جایگزین‌هایی برای یکی از بهترین بتل رویال‌های تاریخ
هیچکسی حتی فکرش را هم نمی‌کرد انقلابی که بازی‌های بتل رویال به راه انداختند، به همین زودی پایان پیدا کند. بازی‌های بتل رویال با ایده‌های بلندپروازانه‌شان آمده بودند که تاریخ‌سازی کنند و صنعت بازی‌های ویدیویی را تغییر دهند. اما این تاریخ‌سازی بقدری شگفت‌انگیز بود که بازی‌های بزرگی از دل این سبک از بازی‌ها متولد شدند. چیزی‌که بازی‌های بتل رویال را خاص می‌کرد، گیم‌پلی هیجان‌انگیز این سبک از بازی‌ها بود. گیم‌پلی که اگرچه گاهی یکنواخت می‌شد، اما به اندازه‌ای که باید جذاب بود تا شما را سرگرم کند.
در بین تمامی پلتفرم‌ها این پلتفرم موبایل بود که توانستند سهمی بزرگ از بازار بازی‌های بتل رویال داشته باشد. تنوع خوب بازی‌های بتل رویال روی این پلتفرم دلیلی عالی بود تا گیمرهای موبایلی حسابی ویژه روی بازی بتل رویال‌های موبایلی باز کنند. اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های بتل رویال موبایلی هستید، در این مطلب همراه ویجیاتو باشید تا نگاهی به ۹ بازی بتل رویال برتر موبایلی داشته باشیم که می‌توانند جایگزینی عالی برای پابجی پی‌سی شوند.
استودیوی بازی‌سازی NetEase از جمله توسعه دهندگان موبایلی است که شاهکارهایی دوست‌داشتنی را برای کاربران پلتفرم موبایل پدید آورده. استودیویی عملا هیچ ترسی از متفاوت بودن ندارد و این امر را می‌توان در بازی Disorder به خوبی تجربه شد. Disorder یک بازی بتل رویال فوق‌العاده است که علی‌رغم واقع‌گرایانه بودن، تلاش می‌کند که داستانی فانتزی را برایتان روایت کند. داستان بازی در سال ۲۰۳۰ اتفاق می‌افتد، جایی‌که جنگ اتمی باعث هرج و مرجی بزرگ در بین کشورها و درگیری‌هایی خونین شده. مردم بی‌گناه بسیاری قربانی این جنگ‌ها شده‌اند و شما جزو آخرین بازماندگانی هستید که باید فکری به حال خودتان کنید.
اگر از داستان بازی Disorder بگذریم، گرافیک بازی بقدری شاهکار است که بتوان آن را با بازی‌های بزرگ کنسولی و عناوین جذاب بتل رویال‌‌ موبایلی مقایسه کرد. اگر به دنبال یک جایگزین سرگرم‌کننده برای پابجی هستید، Disorder گزینه‌ای عالی برای شماست.
دانلود برای اندروید
دانلود برای iOS
Battlelands Royale یکی از سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌های بتل رویالی بود که توسط استودیوی Futureplay منتشر شد. Battlelands Royale یک بازی بتل رویال با المان‌های کارتونی–فانتزی بود که تلاش می‌کرد بازی‌های بتل رویال را با چاشنی‌های بامزه در اختیارتان قرار دهد. چیزی‌که این بازی را خاص‌تر از دیگر عناوین بتل رویال موبایلی می‌کرد، دوربین ایزومتریک و گیم‌پلی متفاوت آن بود. از آن‌جایی که سازندگان Battlelands Royale چندان نمی‌خواستند که ریخت و پاش کنند، ترجیح آن‌ها این بود که این بازی را محدود اما جذاب طراحی کنند.
در Battlelands Royale شما به همراه ۳۲ بازیکن دیگر باید در سرزمینی جهنمی فرود بیاید. مانند تمامی بازی‌های بتل رویال دیگر، در این بازی نیز باید با پیدا کردن آیتم‌های مختلف، دشمنان را یکی پس از دیگری از پا در بیاورید. هرچند که Battlelands Royale یک بازی فانتزی است، اما اصلا نباید این بازی را دست کم گرفت. زیرا اگر کمی به این بازی فرصت دهید، Battlelands Royale آن روی هیجان‌انگیز خودش را به شما نشان خواهد داد.
