چه کسی خودش را جای دکتر جا زده است؟!
ویجیاتو >> فیلم و سریال >> فیلم سینمایی

۵ دیدگاه

وضعیت دنیای سینمایی مارول طوری شده است که هر وقت انتظار یک پیچش داستانی بزرگ را دارید و کلی تئوری برای چنین پیچش داستانی در ذهن می‌پرورانید، مارول با یک خط داستانی ساده و سر راست به سراغ شما می‌آید. هر وقت هم که انتظار دارید همه چیز بدون پیچیدگی و قابل پیش بینی در جریان باشد، مارول ناگهان سوپرایزتان می‌کند. باید اعتراف کرد که تئوری مطرح کردن در مورد دنیای سینمایی مارول دیگر کار چندان ساده‌ای نیست. با این حال، به این معنی نیست که قرار نیست هیچ تئوری‌ای مطرح شود! در این مطلب به سراغ تئوری دکتر استرنج در Spider-Man: No Way Home می‌رویم.
چرا دکتر استرنج در Spider-Man: No Way Home؟ چون احتمالاً اصلاً دکتر استرنج در فیلم Spider-Man: No Way Home وجود ندارد؛ یا حداقل تمام مدت دکتر استرنج واقعاً دکتر استرنج نیست! چرا؟ چون رفتاری که از دکتر استرنج در اولین تریلر Spider-Man: No Way Home دیدیم خیلی شبیه به رفتار جادوگر عالی‌رتبه زمین نیست. در واقع، همه انتظار داشتند که استفن استرنج کسی باشد که به خاطر خراب کاری خط زمانی توسط امثال اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) و سیلوی (Sylvie) خشمگین شده و سعی کند تا به نوعی این وضعیت را سر و سامان دهد؛ نه این که خودش برای کمک به پیتر پارکر، وضع نا به سامان خط زمانی را بدتر از قبل کند!
در ادامه به سراغ چند شخصیت می‌رویم که شاید خودشان را، حداقل در مقطعی، جای دکتر استرنج جا زده باشند و باعث خراب کاری‌های بیش‌تر شده‌اند.
A post shared by Vigiato | ویجیاتو (@vigiatonet)
تئوری‌های زیادی در مورد آگاتا هارکنس (Agatha Harkness) در سریال WandaVision مطرح شد که بخشی از آن‌ها به حقیقت پیوستند و بخشی دیگر نه. از طرف دیگر، احتمالاً آگاتا باز هم در دنیای سینمایی مارول مورد استفاده قرار بگیرد، پس شاید وقتی پای جادو مطرح شود، باز هم او را ببینیم.
به لطف میم‌های اینترنتی، چشمک زدن آگاتا تبدیل به یکی از شناخته شده‌ترین تصاویر او شده است. در تریلر Spider-Man: No Way Home می‌بینیم که دکتر استرنج به پیتر پارکر چشمک می‌زند. البته آن هم در حالی که پیتر داخل قاب دوربین نیست و در واقع استرنج به سمت دوربین و تماشاگران چشمک می‌زند. همچنین ارتباط خیلی مستحکمی بین اسکارلت ویچ و دکتر استرنج در دنیای سینمایی مارول، به جز استفاده هر دو از نوعی جادو، وجود ندارد. به یک دلیل نیاز است تا این دو شخصیت در فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness با یکدیگر همراه شوند. دزدیده شدن هویت دکتر استرنج توسط آگاتا هارکنس می‌تواند همان دلیل مورد نیاز باشد. البته، از آن جایی که ظاهراً اسکارلت ویچ در مسیر ویلن شدن قدم برمی‌دارد، شاید بیش‌تر از هم‌تیمی شدن، شاهد شکار شدن باشیم. در هر صورت، آگاتا شخصیتی است که می‌تواند این ارتباط الزامی را ایجاد کند.
حتی اگر هارکنس نیز درگیر ماجرا نباشد، می‌توان قبول کرد که اوضاع عجیب به نظر می‌رسد، درست است؟ چشمک به پیتر، نزدیک یک شومینه بودن، هودی که در تن اوست، دروغ گفتن به وونگ (Wong) برای تحت تأثیر قرار دادن یک نوجوان؛ یک چیزی این وسط درست نیست.
یک تئوری دیگر درباره مفیستو (Mephisto). تئوری‌های زیادی در رابطه با آثار دنیای سینمایی مارول حول محور شیطان مارول چرخیده‌اند که البته هیچ کدامشان هم نتیجه‌ای در بر نداشتند اما این یکی شاید منطقی‌تر باشد. به نظر بالأخره یک روزی سر و کله مفیستو در دنیای سینمایی مارول پیدا می‌شود. هر دوی سریال‌های WandaVision و Loki شدیداً با این ایده بازی کردند اما ناگهان همه چیز در این رابطه تغییر پیدا کرد. با این حال، شاید این بار واقعاً او را ببینیم.
اولین سر نخ این است که عبارت «شیطان در لباس مبدل» در اولین تریلر Spider-Man: No Way Home وجود داشت؛ نوشته‌ای روی یک بنر که در دست کسی بود و عکس پیتر را نمایش می‌داد. شاید این فیلم قرار است بیش‌تر از خط داستانی One More Day اقتباس کند. یک روایت که در آن مفیستو باعث می‌شود همه مردم دنیا فراموش کنند که پیتر پارکر در واقع اسپایدرمن است. البته، سریال WandaVision هم الهامات زیادی از خط داستانی The House of M اما با این حال آگاتا هارکنس را به عنوان ویلن اصلی مورد استفاده قرار داد. به این ترتیب، می‌توان گفت که دنیای سینمایی مارول با وجود استفاده از خطوط داستانی کمیک‌ها، نقش برخی از شخصیت‌ها را عوض می‌کند. با تمام این حرف‌ها، هنوز هم نمی‌توان با اطمینان گفت خبری از مفیستو نخواهد بود.
