instagram gamefa
telegram gamefa
telegram
با وجودی که فرضیه‌ی مجموعه‌ی The Last of Us درباره‌ی علت نابودی انسان‌ها، عفونت مغزی ناشی از قارچ کوردیسپس (Cordyceps) بوده است، اما احتمال تغییر این فرضیه در The Last of Us 3 وجود دارد.

استودیو‌ی ناتی داگ (Naughty Dog) به لطف علوم طبیعی موفق به ساخت محیطی ترسناک و پرخطر برای The Last of Us شد. آنچه که در این بازی تحت عنوان عفونت مغزی کوردیسپس شناخته شده است، در واقع پدیده‌ای الهام گرفته از اثر قارچی به نام آفیوکوردیسِپْس یونیلاتِرالیس (Ophiocordyceps Unilateralis) است که حشرات را به دام انداخته و تحت کنترل خود در می‌آورد.
گرچه گونه‌ی یونیلاترالیس فقط توان آلوده کردن مورچه‌های نجّار را دارد ولی گونه‌های دیگری از آفیوکوردیسپس نیز وجود دارند که نژاد‌های دیگر را نیز مبتلا می‌کنند. به طور مثال قارچ آفیوکوردیسِپْس سینِنْسیس (Ophiocordyceps Sinensis) می‌تواند لارو شاپرک مرموز را آلوده کرده و تحت کنترل خود بگیرد.
قارچ انگلی آفیوکوردیسِپْس یونیلاتِرالیس، مورچه‌ها را به زامبی‌ تبدیل می‌کند.
طبق فرضیه‌ی بازی The Last of Us، قارچ کوردیسپس از طریق محصولات زراعی آلوده در آمریکای جنوبی، شروع به پخش شدن کرده و در ماه سپتامبر ۲۰۱۳، تعداد مبتلایان به این قارچ به وضعیت بحرانی رسید. شرکت ناتی داگ این روز را که تحت عنوان «روز شیوع» (Outbreak Day) شناخته می‌شود، هر سال در تاریخ ۲۶ سپتامبر جشن می‌گیرد.
این استودیو از روز شیوع به عنوان روزی که دنیای مردم در بازی The Last of Us برای همیشه متحول شد و با فروریختن تمدن‌ها، داستان جول (Joel) آغاز گردید، یاد می‌کند. اما بد نیست بدانید که طبق تحقیقات علمی‌ای که در سال‌های اخیر بر روی قارچ‌های کوردیسپس انجام شده، محققین به این نتیجه رسیدند که این قارچ به مغز حشراتی که آن‌ها را آلوده کرده، صدمه‌ای نمی‌زند و از آنجایی که در The Last of Us علت آلوده شدن انسان‌ها، عفونت مغزی آنان بر اثر این قارچ بوده است، به هیچ وجه بعید نیست که نتیجه‌ی این تحقیقات باعث ایجاد تغییراتی در پیشروی داستان نسخه‌ی سوم The Last of Us شود.
نکته‌ی قابل توجه این است که ورژن واقعی قارچ کوردیسپس به هیچ وجه توان آلوده سازی انسان را نداشته و به طور مشخص فقط قادر به آلوده کردن حشرات است، چراکه جثه‌‌ی کوچک آنان به این قارچ اجازه می‌دهد تا بتواند در تمام بدن حشره سرایت کند.
مدت‌ها پس از انتشار بازی The Last of Us محققین به این نتیجه رسیدند که آفیوکوردیسپس پس از آلوده کردن حشره، به مغز و سیستم عصبی-عضلانی آن آسیبی نمی‌رساند، چرا که برای به اصطلاح کنترل ذهن حشره در جهت تولید مثل و ساختن هاگ به این اعضا نیاز دارد.
این کشفیات پتانسیل تغییر نحوه‌ی اثرگذاری کوردیسپس بر مغز را در The Last of Us 3 بالا می‌برد؛ به خصوص اگر دانشمندان موفق به پیدا کردن راه درمان این بیماری شده و یا با رخ دادن جهش ژنتیکی، در عملکرد کوردیسپس تغییری ایجاد شود.
در حال حاضر تنها خبر رسمی‌ای که از The Last of Us 3 منتشر شده، نوشته شدن طرح کلی داستان این بازی توسط آقای نیل دراکمن (Neil Druckmann) است، اما این موضوع به معنای در دست ساخت قرار داشتن این بازی نیست. ممکن است The Last of Us 3 به ادامه‌ی ماجرای زندگی اَبی (Abby) و لِو (Lev) و تاثیر وقایع قسمت دوم این مجموعه بر زندگی این دو شخصیت پرداخته و داستان بازی را به این روش روایت کند.
