کپی لینک
طبق بیانیه رسمی‌ای که دقایقی قبل منتشر شد، مدیریت اکتیویژن بلیزارد برای نخستین بار در تاریخ استودیو به یک زن سپرده می‌شود.

دپارتمان مسکن و اشتغال عادلانه کالیفرنیا اواخر ماه میلادی گذشته یک شکایت علیه اکتیویژن بلیزارد تنظیم کرد و به دادگاه فرستاد. اینطور که بررسی‌های دپارتمان نشان می‌دهند، شرایط کاری زنان به هیچ وجه قابل‌قبول نیست؛ احتمال ترفیع یافتن آن‌ها در مقایسه با کارمندان مرد کمتر بوده و در صورتی که اتفاق ناگواری هم رخ دهد، احتمالا نمی‌توانند غرامت را دریافت کنند. ماجرا به همین موارد خلاصه نمی‌شود. ظاهرا آزار و اذیت جنسی زنان بخش جدا ناپذیری از شرایط کاری بلیزارد طی ۲ سال گذشته بوده است.
همزمان با شکایت دپارتمان مسکن و اشتغال عادلانه کالیفرنیا از اکتیویژن بلیزارد، بیش از ۳ هزار نفر از کارمندان استودیو از اقدام خود برای اعتصاب خبر دادند. آن‌ها همچنین یک نامه سرگشاده نوشته، امضا کرده و سپس برای هیئت مدیره فرستادند. آن‌ها نه تنها خواهان انتشار یک بیانیه رسمی از سوی هیئت مدیره Activision Blizzard, Inc بوده‌اند، بلکه خواسته‌های خود را صریحا در نامه ذکر کرده بودند تا اقدامات لازم برای رفع مشکلات صورت بگیرد. از خواسته‌های شاخص می‌‌توان به بازبینی سیاست‌های استودیو در حوزه استخدام و ترفیع شغلی کارمندان در تمامی سطوح اشاره کرد. کارمندان در نامه خود روی زنان تاکید ویژه‌ای داشته‌اند.
بابی کوتیک (Bobby Kotick) مدیرعامل Activision Blizzard, Inc در پی شکایت علیه زیرمجموعه خود و اعتصاب کارمندان قول داد در سریع‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم را به انجام می‌دهد. حالا با اطمینان می‌توان گفت جملات او وعده‌های توخالی نبوده است. طبق بیانیه رسمی‌ای که دقایقی قبل منتشر شد، جی. آلن برک (J. Allen Brack) استودیو را ترک می‌کند تا مدیریت اکتیویژن بلیزارد به صورت مشترک روی دوش‌های جن اونیل (Jen Oneal) و مایک یبارا (Mike Ybarra) قرار بگیرد. بدین ترتیب، مدیریت استودیو برای نخستین بار در تاریخ توسط یک زن انجام می‌شود.
جن اونیل در ژانویه سال جاری میلادی به استودیو اکتیویژن بلیزارد پیوست و پیش از آن، مدیر استودیو ویکاریس ویژنز (Vicarious Visions) بود. مایک یبارا برای مدت طولانی‌ای در بخش گیمینگ یوبیسافت یعنی ایکس‌باکس کار می‌کرد و در آنجا مرتبه‌های شغلی مختلفی داشت. او به همکاری خود با ردموندی‌ها در سال ۲۰۱۹ میلادی خاتمه داد تا به عنوان معاون اجرایی مدیر اکتیویژن بلیزارد فعالیتش را ادامه دهد.
دپارتمان مسکن و اشتغال عادلانه کالیفرنیا در شکایت خود صریحا به نام جی. آلن برک اشاره دارد. نگارنده متن تاکید می‌کند او در مواجهه با آزار و اذیت‌های جنسی به هیچ وجه تصمیمات درستی اتخاذ نمی‌کرد. نگارنده برای اثبات ادعای خود به ماجرای الکس افراسیابی (Alex Afrasiabi) اشاره دارد که بارها و بارها در مراسم‌های استودیو زنان را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داد اما آنطور که باید جریمه نشده است.
هیئت مدیره Activision Blizzard, Inc در بیانیه رسمی خود تاکید داشت تغییرات به منظور بهبود شرایط کاری کارمندان استودیو بلیزارد اکتیویژن در راه هستند. در ضمن، تصویری که در ابتدای متن مشاهده می‌کنید به یکی از اعتصاب‌های اخیر تعلق دارد.
مطالب مرتبط
پربحث‌ترین‌ها
پربازدید‌ترین‌ها
دیگه چه خبر؟
دسترسی

source

توسط funkhabari