کپی لینک
ارزش ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ رکورد زد و به بالاترین میزان خود در طول سال‌های اخیر دست یافت؛ قیمت بیت کوین مرز ۲۰ هزار دلار را نیز رد کرد و به حدود ۲۴ هزار دلار رسید.
ارزش بیت کوین در روزهای ابتدایی آذر که روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ به شمار می‌رود با افزایشی قابل توجهی به بیش از ۱۹ هزار و ۸۰۰ دلار رسید و حالا با گذشت حدود یک ماه این رقم به ۲۴ هزار دلار رسیده است.
قیمت بیت کوین اواخر سال ۲۰۱۷ به ۱۹ هزار و ۶۶۵ دلار رسید، اما بعد از حدود یک سال با کاهشی قابل توجهی روبه‌رو شد و ارزش آن به زیر ۴ هزار دلار سقوط کرد. حالا برخی از کارشناسان معتقدند که ارزش این پول دیجیتال نسبت به سه سال پیش ماندگاری بیشتری خواهد داشت و حتی پیش بینی می‌کنند که طی سال‌های آینده ارزش بازار این ارز دیجیتال به بیش از ۵۰۰ هزار دلار هم برسد.
اما ارزش ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ به چه میزان خواهد رسید؛ با نزدیک شدن به سال میلادی ۲۰۲۱ باز هم ارزش این پول دیجیتال افزایش یافته و به ۲۴ هزار دلار رسیده است. بنابراین کارشناسان معتقدند که ارزش بازار این ارز دیجیتال در طول سالی که در پیش است به بیش از یک تریلیون دلار هم می‌رسد.
بر این اساس است که بسیاری معتقدند افزایش ارزش بازار بیت کوین می‌تواند تهدیدی برای بازار طلا باشد.
در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین نزدیک به ۳۵۰ میلیارد دلار است و ارزش بازار طلا تقریبا به ۱۰ تریلیون دلار می‌رسد؛ با این حال آمارها نشان داده که تعداد بیشتری از مردم به جای خرید طلا، به سمت خرید ارزهای دیجیتال رفته‌اند و در سراسر دنیا حدود ۱۰۰ میلیون نفر مالک ارز دیجیتال هستند.
گزارش‌ها حاکی از آن است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری، کسب و کارهای خانوادگی و کمپانی‌های مدیریت پول حالا بیشتر به جای خرید طلا به خرید ارزهای دیجیتال روی آورده‌اند.
اما در سال ۲۰۲۱ چه اتفاقی برای ارز دیجیتال می‌افتد و آیا ارزش این پول غیرقابل دستکاری افزایش می‌یابد یا با کاهشی همانند سال ۲۰۱۷ روبه‌رو خواهد شد.
ارز دیجیتال همانطور که از نامش پیداست؛ پول فیزیکی نیست و مهم‌ترین ویژگی آن غیرقابل دستکاری و غیرقابل کنترل از سوی نهادهای واسطه از جمله بانک‌ها است.
مهم‌ترین ارزهای دیجیتال، بیت کوین و اتریوم هستند که حالا به بالاترین میزان ارزش خود در طول تاریخ عرضه‌شان رسیده‌اند؛ یکی از دلایل بالا رفتن ارزش ارزهای دیجیتال را کارشناسان، سقوط ارزش دلار از یک سو به دلیل چاپ بیش از حد اسکناس و از سوی دیگر بحران کرونا می‌دانند. البته نمی‌توان ورود موسسات حقوقی به بازار ارزهای دیجیتال را در راستای افزایش ارزش این پول نادیده گرفت؛ چرا که حالا سرمایه‌گذاران به جای سرمایه‌گذاری در بازارهایی مثل طلا که در برابر تهدیدهای اقتصادی بزرگ قرار دارند، این بازار را انتخاب کرده‌اند.
قیمت بیت‌کوین اوایل سال جاری ‌میلادی ۷۴۱۱ دلار بود و تا آخر سال با افزایش شدیدی به بیش از ۲۰ هزار دلار رسیده است.
ارزهای دیجیتال
ارزش سکه اتریوم اوایل امسال ۱۳۶ دلار بود و حالا به ۵۹۵ دلار رسیده است.