دانلود برای اندروید
دانلود برای iOS
اساسا استودیوی بازی‌سازی NetEase دوست دارد به سمت بازی‌هایی بروید که کمتر کسی جراتش را دارد و همین موضوع این استودیو را جذاب کرده. Knives Out یکی دیگر از بازی‌های بتل رویال فوق‌العاده موبایلی است که خیلی زود طرفداران خاص خودش را پیدا کرد. Knives Out مانند دیگر بازی‌های بتل رویال، از همان کلیشه دوست‌داشتنی استفاده می‌کند.
شما باید در دنیای این بازی به همراه دیگر بازیکنان وارد جزیره‌ای دورافتاده شوید که حالا تبدیل به بزرگ‌ترین منطقه جنگی شده است. حالا این شمایید و این دشمنانی که مانند مور و ملخ به شما حمله می‌کنند و شما باید به عنوان آخرین بازمانده، از دل این دشمنان بیرون بیاید و راهی برای فرار از این جزیره نفرین شده پیدا کنید. همچنین گرافیک فوق‌العاده بازی و المان‌های واقع‌گرایانه آن، دلیلی دیگر برای شاهکار خطاب کردن Kinves Out است.
دانلود برای اندروید
دانلود برای iOS
فکر نمی‌کنم که نیازی به معرفی بازی موبایلی Pixel’s Unknown Battle Ground باشد. انگار که سازندگان این بازی تمامی المان‌های پابجی و ماینکرفت را داخل یک دیگ بزرگ ریخته‌اند و بازی Pixel’s Unknown Battle Ground از دل آن بیرون کشیده‌اند. بازی دقیقا همان چیزی است که ما پیش‌تر در دنیای پابجی دیده بودیم، اما این‌بار همه‌چیز رنگ و بویی پیکسلی به خودش گرفته و شما با یک بازی فانتزی طرف خواهید بود.
مکانیزم‌های گیم‌پلی بازی نیازی به معرفی کردن ندارند، شما باید به همراه دیگر بازیکنان در جزیره‌ای بزرگ فرود بیاید و آخرین کسی که زنده بماند، برنده بازی خواهد شد. همچنین برخلاف پابجی Pixel’s Unknown Battle Ground مکانیک‌هایی را در اختیارتان قرار خواهد داد که گیم‌پلی بازی را آسان‌تر کرده‌اند. شما در این بازی با شلیک خودکار طرف هستید و دیگر بازی آن حالت واقع‌گرایانه را ندارد. منتهی اگر از دسته کسانی هستید که علاقه‌مند به تجربه بازی‌های فانتزی–پیکسلی هستند، Pixel’s Unknown Battle Ground گزینه‌ای عالی برای شماست.
دانلود برای اندروید
دانلود برای iOS
بازی موبایلی Free Fire یکی دیگر از آن دسته از بازی‌های بتل رویال دوست‌داشتنی بود که متاسفانه هرگز آنطوری که باید دیده نشد. Free Fire یک بازی بتل رویال موبایلی بود که در سال ۲۰۱۷ توسط استودیوی 111 Dots Studio توسعه پیدا کرد. عملکرد Free Fire به قدری عالی بود که بازی در سال ۲۰۱۹ توانست که تبدیل به پر دانلود‌ترین بازی موبایلی آن شود و این آمار برای یک بازی بتل رویال واقعا جالب توجه است.
در دنیای بازی Free Fire شما باید به همراه ۵۰ بازیکن دیگر در نقشه‌های مختلف بازی فرود بیاید و برای بقای خودتان تلاش کنید. همچنین تنوع خوب نقشه‌ها و سلاح‌های موجود در بازی باعث شده تا Free Fire رقیب سرسختی برای دیگر بازی‌های بتل رویال موبایلی باشد. متاسفانه گرافیک بازی چندان قابل تعریف نیست، اما باور کنید که گیم‌پلی روان و مکانیک‌های واقع‌گرایانه Free Fire بقدری خوب طراحی شده‌اند که ما بخواهیم عملکرد گرافیکی بازی را نادیده بگیریم.
