای جدید از فیلم The Exorcist یا همان جن گیر معروف توسط Universal Pictures و سرویس استریم Peacock خبر می‌دهند که یکی از محبوب‌ترین بازیگران نسخه اصلی این فیلم که در سال ۱۹۷۳ اکران شد را از نو به این سری می‌آورند. این بازیگر دوست داشتنی کسی نیست جز برنده جایزه اسکار یعنی الن برستین (Ellen Burstyn) که قرار است در سری جدید جن گیر با لزلی اودوم پسر (Leslie Odom Jr.) بازیگر فیلم‌های Hamilton و One Night in Miami همکاری داشته باشد. در ادامه نیز بیشتر به حضور الن برستین در این سری خواهیم پرداخت.
اخبار مرتبط با این فیلم حاکی از این موضوع هستند که ما شاهد یک ریمیک از فیلم جن گیر نخواهیم بود و بلکه شاهد داستانی تازه حول محور شخصیت اودوم که در این فیلم به عنوان پدر بچه‌ای تسخیر شده ایفای نقش می‌کند خواهیم بود. طی داستان فیلم اودوم به سراغ کریس مک‌نیل (شخصیت الن برستین در فیلم جن گیر) که دختر خود یعنی ریگان (لیندا بلیر، Linda Blair) در فیلم اصلی ساخت سال ۱۹۷۳ تسخیر شده بوده برای کمک رفته تا بتواند فرزند خود را از شر شیاطین نجات دهد.
کارگردان این سه گانه نیز دیوید گوردون گرین (David Gordon Green)، کارگردان فیلم‌های Halloween 2018 و Halloween Kills خواهد بود که بدون شک بسیاری را به‌وجد خواهد آورد. بسیاری محو کارگردانی گرین و همکاری و پیشرفت مایکل میرز (Michael Myers) تحت نظر او شده بودند. شرکت Morgan Creek Entertainment، صاحب امتیاز سری جن گیر با همکاری Blumhouse Production سازنده فیلم‌های The Purge و Happy Death Day نیز برای نظارت روی پروژه انتخاب شده‌اند. طبق آمار تقریبی، ساخت این پروژه مبلغی بیش از ۴۰۰ میلیون دلار برای استودیوهای Universal و البته Peacock هزینه خواهد داشت. دیوید گوردون طی مصاحبه تازه خود با Total Film سری جن گیر را مورد مباحثه قرار داد و گفت:
فیلم جن گیر نوشته شده است. این فیلم برای من یکی از پروژه‌های دوران همه گیری بود. این پروژه بی ارتباط با فیلم اصلی نیست. البته من تمامی فیلم‌های جن گیر را دوست دارم و البته نه‌تنها آن‌ها را دوست دارم، بلکه از تمامی آن‌ها برای کار جدید خود الهام گرفته‌ام. اینگونه نیست که بگویم فیلم جن گیر ۲ هرگز ساخته نشد، خیر. مشکلی با آن‌ها ندارم و از تمامی آن‌ها لذت می‌برم.
آقای گرین در ادامه بیان کرد که ساخت فیلمی درخور نام جن گیر و به موفقیت رساندن آن مانند فیلم Halloween نیازمند انبوهی از اطلاعات است. او در این باره گفت:
ساخت این فیلم نیازمند انبوهی از تحقیقات بوده و نمی‌توانید فی‌البداهه صحنه نویسی کنید. این پروژه همانی‌ست که درباره‌اش با افراد زیادی صحبت می‌کنید، کتاب‌های زیادی می‌خوانید و سیلی از مصاحبات را انجام می‌دهید. چقدر چیزها بودند از فیلم اصلی که باید بررسی می‌شدند و بسیار بیشتر از آن چیزی بودند که فکرش را می‌کردم و فکر می‌کنم از ساده لوحی من بود که چنین فکری کردم. ولی دیدن شخص خودتان در مکالماتی با این مضمون بسیار شگفت آورد است.
اخبار حاکی از این هستند که اولین نسخه از سری جدید فیلم جن گیر طی سال ۲۰۲۳ وارد سینماها می‌شود. بااین حال اینگونه به‌نظر می‌رسد که از همین حالا قرارداد مرتبط با نسخه‌های دوم و سوم نیز منعقد شده و هر سه نسخه ابتدا در سرویس Peacock به نمایش درخواهند آمد. این جنبش به این معنا بوده که Comcast و NBCUniversal قصد دارند نام‌های بلاک باستر بیشتری را برای خود به ثبت رسانده و از شهرت چنین عناوینی بهترین استفاده را کرده و مردم را به سمت سرویس Peacock بکشانند. همه می‌دانیم پرداختن به ارقام بازار سرویس‌های استریم همه ما را به جنون کشانده و رقابت میان آن‌ها چیزی فراتر از تصورات ماست.
همانطور که پیش‌تر مطالعه کردید الن برستین در سری جدید جن گیر نیز ایفای نقش خواهد کرد. نسخه اصلی فیلم The Exorcist یا همان جن گیر که در سال ۱۹۷۳ اکران شد، دنیای هالیوود را به‌طور کلی تغییر داد. این فیلم نه‌تنها باعث پیشرفت کلی سینمای هالیوود شد، بلکه ژانر ترسناک را به محبوبیت بسیار زیادی در آمریکا و تمامی نقاط جهان رساند و این فیلم توانست فروشی بالغ بر ۴۴۱ میلیون دلار را تابدین لحظه به‌نام خود ثبت کند.
