کپی لینک
تلفیق بازی‌های ویدیویی با دنیای فیلم را می‌توان یکی از شیرین‌ترین اتفاقات برای گیمرها دانست، به‌خصوص زمانی که عنوانی بسیار مورد انتظار مانند بازی Battlefield 2042 پا به این عرصه بگذارد.
شرکت الکترونیک آرتز فیلم کوتاه مرتبط با عنوان شوتر اول شخص پیش‌رو و مورد انتظار خود یعنی Battlefield 2042 را معرفی کرد. زمان زیادی تا انتشار این فیلم نمانده و طرفداران نیاز نیست برای مدتی طولانی انتظار فیلم کوتاهی که “Exodus” نامیده شده را بکشند و به‌گفته الکترونیک آرتز این فیلم کوتاه در اواسط ماه جاری میلادی منتشر خواهد شد. هدف فیلم کوتاه Exodus این است تا اطلاعات و داستان‌های زمینه‌ای از عنوان Battlefield 2042 را در اختیار طرفداران قرار داده تا با دیدی عمیق‌تر و آشنا پا به میدان‌های جنگ Battlefield 2042 بگذارند.
بازی Battlefield 2042 قصد دارد تا این سری شوتر کهنه‌کار را به بهترین نحو به نسل نهم آورده و با گرافیک طبیعی و خیره کننده، درکنار گیم‌پلی که حال سرعت آن بیش از نسخه‌های پیش شده گیمرها را روی صندلی‌ها میخ‌کوب کند. همانطور که پیش‌تر در تریلرهای این عنوان مشاهده کردیم، بازی Battlefield 2042 ما را به آینده‌ای نه چندان دور و دنیایی که جنگ آن را به نابودی و تخریب کشانده می‌برد و به ما اجازه خواهد داد تا این تخریب و انفجارها را به‌لطف تکنولوژی‌های نسل جدید با پوست و استخوان حس کنیم.
گرچه تابدین لحظه بخش‌های زیادی از گیم‌پلی این بازی مشخص شده و ما با فضای پویا و سرشار از آدرنالین آن آشنا هستیم، تقریبا هیچ‌گونه اطلاعاتی از کلیت داستان بازی برای ما آشکار نشده و نمی‌دانیم با چه چیزی سروکار داریم یا دنیا چگونه تا این میزان به نابودی کشیده شده است. ناگفته نماند که بازی Battlefield 2042 عنوانی کاملا آنلاین و فاقد بخش داستانی‌ست، ولی شکی نیست که این عنوان داستانی پشت پرده خواهد داشت و ما گمان داریم فیلم کوتاه Exodus حداقل بخش‌هایی کوتاه از آن را برای ما نمایان می‌کند.
شرکت الکترونیک آرتز برای رونمایی از فیلم کوتاه Exodus تریلری کوتاه را در صفحه توییتری خود به اشتراک گذاشت و به‌گفته آن‌ها این فیلم کوتاه دنیای سال ۲۰۴۲ را «جعبه گشایی» خواهد کرد تا طرفداران با این دنیا بیشتر آشنا شوند. آن‌ها در کانال یوتیوب خود اینگونه بیان کردند که فیلم کوتاه Exodus وقایعی که باعث رخ دادن این جنگ بزرگ شده‌اند را برای ما شرح خواهد داد که در دنیای ۲۰۴۲ اتفاق می‌افتد. متاسفانه تریلر منتشر شده چیز زیادی در اختیار ما قرار نداده، بااین حال مدت زمان زیادی تا انتشار این فیلم کوتاه باقی نمانده است و شما می‌توانید این فیلم کوتاه را در تاریخ ۱۲ آگوست برابر با ۲۱ مرداد ماه در ساعت ۱۹:۳۰ در کانال یوتیوب بازی Battlefield مشاهده کنید.
متاسفانه اینگونه به‌نظر می‌رسد که فیلم کوتاه Exodus تنها نمونه از این قبیل فیلم‌های برای عنوان Battlefield 2042 خواهد بود. الکترونیک آرتز این فیلم کوتاه را پروژه‌ای Standalone معرفی کرده و به این معناست که طرفداران منتظر دنباله‌ای از این فیلم کوتاه نباشند. بااین حال، این احتمال نیز وجود دارد که داستان‌هایی دیگر از عنوان Battlefield 2042 در قالب فیلم‌های کوتاه یا پروژه‌های مشابه پیش از انتشار بازی در دسترس ما قرار گیرند که الکترونیک آرتز هنوز از آن‌ها رونمایی نکرده است. این نکته را نیز باید گوش‌زد کرد که این اولین مرتبه نیست که یک بازی ویدیویی تبدیل به فیلم کوتاه می‌شود. ما پیش‌تر و طی تابستان سال جاری فیلم کوتاه بازی واقعیت مجازی Medal of Honor: Above and Beyond را با نام “Colette” تماشا کردیم که توانست جایزه بهترین مستند مراسم اسکار را از آن خود کرده و اولین پروژه مرتبط با بازی‌های ویدیویی باشد که چنین عنوانی را به‌دست آورده است.
طرفداران بازی Battlefield 2042 این روزها تنها منتظر فیلم کوتاه Exodus نبوده و منتظر بخش اپن بتای بازی محبوب خود نیز هستند و این بخش برای کسانی که این عنوان را پیش خرید کرده‌اند به‌طور کامل رایگان خواهد بود. بتای بازی Battlefield 2042 به شما اجازه خواهد داد که برخی از ویژگی‌های مهم این عنوان را پیش از عرضه جهانی تجربه کرده و به استودیو DICE اجازه خواهد داد تا با پشتیبانی طرفداران تغییراتی را پیش از انتشار جهانی بازی در آن انجام دهد. تابدین لحظه از تاریخ انتشار اپن بتای عنوان Battlefield 2042 رونمایی نشده، بااین حال الکترونیک آرتز اعلام کرده بخش اپن بتا در ماه سپتامبر در دسترس قرار خواهد گرفت.
عنوان Battlefield 2042 در روز ۲۲ اکتبر سال جاری میلادی، برابر با ۳۰ مهر ماه سال ۱۴۰۰ برای پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس/سری اس و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. همانطور که شاهد هستیم شرکت الکترونیک آرتز از شکست اخیر خود در بازی Battlefield V درس گرفته و با تلاش بسیار قصد دارد عنوان جدید خود را از نو به نقطه اوج رسانده و دل طرفداران را دوباره به‌دست آورد. شما چه انتظاراتی از Exodus دارید؟ فکر می‌کنید الکترونیک آرتز چه محتوایی را در این فیلم کوتاه گنجانده است؟ نظرات خود را با ما به‌اشتراک بگذارید.
مطالب مرتبط
پربحث‌ترین‌ها
پربازدید‌ترین‌ها
دیگه چه خبر؟
دسترسی

source

توسط funkhabari