نقشه‌ی ابی و لو این بود که خود را به گروه فایرفلایز (Fireflies) در جزیره‌ی کاتالینا (Catalina Island) برسانند، اما پس از اسیر و به بردگی گرفته شدن توسط گروه رتلرز (Rattlers) برنامه‌ی آن‌ها عوض می‌شود. بعد از اینکه اِلی (Ellie)، ابی و لو را آزاد می‌کند، تصمیم به گرفتن انتقام جول از ابی و کشتن او گرفته، اما در نهایت او را می‌بخشد.
ابی و لو سوار قایق شده و به سمت مقصدی نامعلوم حرکت می‌کنند و داستان ابی در اینجا به پایان می‌رسد. این بدین معناست که یا ابی در جستجوی فایرفلایز بوده و یا اینکه به مکان دیگری رفته تا زخم‌هایش را ترمیم و به راه خود ادامه دهد.
از آنجایی که پدر ابی عضو گروه فایرفلایز بوده و هدف این گروه از ابتدا پیدا کردن پادزهری برای عفونت مغزی کوردیسپس بوده است، اگر ابی تصمیم رفتن به جزیره‌ی کاتالینا و ملاقات با گروه فایرفلایز را بگیرد، این احتمال نیز وجود دارد که فایرفلایز نتایج تحقیقاتشان را به الی نشان دهند و این نتایج برگرفته از دستاورد پژوهش‌هایی باشد که دانشمندان درمورد قارچ آفیوکوردیسپس به آن‌ رسیده‌اند.
The Last of Us
مجموعه‌ی The Last of Us نحوه و مراحل آلوده شدن مغز به قارچ کوردیسپس را در ۴ سطح توضیح می‌دهد؛ به طوری که در ابتدا رفتار فرد آلوده، غیرمنطقی و خشن شده و در سطح بالاتر بدن فرد به طور کامل تغییر شکل می‌دهد. این مراحل به مرور زمان پیشرفت می‌کنند.
یک یا دو روز پس از ابتلا، علائم آلودگی بروز کرده و بیمار به علت صدمه دیدن مغز، کنترل رفتار خود را از دست داده و به شدت پرخاشگر می‌شود. افرادی که در این مرحله از بیماری به سر می‌برند رانر (Runners) خوانده می‌شوند.
The Last of Us
مرحله‌ی دوم عفونت، دو هفته پس از ابتلا آغاز می‌شود و همراه با آن بینایی فرد آلوده تحلیل می‌رود، چراکه قارچ شروع به رشد بر روی سر بیمار می‌کند. این دسته از مبتلایان استاکر (Stalkers) نامیده شده و با پنهان شدن در تاریکی، به هنگام نزدیک شدن طعمه، آن را شکار می‌کنند.
The Last of Us
مرحله‌ی سوم این بیماری یک سال پس از ابتلا به وقوع می‌پیوندد؛ به این صورت که کوردیسپس تمام بدن بیمار را پوشانده و بینایی فرد به طور کامل از دست رفته است. افرادی که در این مرحله از آلودگی قرار دارند به سطحی ابتدایی از توانایی پیدا کردن طعمه از طریق پژواک صدای خود دست یافته‌اند. به مبتلایانی که در این مرحله از آلودگی به سر می‌برند کلیکر (Clickers) گفته می‌شود که به علت قدرت و مقاومت بیشتری که بر اثر رشد قارچ پیدا کرده‌اند، درگیری‌های تن به تن با آنان به شدت کار خطرناکی است.
The Last of Us
چهارمین و آخرین مرحله از ابتلا به این بیماری تنها پس از گذشت یک دوره‌ی ده ساله به وقوع می‌پیوندد (گرچه فرم‌های دیگری از تغییر رفتار این قارچ در قالب رَت کینگ (Rat King) نیز در این بازی دیده شده است). در این مرحله، اعضای بدن فرد میزبان به طور کامل به شکل قارچ در آمده و لایه‌های سفت و سختی بر تن او دیده می‌شود که نقش زره را به عهده دارند. این دسته از مبتلایان که بلوتر (Bloaters) نام دارند به شدت مقاوم هستند و سموم ترشح شده از بدن آن‌ها نیز بسیار خطرناک و کشنده است.