پس از فروش خارق‌العاده نسخه اول این فیلم، تعجبی نداشت که برادران وارنر طی سال ۱۹۷۷ نسخه دوم این فیلم را بسازند که متاسفانه این فیلم با شکستی سنگین مواجه شد و حال ما این فیلم را به‌عنوان یکی از بدترین فیلم‌های استودیویی تاریخ می‌شناسیم. اکران نسخه سوم سری جن گیر قریب بر ۱۳ سال با نسخه دوم فاصله داشت و سال ۱۹۹۰ وارد دنیای سینما شد. اگر بخواهیم به‌طور دقیق بگوییم، نسخه سوم این فیلم نسخه ضعیف و مرده چیزی بود که ویلیام پیتر بلاتی (William Peter Blatty) در سر داشت و فیلمی کاملا عادی محسوب شده و فروشی معمولی نیز داشت.
ساخت و توسعه سری فیلم‌های جن گیر یا فیلم‌های مرتبط با آن تا سال ۲۰۰۳ متوقف شد و سال ۲۰۰۴ شاهد فیلم Exorcist: The Beginning و سال ۲۰۰۵ شاهد Exorcist: Dominion بودیم که در حقیقت وقایع پیش از فیلم سال ۱۹۷۳ را شرح می‌دادند. آخرین رسانه مرتبط با این فیلم به سال ۲۰۱۶ و سریال The Exorcist برگشته که داستان دو کشیش درحال تحقیق روی برخی وقایع شیطانی و افراد تسخیر شده توسط شیطان را شرح می‌دهد.
حال استودیو Blumhouse و دیوید گوردون گرین در تلاش هستند تا جانی تازه به جن گیر بخشیده، تمامی فیلم‌ها و سریال‌های میانی را نادیده گرفته و دنباله‌ای مستقیم برای فیلم جن گیر اصلی ساخت سال ۱۹۷۳ توسعه دهند. قابل توجه‌ترین نکته این سری فیلم حضور یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم جن گیر اصلی یعنی الن برستین بوده که شور و شوق تماشای این سری فیلم جدید را بیش از پیش می‌کند. همانطور که اشاره شد لزلی اودوم برای نجات فرزند خود از کریس مک‌نیل (الن برستین) کمک خواهد گرفت که بدون شک نقشی پررنگ از او در این فیلم به‌جا خواهد گذاشت.
مک‌نیل در گذشته تنها در یکی دیگر از فیلم و سریال‌های مرتبط با جن گیر حضور داشت که توسط شارون گلس (Sharon Gless) بازی شد. بازگشت مک‌نیل به فیلم جدید جن گیر بدون شک رنگ و بوی بیشتری به دنباله جن گیر اصلی بخشیده و بازیگری برستین به‌عنوان مک‌نیل شاید بهترین اتفاق برای طرفداران این سری ترسناک بوده و اهمیت این فیلم را چندین برابر کند. دیوید گرین نیز با بازگرداندن جیمی لی کورتیس (Jamie Lee Curtis) در نسخه ریبوت فیلم Halloween توانست موفقیت خیره کننده‌ای کسب کند و شکی نیست یکی از دلایل بازگرداندن برستین به فیلم جدید جن گیر همین بوده و سعی دارد از فرمولی که جواب خود را پس داده از نو استفاده کند. برستین به‌طور کلی شش مرتبه نامزد دریافت جایزه اسکار شده و توانسته این جایزه را یک مرتبه از آن خود کند. شما همچنین می‌توانید برستین را در سری The First Lady نیز مشاهده کنید.
بسیاری معتقدند که ساخت این سری جدید از جن گیر می‌تواند جایگاه نسخه اول این سری را از نو تثبیت کرده و تمام فیلم‌ها و سریال‌های پیشینی که به مذاق بسیاری خوش نیامدند را پوشش دهد. حضور برستین در این فیلم نیز نقطه عطفی بسیار خوش‌آیند بوده که باید دید گرین تا چه میزان می‌تواند از آن بهره ببرد. در همین راستا بسیاری اعتقاد دارند که گرین کار سختی برای فایق آمدن به نسخه‌های بسیار بد ساخته شده پس از ۱۹۷۳ نداشته و خبر خوب برای برستین این است که دیگر با ویلیام فریدکین (William Friedkin) که به گفته بسیاری از گزارش‌ها از رفتارهای سادیستی برخوردار بوده همکاری نمی‌کند.
اینگونه به‌نظر می‌رسد که Universal و Peacock چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ نیروهای خود، توان زیادی برای ساخت سه گانه جدید جن گیر خرج کرده و ما نیز باید منتظر خزش آدرنالین و استرس در بدن خود باشیم. شما چه فکری می‌کنید؟ باید منتظر موفقیت دوباره جن گیر باشیم یا باید از نو به تماشای فیلم ساخت سال ۱۹۷۳ بنشینیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
مطالب مرتبط
پربحث‌ترین‌ها
پربازدید‌ترین‌ها
دیگه چه خبر؟
دسترسی

source

توسط funkhabari