نزدیک به سه دهه گذشت تا بالاخره سگا حاضر شد بازی Streets of Rage را دوباره زنده کند؛ عنوانی که از بهترین‌های ژانر Beat’em Up محسوب می‌شود و هنوز هم پس از گذشت این همه سال، رقیبی برایش پیدا نشده است. با این حال گیمرهای قدیمی نسبت به بازی محبوب خود، به شدت حساسیت داشتند و این موضوع، کار را برای سازندگان دشوار می‌کرد. به هر ترتیب، نسخه چهارم Streets of Rage در سال ۲۰۲۰ عرضه شد و توانست نظرات بسیار خوبی دریافت کند. بسیاری اعتقاد داشتند که قسمت جدید توانسته بود تا نکات مثبت بازی‌های پیشین را حفظ کند و به همراه آن‌ها، ویژگی‌های جالبی به مکانیزم گیم‌پلی بیافزاید.
حالا یک سال از زمان عرضه بازی چهارم گذشته و استودیوهای سازنده تصمیم گرفته‌اند که ماجراجویی‌های قهرمانان داستان را وارد دنیای متفاوتی کنند که تا به حال نظیرش را ندیده‌ایم. پیش از هر چیز باید توجه داشت که بسته الحاقی بازی Streets of Rage 4 کمپین داستانی ندارد و بخش بزرگی از آن را مود Survival تشکیل می‌دهد. پس قبل از خرید، بهتر است این سوال را از خود بپرسید که آیا این DLC ارزش خرید کردن دارد؟
Streets of Rage 4 Mr. X Nightmare 1
واقعیت این است که با توجه به نبود بخش داستانی، جواب سوال بالا منفی خواهد بود ولی شاید بد نباشد که کمی در نظر خود تجدید کنید زیرا این بسته الحاقی، حرف‌های بسیار زیادی برای گفتن دارد. در کنار بخش Survival، حالا سه شخصیت قابل بازی هم به لیست بلند بالای کاراکترها افزوده شده‌اند که هرکدام گیم‌پلی مخصوص به خود را دارند.
شیوا، مکس و استل سرعت و قدرت متفاوتی دارند که همین مورد باعث می‌شود تا بازیکنان با استراتژی‌های مختلف سراغشان بروند. مکس به شدت کند بوده اما قدرتش به طرز غیر قابل تصوری زیاد است و می‌تواند باس فایت‌ها را در چشم به هم زدن نابود کند. در سوی دیگر شیوا قرار دارد که سرعتش بسیار خوب است و می‌تواند کمبوهای جذابی خلق کند. استل هم مابین این دو شخصیت عمل می‌کند و از لحاظ توانایی، شباهت زیادی با بلیز (Blaze) دارد.
بخش Survival بهترین کانتنت اضافه شده برای Mr. X Nightmare است که می‌تواند تا مدت‌ها شما را سرگرم کند. در این مود، باید در میان سیلی از دشمنان حرکت کنید و آن‌ها را شکست دهید. در این بخش هرچه بیشتر زنده بمانید، امتیاز بیشتری به دست می‌آورید و می‌توانید حرکات بیشتری را آزاد کنید. این حرکات که به Alternate Move معروف هستند، در تمامی مودها استفاده می‌شوند و می‌توانید از این راه، کاراکتر خود را شخصی سازی کنید. البته این فقط ظاهر ماجراست؛ زیرا با از بین بردن دشمنان یک منطقه و پیش از ورود به منطقه بعدی، به شما شانسی داده می‌شود تا از میان ۲ و یا ۳ پرک (Perk) آنچه را که دوست دارید، بردارید. این پرک‌ها، تاثیر مستقیمی در روند گیم‌پلی دارند و می‌توانند مسیر بازی‌تان را به طور کامل تغییر دهند. به عنوان مثال می‌توانیز روی قابلیت Blitz، الکتریسیته، آتش و … قرار دهید تا هنگام اجرای فن، این افکت‌ها فعال شوند.
Streets of Rage 4 Mr. X Nightmare 2
هنگامی که بازی را تجربه می‌کردم، یاد عنوان Hades افتادم که همین توانایی‌ها را در اختیارتان قرار می‌داد. در واقع باید گفت که مود Survival بازی، حالا کاملا فرم روگ لایک گرفته و اثری ایده‌آل برای گیمرهای خواهان چالش به حساب می‌آید.
علاوه بر این موارد، آپدیت رایگانی هم وجود دارد که می‌توانید بدون خرید بسته الحاقی، از برخی امکانات جدید بهره‌مند شوید. حالا به کمک بخش تمرینی که به بازی اضافه شده، اجازه دارید تا با هر کاراکتر، انواع و اقسام فن‌ها را امتحان کنید که این مورد برای یک بازی Beat’em Up بسیار ارزشمند است. تغییر رنگ لباس شخصیت‌ها هم از قابلیت‌های رایگان اضافه شده در آپدیت جدید بوده که نشان می‌دهد سازندگان تا چه اندازه به نظرات کاربران اهمیت داده‌اند.
در مجموع باید گفت که بسته الحاقی Mr. X Nightmare برای دوست‌داران ژانر Beat’em Up دست کمی از یک گنج ندارد و بدون شک گیمرها را مدت‌ها پای بازی بنشاند.
نقاط قوت:
مود Survival یک تجربه بی‌نظیر است
وجود پرک‌های متنوع برای شخصی سازی مبارزات
ترکیب ژانر Beat’em Up با روگ لایک
حضور سه شخصیت جدید با گیم‌پلی منحصر به فرد
اضافه شدن Alternate Move برای تمامی شخصیت‌ها
روایتی متفاوت در ژانر Survival
نقاط ضعف:
زمان زیادی برای آزاد کردن تمامی Alternate Moveها نیاز است
این بازی بر اساس نسخه ارسالی سازنده بر روی پلتفرم PS4 بررسی شده است
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط funkhabari