بلومبرگ پیش‌بینی کرده‌ قیمت بیت‌کوین به ۵۰ هزار دلار هم خواهد رسید؛ این در حالی است که برخی از تحلیلگران انتظار دارند که طی یک سال آینده ارزش این پول دیجیتال به ۱۰۰، ۱۷۰ یا ۳۱۸ هزار دلار هم برسد.
با توجه به سابقه‌ی نوسان ارزش بیت کوین که طی سال ۲۰۱۷ به حدود ۲۰ هزار دلار رسید و به شکل کاملا ناگهانی به شدت سقوط کرد، بسیاری از سرمایه‌گذاران نگران هستند، اما بسیاری از تحلیلگران معتقدند که ارزش بیت کوین امسال روند نزولی نخواهد داشت و شاهد افزایش قیمت آن خواهیم بود.
تحلیلگران معتقدند تفاوت قیمت و روند صعود ارزش بیت کوین با سال ۲۰۱۷ از آن جهت است که تعداد کاربرانی که ارزهای دیجیتال را انتخاب کرده‌اند نسبت به گذشته با افزایش چشمگیری روبه‌رو شده است.
خرید بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال از سوی موسسات مالی معتبر در سال جاری میلادی رشد چشمگیری داشته است، بنابراین به نظر می‌رسد افزایش تعداد موسسات حقوقی که اقدام به خرید ارزهای دیجیتال کرده‌اند، بتواند به عنوان یک پشتوانه محکم برای ارزهای دیجیتال عمل کند.
گزارش‌ها حاکی از آن است که در سال جاری میزان سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال ۴.۸ میلیارد دلار افزایش یافته و ۱.۴ میلیارد دلار فقط طی یک ماه گذشته نقدینگی به بازارهای بیت‌کوین سرازیر شده است.
از سوی دیگر فناوری بلاک‌چین که زیرساخت ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود به شدت در حال توسعه است؛ به طوری که حالا هزاران اپلیکیشن بر بستر بلاک‌چین‌های مختلف ساخته شده و این موضوع نقش مهمی در ثبات قیمت ارزهای دیجیتال ایفا می‌کند؛ برای مثال می‌توان به گسترش اپلیکیشن‌های تامین مالی غیرمتمرکز یا دیفای در سال ۲۰۲۰ اشاره کرد.
غیر از بیت کوین مهم‌ترین ارزهای دیجیتال به ترتیب اتریوم، لایت کوین (LTC)،‌ تزوس (XTZ)،‌ کاردانو (ADA)،‌ مونرو (XMR)،‌ ریپل (XRP)، چین لینک (LINK)،‌ اوه (AAVE)، توکن بیسیک اتنشن (BAT)، سکه کریپتو کام (CRO)، یی ارن فایننس (YFI)، بایننس کوین (BNB) ترون (TRX) و تلور (TRB) هستند که در ادامه به معرفی برخی از آنها می‌پردازیم.
لایت کوین یک ارز دیجیتال نظیر به نظیر است که امکان پرداخت‌های فوری و کم هزینه را در سراسر جهان فراهم می‌کند. این ارز دیجیتال همچنین شامل یک شبکه پرداخت متن باز مبتنی بر بلاک چین است که می‌توان دارایی‌های دیجیتالی را بدون واسطه، به صورت کاملا غیرمتمرکز در سراسر جهان انتقال داد.
کاردانو شبکه‌ای مبتنی بر بلاک چین است که ارز دیجیتال آن «Ada» نام دارد. از طریق شبکه‌ی کاردانو می‌توان پول دیجیتالی را منتقل کرده و نیز برای قراردادهای هوشمند و ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز بهره‌برداری کرد.
مونرو یکی دیگر از ارزهای دیجیتال است که از ویژگی‌های آن می‌توان به امنیت و غیرقابل رهگیری اشاره کرد. این پول از رمزنگاری مخصوصی برخوردار است به طوری که امکان رهگیری و پیگیری تراکنش‌های آن غیرممکن است.
بایننس کوین نیز که توسط بایننس (Binance)، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال عرضه شده، برای کاربرانش ویژگی‌هایی ارایه کرده که از آن جمله می‌توان به کم کردن کارمزد معاملات و افزایش شانس دریافت توکن‌های IEO اشاره کرد.
قیمت بیت کوین، نخستین و پرطرفدارترین ارز دیجیتالی جهان دیروز برای اولین بار از مرز ۳۰ هزار دلار عبور کرد.
