instagram gamefa
telegram gamefa
telegram
طبق آمار مالی شرکت سونی، شاهد ریزش ۱۰ میلیونی کاربران فعال ماهانه‌ی پلی‌استیشن نسبت به سال گذشته و افت تعداد مشترکین سرویس پلاس در سه ماهه‌ی اخیر هستیم.

علی‌رغم این‌که تعداد مشترکین سرویس پلی‌استیشن پلاس در مقطع فعلی نسبت به آمار مشابه در سال پیش رشد داشته است، اما آمار سه‌ماه‌ی ابتدایی سال مالی ۲۰۲۱ نشان‌دهنده‌ی افت بی‌سابقه و بیش از یک میلیونی مشترکین فعال این سرویس هستند. در واقع، این سرویس هم‌اکنون تعداد ۴۶٫۳ میلیون مشترک فعال دارد که نسبت به سال گذشته ۱٫۳ میلیون افزایش داشته است.
با توجه به داده‌های جمع‌آوری شده طی هشت ساله گذشته توسط Resetera، این اولین بار است که تعداد کاربران سرویس پلی‌استیشن پلاس در بازه‌ی زمانی سه ماهه بیش از یک میلیون نفر ریزش داشته است.
علاوه بر این، طبق گزارش این منبع تعداد کاربران فعال ماهانه‌ی پلی‌استیشن در مقطع فعلی نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ میلیون نفر کاهش داشته است. سونی در تشریح چگونگی محاسبه‌ی کاربران فعال ماهانه‌ی خود چنین اذعان داشت که کاربران فعال ماهانه، تعداد کل حساب‌های کاربری است که در آخرین ماه از سه‌ماهه‌های مقرر، اقدام به اتصال و استفاده از شبکه‌ی پلی‌استیشن کرده‌ باشند.
playstation-plus-users
هیروکی توتوکی (Hiroki Totoki)، مدیر مالی سونی، پس از انتشار آمارهای فوق در یک مصاحبه این افت‌ها را به محدودیت‌های کرونایی سال گذشته نسبت داد که بالطبع این ادعاها صحیح و درست به‌نظر می‌رسند. وی معتقد است که بخشی از این ریزش در آمارها به دلیل شروع روند بازگشت شرایط به حالت عادی رخ داده است.
البته که ۱۰۴ میلیون راضی کننده نیست اما فکر نمی‌کنم که باید به آن به عنوان افت و ریزش کاربران نگاه کنیم. ما در حال تلاش برای تجزیه و تحلیل موارد مختلف هستیم، اما هیچ روند و فرمول مشخصی وجود ندارد که بتوانیم آن را به تصویر بکشیم و شرح دهیم. شاید این ماه و ماه آینده تصمیم بگیریم تا ریزبینانه به تماشا و تجزیه و تحلیل داده‌هایمان بپردازیم.
مجدداً ذکر می‌کنم، سال گذشته تقاضا در بازار ویدیویی به دلیل خانه‌نشینی افراد به واسطه‌ی همه‌گیری کرونا بسیار بالا بود. بنابراین، آمار ما در مقایسه با آن دوره کاهش داشته است و اگر نگاهی به سال ۲۰۱۹ بیندازیم، ما روند صعودی در آمار مشترکین خود داشته‌ایم.
در مجموع، ما وضعیت را با دقت زیر نظر خواهیم گرفت و تعاملات را عمیق‌تر کرده و بسترمان را گسترش خواهیم داد. بنابراین، سال مالی آینده شاهد اقداماتی برای حمایت از تجارت در این زمینه از سوی ما خواهید بود.
علی‌رغم کاهش کاربران فعال پلی‌استیشن، سونی مجدداً یادآور شد که هدف خود را بر روی فروش ۱۴٫۸ میلیون کنسول پلی‌استیشن ۵ در سال مالی جاری معطوف کرده است. این شرکت اخیرا مدعی شده است که پلی‌استیشن ۵ پس از ثبت آمار فروش ۱۰ میلیونی، سریع‌ترین آمار فروش کنسول در تاریخ خود را به ثبت رسانده است.
