نقطه، نقطه و باز هم نقطه
ویجیاتو >> سرگرمی >> کمیک بوک

۳ دیدگاه

چه کسی ترسناک‌ترین ویلن دنیای کمیک‌های دی‌سی است؟ بیخیال جوکر، او چیزی جز یک دلقک نیست. به لکس لوتر هم فکر نکنید، او حتی نمی‌تواند موهایش را بلند کند. دارک‌ساید را نیز کنار بگذارید، چرا که حتی او نیز در برابر قدرت پولکا دات‌ها ناچیز است! درست است، داریم در مورد پولکا دات من صحبت می‌کنیم.
این قدر پولکا دات من را دست کم نگیرید، او کسی بوده که توانسته بتمن را به ترس بیندازد. چند نفر را می‌شناسید که توانسته باشند دل شوالیه تاریکی را خالی کرده باشند؟ درست است، شخصیت‌های زیادی نتوانسته‌اند چنین کاری را کنند، ولی یکی از همان معدودها نیز پولکا دات من است که در این مطلب با او کمی آشنا خواهیم شد.
– اولین حضور: شماره ۳۰۰ کمیک Detective Comics (انتشار در ماه فوریه سال ۱۹۶۲)
– ناشر: دی‌سی
– خالقان: بیل فینگر (Bill Finger) و شلدون مولودوف (Sheldon Moldoff)
– نام واقعی: ابنر کریل (Abner Krill)
– کمیک‌های پیشنهادی برای مطالعه:
شماره ۱ کمیک Batman: GCPD (انتشار در ماه آگوست سال ۱۹۹۶)
Final Crisis Aftermath: Run! (انتشار از ماه جولای تا دسامبر سال ۲۰۰۹)
پولکا دات من با نام واقعی ابنر کریل یکی از آن ویلن‌های عجیب و غریب دوران نقره‌ای کمیک‌هاست که با اختراع عجیب خود به جرم و شرارت روی آورده و در برابر شخصیت‌هایی مثل بتمن قرار گرفته است.
ابنر کریل در ابتدا با نام مستر پولکا دات (Mr. Polka-Dot) در شماره ۳۰۰ کمیک Detective Comics به مخاطبان معرفی شد؛ یک شماره خاص از یکی از اولین کمیک‌های انتشارات دی‌سی. به این ترتیب این شخصیت باید یک ویلن مهم، تأثیرگذار و خاطره‌انگیز باشد، نه؟
داستان پولکا دات من از آن جا شروع می‌شود که بتمن و رابین سعی در توقف یک دزدی دارند. وقتی داینامیک دو در حال مبارزه با خلافکاران هستند، سر و کله رئیس نترس آن‌ها پیدا می‌شود. مغز متفکر پشت این دزدی با یک لباس سرهم سفید رنگ که پر از نقطه‌های رنگی است خودش را با عنوان مستر پولکا دات معرفی می‌کند.
هر کسی جای بتمن و رابین بود در این لحظه از خنده غش می‌کرد اما مستر پولکا دات خیلی سریع قدرتش را به تصویر می‌کشد. او یکی از این نقاط رنگی را به دیسک تیغه اره گرد بر تبدیل و آن را به سمت قهرمانان داستان پرتاب می‌کند.
در ادامه داستان، مستر پولکا دات به افرادش توضیح می‌دهد که هر نقطه روی لباسش به یک سری سیم متصل هستند و وقتی او آن‌ها را رها می‌کند، این نقاط شکل گرفته و تبدیل به حقه‌های او می‌شوند. در ادامه داستان می‌بینیم که این نقطه‌ها تبدیل به دیسک‌های پرنده، خورشیدهای داغ آتشین، حباب پرنده، مشت‌های غول‌آسا و دیگر چیزها می‌شوند.
در نهایت بتمن و رابین به هر زحمتی که شده این ویلن را شکست می‌دهند. دیدار دوباره این این شخصیت ۳۴ سال طول می‌کشد و در این مدت، او دچار تغییراتی شده است؛ از جمله این که نامش به پولکا دات من تغییر پیدا کرده است. شاید فکر کنید پولکا دات من حالا حقه‌های بیش‌تری در آستین، یا در واقع نقطه‌های لباسش، مخفی کرده است. اما وقتی دوباره او را در شماره ۱ کمیک Batman: GCPD می‌بینیم، با یک شخصیتی طرف هستیم که کمی عقلش را از دست داده و با چوب بیسبال به یک افسر پلیس حمله می‌کند.