دانلود برای اندروید
دانلود برای iOS
بازی موبایلی Rules of Survival یکی دیگر از نمایندگان استودیوی NetEase حاضر در این لیست است که می‌توان از آن به عنوان یکی از بهترین جایگزین‌های پابجی روی موبایل یاد کرد. Rules of Survival نیز از همان ریشه‌ اصلی بازی‌های بتل رویال پیروی می‌کند، اما این‌بار همه‌چیز رقابتی‌تر و هیجان‌انگیز‌تر شده است.
شما در دنیای این بازی باید به همراه ۱۲۰ بازیکن دیگر در جزیره‌ای بزرگ فرود بیاید. متاسفانه همه‌چیز به همین سادگی هم نیست و شما برای زنده ماندن با چالش‌های زیادی رو به رو خواهید شد. از طرفی چیزی‌ که سبب جذابیت هرچه بیشتر این بازی شده است، گرافیک فوق‌العاده و شاهکار Rules of Survival است که سبب انتقال حسی فوق‌العاده از یک بازی بتل رویال به مخاطب شده. تنوع خوب اسلحه‌های بازی و استراتژی‌های مختلف برای پیشبرد اهدافتان نیز، یکی دیگر از دلایلی است که Rules of Survival را لایق بودن در این لیست کرده و آن را تبدیل به یکی از بهترین کلون‌های پابجی روی موبایل کرده است.
دانلود برای اندروید
دانلود برای iOS
وقتی بازی بتل رویالی به نام پابجی منتشر شد، بازی به قدری جدید و تاثیرگذار بود که بخواهیم انتظار نسخه‌ای موبایلی را از این بازی داشته باشیم. نهایتا تلاش سازندگان بازی و به لطف همکاری استودیوی تنست بازی پابجی موبایل منتشر شد، منتهی طرفداران همیشه چیزی بیشتر از یک بازی معمولی را انتظار داشتند. بالاخره وقتی بازی PUBG: New State پس از شایعات فراوان منتشر شد، بنظر می‌رسید که دوستداران این بازی به آن‌چیزی که می‌خواستند رسیده بودند و این تازه آغاز ماجراجویی PUBG: New State بود.
بازی موبایلی PUBG: New State دقیقا همان‌چیزی است که ما پیش‌تر آن را در پابجی دیده بودیم. منتهی اکنون در این بازی همه‌چیز مدرن‌ و کالبدی آینده‌نگرانه به خودش گرفته است. از انتشار بازی PUBG: New State زمان زیادی نمی‌گذرد، اما در همین مدت زمان کوتاه؛ بازی ثابت کرده که قرار است موفقیت‌های پابجی را این‌بار در کالبدی جدید‌تر ارائه کند و عنوانی دست و پا بسته نیست! بهترین بخش بازی گرافیک آن است که به جرات یکی از بهترین گرافیک‌هایی است که می‌توانید در دنیای بازی‌های موبایلی پیدا کنید.
دانلود برای اندروید
دانلود برای iOS
پیشرفت‌هایی که پلتفرم موبایل در طی چندسال اخیر داشت، زمینه‌ای عالی را فراهم کرد تا پای بازی‌های بزرگ پلتفرم‌های دیگر نیز به دنیای بازی‌های موبایلی باز شود. اگر چند سال پیش از کاربران بازی‌های موبایلی می‌پرسیدید که آیا باورشان می‌شود که روزی پای کال آف دیوتی به پلتفرم موبایل باز خواهد شد یا نه، قطعا شما را دیوانه خطاب می‌کردند. اما زمان گذشت و بازی Call of Duty: Mobile در سال ۲۰۱۹ برای پلتفرم موبایل منتشر شد.
بازی بتل رویالی شاهکار بود که گرافیکش عمده دلیل محبوبیت این بازی شد. یک بتل رویال نظامی تمام عیار که طعم همان کال آف دیوتی‌های قدیمی را می‌داد و این‌بار برای موبایل بهینه شده بود. بازی انقلابی بزرگ بود و مکانیزم‌هایش بقدری شاهکار بود که بتوان آن را دوست‌داشتنی خطاب کرد. تجربه خوب اکتیویژن در ساخت بازی‌های قبلی، به خوبی در ساخت Call of Duty: Mobile نیز قابل مشاهده بود. بخش زامبی، بتل رویال و در نهایت یک مولتی‌پلیر تمام عیار؛ تمامی چیزی هستند که Call of Duty: Mobile را فوق‌العاده‌ کرده‌اند.