قیمت هر بیت کوین دیروز ظهر به ۳۱ هزار و ۵۰۲ دلار رسید. این در حالی است که ارزش بیت کوین روز ۲۶ آذر برای نخستین بار از ۲۰ هزار دلار فراتر رفته بود.
همچنین امروز قیمت بیت کوین در بازار آزاد امروز یکشنبه ۱۴ دی‌ماه ساعت ۱۵ با ۳ دلار افزایش، ۳۴ هزار و ۲۵۶ دلار معامله شد.
طی چند روز گذشته قیمت ارزهای دیجیتال به‌ویژه بیت کوین با نوسانی شدیدی روبه‌رو شد که این تغییرات تا این لحظه نیز ادامه دارد.
طی یک هفته گذشته قیمت این ارز دیجیتال با رشد شدید همراه بود و دیروز از مرز ۴۰ هزار دلار هم گذشت و امروز بهای بیت کوین به کانال ۳۴ هزار دلار وارد شده و همچنان با نوسانات لحظه‌ای همراه است.
این موضوع همچنین درباره سایر ارزهای دیجیتال صدق می‌کند. بنابراین با توجه به نوسانات اخیر، نمی‌توان پیش بینی درستی درباره‌ی صعود یا سقوط این ارزهای دیجیتال در آینده داشت.
قیمت بیت کوین طی از مرز ۴۰ هزار دلار گذشت و به بیش از ۴۷ هزار رسیده است.
بیت کوین که به عنوان پرطرفدارترین ارز دیجیتال در جهان شناخته می‌شود طی ۲۴ ساعت گذشته با ۲۲.۲ درصد رشد هم اکنون با قیمت ۴۷۸۰۰ دلار در بازار دنیا معامله می‌شود. قیمت هر توکن بیت کوین باوجود نوسان، بین ۴۷۷۰۰ دلار تا ۴۷۸۴۷ دلار در نوسان است.
قیمت بیت کوین (BTC) پس از یک هفته که تحت تاثیر سرمایه‌گذاری شرکت تسلا و برنامه‌ی میکرواستراتژی برای افزایش سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیون دلاری، نوسان داشت، برای اولین‌بار از مرز ۵۰ هزار دلار عبور کرد. 
اگرچه از دو روز پیش با بالا رفتن بهای بیت کوین قیمت معاملات تا ۴۹ هزار دلار محاسبه می‌شود اما رسیدن به عدد ۵۰ هزار دلار رکوردی بی‌سابقه برای این ارز دیجیتال به شمار می‌رود که نشان از افزایش قیمت بیشتر آن را دارد.
قیمت بیت کوین طی یک هفته گذشته بیش از ۹ درصد افزایش یافته و حالا پس از نوسانات بسیار، قیمت این ارز دیجیتال حالا به بالاترین نرخ خود یعنی ۵۷ هزار و ۴۰۰ دلار رسیده است. این ارز مجازی در حال حاضر ششمین سرمایه با ارزش دنیا به شمار می‌رود و تنها یک رده پایین‌تر از آلفابت گوگل قرار گرفته است.
ارزش بیت‌کوین روز جمعه با ۱۸ درصد افزایش طی یک هفته به رکورد ۵۶ هزار دلار رسید. ارزش این ارز دیجیتال از اوایل امسال تاکنون ۹۲ درصد افزایش یافته است و ارزش بازار آن به یک تریلیون دلار رسیده است.
بعد از اعتراضات خزانه‌داری آمریکا، طی چند ساعت قیمت بیت کوین حدود ۱۲ هزار دلار کاهش یافت و حالا به مرز ۴۶ هزار دلار رسیده که البته همچنان با نوسان شدید همراه است.
دیروز قیمت بیت کوین با بازگشایی وال استریت با نوسان شدیدی روبه‌رو و در نهایت به سقوط قیمت به زیر ۵۰ هزار دلار منجر شد.
قیمت بیت کوین هم‌اکنون در ساعات نخستین روز چهارشنبه ششم اسفندماه به کمتر از ۴۵ هزار دلار رسیده این در حالی است که روز یکشنبه سوم اسفندماه قیمت بیت کوین تا اوج ۵۸,۳۱۲ دلاری بالا رفته بود.
