چرا باید موبایل گیمینگ را جدی گرفت؟
ویجیاتو >> بررسی بازی‌ها >> بازی‌های موبایل

۳ دیدگاه

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های نقش آفرینی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید The Elder Scrolls: Blades همراه ویجیاتو باشید.
بازی‌های موبایلی حالا دیگر چندسالی است که از آن کالبد ساده و خسته کننده خود بیرون آمده‌اند و دیگر خبری از آن عناوین ساده موبایلی نیست. بازی‌هایی که بعدی جدید را به پلتفرم موبایل آورده‌اند و غیرممکن‌ها را ممکن کرده‌اند. این موضوع غیرقابل انکار است که دیگر پلتفرم خاصی مدنظر نیست و یک عنوان ویدیویی هم می‌تواند در حد و اندازه یک بازی کنسولی باشد. پلتفرمی که خارج از محدودیت‌ها، شگفتی آفرین صنعت ویدیوگیم شده است، هنوز راه طولانی در پیش دارد و ما باید خودمان را برای بازی‌های بزرگی روی پلتفرم موبایل آماده کنیم.
قرار نیست که بازی‌های موبایلی همیشه پای شوتر و یا بتل رویال را به میدان باز کنند. پیشرفت صنعت بازی‌سازی و از طرفی ارتقای سخت افزاری موبایل‌ها سبب شد که قدرت پردازشی موبایل‌ها افزایش پیدا کند و پلتفرم موبایل به عنوان یک پلتفرم، جدی‌تر دنبال شود. چیزی که امروزه ما با آن سر و کله می‌زنیم، در واقع راهی است که سال‌ها قبل شروع شده است و حالا به تکامل دست پیدا کرده. امروزه دیگر مهم نیست که طرفدار چه سبک بازی‌هایی هستید، پلتفرم موبایل همیشه چیزی دوست داشتنی را برای شما کنار گذاشته است.
اما چیزی که باعث می‌شود ما امروزه صنعت موبایل گیمینگ را جدی بگیریم، باز شدن پای استودیو‌های بزرگ بازی‌سازی است. استودیو‌هایی که مرز بین واقعیت و رویا را تبدیل به نازکی یک تار مو کرده‌اند و دیگر هیچ محدودیتی برای خودشان قائل نیستند. حالا دیگر تجربه یک عنوان کنسولی روی موبایل چندان هم غیرمنطقی نیست! اما چه چیزی باعث شد تا پلتفرم موبایل تبدیل به پلتفرمی جادویی شود؟ چه چیزی باعث شد تا ما این پلتفرم را انقلابی بزرگ قلمداد کنیم؟
به جرات می‌توان گفت که استودیوی بتسدا یکی از بهترین توسعه دهندگان بازی‌های نقش آفرینی است. حال این استودیو تصمیم گرفته است که پای فرنچایز دوست داشتنی The Elder Scrolls را به پلتفرم موبایل باز کند. فرنچایزی که مملو است از شگفتی‌های جذاب و المان‌های نقش آفرینی. اما آیا تجربه فرنچایز The Elder Scrolls آن هم روی موبایل می‌تواند دوست داشتنی باشد؟ بی‌شک تجربه استودیوی بتسدا در ساخت این بازی تاثیر داشته است و بتسدا هیچوقت نمی‌خواهد که کیفیت بازی‌هایش را مدیون کمیت کند. بنابراین باید خودمان را آماده یکی از بهترین بازی‌های موبایلی کنیم.
The Elder Scrolls: Blades یکی از جدیدترین بازی‌های استودیوی بتسدا است که این‌بار سر از پلتفرم موبایل درآورده است. استودیوی بتسدا در این بازی به خوبی توانسته است که با استفاده از مکانیزم و توانایی‌های پلتفرم موبایل تجربه‌ای بسیار نزدیک به عناوین کنسولی فرنچایز The Elder Scrolls داشته باشد. تلاشی که به خوبی نتیجه داده است و این بازی را بسیار دوست داشتنی‌تر از آن‌چیزی که تصورش را می‌کنید، کرده است.
همانطور که از بتسدا انتظار می‌رود، داستان بازی در تمی فانتزی و دنیای جادویی جریان دارد. بازی نمی‌خواهد که یک عنوان واقع‌گرایانه باشد! بلکه می‌خواهد تجربه‌ای جذاب را از گشت و گذار در سرزمین الف‌ها و پری‌های جادویی را برای شما رقم بزند. داستان The Elder Scrolls: Blades به هیچ عنوان یک داستان ساده نیست و بتسدا یک داستان کامل را برای شما پدید اورده است. داستانی که به لطف مکانیزم‌های نقش آفرینی بازی، می‌تواند یک تجربه عالی برای شما باشد.
