دنیای بازی در شبکه‌های اجتماعی
دورهمی‌های خانوادگی، همواره یکی از لذت‌بخش‌ترین لحظات ایرانی‌ها است و اهمیت بیشتری به آن داده می‌شود. حال در همین دورهمی‌ها، می‌توانیم بازی‌هایی را تجربه کنیم که سرگرم‌کننده بوده و لبخند را نیز بر لبان افراد حاضر در جمع بیاورد. در آداب و رسوم خانواده‌های ایرانی، بازی‌های مختلفی وجود دارند که تعدادشان کم نبوده و می‌توانند انتخاب خوبی برای بازی کردن در یک جمع بزرگ باشند. حال در این بین، یک سری بازی‌های مدرن‌تر مانند مافیا هم وجود دارد که کم کم به این دورهمی‌ها راه پیدا کرده و گزینه خوبی برای گذران وقت محسوب می‌شوند. در ادامه قصد داریم که به چند مورد از آن‌ها بپردازیم.
لیست عناوین مطلب
بازی های گروهی خانگی
دوز به‌عنوان یک بازی دونفره خانوادگی می‌تواند بسیار جالب باشد. شما برای تجربه آن تنها به یک کاغذ و قلم نیاز دارید و می‌توانید آن را با قوانین بسیار ساده‌ای انجام دهید. این بازی دونفره بوده و لحظات جالبی را می‌توانید همراه با آن سپری کنید. برای انجام این بازی خانوادگی، می‌توانید از یک جدول ۳ در ۳ استفاده کرده و آن را روی کاغذی بکشید. یکی از طرفین بازی شکل دایره و دیگری شکل ضرب‌در را انتخاب می‌کند. حال باید تلاش کنید که با گذاشتن هر کدام از شکل‌ها در یکی از ۹ خانه، یک ردیف افقی یا عمدی و حتی مورب ایجاد کرده و بازی را ببرید.
دوز یکی از سرگرم‌کننده‌ترین بازی های فکری دورهمی است که می‌توانید به سراغش رفته و مخصوصا با بچه‌ها به تجربه آن بنشینید. امکانات کم موردنیاز برای این بازی و جذابیتی که فکر کردن در آن دارد، سبب شده است که طرفداران زیادی در کشور داشته باشد.
بازی های گروهی خانگی
اسم فامیل نیازی به توصیف ندارد و همه ما در بچگی و بزرگسالی آن را تجربه کرده‌ایم. اسم فامیل یکی از بازی های دسته جمعی است که می‌توانید به‌صورت چند نفره به انجام آن بپردازید. این بازی محدودیت خاصی از نظر تعداد افراد ندارد و به‌همین دلیل، مورد توجه قرار گرفته است. به‌عنوان یک بازی گروهی در منزل می‌توانید آن را تجربه کرده و از قلم و کاغذ استفاده کنید. صفحه را ردیف کشی کرده و با وارد کردن ستون‌هایی با عنوان اسم، فامیل، شهر، کشور، غذا، اشیا و غیره، می‌توانید بازی را شروع کنید. ستون‌های بیشتری هم می‌توانید با سلیقه خودتان اضافه کنید.
در این بازی هر کسی که زودتر بتواند با حرف تعیین شده، هر کدام از این ستون‌ها را تکمیل کند، می‌تواند Stop گفته و یک راند را به پایان برساند. بعد از اتمام، هر کسی عناوینی که نوشته است را بازگو کرده و در صورتی که تایید شده و همچنین تشابهی با دیگر افراد نداشته باشد، ۱۰ امتیاز دریافت خواهد کرد. در صورت وجود تشابه، امتیاز به ۵ تبدیل خواهد شد. شیوه امتیازدهی هم بیشتر سلیقه‌ای بوده و گاهی اوقات امتیاز ۲۰ را نیز شاهد بوده‌ایم. سرعت عمل در این بازی گروهی در منزل اهمیت بالایی دارد و حتما باید حضور ذهن و حتی تمرین بالایی داشته باشید.
بازی های گروهی خانگی
ماهیت این بازی دورهمی بدین صورت است که هر بازیکن یک دروغ و دو حقیقت را در ذهن خود نگه می‌دارد. همه افراد حاضر در این بازی در یک دور دایره‌ای‌ جمع شده و بازی رسما شروع می‌شود. نفر اول باید دو حقیقت و یک دروغ را در مورد خودش گفته و سپس نفری که در سمت راست وی قرار دارد، حدس بزند که کدام‌یک از گفته‌هایش دروغ بوده است. اگر حدس وی درست باشد، بازی را خودش به دست گرفته و ادامه می‌دهد. کسی که در این بازی خانوادگی بتواند تا آخر حضور داشته باشد، می‌تواند برنده نهایی لقب بگیرد. فراموش نکنید که هر کسی که حدس اشتباه بزند از بازی خارج خواهد شد.
بازی های گروهی خانگی
از جمله بازی های دورهمی خنده دار می‌توانیم به پانتومیم اشاره کنیم. این بازی هم روال ساده و بسیار جالبی دارد و شاید نیازی هم معرفی وجود نداشته باشد. در این بازی شما می‌توانید به دو گروه تقسیم شده و هر بار، کلمه یا عبارتی برای وی تعیین کرده و او باید سعی کند که با حرکات خودش، بدون لب زدن و حرف زدن، آن را به اعضای گروه خود اعلام کند. حرکات انجام شده توسط کل اعضای بدنش انجام شده و تا زمانی که لب نزده و آن را با حرف منتقل نکرده باشد،‌ می‌تواند به بازی ادامه دهد. شناسایی درست کلمه یا عبارت دارای امتیاز بوده و هر تیمی که بیشترین امتیاز را کسب کند، در این بازی دونفره و چند نفره می‌تواند برنده باشد.