The Last of Us
با در نظر داشتن این مراحل، اگر داستان The Last of Us 3 چندین سال پس از نسخه‌ی دوم این مجموعه رخ دهد، این احتمال وجود دارد که کوردیسپس به شکلی کاملا جدید ظاهر شده و عملکرد آن در بدن افراد بیمار نیز تکامل پیدا کند.
همچنین اگر در جمعیت مبتلایان تغییر چندانی ایجاد نشود، با گذشت زمان عده‌ی زیادی از آنان وارد مرحله‌ی سوم این بیماری شده و به کلیکر تبدیل خواهند شد. در عین حال عده‌ی زیادی از کلیکر‌ها نیز در حال تبدیل به بلوتر خواهند بود که نتیجه‌ی این اتفاق، کم شدن تعداد افراد میزبان و کاهش رانرها و استاکرها است.
برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
مقاله جالبی بود Yes
آقای کریم‌خان‌زند خسته نباشی و دست‌خوش
مقاله چقدر اشارات جالبی داشت
چه پروژه‌ای بشه لست۳
شما فکر کن
ناتی‌داگ..قدرت پی‌اس۵..آخر نسل..یا خدااا
البته بهتره قبل از ساختش برن سمت یه آیپی جدید یا یه نسخه از آنچارتد. الان خیلی زوده برا لست۳.
من دوست دارم تامی و ابی شخصیت اصلیه بازی در پارت ۳ باشن
اصلا امکان نداره داستان الی ادامه پیدا نکنه
اصلی‌ترین کاراکتر ، شخصی که میتونه دنیا رو نجات بده الی هستش نه فرد دیگه‌ای
حالا به نظر من شاید داستان ابی ادامه نداشته باشه ، انتقامشو گرفت و خیلی داستانا براش پیش اومد و رفت
نمیدونم هر سناریویی میتونه نوشته بشه و همونطور که هیچ‌کسی نتونست لست۲ حدس بزنه لست۳ فکر نمیکنم
شاید برای اینکه بتونن شخصیت جدیدی رو تو لست ۳ وارد کنن کاری کنن که الی بتونه تواناییه مسونیتشو به یک شخص دیگه ای انتقال بده یک ذره تخیلی میشه ولی اگه بخوان ارتباط برقرار کنن ممکنه همچین اتفاقی بیفته ممکنه هم اصلا نشه
اسپویل… Sun
تامی پاش بخاطر تیری که لو بهش زد به شدت آسیب دید دیگع نمیتونه مثل قبل راه بره!
بقیه کرکترا هم هرچیزی احتمالش هست، کلا نمیشه درباره استوری لست حدس زد.
پس شامبلر ها کجان و چطوری بوجود اومدند؟؟
شمبلرها مرحله‌ی جدیدی به حساب نمیان. در واقع Variant و گونه‌ی دیگری از بلوترها هستن. اگر محیطی که فرد بیمار در اون قرار گرفته به اندازه کافی مرطوب باشه اونموقع یه گونه‌ی جدید بلوتر درست میشه که اسم اون گونه شمبلر هستش.
اگه لست ۳ پارت ۳ باشه میتونیم امیدوار باشیم الی رو تو بازی داشته باشیم ولی اگه فقط لست ۳ باشه که احتمالا شخصیت های کاملا جدیدی رو خواهیم دید
مقاله بسیار جالب و عجیب بود Yes
تو تلو ۳ فک کنم بلوتر ها و شامبلرها جهش بزنند و تبدیل بشند به یک چیزی مثل نمسیس و مسترایکس.
بلوتر ها و شامبلرها رو نمیدونم ولی خوب میدونم که نباید موقع نهار خوردن این تاپیک رو باز میکردم Eek!
Laugh
اتفاقا منم اونموقع داشتم ناهار میخوردم Laugh Laugh Laugh
درکت میکنم ROTFL
توی رزیدنت اویل علت تبدیل شدن به زامبی،ویروسه
توی هیلو علت تبدیل شدن به زامبی،انگلی به اسم فلاده
توی لست هم یه نوع قارچه.
سرعت جهش ویروس ها خیلی خیلی بیش تر از قارچ و انگله و در نتیجه در رزیدنت اویل شاهد گونه های بیش تری از زامبی هستیم
امیدوارم در تلو ۳ تامی شخصیت اصلی باشه
اون که تو بیمارستان بود فک کنم جزو دسته پنجم باشه
اسمش رت کینگه
لامصب صدتا جون داشت(مخصوصا رو درجات سختی بالا)
کابوس هر انسان همون موجوده Laugh
نکته جالب اینه که هر چقدر این موجودات که از طریق عفونت قارچی به این شکل در اومدن و وحشتناک هستن اما در دنیای لست اف اس همچنان خطرناکتر از همه انسان ها هستن Cowboy ممنون بابت مقاله اطلاعات مفیدی بود Yes
داش بر عکس ننوشتی؟؟
انسان های دنیای تلو ۲ از هر چی کلیکر و بلوتر بدتر و خطرناک تر هستند.
