براساس آمار جدیدی که توسط سونی ارائه شده، مجموع فروش جهانی کنسول‌های پلی استیشن 4 از مرز ۱۱۶ میلیون واحد عبور کرده است.
در شرایطی که کنسول نسل هشتمی پلی استیشن 4 به پایان دوره خود رسیده و سونی هم تمام توجه خود را روی تأمین سخت‌افزار جدید خود متمرکز می‌کند، حالا PS4 به‌جای فشار آوردن در آخرین لحظات، خیلی آرام و به تدریج به سمت نقاط عطف جدیدی از آمار فروش جهانی خود حرکت می‌کند. آمار جدیدی که امروز از سه‌ماهه نخست سال مالی ۲۰۲۱ منتشر شده، به فروش ۵۰۰ هزار کنسول PS4 دیگر در این مدت اشاره دارد. بنابراین آمار فروش کلی پلی استیشن 4 در طول دوران عرضه‌ی خود به ۱۱۶.۴ میلیون نسخه می‌رسد.
PS4 در مقایسه با دیگر کنسول‌هایی که در فهرست پرفروش‌ترین‌‌ها حضور دارند، هنوز فاصله زیادی با کنسول فوق‌العاده محبوب و موفق PS2 دارد. سونی موفق شد در دوران عرضه کنسول پلی استیشن 2، در مجموع بیش از ۱۵۰ میلیون واحد از این دستگاه را در کشورهای مختلف جهان به فروش برساند. در این فهرست، نینتندو DS با فاصله کمی از PS2 در رده دوم قرار می‌گیرد. Game Boy و Game Boy Color دیگر کنسول‌های پرفروش نینتندو نیز رده سوم را در اختیار دارند. PS4 در حال حاضر در جایگاه چهارم این جدول قرار گرفته و مطمئناً سونی از آن رضایت بسیار بالایی دارد. در شرایطی که سونی به سختی درگیر تولید کنسول‌های PS5 برای پاسخگویی به حجم بالای تقاضای بازار است، نمی‌توان گفت که ادامه‌ی روند تولید کنسول‌های PS4 با همان نرخ گذشته می‌توانست اولویت سونی باشد.
کنسول پلی استیشن 4 اسلیم
در مورد پلی استیشن 5 نیز چند روز پیش خبری مبنی بر ۱۰ میلیونی شدن آمار فروش کنسول نسل نهمی سونی منتشر شده بود. باتوجه به اینکه این آمار تا تاریخ ۱۸ ژوئیه ۲۰۲۱ به ثبت رسیده، PS5 عملاً به رکورد سریع‌ترین فروش یک کنسول در تاریخ عملکرد پلی استیشن دست پیدا می‌کند. امروز هم گفته شده که از زمان انتشار این آمار، ۱۰۰ هزار واحد دیگر نیز به مجموع فروش PS5 افزوده شده است.
فروش بیشتر کنسول‌های پلی استیشن 5 می‌تواند به‌معنی فاصله گرفتن از پلی استیشن 4 و تولید بازی‌های بیشتر برای پلتفرم جدید سونی باشد. اتفاقی که می‌تواند به‌دلیل فروش بسیار سریع PS5 نسبت به تمامی کنسول‌های پیشین آن‌ها زودتر رخ دهد.
در پایان شما هم می‌توانید دیدگاه‌های خود را در اینباره با زومجی و سایر کاربران در میان بگذارید.source

توسط funkhabari