استیم با ثبت بیش از ۲۷ میلیون کاربر آنلاین توانست به رکورد جدیدی برای تعداد کاربران همزمان خود دست پیدا کند.
طبق داده‌های ارائه شده از سوی پایگاه داده استیم، پلتفرم ولو امروز بعدازظهر به نقطه اوج جدیدی رسید و موفق به ثبت ۲۷.۱۸۲.۱۶۵ کاربر همزمان شد. آمار قبلی که از سوی استیم ارائه شده بود ماه آوریل مربوط می‌شود که این پلتفرم موفق به ثبت ۲۶.۹ میلیون کاربر آنلاین همزمان شده بود.
با این وجود استیم که در سال گذشته با ادامه افزایش شیوع ویروس کرونا توانست این رکورد خیره کننده را شش بار بشکند، اکنون به نقطه عطف قابل توجه جدیدی دست پیدا کرده است.
طبیعتا این آمار با کمک بازی‌های محبوب و برتر Steam به دست آمده که بازیکنان زیادی را به سمت خود جذب کرده است. خوشبختانه استیم نیز آمار دقیقی از بازی‌های خود ارائه می‌کند و در زمان انتشار این مقاله بازی شوتر اول شخص رقابتی همیشه محبوب Counter-Strike: Global Offensive با ثبت ۸۴۹۱۴۴ بازیکن همزمان، در رتبه اول برترین بازی‌های این پلتفرم از نظر تعداد بازیکان قرار دارد.
Dota 2 بازی آنلاین چندنفره ولو نیز با ثبت ۶۶۳۵۶۱ بازیکن همزمان در رده دوم این لیست قرار دارد. در جایگاه سوم لیست نیز بازی بتل رویال پابجی قرار دارد که موفق به ثبت ۲۴۱۹۰۲ بازیکن همزمان شده است. لیست پنج بازی برتر استیم از نظر بازیکنان همزمان با عناوین دیگری مانند Apex Legends و New World ادامه پیدا می‌کند.
درباره رکورد جدید استیم، باید به چند نکته کلیدی و مهم توجه کرد. اولین نکته اینکه هم اکنون در ایالات متحده تعطیلات آخر هفته شکرگزاری (Thanksgiving) است که معمولا در این زمان کاربران زیادی به سمت استیم هجوم می‌آورند. دوم اینکه فروش پاییزی ولو از ۲۴ نوامبر آغاز شده که با این وجود بازیکنان با تخفیف‌های زیادی مواجه می‌شوند که طبیعتا بازیکنان زیادی جذب Steam خواهند شد.
همچنین شنبه‌ها به صورت کلی، به دلیل تعطیل بودن کاربران بیشتری زمان خود را صرف استیم و بازی می‌کنند.
ماینکرفت #۵۱ – محسن اولین اینترنت ماینکرفت رو راه انداخت!
تماشای ویدیو از یوتوب ویجیاتو
این موفقیت بزرگ را به گیب نیوعل دل ها تبریک میگویم🗿
سلام جناب آقای تاجی مرسی بابت فعالیت زیادتون
اگر امکانش هست یه لیست ۱۰ تایی از بهترین بازی هایی با ارزش خرید توی استیم بلک فرایدی و تخفیف هایی که اعمال شده بگذارید
امروز داشتیم با بچه ها ماک میزدیم و cs و براعل ما هم حساب میشیم جزو اون ۲۷ میل ؟ 😐😂😂
فکر کنم این رکورد رو مدیون ایکس باکسه، چون ایکس باکس امسال تا الان واقعا کارش خوب بوده …
الان سونی فنای تعصبی با دلایل چرت میریزن سرت
صدقه سر هیلو
آفرین و مرحبا بر شما ای دوستانِ سازنده ی استیم!
گیب عشقه
یک شروع خوب با قصه‌ای ساده
آموزش خرید و اسمبل سیستم مناسب گیم با بودجه بالا

source

توسط funkhabari