تجربه یکی از دوست‌داشتنی‌ترین بازی‌های کژوال موبایلی
اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های کژوال موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید SpongeBob: Krusty Cook-Off همراه ویجیاتو باشید.
قرار نیست که تمامی بازی‌های ویدیویی حول محور عناوینی بزرگ و اکشن جریان داشته باشند که عنصر هیجان را در رگ‌های شما تزریق ‌می‌کنند. گاهی بد نیست که بازی‌ها را به دور از عناویناکشن ببینیم و سعی کنیم تا تجربه‌ای آرام‌بخش از بازی‌ها داشته باشیم. در این میان، بازی‌های کژوال یکی از بهترین مصداق‌های عناوینی هستند که می‌خواهند بدون ریخت و پاش‌های اضافه، صرفا تجربه‌ای جذاب و ساده را به مخاطب ارائه کنند و می‌توان انتظارات بالایی از این بازی‌ها داشت.
بازی‌های کژوال شاید در ابتدا چندان مورد لطف طرفداران بازی‌های ویدیویی قرار نگرفته باشند، اما هرچقدر که دنیای بازی‌های ویدیویی پیشرفته‌تر شد؛ بازی‌های کژوال نیز توانستند که خودی نشان دهند و خیلی زود تبدیل به عناوینی دوست داشتنی شدند. در واقع این خلاقیت سازندگان بازی‌های کژوال بود که باعث تولد یکی از بهترین سبک‌های بازی‌سازی شده بود. خلاقیتی که گاهی توام بود از نوآوری‌های جذاب که مخاطب را شگفت‌زده می‌کرد و تبدیل به تجربه‌ای ساده از یک بازی ویدیویی می‌شد.
یکی از پلتفرم‌هایی که بازی‌های کژوال توانستند که خودشان را بیش از هر‌چیزی روی آن نشان دهند، پلتفرم موبایل بود. جامعه موبایل گیمرها به اندازه‌ای که باید بازی‌های بزرگ و شاهکار داشت که دیگر نیازی به عنوان جدید نباشد، اما از طرفی بازار بازی‌های کژوال و ساده موبایلی اصلا اوضاع خوبی نداشت. خوشبختانه امروزه این مسئله تا حد زیادی برطرف شده و عناوین کژوال سهم بزرگی از بازار بازی‌های موبایلی را از آن خود کرده‌اند. بنابراین اگر طرفدار این سبک از بازی‌های موبایلی هستید، در ادامه همراه ما باشید.
انیمشین سریالی باب اسفنجی بدون شک یکی از دوست داشتنی‌ترین و خلاقانه‌ترین انیمشین‌هایی بود که توانست با نقدهای فوق‌العاده‌ای رو به رو شود و مسیر موفقیت‌آمیزش پس از سال‌ها نیز همچنان ادامه دارد. توسعه دهندگان بسیاری تلاش کردند که یک عنوان قابل قبول را از دنیای این انیمشین جذاب به مخاطبان بازی‌های ویدیویی ارائه کنند، اما متاسفانه این بازی‌ها هرگز آنطوری که باید دیده نشدند. تا این‌که در سال ۲۰۲۰ استودیوی بازی‌سازی Tilting Point با ساخت بازی ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍SpongeBob: Krusty Cook-Off انقلابی بزرگ به راه انداخت.
SpongeBob: Krusty Cook-Off در همان دنیای دوست‌داشتنی باب اسفنجی و کرکترهای محبوب این انیمیشن روایت می‌شد. عنوانی که اگرچه یک بازی کژوال محسوب می‌شود، اما نمی‌توان المان‌های شبیه‌سازی و نقش آفرینی این بازی را نادیده گرفت. SpongeBob: Krusty Cook-Off ابتدا مسیرش را در دنیای بازی‌های موبایلی شروع کرد و خیلی زود پایش به پلتفرم نینتندو سوئیچ نیز باز شد. وظیفه شما در این بازی دقیقا همان کاری است که باب اسفنجی در دنیای انیمشینی خودش انجام می‌داد. شما باید آشپزی کنید، اما این‌بار همه‌چیز تغییر کرده و باید رستوران خودتان را مدیریت کنید.
داستان بازی در جایی روایت می‌شود که آقای خرچنگ بالاخره بیخیال رستورانش شده و تصمیم دارد که برای گسترش کسب و کارش، شعبه‌های دیگری از رستوران آقای خرچنگ را بازگشایی کند. او تصمیم دارد که برای موفقیت در این کار از آشپز مورد اعتمادش یعنی باب اسفنجی کمک بگیرد. اولین شعبه قرار است که در حیاط پشتی خانه آناناسی شکل باب اسفنجی کارش را شروع کند و اگر همه‌چیز خوب پیش برود، پای دیگر مناطق شهر نیز به دنیای بازی باز خواهند شد. حالا این شمایید و این ماجرایی جدید که باید با کمک دیگر دوستانتان آن را به پایان برسانید.