دانلود برای اندروید
دانلود برای iOS
نهایتا بدون شک هیچ عنوانی نمی‌تواند به اندازه PUBG Mobile جایگزینی عالی برای پابجی باشد. PUBG Mobile درست به اندازه پابجی پی‌سی جذاب است و اتفاقات‌هایی که در دنیای این بازی میوفتد، دقیقا همان‌چیزی هستند که ما پیش‌تر در دنیای پابجی پی‌سی دیده بودیم. PUBG Mobile گرافیک فوق‌العاده‌ای دارد و همچنین می‌خواهد که یک بازی کلاسیک – بتل رویال باشد که واقع‌گرایانه بودن را چاشنی کارش کرده. بازی نیازی به معرفی ندارد و اگر از کاربران پلتفرم موبایل هستید، باید PUBG Mobile را تجربه کنید.
دانلود برای اندروید
دانلود برای iOS

Pixel’s Unknown Battle Ground رو باید بگیرم
به نظرم سال ۲۰۱۹ به بعد بتل رویال خفنی نیومد
سلطان:پابجی و کالاف دیوتی و فورتنایت و بتلفیلد🤝✌💪👑
با فورتنایتش زیاد موافق نیستم نه گیمپلی داره نه گرافیک به خاطر کراس اوراشه که بعضیا دوسش دارن البته شما که فورتنایت پلیری شاید نظرت متفاوت باشه
شما برو فورتنایت ایتم شاپ ۹۰ درصدش اسکین های خود مخصوص فورتنایته که خودشون طراحی کرذن😁
برادر من
پس فردا
یا سه شنبه
چپتر جدید میاد
و فورتنایت اولین بازی ایه که میخواد از آنریل انجین ۵ استفاده کنه
اون کلمه گرافیک توی جملت تا چند روز دیگه بی کاربرد میشه
اصلا شاید شما گیم پلی هاییش که رو گرافیک کم بوده رو دیدی
حتی نینجا رو حالت پرفورمنس بازی میکنه
اصلا ولش کن
فورتنایت و کالاف:بر علیه پابجی
فورتنایت و کالاف و پابجی:بر علیه فری فایررررر😂💔🤝
دشمن دشمن من دوست منه😂💔🤝
واقعا فری فایر خیلی گ.ن.د.ه
آقا چرا فری فایرو اوردین
دارم ازتون نا امید میشم کم کم
فری فایر مال ادمای کو…..ه
من تا حالا تو عمرم حتی فری فایر ندیدم و تا حالا نریختم تو گوشیم اما مثل شما توهین نمیکنم⁦(˘・_・˘)⁩
ابله نادان این چه وضعه حرف زدنه😐
نمیتونی درست حرف بزنی حرف نزن
مشتاق دیدن پیامات نیستیم
یاد بگیر باید به سلایق دیگران احترام بزاری
توهین نکن
مگه نگفته بودی تغییر کردی
انشالله زود تر فضای مجازی از ادمایی بی ادبی که هی بلدن حرف بد بزنن و فکر میکنن شاخن پاک بشه
الهی امین🤲
حرفت کاملا درسته ولی زیادی بی ادبانه گفتی
حس میکنم الانه که مددی بیاد…
چه عجب
بالاخره آقای حسین خواه یه اشاره به بتل لندز رویال کردن😁
پس چرا پابجی از این شرکتا برای کپی از روی بازی شکایت نمیکنه
ببین اصن پابجی چی هست که کپی داشته باشه اینا مستقل هستن خودشون مثل اینه که بگی باید پابجی از کالاف موبایل شکایت کنه😂
داداش ریییدی🤣🤣🤣🤣🤣اگر ۹۰% اِلِمان های پابجی رو کپی کنند اون موقع میتونه شکایت کنه
چطور میتونم ریپورتت کنم؟
داداش این حرفا چیه اینجا یه سایت مذهبیه
یاد میم اینجا گروه مذهبیه افتادم😂
ادب رو رعایت کم
کن
بلخشید اگه میشه جایگزین هایded bydaylit رو هم بگید ممنون
میلخشم😁
یک قسمت هیجان‌انگیز به سبک مارول
دکتر یا کمک کننده شخصی؟

source

توسط funkhabari