گیمرهای فیفا سال‌ها می‌خواستند که بتوانند در بخش Career این بازی به ساخت تیم اختصاصی خود بپردازد. الکترونیک آرتز تایید کرد که شما می‌توانید این کار در بازی فیفا 22 انجام دهید.
بازیکن‌ها می‌توانند در بخش کریر بازی Fifa 22 به ساخت تیم اختصاصی خود، شخصی‌سازی لباس‌های آن و تأسیس استادیوم بپردازند. همچنین فوتبالیست‌های تیم شما نیز توسط سیستم بازی فیفا 22 شکل می‌گیرند. شما می‌توانید تیم خود را به‌عنوان سرمربی در هر کدام از لیگ‌های موجود در بازی بگذارید؛ تا مثلا با این تیم قهرمانی لالیگا را به‌دست بیاورید. از قضا امکان انتقال تیم اختصاصی به بخش Rest of the World و انتخاب آن برای بازی‌های مختلف وجود دارد.
اسم تیم خود را بنویسید و نام جایگزینی را از فهرست انتخاب کنید که گزارشگرها با آن به تیم شما اشاره خواهند کرد. تازه می‌توانید یک تیم به‌خصوص را هم به‌عنوان رقیب دیرینه‌ی خود انتخاب کنید تا مثلا سیستم اخبار فوتبالی بخش کریر، به شکل داغ‌تری رقابت بین شما و آن تیم را پوشش بدهد. حتی گزارشگرها نیز داخل مسابقات به سابقه‌دار و سنتی بودن نبرد تیم شما و آن تیم اشاره خواهند کرد. بازیکن می‌تواند از سه رنگ اصلی و چند طرح موجود برای ساخت لباس‌های تیم خود بهره ببرد. این وسط گیمر برای طراحی نماد باشگاه اختصاصی خود امکانات کمتری دارد.
همچنین استادیوم خانگی تیم قابل شخصی‌سازی است؛ از رنگ صندلی‌ها و طرح چمن تا مدل تور دروازه‌ها. شما توانایی انتخاب موسیقی زمان گل شدن توپ در این استادیوم و موسیقی زمان ورود فوتبالیست‌ها به این استادیوم را دارید. همچنین شما مدام توانایی تغییر این موارد را خواهید داشت و حتی می‌توانید سراغ هرکدام از انواع‌واقسام استادیوم‌های حاضر در بازی FIFA 22 بروید و آن را شخصی‌سازی کنید.
امباپه در حال نشان دادن شماره خود روی جلد FIFA 22
قدرت کلی تیم هنگام آغاز کار و میانگین سنی بازیکن‌های آن قابل انتخاب خواهند بود. شرکت EA موقع ساخت تیم شما به آمار و ارقام موجود هم توجه دارد. مثلا اگر ۷ درصد بازیکن‌های حاضر در لیگ جزیره ملیت فرانسوی دارند، فیفا 22 موقع تولید بازیکن برای تیم شما در لیگ انگلستان به احتمال ۷ درصد ملیت او را فرانسوی خواهد کرد. انواع‌واقسام کارهای دیگری با تیم‌های عادی در بخش کریر فیفا انجام می‌دادید، با تیم اختصاصی نیز قابل انجام هستند.
همچنین بخش Player Career نیز به ادعای الکترونیک آرتز پیشرفت‌های قابل توجهی نسبت به قبل داشته است و حالا مثلا از کات‌سین‌ها، شروع به کار به‌عنوان بازیکن تعویضی، سیستم نمره‌دهی به مربی، اهداف مشخص‌شده برای هر مسابقه، رشد بازیکن، رده‌بندی از لحاظ توانایی، درخت مهارت‌ها و موارد دیگر پشتیبانی خواهد کرد. همچنین کات‌سین‌های مربوط‌به بخش خریداری و فروش بازیکن نیز با پیشرفت مواجه شده‌اند.
الکترونیک آرتز باور دارد که با همه‌ی این‌ها تجربه‌ی ارائه‌شده در بخش کریر بازی Fifa 22 به مراتب بهتر از فیفاهای پیشین است. زیرا بازی جدید بیشتر به شما توجه می‌کند و واکنش‌های جالبی به گیمر دارد. برای نمونه ممکن است طرفدارها انقدر به یکی از فوتبالیست‌های تیم اختصاصی شما علاقه‌مند شوند که در یکی از بازی‌های مهم فصل، با بنر بزرگ او به استادیوم اختصاصی بیایند. حالا باید صبر کرد و دید که وقتی بازی Fifa 22 عرضه شود، خریدارها چه نظری راجع به این تغییرات خواهند داشت. آیا آن‌ها فکر می‌کنند که بخش Career واقعا جذاب‌تر از قبل شده است یا آن زمان می‌گوییم که تبلیغات شرکت EA کم‌وبیش توخالی بودند.
فیفا 22 در تاریخ ۱ اکتبر (۹ مهر) عرضه می‌شود. پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ، کامپیوترهای شخصی و گوگل Stadia به‌عنوان پلتفرم‌های مقصد این بازی فوتبالی معرفی شده‌اند. ولی شوربختانه نسخه‌های مختلف آن با یکدیگر حتی در محتوای اصلی تفاوت دارند.source

توسط funkhabari