المان‌هایی که مرور دوباره آن‌ها خالی از لطف نیست
بازی‌های بزرگی هستند که تبدیل به شاهکارهایی دوست داشتنی شده‌اند. بازی‌هایی که شاید سال‌ها از انتشارشان گذشته باشد، اما بقدری جذاب و سرگرم‌ کننده‌ هستند که بتوان از آن‌ها به عنوان عناوینی جاودان یاد کرد. وقتی سوپرسل در سال ۲۰۱۲ بازی کلش آف کلنز را منتشر کرد، هرگز فکرش را هم نمی‌کرد که روزی این بازی تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های موبایلی شود و بتوان از آن به عنوان یکی از انقلابی‌ترین بازی‌های این پلتفرم نیز یاد کرد. حالا پس از گذشت چندین سال از انتشار کلش آف کلنز، این بازی همچنان از جایگاه خوبی در بین دیگر بازی‌های پلتفرم موبایل برخوردار است و طرفداران خاص خودش را دارد.
اگر از علاقه‌مندان بازی‌های سوپرسل و به ویژه بازی کلش آف کلنز هستید، در ادامه‌ همراه ویجیاتو باشید تا یک‌بار دیگر مسیر ماجراجویی‌هایمان را به دنیای کلش آف کلنز تغییر دهیم و ۱۰ مورد از برترین المان‌هایی که تنها بازیکنان قدیمی کلش آف کلنز آن‌ها را به یاد دارند را به شما معرفی کنیم.
یکی از قدیمی‌ترین دغدغه‌های بازیکنان در دنیای بازی‌های استراتژی این است که بتوانند بهترین استراتژی ممکن را در چیدن ساختمان‌های دهکده‌شان استفاده کنند و کلش آف کلنز نیز از این قاعده پیروی می‌کند. چیدن یک نقشه خوب، همیشه یکی از چالش برانگیز‌ترین مسئله‌هایی بوده که کاربران کلش آف کلنز با آن رو به رو بودند. منتهی سوپرسل در طول تمامی این سال‌ها این امکان را فراهم کرد که شما بتوانید نقشه دهکده‌یتان را آسان‌تر و ساده‌تر تغییر دهید و از نو بسازید. اما سال‌ها پیش، همه‌چیز متفاوت‌تر بود.
اگر از بازیکنان قدیمی کلش آف کلنز باشید، حتما به یاد دارید آن روزهایی که باید برای هرتغییر کوچکی در دهکده، تمامی ساختمان‌های بازی را یکی پس از دیگری جا به جا می‌کردیم و اصلا بخشی به اسم قابلیت ادیت دهکده وجود نداشت! شما برای اینکه بتوانید چیدمان ساختمان‌های بازی را تغییر دهید، مجبور بودید که به صورت دستی تمامی ساختمان‌ها و حتی دیوارهای بازی را جا به جا کنید. قابلیت ادیت دهکده در سال ۲۰۱۳ نهایتا به بازی اضافه شد و یک جهش بزرگ برای کلش آف کلنز محسوب می‌شد. حالا این بخش بقدری پیشرفت کرده که دیگر چیدن یک نقشه جدید، به آسانی آب خوردن است!
داشتن یک استراتژی حساب شده برای حمله به دیگر بازیکنان، درست به اندازه یک چیدمان حرفه‌ای حائز اهمیت است. سربازان مختلفی در کلش آف کلنز حضور دارند که هرکدام از آن‌ها، استراتژی و کاربرد خاص خودشان را دارند. Wall Breaker‌ها یکی از مهم‌ترین سربازانی هستند که می‌توانید از آن‌ها برای پیاده‌سازی استراتژی‌های مختلف استفاده کنید. اما سال‌ها پیش هوش مصنوعی این سرباز‌ها بقدری ضعیف بود که عملا نمی‌توانستید آن عملکرد دوست داشتنی را از این سربازها انتظار داشته باشید.
