این موضوع از قدیم تا به امروز ثابت شده که هر داستان نیازمند یک قهرمان و یک شرور است. وجود قهرمان و شرور یا همان شخصیت‌های منفی در یک داستان، باعث جذابیت بیشتر آن می‌شود و راکستار هم با اطلاع از این موضوع، سعی کرده است تا در سری بازی های Grand Theft Auto تعدادی از بهترین داستان‌های ضدقهرمان و شرور را پیاده‌سازی کند. تا به امروز زیاد راجع به شخصیت‌های پروتاگونیست این سری شنیده‌ایم اما در این مقاله سراغ ده تا از بهترین شرورهای این سری می‌رویم. با پارسی گیم همراه باشید.
خوشبختانه در دسته‌بندی شرورهای این سری از هر قشری می‌توانیم یک کارکتر را پیدا کنیم؛ چه رییس مافیا، چه پلیس فاسد و چه یک فرد معمولی. اما به نظر شما بهترین کارکترهای شرور این سری چه کسانی هستند؟ وجود این شخصیت‌ها علاوه بر اینکه روایت داستانی بازی را جذاب‌تر کرده است، با ایجاد چالش‌های دائمی برای شخصیت اصلی، به آن هویت می‌بخشد.
Tenpenny
افسر تنپنی در بدو شروع و افتتاحیه سن آندریاس حضور دارد و از همان ابتدا می‌توانید متوجه این موضوع شوید که قرار است بیشتر از این کارکتر ببینید. تمام دیالوگ‌ها و مدل ادای کلمات این کارکتر به قدری خوب پیاده‌سازی شده که از همان اول به راحتی از این کارکتر بدتان می‌آید. صداپیشه افسر تنپنی، بازیگر مطرح هالیوودی یعنی ساموئل ال جکسون است که به راحتی شخصیت منفی تنپنی را از طریق دیالوگ‌ها در مغز بازیکنان ثبت می‌کند. تنپنی یکی از فاسدترین پلیس‌های لوس سانتوس است که به خاطر رشوه گرفتن و البته قتل‌ افراد مختلف و سرپوش گذاشتن روی آن، در دادگاه مورد اتهام قرار می‌گیرد اما به خاطر ارتباطاتش با مقامات، آزاد می‌شود و پس از آزادی او، در شهر شورشی برپا می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود تا خط داستانی سن آندریاس به خاطر تنپنی وارد یکی از ماندگارترین چرخش‌های ممکن شود.
Catalina
 
کاتالینا تاریخچه جذابی در سری جی تی ای دارد. او در ابتدا و از لحاظ زمانی، معشوقه کارل جانسون در GTA San Andreas بود اما آن‌ها رابطه چندان جذابی نداشتند و کاتالینا سی جی را به خاطر کلاد رها می‌کند. کلاد شخصیت اصلی بازی GTA 3 است. بعد از دزدی موفقیت آمیزی که کلاد و کاتالینا از بانک دارند، کاتالینا به کلاد خیانت می‌کند و با شلیک تیری به او، پول‌ها را دزدیده و او را رها می‌کند. کاتالینا بار دیگر طی GTA 3 به کلاد خیانت می‌کند اما در نهایت کلاد با نابود کردن هلی‌کوپتری که کاتالینا هدایت می‌کرد، او را به قتل می‌رساند.
Dimitri Ras
از سابقه آدمکشی در ارتش و سپری کردن زمان زیادی در زندان سیبری باعث می‌شود تا کمی بیشتر راجع به گذشته تاریک دیمیتری بدانیم. دیمیتری بعد از مهاجرت به لیبرتی سیتی در مافیای روس، فعالیت‌های خلاف قانون خود را ادامه می‌دهد؛ اما دیمتیری بیشتر به خاطر خیانت به خانواده گانگ خود شناخته می‌شود و در پایان بازی این انتخاب به بازیکنان داده می‌شود که در مرحله‌ای و طی یک قرار فروش هروئین، دیمیتری را از سر راه بردارد. دیمیتری از آن دسته شخصیت‌هایی است که به راحتی به عنوان یکی از کثیف‌ترین شخصیت‌های کل سری یاد می‌شود و این موضوع را در تمام رفتارها و کارهای این کارکتر می‌توانید درک کنید.
