بدون شک فوتبال، محبوب ترین ورزش جهان است. همین محبوبیت بسیار بالا باعث میشود افراد زیادی سرتاسر جهان آرزوی فوتبالیست شدن در سر داشته باشند. چه در واقعیت، چه در دنیای ویدیوگیم.
بازی های زیادی تا کنون از این موضوع برای جذب مخاطب استفاده کردند، اما اگر بگوییم  Score! Hero‏ معروف ترین بازی  گوشی های موبایل است که شما را در نقش یک ستاره فوتبال قرار میدهد، مبالغه نکردیم. این بازی که محصول استودیوی First touch games است، در سال 2015 عرضه شد و تا به امروز نه تنها به عنوان موفق ترین بازی این استودیو شناخته میشود، بلکه با بیش از 100 میلیون بار نصب یکی از محبوب ترین بازی های فوتبالی اندروید و IOS به حساب میآید.
ماجراجویی شما در بازی Score! Hero‏ از یک تیم نه چندان قوی در یکی از 5 لیگ اصلی فوتبال در اروپا آغاز میشود. در ابتدا شما از بین چندین شخصیت آماده بازی میتوانید به دلخواه یکی را انتخاب و کشور خودتان را مشخص کنید. بعد از این شما دوره تمرینات بازی را سپری میکنید و حالا وقت آن رسیده که از بین دو گزینه موجود، یک تیم را برای ادامه فوتبال خود انتخاب کنید.
بازی به صورت مرحله ای پیش میرود، شما در هر مرحله از هر فصل با تیم های مختلفی بازی خواهید کرد. در بعضی از این فصل ها شما جام میبرید و یا تیم خود را عوض میکنید. البته این مراحل کاملا از پیش تعیین شده هستند، شما هیچگونه اختیاری برای برد و باخت تیمتان در هیچ رقابتی ندارید و همه این ها از قبل توسط بازی برنامه ریزی شده اند، البته باید اشاره کرد که سبک بازی هم به گونه ای نیست که گیم پلی فوتبالی با نتایج آزاد را بپذیرد، تنها کاری که شما باید انجام بدهید پاس دادن توپ به صورت متوالی و وارد کردن آن داخل دروازه است؛ نتایج تماما به شکل مشخصی پیش میرود و در این سبک از بازی فوتبال، شما قرار نیست کنترل یک تیم را در 90 دقیقه به دست بگیرید، با توجه به مرحله ای که در آن هستید تنها چند موقعیت خطرناک پیش روی شما قرار میگیرد که میبایست تمام آنها را وارد دروازه کنید تا بازی اجازه ی ورود به مراحل بعدی را به شما بدهد. تنها آزادی عملی که باریکن دارد نحوه وارد کردن توپ به دروازه است که میتوانید با پاس دادن به بازیکن دلخواه خود هرطور که میخواهید گل را به ثمر برسانید.
همانطور که گفته شد، بازی به صورت مرحله ای پیش میرود، هر فصل در بازی دارای 20 مرحله است و برای ورود به فصل جدید، میبایست تعداد مشخصی ستاره به دست آورده باشید، ستاره ها با انجام دادن اعمال به خصوص در راستای وارد کردن توپ به دروازه به دست میآید ، ستاره اول برای به اتمام رساندن یک مرحله به شما داده میشود پس طور پیش فرض از هر مرحله یک ستاره را دریافت میکنید، اما دو ستاره دیگر با انجام کارهای ریز و درشتی به دست میآید که تنوع زیادی هم دارند و در مراحل مختلف تغییر میکنند. برای مثال در بعضی مراحل برای بدست آوردن ستاره تنها میبایست با کاراکتر خودتان توپ را وارد دروازه کنید و نه دیگر اعضای تیم، یا در بعضی مراحل میبایست توپ حتما به صورت ضربه قیچی وارد دروازه شود تا ستاره اضافی دریافت کنید. این رویدادها با توجه به موقعیت هر مرحله تغییر میکند به شکلی که در مرحله ای خاص حتی میبایست از روی نقطه کرنر گل به ثمر برسانید. شاید در ابتدای بازی جمع آوری این ستاره ها زیاد ضروری به نظر نرسد اما با کمی پیشروی در بازی و رسیدن به فصل های بالاتر، متوجه میشوید میزان ستاره هایی که به دست آورده اید بسیار کمتر از حداقلی است که برای ورود به فصل جدید نیاز دارید، بنابراین مجبور میشوید به عقب برگشته و خیلی از مراحل را مجددا با هدف کسب ستاره های جامانده در مسیر، بازی کنید.
علاوه بر تیم باشگاهی، شما برای تیم ملی کشورتان هم مسابقه میدهید؛ البته نه تیم باشگاهی و نه تیم ملی شما در گیم پلی تاثیر گذار نخواهند بود و همانطور که گفته شد نتایج بازی ها تماما از قبل مشخص است؛ یعنی هیچ تفاوتی ندارد شما تیم ملی ایتالیا را انتخاب کنید یا تیم ملی ایران، به هرحال شما در اولین حضورتان در جام جهانی شکست خواهید خورد و در فصلی که بازی مشخص کرده قهرمان خواهید شد.
برای شرکت کردن در مراحل، محدودیت وجود دارد. شما 5 قلب دارید که هرکدام اجازه 5 بار تلاش برای تمام کردن یک مرحله را به شما خواهند داد. در صورت خالی شدن این نوار شما میبایست برای بازی مجدد صبر کنید. البته شما میتوانید با پول درون بازی یا دیدن تبلیغ این قلب ها را رایگان به دست بیاورید.
در بخش شخصی سازی کاراکتر، گزینه های گوناگونی در دسترس است. میتوانید استایل موی سر و صورت کاراکتر خودتان را به شیوه دلخواه تغییر دهید، رنگ موی کاراکترتان را عوض کنید، نام و شماره ی پشت پیراهنتان را تغییر دهید، کفش جدید بخرید و طرز لباس پوشیدن بازیکن خود را شخصی سازی کنید. تمامی این تغییرات نیازمند پول درون بازی هستند و قیمت هر کدام از آنها نیز متفاوت است، برای مثال قیمت شماره 7 که خواهان زیادی دارد خیلی بیشتر از قیمت شماره ی 30 میباشد.
بازی علاوه بر بخش اصلی، هر چند وقت یکبار مراحل ویژه ای را برای کاربران آنلاین در نظر میگیرد که با توجه به تعداد ستاره هایی که در این رقابت ها کسب میکنید، علاوه بر مدالی که در پروفایلتان ثبت میشود جوایز دیگری هم دریافت میکنید.
Score! Hero سبکی سرگرم کننده از فوتبال را به نمایش میگذارد که کمتر نمونه اش را میبینید، نیاز نیست 90 دقیقه پیاپی بازی کنید، انگار که بازی لحظات حساس مسابقه را گلچین کرده و برای شما قرار داده تا به دلخواهتان آن را پیش ببرید و این ایده ی جذاب قطعا شما را ساعت ها سرگرم خواهد کرد.
دریافت بازی Score! Hero از بازار
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط funkhabari