یک نبرد تمام عیار برای بهترین بودن
ویجیاتو >> بررسی بازی‌ها >> بازی‌های موبایل

۲ دیدگاه

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های سبک شوتر روی موبایل هستید، در این مطلب با بررسی بازی اندرویدی Battleops همراه ویجیاتو باشید.
قرار نیست که بازی‌های موبایلی همیشه بعدی واقع‌گرایانه را از دنیای واقعی نشان دهند و یا سفری‌های عظیم فضایی را به تصویر بکشند. بازی‌های موبایلی فارغ از سبکی که دنبال می‌کند، همگی حول محور سرگرم کننده بودن جریان دارند. مهم نیست که طرفدار بازی‌های بتل رویال هستید، یا یک بازی مزرعه داری! در واقع این مکانیزم‌های یک عنوان موبایلی است که شما مجبور به تجربه آن می‌کند. مکانیزم‌هایی شاید در مقایسه با بازی‌های بزرگ موبایلی، حرفی برای گفتن نداشته باشند. اما وقتی با خودشان مقایسه می‌شوند، می‌توانند جذاب باشند.
بازی‌های شوتر موبایلی نیز از همین قاعده پیروی می‌کنند! شاید اگر چند سال پیش به پلتفرم موبایل نگاه می‌کردید، واقعا هیچ عنوان شوتری نبود که بتواند سرگرم کننده باشد. اما زمان یک انقلاب بزرگ فرا رسیده بود! راهی را که فرنچایز Modern Combat روی موبایل شروع کرد، بازی‌هایی مانند پابجی و Call of Duty: Mobile ادامه دادند و حالا دیگر نوبت به استودیو‌های کوچک و بازی‌های آن‌ها رسیده بود تا به ما ثابت کنند که یک عنوان موبایلی هم می‌تواند تجربه‌ای خارق‌العاده از یک بازی شوتر باشد.
اما همه‌چیز آنطوری که فکر می‌کنید، پیش نرفت! محدودیت پلتفرم موبایل این اجازه را به توسعه دهندگان نمی‌داد تا عناوین بزرگی خلق کنند. سال‌ها زمان برد تا سخت افزار پلتفرم موبایل به اندازه‌ امروزی خودش پیشرفت کند. سخت افزاری که زمینه‌ساز شکل‌گیری نسلی جدید را در بین بازی‌های موبایلی شد و حالا دیگر پلتفرم موبایل تبدیل به یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های بازی شده و پای استودیو‌های بزرگ نیز به این پلتفرم باز شده است.
استودیوی بازی‌سازی Techouse Games که کارنامه چندان پر باری در ساخت بازی‌های موبایلی ندارد، در جدیدترین عنوان خود تلاش کرده است که با تکیه بر المان‌های اکشن – شوتر یک بازی جذاب را راهی پلتفرم موبایل کند. Battleops  جدیدترین بازی این استودیو محسوب می‌شود که تلاش کرده است تجربه‌ای قابل قبول باشد و در حد و اندازه بازی‌های شوتر بزرگ موبایلی ظاهر شود. اما آیا Battleops  توانسته است ماموریت خودش را به خوبی به پایان برساند؟
Battleops  یک بازی شوتر اول شخص موبایلی است که هیچ محدودیتی برای داستان خودش قائل نیست. شما به عنوان یکی از اعضای گروه ماموران ویژه، در ساختمانی که آتش گرفته است و هرلحظه ممکن است که بریزد، به هوش می‌آید. گنگ و گیج به دنبال اسلحه خود هستید، که ناگهان آدم بد‌ها داستان به شما حمله می‌کنند. گروهی ترویستی که شهر را محاصره کرده است و حالا این وظیفه شما و جوخه‌یتان است که از شهر محافظت کنید و اعضای این گروه را دستگیر کنید.
