کپی لینک
به‌نظر می‌رسد شرکت اکتیویژن به دنبال توسعه‌ی وارزون موبایل است تا به این ترتیب عرصه‌ی رقابت را گسترده‌تر کرده و در پلتفرم محبوب موبایل نیز حرف بیش‌تری برای گفتن داشته باشد. 
خبر انتشار وارزون موبایل از آن‌جایی شروع شد که شرکت اکتیویژن یک آگهی استخدام برای انتقال بازی ویدیویی به پلتفرم موبایل منتشر کرد تا یک تولیدکننده‌ی اجرایی بر آن نظارت داشته باشد. از آن‌جایی که در آدرس صفحه عبارت WZM به چشم می‌خورد، عده‌ای عقیده دارد این عبارت می‌تواند به بازی Warzone Mobile ارتباط داشته باشد. از طرفی دیگر، در توضیحات این شغل آمده که بازیکن قرار است یک تجربه‌ی AAA موبایلی FPS در فرنچایز Call of Duty داشته باشد.
گزارشات منتشر شده نشان می‌دهند که هر چه این آگهی بیشتر بررسی می‌شود، احتمال آن‌که پروژه‌ی مورد نظر اکتیویژن وارزون موبایل باشد، ممکن‌تر به‌نظر می‌رسد. در ادامه‌ی این لیست آمده که تولید کننده‌ی اجرایی موردنظر ملزم به برداشت، انطباق و تحویل ویژگی های اساسی نسخه‌ی کنسولی و PC وارزون به بهترین نمونه‌ی موبایلی است.
با توجه به بخش‌هایی از این آگهی، ممکن است وارزون موبایل به عنوان یک بازی مستقل معرفی و منتشر شود و برخلاف فورتنایت، دارای قابلیت کراس‌پلی با پلتفرم‌های دیگر نباشد. از آن‌جایی که Call of Duty: Warzone طرفدار زیادی دارد و تعداد قابل توجهی از گیمرها به تجربه‌ی آن مشغول هستند، انتشار آن برای پلتفرم موبایل دور از ذهن نیست. لازم به ذکر است که Call of Duty: Mobile هم از زمان عرضه با استقبال زیادی مواجه شده است. پس احتمالا به زودی شاهد Warzone mobile روی پلتفرم موبایل خواهیم بود.
بازی Call of Duty: Warzone در سبک تیراندازی اول شخص و بتل‌ رویال شمرده می‌شود که توسط Infinity Ward و Raven Software توسعه یافته و شرکت اکیتیویژن هم این عنوان هیجان‌انگیز را به صورت رایگان در دسترس کاربران پلتفرم‌های پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی قرار داده است.
با وجود موفقیت کالاف دیوتی موبایل، اکتیویژن به دنبال این است تا یک ورژن تمام عیار از وارزون را به صورت جداگانه برای پلتفرم‌ موبایل منتشر کند تا موفقیت بیش‌تری بین دارندگان تلفن‌های هوشمند به دست آورد. 
با وجود این‌که اکتیویژن هنوز تاریخ از تاریخ انتشار رسمی Call of Duty Warzone Mobile رونمایی نکرده است، می‌دانیم که انتشار آن دیگر در حد شایعه نبوده و قطعی شده است. با توجه به جدیدترین افشاگری‌ها، تشخیص اینکه محتوای وارزون در کالاف دیوتی موبایل دقیقا چه زمانی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد امکان پذیر نیست. ماه مارس سال ۲۰۲۱ بود که اکتیویژن طی یک نظرسنجی از کاربران کالاف دیوتی موبایل پرسید که آیا علاقه‌ای به حضور نقشه Verdansk (میدان مبارزه کالاف دیوتی وارزون) در پلتفرم‌های قابل حمل دارند یا خیر. 
با توجه به این اقدام گمان می‌رود که وارزون موبایل مدتی در دست توسعه قرار داشته است. نکته‌ی مثبت این است که سازندگان در حال حاضر یک نسخه‌ی آماده از وارزون را روی سایر پلتفرم‌ها دارند و دقیقا می‌دانند چه اقداماتی با بازخوردهای مثبتی همراه خواهند بود. به هر حال تا زمان انتشار اخبار جدید از وارزون موبایل، طرفداران می‌توانند به تجربه‌ی عناوین مختلفی از کالاف دیوتی روی پلتفرم‌های مختلف مشغول باشند. 
با توجه به این‌ که کالاف دیوتی موبایل در حال حاضر بخش بتل رویل مخصوص به خود را دارد و همچنین آگهی‌های استخدام اکتیویژن، بعید به نظر می‌رسد که وارزون موبایل یک عنوان مستقل نبوده و برای Call of Duty Mobile عرضه شود. 
عرضه بازی‌های بتل رویال موبایل این روزها حسابی داغ است و هر روز کمپانی‌های بیش‌تری جذب آن می‌شوند. مثلا همین چند وقت پیش بود که استودیوی ریسپاون عنوان بتل رویال محبوب ایپکس لجندز را برای موبایل معرفی کرد تا به این ترتیب این عنوان به جمع بازی‌های فورتنایت، پابجی موبایل و کالاف دیوتی موبایل بپیوندد. از آن‌جایی که هر کدام از این عناوین رقبای قدری برای کالاف دیوتی موبایل هستند، منطقی به نظر می‌رسد که اکتیویژن بخواهد به طریقی از آن‌ها پیشی گرفته و حرف بیش‌تری برای گفتن داشته باشد. 
نظر شما چیست؟‌ آیا وارزون موبایل می‌تواند با استقبال زیادی از جانب طرفداران روبه‌رو شود؟ آیا اصلا با حضور کالاف دیوتی موبایل نیازی به انتشار آن هست؟ یادتان نرود که نظراتتان را با ما و سایر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید. 
پربحث‌ترین‌ها
پربازدید‌ترین‌ها
دیگه چه خبر؟
دسترسی

source

توسط funkhabari