کپی لینک
سخنان جدید جیم رایان، رئیس پلی استیشن برای کاربران رایانه‌های شخصی خوشایند هستند. خریداری استودیو Nixxes به‌منظور پورت کردن بازی‌های انحصاری بیشتر برای رایانه‌های شخصی‌ست.
مدیر عامل و رئیس تیم پلی استیشن یعنی آقای جیم رایان (Jim Ryan) طی رزوهای اخیر تایید کرد که خرید استودیو Nixxes Software به آن‌ها اجازه می‌دهد تا عناوین بیشتری را برای رایانه‌های شخصی منتشر کنند. روز ۱ جولای، برابر با ۱۰ تیرماه سال جاری، سونی پس از خرید استودیو توسعه دهنده عنوان Returnal یعنی استودیو Housemarque، استودیو Nixxes را نیز به‌عنوان یکی از استودیوهای فرست‌پارتی خود معرفی کرد.
استودیو Nixxes Software در سال ۱۹۹۹ در کشور هلند تاسیس شده و بسیاری آن را به‌عنوان خانه پورت بازی‌ها به رایانه‌های شخصی می‌شناسند. ما طی سال‌های اخیر شاهد ارائه انبوهی از عناوین Square Enix شامل عناوین Hitman: Absolution، نسخه‌های ریبوت سری Tomb Raider و Deus Ex: Mankind Divided در رایانه‌های شخصی توسط استودیو Nixxes بوده‌ایم. نکته بسیار مثبت برای سونی آشنایی این استودیو با سخت افزار سری‌های مختلف پلی استیشن بوده و آن‌ها همچنین چندین نسخه از سری بازی Legacy of Kain را برای رایانه‌های شخصی پورت کرده‌اند.
فعالیت‌های Nixxes در امر پورت کردن بازی‌ها به این عنوان که اکثرا از طرف Square Enix هستند ختم نشده و پروژه‌های اخیر آن‌ها درکنار خریداری آن توسط پلی استیشن، دهان بسیاری از طرفداران و فعالان زمینه بازی‌های ویدیویی را باز نگه داشته و آن‌ها توانسته‌اند خود را استودیویی پر قدرت درمیان کاربران رایانه‌های شخصی جا بزنند. منظور ما از این پروژه‌ها پورت کردن عناوین بسیار مهم و محبوب Horizon: Zero Dawn و البته Days Gone برای رایانه‌های شخصی‌ست. شکی نیست که خریداری این استودیو توسط سونی به آن‌ها در امر پورت کردن هرچه سریع‌تر و راحت‌تر بازی‌های انحصاری خود درکنار پذیرفته شدن بیشتر توسط کاربران رایانه‌های شخصی کمک شایانی می‌کند.
طبق گزارش اخیر وبسایت WCCFTech، آقای رایان طی مصاحبه خود با وبسایت ژاپنی Famitsu، مهر تاییدی بر شایعات موجود پیرامون خرید استودیو Nixxes توسط سونی زده است. رایان همچنین در ادامه از علاقه خود برای همکاری با این شرکت و همینطور انتشار عناوین انحصاری خود در رایانه‌های شخصی سخن گفته است. وبسایت WCCFTech در ادامه از رضایت رایان از عناوین پورت شده پلی استیشن در رایانه‌های شخصی نوشت و این درحالی‌ست که ما در اول مسیر بوده و هنوز عناوین انحصاری پلی استیشن زیادی را در رایانه‌های شخصی تجربه نکرده‌ایم، بااین حال رایان هیچگونه اشاره‌ای به بازی‌های انحصاری که در آینده برای رایانه‌های شخصی پورت می‌شوند نداشت.
شکی نیست که استودیو Nixxes نقشی فوق‌العاده مهم در بطن پلی استیشن برای پورت کردن بازی‌های انحصاری در رایانه‌های شخصی خواهد داشت و جیم رایان نیز در گذشته اعلام کرده بود که عناوین بسیاری بیشتری از پلی استیشن ۴ برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهند شد و به‌علاوه آخرین گزارش مالی سونی به احتمال انتشار عنوان محبوب Uncharted 4: A Thief’s End برای رایانه‌های شخصی اشاره داشت، بااین حال تابدین لحظه هیچگونه واکنش یا خبر رسمی از طرف سونی در این راستا منتشر نشده است.
نکته قابل توجه دیگر این است که طی چند مدت اخیر اخباری زیادی درباره بازی‌های فرست‌پارتی سونی و احتمال خارج شدن از انحصار پلی استیشن منتشر شده که یکی از مهم‌ترین این عناوین، بازی God of War است و البته ناگفته نماند که هیچ‌یک از این اخبار رسمی نبوده‌اند. در همین راستا حذف کردن عبارت Only on PlayStation (فقط در پلی استیشن) از نام عنوان Ghost of Tsushima، گمانه زنی‌ها برای انتشار این بازی در رایانه‌های شخصی را افزایش داده است. البته مانند همیشه نباید تا انتشار اخبار رسمی این شایعات را باور کرده و مانند همیشه باید منتظر بمانیم. با توجه به سخنان جیم رایان باید منتظر بسیاری عناوین انحصاری جدید برای رایانه‌های شخصی باشیم. شما منتظر کدام عناوین پلی استیشن در رایانه‌های شخصی هستید؟ منتظر نظرات شما هستیم.
پربحث‌ترین‌ها
پربازدید‌ترین‌ها
دیگه چه خبر؟
دسترسی

source

توسط funkhabari