واضحاً روایت Spider-Man: No Way Home اقتباس‌هایی از خط داستانی One More Day دارد اما اگر اسپایدی از قبل برنامه‌های مفیستو را به نوعی بر هم نزده باشد، خراب کردن زندگی پیتر پارکر برای مفیستو آن قدرها هم در اولویت نیست. در عوض شاید چنین چیزی مد نظر موردو (Mordo) باشد.
موردو اولین بار در فیلم Doctor Strange و با بازی چیویتل اجیوفور حضور داشت. او در ابتدا به عنوان متحد دکتر استرنج ایفای نقش کرد تا این که در انتهای فیلم جبهه خود را تغییر داد. تأیید شده که این شخصیت در فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness حضور خواهد داشت و احتمالاً قرار است در مقابل استرنج و واندا قرار بگیرد؛ شاید به این دلیل که فکر می‌کند تعداد جادوگران کمی بیش از حد شده است. البته اگر واقعاً چنین چیزی را باور داشته باشد، استفاده از جادو برای خراب کردن زندگی پیتر پارکر هوشمندانه‌ترین حرکت موردو نخواهد بود اما ما ویلن‌های متظاهر زیادی را در دنیای سینمایی مارول دیده‌ایم که موردو نیز با این حرکت می‌تواند به آن‌ها بپیوندد.
دو دیدگاه برای این بخش وجود دارد. اول این که تمام این تئوری‌ها کاملاً اشتباه هستند و دکتر استرنج واقعاً همان دکتر استرنج است. صرفاً نسبت به قبل بازیگوش‌تر شده یا صرفاً برای به وجود آمدن جو بین مخاطبان و مطرح شدن همین تئوری‌ها، برای تریلر به شکل خاصی به تصویر کشیده شده است.
دیدگاه دوم این است که او دکتر استرنج است اما نه همان دکتر استرنجی که می‌شناسیم. دنیاهای موازی پس از وقایع سریال Loki باز شده‌اند و این یعنی که ممکن است از این به بعد نسخه‌های متفاوتی از یک شخصیت را ببینیم. استرنج احتمالاً قصد دارد مولتی‌ورس را درک کند و در آن جا به جا شود، پس منطقی است که دنیای سینمایی مارول همین مسیر را پیش بگیرد. اما این که قصد این نسخه استرنج خیر است، شر است یا چیزی مابین این دو، مشخص نیست.
البته، شاید هم خبری از اسکرال‌ها (Skrull) یا چنین تغییر قیافه‌هایی هم باشد اما قبلاً شاهد چنین اتفاقی در Spider-Man: Far From Home بودیم. خیلی جالب نخواهد بود که مارول دوباره همین حقه را استفاده کند.
یه نکته مهمی که بهش باید توجه کرد اینکه مارول استاد بازی دادن طرفدار ها با تریلرهاش هست مثل ثور . رگناروک و اونجرز . جنگ ابدیت و چندین و چند مورد دیگه اما چیزی که باید بهش توجه کرد اینکه سریال مون نایت داره ساخته میشه و به احتمال زیاد قراره برای اولین بار مفیستو رو توش ببینیم (با بازی ایتن هاک شایعات اینو میگن) و احتمال اینکه بنظرم مفیستو تو یکی از فیلم یا سریال های (midnight sons ) ببینیم بیشتره و حتی ممکنه که توی دکتر استرنج ۲ ببینیمش چون دکتر هم یکی از اعضای همین گروه هست
البته بنظرم اخرین مورد لیست خیلی منطقی تر هست و بنظرم مارول الکی هزینه ساخت سریال وات ایف رو نداده و بنظرم منظوری داشته حالا نمیخوام اسپویل کنم ولی کسایی که سریالو دیدن یاد قسمت دکتر استرنج بیوفتید
اوف ، چه چیزا
“چشمک به پیتر، نزدیک یک شومینه بودن، هودی که در تن اوست، دروع گفتن به وونگ (Wong) برای تحت تأثیر قرار دادن یک نوجوان؛ یک چیزی این وسط درست نیست”
واقعا اگه تئوری هارکنس درست درست باشه و هم تیمی هم حساب نشن ، خیلی جالب میشه ، چند وقتیه بیشتر دوست دارم سریعتر دکتر اسرنج این د مولتی‌ورس آو مدنس بیاد و ببینم
واقعا راست میگفتن لوکی تاثیر خیلی زیادی روی آینده دنیای مارول داره
اگه سریال لوکی رو ندیدی کامنت های جوابت رو نخون چون اسپویله ولی کوتاه بگم اره خیلی تاثیر داره
تئوری اخر که به دنیاهای موازی گره میخوره قابل باور تره به نظرم اما خب از کجا معلوم اینا بعد از وقایع سریال لوکی اتفاق می افتن؟
یعنی ممکنه آگاتا باشه؟
جالبه🤔
اصلا اینجوری بهش فکر نکرده بودم
چه کسی خودش را جای دکتر جا زده است؟!
با معرفی انیمیشن سینمایی ماریو!

source

توسط funkhabari