Steve Heins
استیو حتی شخصیت منفی اصلی عنوان GTA V نیست و کارهای مربوط به جرم‌های نظم‌داده شده هم انجام نمی‌دهد اما به راحتی به عنوان یکی از شرورترین کارکترهای سری یاد می‌شود. این کارکتر نه تنها یک مامور اف بی آی است بلکه ستاره یک برنامه Reality در تلویزیون هم است. با ارتباطاتی که این کارکتر با نیروهای قانونی و افراد مختلف در دنیای سرگرمی دارد، او رازهای مختلف از افراد مشهور را به دست می‌آورد و از آن‌ها باج دریافت می‌کند تا این رازها را برملا نکند. با این که کارهای شرورانه استیو به خون و خونریزی منتهی نمی‌شود، اما فکر کنم با من هم‌نظر باشید که او یکی از شرورترین شخصیت‌های سری است.
Armando Mendez
الخاندرو سوسا را از فیلم Scarface به یاد دارید؟ کارکتر آرماندو مندز بر اساس این شخصیت ساخته شده که اقتباس بسیار نزدیک و جالبی هم است. این بازی در حقیقت با سکانسی از آرماندو و برادرش شروع می‌شود که دنبال بار کوکایین گمشده خود می‌گردند. آٰرماندو ایدئولوژی جالبی در سر دارد و معتقد است که انسان باید همیشه به دنبال لذت خودش باشد و همین ایدئولوژی باعث می‌شود تا آرماندو کارهای عجیب و غریب و وحشتناکی را طی بازی انجام دهد. او یکی از خونسردترین قاتل‌های درون بازی است و چند تاثیر مهم در روند بازی هم می‌‌گذارد.
Massimo Torini
قبل از مهاجرت تورینی به لیبرتی سیتی، او معمولا قتل‌های معدودی را انجام می‌داد و در شهر کوچکی داخل ایتالیا، گرداننده هتل بود. اما بعد از مهاجرت به لیبرتی سیتی و به عنوان آنتاگونیست و شرور اصلی این بازی، ماجرا برای او کمی متفاوت می‌شود. ماموریت اصلی تورینی در لیبرتی سیتی این است که رییس خانواده لئونه یعنی سالواتور لئونه را به قتل برساند اما او در حقیقت می‌خواهد که کنترل لیبرتی سیتی را با مافیای ایتالیا به دست آورد. او در ابتدا موفق به انجام این کار نمی‌شود و تصمیم می‌گیرد که صلح را در شهر برقرار کند، اما در نهایت با انفجار هلی‌کوپتر و مرگ، داستانش به اتمام می‌رسد.
Darko Brevic
سری GTA به خاطر داستان‌های انتقام‌گیری شهرت زیادی دارد و یکی از بهترین داستان‌های انتقام در قسمت چهارم این سری اتفاق می‌افتد. در این قسمت نیکو به دنبال فردی است که او و جوخه‌اش را به دشمن لو داده و متوجه می‌شود که یکی از دوستان نزدیک او یعنی دارکو برای ۱۰۰۰ دلار پول و هروئین این بلا را سر جوخه نیکو می‌آورد. در بازی به پلیر این تصمیم داده می‌شود که دارکو رو زنده‌نگه‌دارید یا بگذارید تا بمیرد، اما با دقت انتخاب کنید؛‌ شاید تصمیم خیرخواهانه در این بخش،‌ بسیار دردناک‌تر از تصمیم شرورانه باشد. دارکو برویچ یکی از بهترین دیالوگ‌های این قسمت را به خودش مرتبط کرده است و به همین خاطر است که نمی‌توان از جذابیت شرورانه این شخصیت به راحتی گذشت.
