همه‌چیز از یک ویروس شروع شد
ویجیاتو >> بررسی بازی‌ها >> بازی‌های موبایل

بدون دیدگاه

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های اکشن – شوتر موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید The Walking Zombie 2 همراه ویجیاتو باشید.
اگر قرار باشد به سراغ محبوب‌ترین سبک بازی‌های موبایلی برویم، بازی‌های اکشن – شوتر قطعا تبدیل به یکی از بهترین گزینه‌های ما می‌شوند. عناوینی جذاب که محدود به سبکی خاص نیستند و بی‌پروا، شما را تبدیل به سربازانی جسور در راه دفاع از کشورتان و یا فرمانده‌ای شجاع در بین نبرد‌های فضایی می‌کنند. مهم نیست که آیا علاقه‌مند به بازی‌های شوتر هستید یا نه، این بازی‌ها شما را دیوانه صنعت ویدیوگیم خواهند کرد و تجربه‌ای دوست داشتنی از آنچه که انتظارش را دارید خواهند بود.
درطی چندسال اخیر، بازی‌های اکشن – شوتر موبایلی، بقدری مجبوب شدند که حتی پای دیگر سبک‌های بازی‌سازی و المان‌های جذابشان به این بازی‌ها باز شد. بازی‌های موبایلی دیگر عناوین ساده و پیش‌پا افتاده نبودند. نسلی جدید شروع شده بود! نسلی پر التهاب که پلتفرم موبایل را تبدیل به یکی از بهترین پلتفرم‌های بازی کرد و عناوین آن نیز، چارچوب‌های تعریف شده پلتفرم موبایل را به چالش کشیده‌اند. همه چیز از یک‌جا شروع شد! بازی‌های شوتر موبایلی!
عناوینی خاص که هرکسی را مجذوب خودشان می‌کردند. مهم نیست که ما از اکتیویژن صحبت کنیم یا سری به استودیوی تنسنت بزنیم. بازی‌های اکشن – شوتر موبایلی می‌توانند سرگرم کننده باشند! حتی اگر استودیوی سازنده آن‌ها، یک استودیوی گمنام باشد. در واقع این استودیوی سازنده بازی‌های موبایلی نیست که آن‌ها دوست داشتنی کرده است. همه‌چیز تنها به استفاده‌ درست از ظرفیت‌های یک بازی بستگی دارد! و این دقیقا همان‌چیزی است که ما در ویجیاتو به دنبالش هستیم.
ترکیب یک بازی‌سازی اکشن – شوتر با المان‌های ترس و وحشت به همراه چاشنی بقا، چگونه می‌تواند باشند؟ در این مطلب نمی‌خواهیم که به سراغ عناوین شبیه‌ساز جنگی و یا نبرد‌های فضایی برویم. بازی‌های شوتر موبایلی اگرچه تبدیل به بهترین سبک بازی‌های موبایلی شده‌اند، اما هنوز هم جای خالی زامبی‌های دوست داشتنی معروفمان در بازی‌ها خالی است. زامبی‌هایی که از پلتفرم پی‌سی بگیرید تا کنسول‌ها و حتی پلتفرم موبایل، همراه ما بوده‌اند و واقعا ما را ترسانده‌اند. اما آیا تجریه یک بازی اکشن – شوتر موبایلی با همراهی افتخاری این زامبی‌ها، می‌تواند جذاب باشد؟
استودیوی بازی‌سازی Alda Games که سابقه طولانی در ساخت بازی‌های شوتر موبایلی با المان‌های سندباکس دارد، حالا تصمیم گرفته است که مرز‌های تعریف شده بازی‌های موبایلی را یکی پس از دیگری، از بین ببرد و عنوانی جذاب را راهی پلتفرم موبایل کند. The Walking Zombie 2 یکی از جدیدترین عناوین ساخته شده این استودیو است که شاید در نگاه اول کسل‌کننده بنظر برسد، اما من به شما قول خواهم داد که تجربه The Walking Zombie 2 چندان هم خالی از لطف نیست. عنوانی جذاب که این‌بار پای زامبی‌ها و المان‌های بقا را به دنیای بازی‌های موبایلی باز کرده است و تلاش می‌کند که ترکیبی خوب از یک بازی اکشن – شوتر و المان‌های ترس و بقا باشد.
همه‌چیز از یک ویروس شروع شد. The Walking Zombie 2 نمی‌خواهد که شما را درگیر توضیحات اضافه کند و داستانش را با تمامی جزئیاتش، ساده بیان می‌کند. روزی روزگاری، سرزمینی نفرین شده. داستان درباره گروهی بازمنده است که به سختی از آخرین موج حمله زامبی‌ها جان سالم به در برده‌اند. اما یکی از اعضای گروه باردار است و متاسفانه دچار گازگرفتنی شده و لحظه امکان دارد که تبدیل به زامبی شود.