از آن‌جایی که Wall Breaker‌ها اساسا برای از بین بردن دیوارهای دشمنان طراحی شده‌اند، طبیعی است که شما بخواهید از آن‌ها استفاده کنید. منتهی ایراد بزرگ Wall Breaker‌ها این بود که هوش مصنوعی ضعیف آن‌ها نمی‌توانست مسیر و هدف درست را انتخاب کند. شرایط بقدری بد بود که بسیاری از بازیکنان شروع به استفاده از چیدمان‌ دیوارهایی کردند که عملا Wall Breaker‌ها را دفع می‌کرد و شما شاهد عملکردی به شدت احمقانه از طرف این نیروها بودید. نهایتا سوپرسل با انتشار آپدیتی در سال ۲۰۱۳ از نسخه پیشرفته‌تر Wall Breaker‌ها رونمایی کرد و حالا این سربازهای دوست داشتنی، کمی باهوش‌تر شده بودند.  
اگر در سال‌ ۲۰۱۵ مشغول تجربه کلش آف کلنز بودید، احتمالا دیزاین قدیمی و اورجینال تاون‌هال ۱۱ را خیلی خوب به یاد دارید. طراحی‌که در آن سال‌ها یک آپدیت بزرگ برای کلش آف کلنز بود و همه منتظر تجربه بازی بودند. در سال ۲۰۱۵ ویدیویی از آپدیت تاون‌هال ۱۱ منتشر شد که آن طراحی تاون‌هال ۱۱ کاملا متفاوت بود. صحبت از ویدیویی است که با بازخوردهای واقعا خوبی رو به رو شد و همه بی‌صبرانه منتظر انتشار آپدیت نهایی بازی بودند.
وقتی آپدیت بازی چندماه پس از انتشار ویدیوی اصلی منتشر شد، دیزاین بسیاری از المان‌ها و ساختمان‌های بازی تغییر کرده بود. اما یکی از اصلی‌ترین تغییرات، مربوط به تغییر طراحی و مدل‌سازی کلی تاون‌هال ۱۱ بود و دلیل این‌ تصمیم سوپرسل نیز هرگز مشخص نشد.
تروفی‌ها یکی از رقابتی‌ترین المان‌های بازی هستند که هرکسی آروزی داشتنشان را دارد. طبیعتا هرچقدر که تروفی بالاتری داشته باشید، تجربه‌تان نیز افزایش پیدا خواهد کرد. اتفاقی که قصد داریم در این مورد به آن اشاره کنیم، شاید چندان تاثیری در روند بازی نداشته باشد، اما زمانی بود که خبرش تمام دنیای بازی را تحت تاثیر قرار داد و هرجا که می‌نشستید، خبر از اولین کسی بود که توانسته بود به ۴ هزار تروفی در دنیای کلش آف کلنز دست پیدا کند.
ماجرا از این قرار است که بازیکنی به نام Jorge Yao در سال ۲۰۱۳ توانست که به بیشترین میزان تروفی بازی دست پیدا کند. شاید اکنون رسیدن به ۴ هزار تروفی کار چندان سختی نباشد، اما زمانی‌که Jorge Yao توانست به این میزان از تروفی دست پیدا کند، نه لیگی در بازی بود و نه رقابتی که بتوان در آن شرکت کرد. همچنین در آن سال‌ها تاون‌هال ۹ آخرین تاون‌هال بازی بود، بنابراین رسیدن به ۴ هزار تروفی؛ کاری نبود که هرکسی جرات انجام دادنش را داشته باشد.
هرچقدر که بازی کلش آف کلنز در زمان پیشرفت کرد، بازی بیش از هرچیزی نیاز داشت که تغییرات بزرگی در بخش طراحی و گرافیکش انجام دهد. در سال ۲۰۱۶ سوپرسل دست روی یکی از محبوب‌ترین ساختمان‌های دفاعی بازی گذاشت و طراحی آن را کاملا تغییر داد. در این سال بود که ظاهر ایر دیفنس‌ها یک‌بار دیگر تغییر کرد و از آن حالت کلاسیک و بی‌روحشان، تبدیل به چیزی شده‌اند که ما امروزه آن‌ها را در بازی می‌بینیم.