روزی روزگاری، یک سرزمین از هم پاشیده! داستان بازی نمی‌خواهد که یک کتاب ادبی – فانتزی باشد. بلکه شما به خوبی در ابتدای بازی خواهید فهمید که چه چیزی انتظاراتان را می‌کشد. سرزمینی که در سکوت جنگ فرو رفته بود، حالا دیگر جنگی در آن نیست. شما به عنوان سربازی که در جنگ بوده‌اید حالا باید به سرزمین مادری خودتان بازگردید. اما همه‌چیز آنطوری که باید پیش نمی‌رود و شما درگیر اتفاقات بسیاری خواهید شد. اما اینکه دقیقا چه چیزی در حال رخ دادن است، بستگی به خودتان دارد.
وقتی وارد بخش گیم‌پلی بازی می‌شویم، تازه متوجه خواهیم شد که بتسدا چه چیزی را برایمان کنار گذاشته است. اگرچه پلتفرم هدف ما، موبایل است اما این بندان معنا نیست که The Elder Scrolls: Blades یک عنوان کسل کننده باشد. بلکه بازی به خوبی توانسته است یک تجربه خارق‌العاده از یک عنوان جهان باز – نقش آفرینی روی موبایل باشد.
بازی دیالوگ و تعامل محور است. در همان ابتدای کار The Elder Scrolls: Blades از شما می‌خواهد که شخصیت خودتان را از بین تمامی نژادهای بازی انتخاب کنید و آن را، هرطوری که دوست دارید شخصی سازی کنید. هر نژاد در بازی نقاط ضعف و قدرت خودش را دارد و دست شما برای انتخاب سبک بازیتان کاملا آزاد است. در بازی خبری از ریخت و پاش‌های اضافی جهت پر زرق و برق‌تر نشان دادن بازی نیست. The Elder Scrolls: Blades نمی‌خواهد که شما را قهرمان کند! بلکه می‌خواهد خودتان به حقیقت بازی پی ببرید و در این راه همراه شما خواهد بود.
داستان بازی با پیشروی شما در آن کامل می‌شود. کوئست و مراحل جانبی بسیاری در بازی وجود دارند که شما می‌توانید هر از گاهی نیم نگاهی به این ماموریت‌ها داشته باشید. المان‌های نقش آفرینی بازی به خوبی تجربه‌ای کامل از فرنچایز The Elder Scrolls است و روی استودیوی بتسدا را روشن کرده است. در بازی باید ماجراجویی کنید، ماموریت‌های مختلف را انجام دهید با تعامل با دیگر NPCهای بازی در داستان پیشروی کنید. تمامی دیالوگ‌های بازی به صورت انگلیسی جریان دارد! بنابراین برای تجربه هرچه بهتر دیالوگ و داستان بازی و پیشروی در آن، حتما باید با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید.
در بخش گرافیک نیز استودیوی بتسدا سنگ تمام گذاشته است و ما را با یک عنوان بزرگ رو به رو کرده است. دیدن چنین گرافیکی آن هم با سخت افزار موبایل‌های امروزی هنوز هم بسیار تعجب‌آور است. گرافیک بازی The Elder Scrolls: Blades به راحتی چندین سال از دیگر بازی‌های موبایلی جلوتر است و همین دلیل خوبی برای جدی گرفتن صنعت بازی‌های موبایلی است.
در بخش جلوه‌های صوتی نیز اوضاع از همین قرار است. موسیقی دوست داشتنی و صداگذاری خوب شخصیت‌های بازی سبب شده است تا The Elder Scrolls: Blades تبدیل به عنوانی شاهکار برای تجربه کردن شود و باید به استودیوی بتسدا یک آفرین بزرگ گفت!
پیشنهاد میشه!
در دل صنعت بازی‌های موبایلی شاید دیدن استودیوی‌های بزرگ با عناوینی دوست داشتنی چندان هم خالی از لطف نباشد. بازی‌هایی که سطح بازی‌های موبایلی را یک پله بالاتر برده‌اند و در حد و اندازه یک بازی کنسولی ظاهر شده‌اند. The Elder Scrolls: Blades از جمله همین بازی‌هاست! عنوانی دوست داشتی که توسط استودیوی بتسدا ساخته شده و با گرافیک و گیم‌پلی درگیر کننده خودش تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های نقش آفرینی موبایلی شده است.

پ.ن این یکی هم رف سیستم تااا….یییی..
.ددددد ا.ه اع..صاب نمونده
اه من هر چقدر تذکر میدم هیچ کس پاسخگو نیست پس نویسنده ها میایین چیکار میکنین دو هفته اس میگم سیستم تا..یید خرابه سلامم میگم میره ..تا…یید یعنی چی پیام قبلیم هم که دادم رفت تایید
حسم میگه شبیه اسیزین و دارک سولزه یا بلود بورن؟

source

توسط funkhabari