Sonny Forelli
سانی یکی از بهترین خط‌های داستانی بین کارکترهای اصلی و فرعی در سری GTA را دارد. این کارکتر به خوبی با روند بازی شیفت شخصیتی پیدا می‌کند و می‌توان او را یکی از نمونه‌های کامل شخصیت‌پردازی دانست. در سری جی تی ای،‌ همواره برداشت‌های جالبی از کارکترهای ایتالیایی می‌شود و سانی یکی از بهترین کارکترهای ایتالیایی است که می‌توان در سری پیدا کرد. سانی در مرحله آخر وایس سیتی، خیانت بسیار بزرگی به شخصیت اصلی بازی می‌کند و همین باعث مرگ او می‌شود که بعد از مرگ او، گروه گانگ او هم با او فرو می‌پاشد.
Weston
وستون شاید به اندازه شرورهای قبلی دستانش را شخصا به خون آلوده نکرده باشد اما تمام کارهای بدی که انجام داده آنقدر برنامه‌ریزی شده و شرورانه هستند که این شخصیت را یکی از باهوش‌ترین شرورهای GTA V قلمداد می‌کند. او به اکثر شرورهای داخل سری مرتبط است و با ارتباطاتی که دارد به خوبی، کارهای خلاف قانون خود را هدایت می‌کند و نمی‌توان کتمان کرد که پیچش داستانی‌ای که راجع به شخصیت او وجود دارد، باعث می‌شود تا او یکی از عمیق‌ترین شخصیت‌پردازی‌های شرورانه را بین کارکترها داشته باشد.
Big Smoke
به خاطر محبوبیت بالایی که سن آندریاس بین قسمت‌های دیگر جی تی ای بین ما ایرانی‌ها دارد، بیگ اسموک را قطعا بهتر به خاطر داریم. بیگ اسموک حداقل برای من بهترین شرور سری است. انقدر خوب، آهسته و پیوسته به شخصیت‌پردازی بیگ اسموک در سن آندریاس پرداخته می‌شود که وقتی این کارکتر به سی جی و خانواده‌اش خیانت می‌کند، غیرقابل‌باورترین اتفاق ممکن است. درگیری با بیگ اسموک در بازی و در نهایت کشتن او شاید یکی از دردناک‌ترین اتفاقاتی باشد که مجبور هستید در سری GTA انجام دهید. دیالوگ‌های این شخصیت همیشه از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار بودند؛ به خصوص دیالوگ‌هایش هنگام سفارش غذا در رستوران! تمامی این موارد از بیگ اسموک، یکی از کاریزماتیک‌ترین کارکترهای سری GTA را به وجود آورده است.
نظر شما راجع به این لیست چیست؟ به نظر شما جای چه شخص دیگری در این لیست خالی است؟
منبع:Gamerant
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، قبل از دانلود هرگونه فایلی، یک نرم افزار مدیریت دانلود مانند IDM و یا FlashGet نصب کنید.
برای دانلود، به روی عبارت “دانلود” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
چنانچه در مقابل لینک دانلود عبارت بخش اول، دوم و … مشاهده کردید تمام بخش ها می بایستی حتماً دانلود شود تا فایل قابل استفاده باشد.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.par30game.ir می باشد. تمامی حروف را می بایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.
فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.
تمامی زیر دامنه های پارسی گیم که فایل های دانلودی بر روی آنها قرار گرفته اند در سرور های ایران هستند و ترافیک داخلی و نیم بها محاسبه خواهند شد.
در صورتی که ISP شما این مسئله را نقض کرده است از طریق فرم شکایت سازمان ارتباطات رادیویی به نشانی www.195.cra.ir ، این مسئله را پیگیری بفرمایید و نتیجه را به تیم ما اعلام کنید.

سری GTA شخصیت‌های منفی زیادی دارد اما از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کارکتر Big Smoke در قسمت سن آندریاس و دوین وستون در GTA V اشاره کرد.
مهم‌ترین شرورهای بازی جی تی ای سن آندریاس افسر پلیس فرانک تنپنی، بیگ اسموک و رایدر هستند.
جی تی ای وی شرورهای زیادی دارد اما مهم‌ترین کسانی که در خط داستانی بازی به عنوان شرور معرفی می‌شوند، دوین وستون و استیو هینز هستند.


source

توسط funkhabari