این کنسول، در تاریخ ۱۸ جولای سال جاری میلادی و پس از گذشت حدود هشت ماه پس از عرضه در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۲۰، به نقطه‌ی عطف آمار فروش خود دست یافت. این بدان معناست که آمار فروش پلی‌استیشن ۵ حدود یک ماه زودتر از آمار فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ میلادی به عدد ۱۰ میلیون دستگاه رسید.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
سونی کم کم داره ورشکست میشه
Smile چقدر بامزه ای
اره بنده خدا یه بابایی داشت وام میگرفت یوشیدا ضامنش شد طرف فرار کرد سونی داره تاوانشو میده ، ورشکست دارن میشن ROTFL چقدر گفتم یوشیدا جان ضامن کسی نشو الان برادر به برادر رحم نمیکنه تو گوشش نرفت که نرفت Laugh
چشم‌ آقای نوسترادوموس ROTFL ROTFL
دو سال گذشته پول نقدش ۳۳ میلیارد دلار بود ، سال ۲۰۲۰ پول نقدش شد ۴۴/۴ میلیارد دلار ، به علاوه سونی الان به فکر کسب درآمد ۱۰۰ میلیارد دلار و سود خالص ۲۰ میلیارد دلار در سال است و برای آن ۱۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری طی سه سال داره انجام میده . سونی ثروتمندترین شرکت حوزه الکترونیک و سرگرمی ژاپن است . نگران نباش سونی بزودی به مایکروسافت هم می رسد سونی تازه همش ۷_۸ سال شده که از سال ۱۹۴۵ دارای سیاست و برنامه ریزی دقیق تری شده و سوددهی مدام رکورد میزند قبلا اینطوری نبود و سونی خیلی متلاطم بود یه روز موفق و سربلند یه روز تا دم ورشکستگی پیش می رفت ولی اگه تا ۵ سال دیگه به همین روند رو به رشد ادامه بده می‌تونه نزدیک مایکروسافت بشه
چجوری میخواد نزدیک microsoft بشه وقتی سود خالص ۳ ماهشون بیشتر از ۱۹ میلیارد بوده
الآن تنسنت فقط میتونه به ابرشرکت های آمریکایی برسه با ارزشی نزدیک یک تریلیون دلار و فعالیت گسترده در تمامی صنایع و خدمات الکترونیک و…
سونی الآن سود دهی سایر بخش هاش بشدت پایین هست بخش سینما بدجور دچار ضرر شده
الآن کرونا کمر سینما شکسته مگر به شبکه استریم ملحق بشه مثل wb که با hbo max قرار داد بسته
بخش لوازم خانگی باید با رقیب های قدرتمندی مثل سامسونگ، الجی، و…. رقابت کنه
سونی لوازم خانگی نمی سازه به جز تلویزیون که البته فقط تلویزیون های پرچمدار و بالارده و نیمه بالارده تولید می کند که از سامسونگ پرفروش تر است و پرفروش ترین تلویزیون بالارده جهان و چهارمین تلویزیون ساز بزرگ جهان است . در بخش سینما شاهد کسب سوددهی ۲۰۰ میلیون دلار در سال گذشته بودیم که با توجه به پاندامی کرونا سوددهی کاهش شدیدی داشت ولی ضرردهی نکرد . به علاوه امسال با عرضه فیلم ونوم ۲ ، اسپایدرمن ۳ ، هتل ترانسیلوانیا ۴ ، گوست باستر افتر لایف احتمال کسب سوددهی بسیار کلانی پیش بینی میشود کرد که حتی رکورد سوددهی تاریخ شرکت رو هم بزنه .
چشم ندارین ببین موفقیت های یک ابر قدرت رو ببینید ک. میگی
سلام و احترام خدمت جناب آقای ابوالفضل مناف زاده . امیدوارم شب خوبی داشته باشید .