خب منم همینو گفتم که Grin
منظورش این بود:
… خطرنا‌ک‌تر از همه، انسان‌ها هستن
فک نمیکردم یک‌ویرگول تو درک جمله اینقدر تاثیر داشته باشه
به نظرم یکبار دیگه بخون جمله رو…
مقاله عالی بود
برای دوستانی که شاید ندونن، اطلاعات این مقاله از noteهای داخل بازی گرفته شده …
Neutral واقعا ؟؟؟؟!!!!!!
به زودی یک مقاله در این زمینه توی گیمفا می‌نویسم دوست عزیز
بله واقعا
ممنون بخاطر این اطلاعات و این مقاله Rose
میدونم هنوز حتی ساخت قسمت سوم تایید نشده و هیچی معلوم نیست جز یه طرح داستانی اما دلم میخواد ببینم ناتی داگ در نسل جدید با لست چیکار میخواد بکنه
یه ادامه واسه داستان میتونه این باشه که ابی فایرفلایز رو پیدا میکنه و میفهمه که الی هنوز میتونه به درمان این بیماری کمک کنه، از اون طرف‌ الی که همه چیزش رو از دست داده در پی یه سری اتفاقات توسط یه گروه اسیر شده. ابی که می خواد زحمات پدرش بی حاصل نباشه تصمیم میگره الی رو‌ پیدا کنه و بهش بگه که مصونیت الی از این بیماری میتونه معنی داشته باشه و باعث کمک به بقیه آدمها بشه. آیا اگه ابی موفق بشه الی رو‌نجات بده، الی قبول میکنه که خودش رو برای نجات بقیه آدمها قربانی کنه؟ آیا دینا و‌بقیه دوستای الی اجازه میدن که الی همچین کاری کنه؟ نظر شما چیه؟
نمیدونم چرا از نظر من بازی های ناتی داگ با تمام نوآوری تو زمینه گرافیک و داستان بعد از چند شماره ی روند تکراری رو طی میکنن
البته این نظر شخصی منه
آنچارتد ۲ یکی از زیباترین بازی های زندگیم بود همچنین آنچارتد ۳ ولی با تمام موفقیت های شماره ۴ و اون حس برادری و اون صحنه فوق العاده موتور سواری که بی نظیر بودن ولی در مجموع برام خیلی تکراری شده بود
همینطور روند رو تو دی لست دو با تمام موفقیت ها و همچنین داستان ساختارشکنانش ی حس تکراری بودن رو تو شماره ۲ وجود داشت
احساس میکنم این ۲ بازی بی نظیر که برگه برنده های سونی محسوب میشن به یک استراحت چند ساله احتیاج دارن
بشخصه پارت سه لستو بدون الی نمیتونم حتی تصور کنم و اگ این اتفاق بیوفته …. خب واقعا نمیدونم اگ این اتفاق بیوفته چیکار میکنم هیترش میشم و یا کلا دنیای گیم میزارم کنار Neutral
درکل امید وارم حتی فکر کنار گذاشتن الی هم از سرشون بیرون بکنن ما بعد لست یک فک میکردیم پارت دو قطعا در مورد اینکه الی حاضره خودشو فدا کنه برا جلوگیری از این بیماری یا ن ولی این طوری نبود و کلا سمت این قضیه هم نرفتن پس الی باید تو پارت سه باشه و به این موضوع فک کنه و همچنین بره دنبال تامی و دینا امید وارم دینا مرده باشه Grin (ببخشید دیگ از دینا خیلی بدم میاد) .
تنها چیزی که میخوام تو پارت سه اینه که نیل دراکمن از ازار دادن و اذیت کردن الی دست برداره …
قسمت بد ماجرا اینکه هنوز کسایی که تبدیل شدن هنوز زندن و این یه جورایی بدن آدمو میلرزونه…
در کل مقاله جالبی بود Yes
مقاله عالی Yes
خیلی مقاله جالبی بود
ممنون از نویسنده مقاله Rose
تمام حقوق این سایت متعلق به گیمفا می باشد.
Copyright© 2021 Gamefa All Rights Reserved

source

توسط funkhabari