نبردی دیگر در دل ستارگان
مدتی است دوباره تمرکز توسعه‌دهندگان بازی را بر دنیای کهکشان‌ها شاهد هستیم. در سه سال گذشته، عناوین مختلفی را دیدیم که اشاراتی کوتاه یا بلند به فضا داشتند. از معروف‌ترین نمونه‌ها می‌توانیم به Returnal اشاره داشته باشیم. دیپ سیلور به همراه فیشلب این بار تصمیم گرفتند تا عنوانی به نام Chorus را با چنین تمسفری خلق کنند. هم اکنون به زمان انتشار این عنوان نزدیک می‌شویم و به همین دلیل قصد داریم هر آن‌چه از Chorus می‌دانیم را با شما به اشتراک بگذاریم.
فرار برای دوری از توحش
بازی Chorus داستان شخصیتی به نام نارا را روایت می‌کند. کارکتری که عضو حزبی خطرناک به نام Circle است و تصمیم می‌گیرد هرطور که شده از این حزب جدا شود. این حزب قصد کنترل کهکشان را دارد در مسیر رسیدن به هدفش هم از هیچ کاری فروگذار نیست. دلیل اصلی تلاش نارا برای خروج از این حزب رفتارهای وحشیانه و تفکری است که پیش‌تر به آن اشاره داشتیم. پس از اولین اقدام او برای فرار قدرت‌هایش را از دست می‌دهد. در ادامه بازی داستان نارا را برای شکست دادن این حزب روایت می‌کند. نبردی که یک طرفش نارا و طرف دیگر آن دوستان و فرماندهان پیشین نارا هستند. ظاهر داستان و شایعات جانبی آن به همراه دیگر المان‌های شخصیت پردازی به ما می‌گوید تجربه عمیقی از داستان خواهیم داشت. اما مسلما بهتر است روایت این پیچیدگی را به زمان بعد از انتشار بسپاریم.
روایتی با دو پروتاگونیست
در طول تمام ماجراجویی که در Chorus روایت می‌شود، قرار نیست نارا را تنها ببینیم. شخصیت دیگری هم در بازی وجود دارد که به نوعی پروتاگونیست دوم داستان بازی یاد شده است. ظاهرا پس از فرار نارا و شت سر گذاشتن اتفاقاتی که هنوز هم جزئیات آن‌ها را نمی‌دانیم نارا با شخصیتی به نام فورساکن (Forsaken) آشنا می‌شود. پس از آشنایی این شخصیت هم به ماجرا اضافه می‌شود و مسئولیت روایت بخشی از بازی را به عهده می‌گیرد. اینکه تجربه داستان از زبان فورساکن چه کیفیتی نسبت به نارا دارد سوال دیگری است که باید تا انتشار منتظر باشیم.
جهانی به وسعت کهکشان‌ها
طبق اخبار و اطلاعاتی که در دسترس داریم می‌دانیم در Chorus سیارات زیادی برای ماجراجویی وجود دارند. آنچه که عنوان می‌شود نشان می‌دهد جهانی بزرگ و شایسته کلمه کهکشان داریم که امکان ماجراجویی در سراسر آن وجود دارد. هرکدام از این سیارات ویژگی‌های خاصی دارند. جدای از سیارات محیط گسترده کهکشانی هم به خوبی طراحی شده و ظاهرا با محیطی تکراری و یکنواخت روبه‌رو نیستیم. از طرف دیگر در کنار داستان اصلی مراحل فرعی دیگری وجود دارند. با کشف این سیارات جدید و محیط‌های جدید می‌توانید این مراحل فرعی را پیدا و تجربه نمایید.
باآنچه که دوست دارم بازی را تجربه می‌کنم
بخش اعظمی از گیم‌پلی بازی Chorus به گردن کشتی‌های فضایی است. درکنار امکان ارتقاء اسلحه‌هایی که نارا دارد کشتی فضایی‌تان هم می‌توانید ارتقاء دهید. البته همه چیز در کلمه ارتقاء به سادگی جا نمی‌گیرد و به عبارت بهتر شما امکان شخصی سازی دارید. از تعمیرات گرفته تا اضافه کردن، حذف و یا قدرتمندتر کردن اسلحه‌ها همه و همه در دسترس ما هستند. نکته مهم در این امر شاید این باشد که هر تغییر یا شخصی سازی شما روی تمام بخش‌های کشتی فضایی شما تاثیر می‌گذارد. حتی برخی تغییرات محدودیت‌هایی را هم به همراه دارد. به فرض اگر تصمیم بگیرید از سپر برای بخش جلویی کشتی استفاده کنید علاوه بر تغییرات در سرعت بخش جلویی کشتی در حرکت دیگر نمی‌توانید از سلاحی در آن قسمت کمک بگیرید. مورد مطرح شده تنها مثالی براساس آنچه که شرح داده شده، بود و باید برای کم و کیف کار تا زمان انتشار منتظر بمانیم.
با چه کیفیتی؟
براساس اعلام رسمی ایکس باکس Chorus از رزولوشن 4K الترا اچ‌دی روی ایکس باکس سری ایکس پشتیبانی می‌کند. که البته نرخ پخش این بازی روی کنسول یاد شده ۶۰ فریم بر ثانیه خواهد بود. امکان رهگیری پرتو و اسمارت دیلوری هم برای پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی در دسترس خواهد بود. بازی به صورت میان نسلی منتشر می‌شود و به همین دلیل هم پشتیبانی‌های لازمه هم برای سیوها و هم برای موارد دیگر فراهم شده است. به نظر می‌سد این عنوان قرار است همه گیمرها را غافلگیر کند. اما برای به قطعیت رسیدن این مسئله باید منتظر اطلاعات بیشتری باشیم.
سوالات پرتکرار
بازی Chorus در چه تاریخی منتشر می‌شود؟
۱۲ آذر ۱۴۰۰
بازی Chorus برای چه پلتفرم‌هایی منتشر می‌شود؟                  
گوگل استیدیا، رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس / سری اس
آیا Chorus دارای بخش چند نفره است؟
خیر، این بازی تنها و فعلا به صورت تک نفره روایت می‌شود.
آیا Chorus از رزولوشن 4K پشتیبانی می‌کند؟
بله، این بازی از رزولوشن 4K همراه با نرخ پخش ۶۰ فریم بر ثانیه روی کنسول‌های نسل نهمی سونی و مایکروسافت پشتیبانی می‌کند.
حداقل سیستم موردنیاز برای اجرا Chorus چیست؟
حداقل سیستم مورد نیاز:
سیستم پیشنهادی:
بازی Chorus با چه قیمتی منتشر خواهد شد؟
براساس اخبار اولیه نسخه پیش فروش این بازی ۴۰ دلار قیمت دارد.
یک شروع خوب با قصه‌ای ساده
آموزش خرید و اسمبل سیستم مناسب گیم با بودجه بالا

source

توسط funkhabari