البته همان طور که احتمالاً انتظار دارید در نهایت هاروی بولاک (Harvey Bullock) چوب بیسبال پولکا دات من را به دست می‌گیرد و تا سر حد مرگ او را می‌زند. نکته جالب این جاست که در این داستان متوجه می‌شویم نام واقعی پولکا دات من ابنر کریل است.
برای مدتی، پولکا دات من تبدیل به شخصیتی می‌شود که صرفاً حضورهای کوتاه و موقت در کمیک‌ها دارد تا این که در سری کمیک Final Crisis Aftermath: Run! دوباره نقشی نسبتاً پر رنگ به او می‌رسد. در این کمیک، یک شخصیت مرموز و قدرتمند با نام ژنرال ایمورتوس (General Immortus)، ابنر را به تیم ویلن‌های خودش دعوت و به او کمیک می‌کند تا پولکا دات‌های خودش را ارتقا دهد. حالا این نقاط رنگی توانایی تلپورت نیز دارند!
در انتها اما هیومن فلیم (Human Flame) به گروه ایمورتوس خیانت می‌کند و در طی یک نبرد، جمجمه پولکا دات من با دریچه منهولی که از آسمان بر روی سرش می‌افتد، له می‌شود.
ابنر کریل یک لباس اختراع کرد که تکنولوژی پیشرفته‌ای را در خود جای داده بود. او به کمک کمربند لباسش، نقطه‌های رنگی روی لباس خود را کنترل می‌کرد. این نقاط هنگامی که به لباس ابنر متصل بودند، صرفاً یک سری نقطه رنگی معمولی محسوب می‌شدند اما به محض جدا شدن از لباس، شکل وسایل و ابزار مختلفی را به خود می‌گرفتند که به پولکا دات من در انجام اهدافش یاری می‌رساندند.
مهم‌ترین تبدیلاتی که از این نقاط دیده‌ایم شامل موارد زیر می‌شود:
پولکا دات من حتی در دنیای کمیک‌ها نیز حضور پررنگ و خاصی را به ثبت نرسانده است؛ پس بنابراین منطقی به نظر می‌رسد که او در خارج از دنیای کمیک‌ها نیز چندان زیاد مورد استفاده قرار نگیرد. با این حال، تعدادی اثر هستند که حتی به صورت کوتاه و مختصر از پولکا دات من بهره برده‌اند.
در چند قسمت سریال انیمیشنی Batman: The Brave and the Bold، شاهد حضور پولکا دات من هستیم. همچنین حضوری کوتاه و بدون دیالوگ را نیز از او در The Lego Batman Movie دیده‌ایم.
پولکا دات من در دو بازی Lego Batman 3: Beyond Gotham و Lego DC Super-Villains به عنوان یکی از شخصیت‌های قابل کنترل حضور دارد.
مهم‌ترین حضور پولکا دات من اما مربوط به حضور لایو اکشن او در فیلم The Suicide Squad می‌شود. همان طور که از نامش مشخص است، ابنر کریل در این فیلم به سویساید اسکواد می‌پیوندد. دیوید دستمالچیان ایفاگر نقش این شخصیت در فیلم The Suicide Squad است.
جهت اطلاع
بازیگرش توی فیلم جوخه انتحاری دو
.دیوید دستمالچیان هستش که اصالتا ایرانیه
ایرلندی امریکایی ایرانی هست
تو فلش دارک نایت مرد مورچه ای و حالا جوخه انتحار بازی کرده(فیلمای ابرقهرمانیش)
دیوید دستمالچیان در سریال گاتهام هم حضور داشت .
نقطه، نقطه و باز هم نقطه
پتانسیل‌های هدررفته

source

توسط funkhabari