ما با یک بازی شوتر اول شخص موبایلی طرف هستیم! بنابراین طبیعی است که این بازی‌ها داستان چندان خارق‌العاده‌ای نداشته باشند و نمی‌توان ایراد بزرگی به این بازی‌ها گرفت. اما چیزی که باعث می‌شود Battleops نمره خوبی در بخش داستان‌سرایی بگیرد، استفاده خوب از تمام ظرفیت‌های بازی در بخش گیم‌پلی است که به ساخت داستانی خوب – هرچند سطحی – کمک بسیاری کرده است و تجربه‌ای دوست داشتنی خواهد بود.
چه چیزی یک بازی شوتر موبایلی را جذاب می‌کند؟ جواب این سوال بسیار ساده است! در واقع مکانیزم‌های بازی و در راس آن‌ها، گیم‌پلی بازی است که سبب می‌شود شما از تجربه این بازی‌ها نهایت لذت را ببرید و تجربه‌ای دوست داشتنی داشته باشید. گیم‌پلی جایی است که شما می‌توانید بی‌پروا انتظارات خودتان را از یک بازی شوتر موبایلی بالا ببرید و از آن‌ها خواهید که بهترین تجربه خودشان را برای شما رقم بزنند.
همین ابتدای کار باید بگویم که استودیوی Techouse Games من را واقعا با ساخت بازی Battleops شگفت ‌زده کرد. بازی به هیچ عنوان در حد و اندازه یک عنوان از یک استودیوی ناشناخته نیست! بلکه شاهکاری دوست داشتی است که سیستم گان گیم و شوتینگ آن می‌تواند تا ساعت‌ها شما را سرگرم کند. شاید تنها ایرادی که بتوان به گیم‌پلی بازی گرفت، انیمیشن‌های حرکتی بازی باشد. انیمیشن‌های بازی بد نیستند، اما می‌توانستند که بهتر نیز باشند.
مانند هر بازی شوتر موبایلی دیگری، Battleops نیز از شما می‌خواهد تا هدف بگیرید، کاور بگیرید، تیراندازی کنید و امتیاز جمع کنید. المان‌های حرکتی بازی یکی از اولویت‌های مهم شما در بازی هستند و گیم‌پلی کلی بازی حول محور همین موضوع جریان دارد. گیم‌مود‌های مختلف یکی دیگر از دلایلی هستند که Battleops را تبدیل به عنوانی دوست داشتی کرده‌اند. محتوای بازی نسبت به حجم آن، واقعا قابل قبول است و استودیوی Techouse Games یک عنوان خوش‌ساخت موبایلی را در اختیار ما قرار داده است.
در بخش گرافیک نیز بازی عملکردی مشابه دیگر بخش‌ها دارد و به زیبایی‌ رهچه تمام‌تر بیانگر توانایی‌های خودش است. Battleops همه‌چیز را به خوبی رعایت می‌کند و نمی‌خواهد که با ریخت و پاش‌های اضافی شما را گیج کند. تمامی المان‌های گرافیکی بازی اعم از انفجارها و رنگ‌بندی محیط نیز خوب از آب در آمده است و Battleops امتیاز خوبی در این بخش می‌گیرد.
جلوه‌های صوتی بازی نیز شرایطی یکسان دارند و تمامی جلوه‌های صوتی بازی از صدای شلیک بگیرید تا صدای قدم زدن شخصیتان در بازی، به خوبی طراحی شده است و Battleops در این بخش نیز امتیاز خوبی می‌گیرد. اما برای لذت بردن هرچه بیشتر از بازی بهتر است حتما از یک هدفون استفاده کنید تا صدای واقع‌گرایانه بازی را بهتر درک کنید.
پیشنهاد میشه!
بد نیست که گاهی سری به استودیوهای کوچک بزنیم. استودیو‌هایی که رویاهای بزرگی در سر دارند و نور امیدی بر بازی‌های موبایلی هستند. Techouse Games یکی از همین استودیو‌هاست. استودیویی که با عرضه موفق بازی Battleops توانست به موفقیت بزرگی درست پیدا کند و حالا دیگر یک استودیوی ناشناخته نیست. گرافیک خوب در کنار گیم‌پلی اعتیادآورد، دست به دست هم داده‌اند تا را تبدیل به عنوانی شاهکار کنند. عنوانی که می‌تواند حسابی شما را سرگرم کند و تجربه‌ای جذاب باشد.

بالاخره منم کامنت اول گذاشتم😂😂😂😂😂😂
🔴عضو کمیته مخالفان کامنت اول🔴

source

توسط funkhabari