کپی لینک
در مینی سریال کره‌ای The Sweet Blood یا خون شیرین با یک دراکولای جدید آشنا می‌شویم. برای اولین بار برام استوکر با الهام گرفتن از شاهزاده منفور رومانی که در قرن پانزدهم زندگی می‌زیست، داستان اولین دراکولا را در سال ۱۸۹۷ نوشت.
این شاهزاده رمانی به علت اخلاق‌های بد و رفتارهای خود با دشمنانش بسیار محبوب بود. این شاهزاده خون دشمنان خود را همچون شرابی قرمز سر می‌کشید و به شکل ترسناکی آن‌ها را به قتل می‌رساند. دراکولا یا خون آشام یکی از محبوب‌ترین چهره‌های ادبیات گاتیک و ژانر وحشت بوده و به همین دلیل داستان‌‌ها و فیلم‌های بسیار جالبی در زبان‌های مختلف در رابطه با این موجود افسانه‌ای و خونخوار خلق شده است که سریال خون شیرین جدیدترین سریال خون آشامی محصول کشور کره جنوبی به حساب می‌آید.  
کیفیت سریال‌های کره‌ای روز به روز بیشتر شده و به سبب این امر هر روز به طرفداران این سریال‌ها افزوده می‌شود. هنرمندان کره‌ای نیز تنوع سریال‌های خود را بیشتر کرده و آثار متنوع و زیبایی را خلق می‌کنند. به تازگی نیز آثار منحصر به فردی در ژانر وحشت ساخته شده و سریال‌های کره‌ای ترسناک نیز در کنار دیگر ژانرهای کره‌ای، محبوبیت بسیاری زیادی پیدا کرده‌اند. با این حال مینی سریال کره‌ای The Sweet Blood به طور کامل ترسناک به حساب نمی‌آید و بیشتر می‌توان این مجموعه کوتاه را در ژانر عاشقانه فانتزی به حساب آورد.  
مینی سریال کره‌ای خون شیرین داستان دختر جوانی را تعریف می‌کند که از پدری خون آشام و مادری انسان زاده شده و در اصل یک خون آشام دورگه به حساب می‌آید. یون سو (Son YeonSeo) با بازیگری سانگ چیا یون (Song ChaeYoon) به عنوان پروتاگونیست این داستان از وضعیت خود راضی نبوده و علاقه‌مند است تا زندگی و شرایط خود را تغییر دهد.
او به سبب پدر خود که یک خون آشام است، دارای قدرت‌های فراطبیعی بوده که به یک خون آشام تعلق داشته و به خون انسان‌ها تشنه است. با این حال او از این شرایط راضی نبوده و علاقه‌مند است که زندگی عادی و ساده‌ای همچون یک انسان داشته باشد. در قرن حاضر جامعه خون آشام‌ها طبق قراری که با کلیسا و واتیکان داشته‌اند دیگر مانند گذشته از گردن انسان‌ها خون نمی‌نوشند و راه حل جدیدی برای عطش خود به خون انسان ابداع کرده‌اند. 
صنعتی نو که پدر یون سو نیز در آن نقش دارد و در این راه از مادر یون سو، همسر خود سواستفاده می‌کند. در این صنعت خون آشام‌ها به تولید شرابی منحصر به فرد می‌پردازند که از گونه‌ای بسیار مرغوب از خون انسان ساخته شده است. جهت تولید این شراب نیز از خون کیسه‌های اهدای خون استفاده می‌شود. یون سو که اکنون ۱۱۸ سال سن دارد، به زودی از دبیرستان فارغ‌‌التحصیل شده و در این بین با پسری آشنا می‌شود که کمی اوضاع زندگی او را تغییر می‌دهد. یون سو از پدر خود متنفر بوده و به دنبال راهی می‌گردد تا بر خوی خون آشامی خود غلبه کرده و مانند یک انسان زندگی کند. با این حال در این بین او با چالشی بزرگ مواجه می‌شود.
سانگ میورو (Song MeoRu) همکلاسی او که یک انسان است توجه یون سو را به خود جلب کرده و یون سو به او علاقه‌مند می‌شود؛ با این حال در ادامه یون سو متوجه می‌شود که عشق نو ظهور او دارای شیرین‌ترین و مرغوب‌ترین خون انسان در رگ‌های خود است. اکنون او بر سر این دو راهی قرار دارد که در این دو راهی باید بین عشق خود و زات دراکولایی خود یکی را انتخاب کند. اوضاع زمانی بیش از این بهم می‌ریزد که نامزد سابق یون سو نیز وارد مدرسه می‌شود و واتیکان یک گرگینه را به جمع خون آشام‌های نوجوان می‌فرستد تا کنترل اوضاع را به دست بگیرد.  

داستان سریال سریال کره‌ای The Sweet Blood یا خون شیرین بر اساس یک وب‌تون محبوب به نام 달달한 그녀 به معنی دختر شیرین (The Sweet Girl) نوشته شده است. وب‌تون‌ها در اصل کامیک‌های دیجیتالی هستند که پیشینه آن‌ها به کره جنوبی می‌رسد. این وب‌دراما منحصر به فرد که محصول سال ۲۰۲۱ بوده دارای ۱۵ قسمت ۱۵ دقیقه‌ای می‌شود که توسط ها هانمی (Ha HanMe) کارگردانی شده و توسط نت‌ورک B-PLAY منتشر شده است. 
دسترسی

source

توسط funkhabari