هیروها از آن دسته از المان‌هایی بودند که باعث متفاوت‌تر شدن گیم‌پلی کلش آف کلنز نسبت به دیگر عناوین در آن سال‌ها شده بودند. زمانی که تنها بربر کینگ و آرچر کوئین در بازی حضور داشتند، همه به دنبال کشف هیروی بعدی بودند که سوپرسل قصد اضافه کردنش را داشت. شایعات درباره سومین هیروی بازی بقدری زیاد شده بود که تمام بازیکنان کلش آف کلنز شروع به رویاپردازی و طراحی کانسپت‌هایی از این هیرو کردند.
یکی از کانسپت‌هایی که در آن سال‌ها حسابی سر و صدا به پا کرده بود، کانسپت‌ گابلین کینگ بود! ایده‌ای که شاید اکنون واقعا مسخره بنظر برسد، اما در آن سال‌ها مردم باور داشتند که قرار است جایگاه سومین هیروی کلش آف کلنز به گابلین کینگ برسد. منتهی سوپرسل چندان موافق این ایده نبود و نهایتا آن‌ها با اضافه کردن Grand Warden در سال ۲۰۱۵؛ به تمامی شایعات پایان داد.
طبیعی است که وقتی شما تازه شروع به تجربه عنوانی جدید می‌کنید، نیاز به بخشی داشته باشید تا تمامی مکانیزم‌های بازی را به شما آموزش دهد. بخش آموزشی کلش آف کلنز سال‌هاست که در بازی قرار دارد و هرچند که کمتر کسی به آن توجه می‌کند، اما با این‌حال یادآور خاطرات دوست داشتنی مختلفی است و که ما به هنگام شروع این بازی تجربه کردیم. بخش آموزشی بازی برخلاف دیگر بخش‌ها چندان دست خوش تغییر نشده، اما یکی از بزرگ‌ترین تغییرات این بخش در سال ۲۰۱۲ تنها پس از چند هفته از انتشار بازی رخ داد.
شما در این بخش از بازی، باید برای یادگیری مکانیزم‌های کلش آف کلنز، به یکی از مپ‌های گابلین‌ها حمله کنید. زمانی که کلش آف کلنز منتشر شد، طراحی و مدل‌سازی این مرحله بسیار متفاوت‌تر از طراحی امروزی آن بود. زمین سبز و رنگ‌های شاد، اصلا چیزی نبود که شما بخواهید آن را در سرزمین گابلین‌ها پیدا کنید. شاید بخاطر همین بود که سوپرسل طراحی این بخش را کاملا تغییر داد.
همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، Grand Warden سومین هیرویی بود که پایش به دنیای بازی کلش آف کلنز باز شد. Grand Warden خیلی زود توانست که به یکی از دوست داشتنی‌ترین هیروهای بازی تبدیل شود و بنظر می‌رسید که جایگاهش را پیدا کرده باشد. منتهی Grand Warden نیز مانند تمامی المان‌های دیگر کلش آف کلنز، دچار تغییر شد و سوپرسل با انتشار آپدیتی؛ مدل‌سازی و طراحی آن را کاملا تغییر داد. موضوعی که شاید چندان بزرگ نباشد، اما ذکر کردنش در این لیست خالی از لطف نبود.
منابع متنوعی در کلش آف کلنز حضور دارند که شما می‌توانید از آن‌ها برای ارتقای ساختمان و نیروهایتان استفاده کنید. منتهی دفاع و مراقبت از این منابع در مقابل دیگر بازیکنان کار چندان آسانی نیست. یکی از راه‌حل‌های عجیبی‌ که بازیکنان قدیمی کلش آف کلنز از آن استفاده می‌کردند، این بود که آن‌ها تاون‌هال دهکده‌شان را بیرون از دیوارها قرار می‌دادند تا دیگر بازیکنان صرفا با حمله کردن به تاون‌هال، تروفی مورد نیازشان را به دست می‌آوردند و دیگر بیخیال لوت‌های شما می‌شدند. همچنین شما می‌توانستید که با این روش به شلید‌های بسیاری نیز دست پیدا کنید!