بازی موبایلی SpongeBob: Krusty Cook-Off یک عنوان کاملا آفلاین است
از آن‌جایی که SpongeBob: Krusty Cook-Off یک بازی کژوال موبایلی است، نباید انتظار یک گیم‌پلی هیجان‌انگیز را از این بازی داشته باشید. البته این موضوع به معنای بد بودن گیم‌پلی بازی نیست، بلکه سازندگان بازی ترجیح داده‌اند تا بجای استفاده از چاشنی هیجان؛ عنصر خلاقیت و سادگی را به گیم‌پلی SpongeBob: Krusty Cook-Off اضافه کنند تا بتوانند تجربه‌ای سرگرم‌کننده را برای تمامی کاربران پلتفرم موبایل پدید آورند و طیف بیشتری از کاربران را به سمت این بازی جذب کنند. کانسپتی که به نظر جذاب می‌رسد، منتهی باید دید که SpongeBob: Krusty Cook-Off در عمل چگونه است!
شما با یک بازی کاملا ساده و سرگرم‌کننده طرف هستید. وظیفه شما در این بازی آشپزی و پخت غذاهای رنگارنگ و خوشمزه‌ای است که این‌بار باب اسفنجی مامور پختن آن‌ها شده. مراحل بازی اگرچه چندان متنوع نیستند، اما مکانیزم‌های آن سبب شده است تا شما با گیم‌پلی چالش برانگیز طرف باشید. شما باید در مدت زمانی محدود، غذاهایی که سفارش داده می‌شوند را تهیه کنید و به دست مشتری‌ها برسانید. همچنین هرمرحله محدودیت‌های خاص خودش را دارد! برای مثال در برخی از مراحل باید در زمانی محدودیت غذاها را آماده کنید و در برخی از آن‌ها، صرفا باید از یک نوع غذا استفاده کنید.
محدودیت‌ها تنها به این موضوع ختم نمی‌شوند، هرمشتری که به رستوران شما می‌آید؛ میزان صبر خودش را دارد و اگر پروسه آماده‌سازی غذاهایش بیش از حد زیاد شود؛ عصبانی خواهد شد و پول کمتری به شما خواهد داد. شما می‌توانید با استفاده از پولی که به دست آورده‌اید، مواد غذایی، لوازم آشپزخانه و تقریبا هرچیز دیگر را ارتقا دهید و شخصی‌سازی کنید. همچنین نباید بیخیال تزئینات داخلی رستوران شد! این تزئینات این اجازه را به شما می‌دهند که با استفاده از آن‌ها، از قابلیت‌های خاصی برای عملکردی بهتر در مراحل بازی استفاده کنید.
نهایتا این گرافیک بازی است که حکم نهایی SpongeBob: Krusty Cook-Off را صادر می‌کند! گرافیک بازی طراحی کاملا کارتونی و ساده‌ای دارد و ابدا یک بازی واقع‌گرایانه نیست. مدل‌سازی خوب کرکترهای بازی و تمی رنگارنگ، بیشترین چیزی هستند که شما در دنیای این بازی آن را خواهید دید. موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز عملکردی واقعا عالی دارند و نمی‌توان ایرادی به آن گرفت. موسیقی‌متن بازی سرگرم‌کننده است و توصیه می‌کنم که برای داشتن تجربه‌ای عالی از این بازی، حتما از هدفون استفاده کنید.
پیشنهاد می‌شه!
تجربه یک بازی کژوال موبایلی بقدری که باید جذاب است که بخواهیم به سراغشان برویم. بازی موبایلی SpongeBob: Krusty Cook-Off یکی از جدید‌ترین بازی‌های کژوال موبایلی است که در سال ۲۰۲۰ معرفی شد. بازی داستانش را با حضور کرکترهای دوست‌داشتنی دنیای باب اسفنجی روایت می‌کند و گیم‌پلی ساده آن، دلیلی عالی برای تجربه این بازی ساده دوست‌داشتنی است.

تو استور مایکروسافت دانش کردم
بازی حقیه ولی خیلی سخت میشه
باب اسفنجی . باب اسفنجی شلوار مکعبیییییی
دستتون درد نکنه بابت نقد خسته نباشید.
حس میکنم یکم حجمش (یه کوچولو) همچین زیاده😶

source

توسط funkhabari