اگر مصاحبه ی فوق به صورت تقطیع شده نباشد لازم است به موارد زیر توجه نمایید :
*** ما در حال تلاش برای تجزیه و تحلیل موارد مختلف هستیم ***
*** ما وضعیت را با دقت زیر نظر خواهیم گرفت ***
*** سال مالی آینده شاهد اقداماتی برای حمایت از تجارت در این زمینه از سوی ما خواهید بود ***
در بخشی کوتاه از مصاحبه ی Hiroki Totoki با سهام داران عمده و اصلی شرکت SONY و همچنین برخی اصحاب رسانه ایشان سه بار متذکر گردید که اوضاع را به دقت زیر نظر داشته و در آینده برنامه هایی برای آن خواهند داشت .
کاملاً مشخص است ایشان و همچنین سهام داران شرکت SONY از عملکرد این غول ژاپنی آنچنان راضی نیستند و سقوط ۳٫۲۳ درصدی ارزش سهام این شرکت در مقابل افت ۰٫۱ درصدی سهام شرکت مایکروسافت خود به راحتی گویای خیلی از مسایل می باشد . ( در اکثر اوقات در انتهای سال مالی هر سال ، سهام داران شرکت های بزرگ نسبت به پایین آوردن ارزش سهام ، برای فرار از تیغ تیز و البته برنده ارگان های مالیاتی این کار را انجام می دهند )
لازم به ذکر است برخلاف ریزش بیش از یک میلیون کاربر پلی استیشن پلاس نسبت به ماه های گذشته ، سرویس رقیب ( Xbox Live ) مطابق گزارشات منتشر شده ، عملکردی بهتر در جهت جذب مخاطب و کاربر برای خود داشته است که شخصاً معتقدم بخشی از آن به علت عملکرد سرویس Xbox Game Pass می باشد که در آینده ای نزدیک میزبان بازی های کوچک و بزرگ خواهد بود .
از جناب آقای مناف زاده خواهشمندم تا در صورت امکان منبع خبر فوق را ذکر نمایند تا با نگاهی دقیق به آن بتوان به ریز جزییات و سایر گفتگوهای مطرح شده پرداخت .
در نهایت امیدوارم تا وبسایت خبری گیمفا همچون انتشار گزارش سه ماه ی مالی سال ۲۰۲۱ شرکت مایکروسافت نسبت به ارایه ی چنین گزارشی برای شرکت سونی نیز اقدام نماید .
قبلاً از حضرتعالی بابت پوشش خبر فوق و سایر اعضای محترم تحریریه ی گیمفا نهایت سپاسگذاری را دارم .
خوزستانی های عزیز ، پیروز و پایدار باشید .
داداش فانوسا خودت خسته نمیشی طومار مینویسی اونم همش یه مدل…ولی جدا از عهد هخامنشیان فرار کردی اومدیا
جدیدا هم تهش یه خوزستانی های عزیز میذاری ROTFL
اگه میخوای کامنت نده ملت بیان حق بگن که یه دست شه
ها چطوره؟ Neutral
خجالت بکش
همین امروز داره نمرات hunter arena بازی روز عرضه این ماه پلاس منتشر میشه….نمرات کاربران به شدت ضعیف برین خودتون ببینین…
نمرات متا هم به زودی منتشر میشه
زمانی که بازی روز عرضه متا زرد میدی همین میشه دیگه… اون وقت گیم‌ پس ماه قبل فلایت متا نود و دو و این ماه هیدیس متا نود روز عرضه گیم پس میده….
تازه این ماه سه بازی روز عرضه داره: هیدیس سایکونات دو و دوازده مینتس….
امیدوارم پلاس رشد کنه بازی های روز عرضه دیگه پلاس مثل ماکت ادولد دیستراکشن ال استارز هم متا زرد بودن فقط تا حالا همون باگزنکس خوب بود… که انصافا خودم بازیش کردم عالی بود
خب وقتی اونا رو میگی مال مایکرو رو هم سانسور نکن، مدیوم و اسنت هم ابرشاهکار بودن مرد مومن؟
تمام حقوق این سایت متعلق به گیمفا می باشد.
Copyright© 2021 Gamefa All Rights Reserved

source

توسط funkhabari