بازی های گروهی خانگی
یکی از بهترین بازی های گروهی خانگی مافیا نام دارد. آن دسته از افرادی که در این بازی شرکت می‌کنند، در دو گروه شهروند و مافیا قرار می‌گیرند. مافیاها دارای ۴ عضو بوده و شهروندها هم هشت عضو خواهند داشت. هرکدام از این اعضا هم دارای نقشی است که می‌توانند در روز یا شب کاری را انجام دهند. نقش‌های مختلفی در این بازی وجود دارد که می‌توانیم به پدرخوانده، دکتر لکتر،‌ دکتر شهروندها، کارآگاه و موارد مشابه دیگر اشاره کنیم.
نقش‌ها می‌توانند کارهایی را در طول شب یا روز انجام دهند. به‌طور مثال، دکتر شهروندها می‌تواند در شب یک نفر را نجات دهد؛ که آن یک نفر می‌تواند خود وی یا نقش‌های دیگر باشد. نقش‌های دیگر هم برای کمک به هر طرف از شهروند یا مافیا ها کاری را انجام داده و سبب جذاب‌تر شدن بازی می‌شوند. از مافیا می‌توانیم به‌عنوان یکی از بهترین بازی های شب نشینی هم یاد کنیم که جذابیت بالا و سرگرمی خوبی دارد. بازی های مشابه مافیا هم وجود دارد که با تغییر چند قانون می‌توانید آن‌ها را انجام دهید.
بازی های گروهی خانگی
از جمله بازی های دو نفره کاغذی می‌توانیم به دبرنا هم اشاره کنیم. در این بازی تعدادی کارت به شما داده می‌شود که عددهای ۱ تا ۹۹ در آن‌ها ثبت شده است. آن ها روی خانه‌های غیرمنتظم این کارت‌ها قرار دارد و هر فردی به‌صورت رندوم، یکی از این کارت‌ها را دریافت می‌کند. در کنار این بازی، چند لوبیا هم باید به‌همراه خود داشته باشید، چرا که مهره‌ها محدود بوده و افراد دیگری که بعد از اعلام شماره خارج شده از کیسه، آن مهره را داشتند، می‌توانند از لوبیا استفاده کرده و آن را روی کارت پر کنند.
قوانین بازی هم بسیار ساده است و کسی که بتواند همه خانه‌های کارت خود را سریع‌تر از بقیه پر کند، می‌تواند به‌عنوان برنده بازی شناخته شود. بازی های چند نفره دورهمی را می‌توانید به تعداد کارت‌هایی وجود دارد تجربه کرده و لحظات شاد و مفرحی را با آن داشته باشید.
بازی های گروهی خانگی
این بازی را می‌توانید در گروه‌های چهارنفره تجربه کنید. برای این بازی باید چند تکه کاغذ آماده کرده و روی آن‌ها، عبارات شاه، دزد، وزیر و جلاد را بنویسید. این کاغذها باید ابعاد مشابهی داشته باشند و سپس به‌صورت مشابه تا شوند تا کسی نتواند از روی شکل، عبارت هک شده روی آن‌ها را حدس بزند. سپس هرکدام از برگه‌ها بین ۴ نفر تقسیم می‌شود. بعد از تقسیم و مشخص شدن نقش هر فرد، شاه اعلام می‌کند که وزیر من چیست؟ در این میان وزیر دستش را بلند کرده و شاه به او دستور می‌دهد که دزد را معرفی کند.
حال از بین دو نفری که نقششان معلوم نیست، وزیر یکی را به‌عنوان دزد معرفی می‌کند. دو حالت می‌تواند رخ دهد، یا وزیر درست تعیین کرده است که در این صورت، شاه فرمان شکنجه خاصی را به جلاد صادر کرده و او آن را روی دزد اعمال می‌کند. در صورت تعیین اشتباه توسط وزیر، او عبارت «به جلاد توهین کردی؟» را گفته و موظف است که شکنجه تعیین شده توسط شاه را روی وزیر اعمال کند. حال شکنجه‌های جالبی مانند سبیل آتشین، بشین و پاشو و موارد دیگر ممکن است در این بازی وجود داشته باشد.
در این مطلب سعی کردیم که شما را با جمعی از بازی های دورهمی دوستانه و خانوادگی آشنا کرده و کمی در مورد آن‌ها صحبت کنیم. هرکدام از این بازی‌ها دارای قوانین بسیار ساده‌ای بوده و می‌توانید با دو یا چند نفر تجربه کنید. جمعی از بازی های دو نفره پاسور و جتی بازی های دورهمی ترسناک هم وجود دارد که برحسب فضای جمع، می‌توانید آن‌ها را پیشنهاد کرده و لحظات شاد و مهیجی را سپری کنید.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


۲ شهریور ۱۴۰۰
۳ شهریور ۱۴۰۰
۱۵ مهر ۱۴۰۰
۲۰ مهر ۱۴۰۰
۳۰ مهر ۱۴۰۰
۶ آبان ۱۴۰۰
سه شنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۰
جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰
جمعه ۲۰ آبان ۱۴۰۱
نقد و بررسی بازی
تریلر بازی‌ها
بازی موبایلی
جدول زمانی
استفاده از مطالب دنیای بازی بدون ذکر منبع، کاری غیراخلاقی است.

source

توسط funkhabari