اعضای گروه بین دو راهی سختی گیر کرده‌‌اند. یا باید هرچه زودتر آن فرد را از بین ببرند و یا ریسک کنند و فرزندش را قبل از آنکه بمیرد، نجات دهند. پس از کشمکش‌های طولانی، در نهایت گروه تصمیم به کمک کردن به آن فرد می‌کنند اما به محض اینکه نوزاد را نجات دادند، فرد کنترلش را از دست می‌دهد و به اعضای گروه حمله می‌کند. حالا سال‌هاست که از این اتفاق گذشته است و شما نقش همان نوزاد را در بازی برعهده خواهید داشت. نوزادی که حالا دیگر تبدیل به مردی جوان شده است و رهبری گروهی جدید از بازماندگان را برعهده دارد.
گیم‌پلی بازی، ترکیبی از المان‌های ترس و وحشت، بقا و مدیریت منابع و گاهی المان‌های نقش آفرینی است. شما باید در بازی، به مناطق مختلف سر بزنید و از منابع آن‌ها برای گسترش و توسعه کمپ بازماندگانتان، استفاده کنید. بازی از شما قهرمان نمی‌سازد، بلکه شما را رهبری لایق و فرمانده‌ای شجاع می‌کند. دربازی باید فداکاری کنید، تصمیمات درست بگیرید و در نهایت رهبری گروهی از بازماندگان را برعهده داشته باشید. اگرچه The Walking Zombie 2 یک عنوان اکشن – شوتر است، اما المان‌های بقای بازی به خوبی طراحی شده‌اند و حس خوبی از تجربه The Walking Zombie 2 برای شما به ارمغان خواهند آورد.
The Walking Zombie 2 حتی پایش را فراتر از سبکش می‌گذارد و پای المان‌های نقش آفرینی را نیز به گیم‌پلی خود باز می‌کند. شما می‌تواند با شخصیت‌های داستانی و فرعی بازی، تعامل داشته باشید و در صورت لزوم برخی از مراحل جانبی بازی را پشت سر بگذارید. تصمیمات شما در انتخاب دیالوگ‌های بازی تاثیر بسیاری خواهد داشت و می‌تواند داستان بازی را بطور کل تغییر دهد. بنابراین حواستان به تصمیماتتان باشد! اینجا فرصت هیچ بازگشتی نیست.
در بخش گرافیک بازی باید گفت که The Walking Zombie 2 احتمالا یکی از متفاوت‌ترین بازی‌هایی خواهد بود که تابحال تجربه کرده‌اید. گرافیکی فانتزی و المان‌های جذاب سبب شده است که علی‌رغم کاهش حجم بازی، محتوا بسیار دوست داشتی باشد و همین دلیل خوبی برای ترسناک‌تر شدن محیط بازی شود.
جلوه‌های صوتی نیز از همین قاعده پیروی می‌کنند و خبری از اتفاقات خارق‌العاده در آن نیست. همه‌چیز به خوبی رعایت شده است و تمامی صداگذاری‌های بازی عملکردی دوست داشتنی‌ دارند. عملکردی که می‌تواند تجربه‌ای جذاب را از یک عنوان اکشن – شوتر موبایلی برای شما رقم بزند.
فرنچایز The Elder Scrolls را این‌بار روی موبایل تجربه کنید
با بازی Father and Son هنر را یک بار دیگر در بازی‌های موبایلی تجربه کنید
چرا شوتر‌های موبایلی می‌توانند تجربه‌ای نزدیک به بازی‌های کنسولی باشند؟

پیشنهاد میشه!
در دنیای بازی‌های موبایلی، عنوان اکشن – شوتر سال‌هاست که تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از پلتفرم موبایل شده‌اند. سبکی دوست داشتنی که می‌تواند فارغ از محدودیت‌ها، تجربه به یادماندنی از یک عنوان موبایلی باشد. در این میان، استودیوی بازی‌سازی Alda Games تلاش کرده است تا با عرضه بازی The Walking Zombie 2 تجربه‌ای خاص باشد. گیم‌پلی غنی بازی در کنار داستانیی خوب و گرافیکی متفاوت دلایلی هستند که بازیکن را مجبور به تجربه The Walking Zombie 2 می‌کنند. تجربه‌ای خوب توام حس ترس که می‌تواند تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های اکشن – شوتر کم حجم شود.

source

توسط funkhabari