اما این موضوع چیزی نبود که سوپرسل بخواهد آن را در بازی ببیند! برای همین در سال ۲۰۱۵ سوپرسل با انتشار آپدیتی این مکانیزم را کاملا تغییر داد و حالا اگر بازیکنی تنها به تاون‌هال شما حمله کند، دیگر شما شیلدی دریافت نخواهید کرد.
دارک الکسیر یکی از آن دسته از منابع مهمی است که نمی‌توان منکر تاثیرش بر روند گیم‌پلی بازی شد. قطعا هرکسی که کلش آف کلنز بازی کرده باشد، برای یک‌بار هم که شده از دارک الکسیر برای ساخت هیرو و یا نیروهای مختلف استفاده کرده! منتهی زمانی‌که کلش آف کلنز به تازگی منتشر شده بود، اصلا دارک الکسیری در بازی وجود نداشت که بخواهید از آن‌استفاده کنید. همچنین استراتژی‌ها به شدت ساده بودند و بازی کسل‌کننده بود. اما نهایتا دارک الکسیر نیز مانند دیگر المان‌های این لیست در سال ۲۰۱۳ به بازی اضافه شد و سوپرسل با اضافه کردن آن، بازی را کاملا دگرگون کرد.
من همشو دیدم
بجز اون ایر دفنس ها و گابلین کینگ
من اولش چند تا ویچ نگه میداشتم
هی یادش بخیر:)
ویز دلبندم
پ ن سهل‌انگاری کردم XD
یادش گرامی باد.
گربه نازی سوار دوچرخه آیا؟
دیسسسس؟
بابا پروفش رو میگم
یادش بخیر
گلوبال اون شوق باز کردن تروپ جدید واسادن واسه اپگریدا لیدر کلن بودن
چه حالی میداد
گرند واردت قدیمی چقدر بدریخت بوده
من بیشتر دوستش داشتم
قبلاً جوون بود الان پیر شده 🤣🤣😅
۲و ۷ و ۸ و ۱۰ رو یادمه
بابام هنوز بازی میکنه
بابای من رویال میزنه😂🔫😐
اتفاقا بابای منم بازی می‌کنه من بازی میکردم بعد پاک کردم
دفاع هوایی های قدیمی خیلی زشت بودن
باز کلش؟
واقعا دیگه هیچ کی این بازی رو دنبال نمی کنه.
کلش خیلی وقته مرده
فکر نکنم درست باشه
متاسفانه یا خوشبختانه درسته
لذتی که قبلا داشت رو طبیعتا دیگه نداره
ده نفر یه کلن میزدیم میرفتیم گلوبال دنبار ممبر
وار زدنا
واقعا یادش بخیر
ولی هنوزم وقتی میگی بازی موبایل جز ۵ تا بازی اولیه که به ذهنت میاد
چرا دیس میدین؟
مگه دروغ گفتم
کلش دیگه مثل قدیم حال نمیده
تکراری شده
یکجا شنیدم قراره کلا از سال ۲۰۲۲ کلش آف کلنز حذف شه
احتمالا راست می گه
پ.ن:چون خیلی باهاش خاطره دارم امیدوارم این اتفاق نیوفته
اتفاقا خیلی هم ناراحت کننده است
هرجا شنیدی اشتباه بوده
من اولش شک کردم اره هیچ شرکتی نمیاد یهویی بازی رو حذف کنه
پ ن به نظر خودم الکیه
بچه بیاپایین سرمون درد گرفت بابا
خودت بیا پایین
این که تو هنوز بازی می کنی دلیل نمیشه حقیقت رو قبول نکنی
کلش-خیلی-وقته-مرده
حق با توست دوست عزیز👍👍😐😐
دانلود قانونی و رایگان بهترین فیلم‌نامه‌ها
از راز تاریک «رویای زیبای» تسک فورس ایکس خبر دارید؟

source

توسط funkhabari