طی یک روز قیمت این ارز دیجیتال سقوطی حدود ۱۲ هزار دلار را تجربه کرد.
قیمت بیت کوین در آخرین روزها اسفند ماه ۹۹ به حدود ۶۰ هزار دلار رسید.
امروز ۲۳ اسفند ماه قیمت این ارز دیجیتال ۵۹ هزار و ۸۴۰ دلار محاسبه می‌شود که معادل یک میلیارد و ۵۰۵ هزار تومان است.
با توجه به نوسان قیمت این رمز ارز نمی‌توان پیش بینی درستی برای آینده آن در نظر گرفت. باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه تغییراتی در آینده خواهد داشت.
قیمت بیت کوین پس از نوسان‌هایی که طی چند هفته گذشته داشت حالا به بیش از ۶۳ هزار دلار رسیده است و این رکوردی تازه برای این ارز دیجیتال به شمار می‌رود.
این ارز دیجیتال هم‌اکنون در بازار با قیمت بیش از ۶۳ هزار دلار معادل یک میلیارد و ۶۴۱ میلیون تومان معامله می‌شود.
درباره‌ی این ارز دیجیتال نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی داشت اما آنچه که از آینده‌ی بازار رمز ارزها می‌توان انتظار داشت، افزایش قیمت‌هاست؛ چرا که این روزها بسیاری از شرکت‌های بزرگ برای سرمایه گذاری و خرید و فروش کالاها و محصولات‌شان توسط ارزهای دیجیتال برنامه‌ریزی می‌کنند.
طرح پیشنهادی جو بایدن در راستای افزایش مالیات بر دارایی سرمایه‌گذاران، منجر به افت ۱۰ درصدی قیمت بیت کوین شد و حالا قیمت این ارز دیجیتال به کمتر از ۵۰ هزار دلار رسیده است.
برای نخستین بار از ماه مارس ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹ و فروردین ۱۴۰۰) قیمت بیت کوین (Bitcoin) به کمتر از ۵۰ دلار افت کرده است.
آمارها نشان داده که ارزش بیت کوین طی ۱۲ ساعت گذشته با کاهش ۱۰ درصد روبه‌رو شده است.
مدیرعامل تسلا توییتی منتشر و اعلام کرد که افزایش استفاده‌ از سوخت‌های فسیلی برای استخراج بیت کوین باعث نگرانی شده و اگرچه رمزارزها آینده‌ای روشن دارند، اما این دارایی‌های دیجیتال نباید برای محیط زیست گران تمام شود.
ایلان ماسک که پیشتر امکان خرید خوذروهای تسلا را با استفاده از ارزهای دیجیتال مجاز دانسته بود، حالا می‌گوید به محض آنکه در استخراج بیت کوین از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده شود، امکان خرید با این رمزارز را فعال خواهد کرد.
همین موضوع باعث شد تا قیمت بیت کوین با افت همراه شده و به کمتر از ۵۰ هزار دلار برسد.
امروز باز هم قیمت بیت کوین با کاهش همراه بود و به حدود ۴۵ هزار دلار رسید که نسبت به  ۲۴ ساعت گذشته، ۴.۸۷ درصد کاهش و نسبت به یک هفته اخیر، با کاهش ۲۰.۵۷ درصدی همراه شده است.
قیمت بیت‌کوین دیشب با نزول ۳۰ درصدی همراه شد و تا مرز ۳۰ هزار دلار کاهش یافت و دوباره تا قیمت ۳۹ هزار دلار بالا رفت.
کاهش قیمت ارزهای مجازی در لحظاتی قیمت بیت‌کوین را تا ۳۰ هزار دلار پایین کشید که این پایین‌ترین قیمت آن از اوایل زمستان ۹۹ تاکنون است.
سایر ارزهای دیجیتالی هم تحت تاثیر قرار گرفته و دچار کاهش قیمت شدند.
قیمت اتریوم با ۲۲ درصد کاهش به ۲٫۶۲۰۹۷ دلار رسید و دوج کوین با کاهش قیمت ۲۵ درصدی به کمتر از ۳۶ سنت رسید.
در ساعات بامداد سوم خردادماه قیمت بیت کوین به کمترین میزان خود طی یک سال گذشته رسیده است. 
در حالی که تا یک ماه پیش قیمت این رمز ارز به بیش از ۶۰ هزار دلار هم افزایش یافته بود، حالا بهای این ارز به حدود ۳۳ هزار دلار کاهش یافته که معادل ۸۰۰ میلیون تومان است.
به نسبت بیت کوین، سایر ارزرهای دیجیتال نیز با کاهش محسوسی روبه‌رو شده‌اند.
قیمت بیت کوین از سه روز پیش تاکنون با نوسان همراه شده و حالا قیمت این ارز دیجیتال به حدود ۳۹ هزار دلار افزایش یافته که معادل ۹۴۰ میلیون تومان است.
با توجه به نوسانات شدید این بازار نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی در رابطه با آینده این ارزها داشت.
امروز قیمت بیت کوین باز هم با نوسان همراه است و به حدود ۳۶ هزار دلار رسیده است که معادل ۸۸۵ میلیون تومان معامله می‌شود.
دیروز قیمت بیت کوین به کمتر۳۰ هزار دلار رسید که  این اولین بار در شش ماه گذشته است که این ارز دیجیتال به کمترین میزان بهای خود می‌رسد. 
از اوایل ماه گذشته، بیت کوین از جهات مختلفی تحت فشار قرار گرفت که از آن جمله می‌توان به محدودیت‌های چین بر عملکرد ماینرها و معامله‌گران بیت کوین اشاره کرد. در نتیجه این محدودیت‌ها بسیاری از ماینرهای چینی مجبور به ترک این کشور یا توقف فعالیت‌های خود شدند.
گزارش‌های بازار حاکی از آن است که دیروز قیمت بیت کوین تا حدود ۲۸ هزار و ۸۰۰ دلار هم سقوط کرده و دوباره به کانال ۳۰ هزار دلار برگشته است.
امروز هر واحد بیت کوین حدود ۳۴ هزار دلار معامله می‌شود.
قیمت بیت کوین پس از یک دوره طولانی که تغییرات چندانی نداشت، طی چند روز گذشته با نوسان شدیدی روبه‌رو شده است و شب گذشته برای مدت کوتاهی قیمت این ارز دیجیتال به حدود ۴۰ هزار دلار هم رسید.
این رمز ارز حالا روی قیمت حدود ۳۷ هزار دلار تثبیت شده که البته بازم هم نوساناتی دارد.
گزارش‌ها حاکی از آن است که قیمت رمز ارزها در پی انتشار آگهی شرکت تجارت الکترونیک آمازون برای استخدام کارشناس رمز ارزها و بلاک‌چین باعث جهش قیمت این ارزها شده است.
آمازون در توضیحات آگهی استخدام خود اعلام کرده است فرد مورد نظر قرار است نحوه پرداخت مشتریان با استفاده از رمز ارزها را بررسی کند.
بر این اساس قیمت بیت‌کوین دیروز دوشنبه حتی ساعاتی به حدود ۴۰ هزار دلار هم رسید که بیشترین رشد این رمز ارز طی هفته‌های اخیر بوده است.
قیمت بیت کوین شب گذشته هشتم مرداد ماه تا ۴۲ هزار و ۴۰۰ دلار هم بالا رفت و امروز روی قیمت ۴۱ هزار و حدود ۶۰۰ دلار ثابت مانده است.
اما نوسانات ارزهای دیجیتال همچنان ادامه دارد و نمی‌توان پیش‌بینی کرد که آیا قیمت این ارزها بالاتر خواهد رفت یا دوباره با نزول همراه می‌شود.
قیمت بیت کوین این روزها با نوسانات زیادی همراه شده و به بیش از ۴۰ هزار دلار رسیده است. 
بیشترین میزان کاهش قیمت این ارز دیجیتال روز پنجشنبه ۱۴ مرداد ماه اتفاق افتاد که قیمت آن به حدود ۳۷ هزار دلار رسید و امروز شنبه قیمت این رمز ارز به بالاترین میزان خود طی یکی دو ماه گذشته رسیده است.
بهای این ارز دیجیتال هم‌اکنون به بیش از ۴۳ هزار دلار رسیده که معادل یک میلیارد و ۹۱ میلیون تومان است.
پربحث‌ترین‌ها
پربازدید‌ترین‌ها
دیگه چه خبر؟
دسترسی

source

توسط funkhabari