بانجی بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷ زیرمجموعه مایکروسافت بود
فیل اسپنسر، رئیس بخش بازی مایکروسافت معتقد است که اکوسیستم مدرن این شرکت می‌توانست به حفظ بانجی، توسعه‌دهنده Halo و Destiny کمک کند.
Bungie سال ۲۰۰۰ و پیش از عرضه بازی موفق Halo: Combat Evolved توسط مایکروسافت خریداری شده بود. با این وجود هفت سال بعد و در سال ۲۰۰۷، بانجی اجازه پیدا کرد تا از مایکروسافت جدا شود و یک بار دیگر به یک شرکت مستقل خصوصی Bungie LLC تبدیل شود و مایکروسافت نیز مالکیت Halo را حفظ کرد.
اسپنسر اکنون در مصاحبه جدید خود با سایت Axios عنوان می‌کند که از دلایل تصمیم این توسعه‌دهنده برای جدایی از مایکروسافت آگاه است. رئیس ایکس باکس گفت:
در آن زمان، آن‌ها جاه طلبی‌های بزرگی داشتند و کسب و کار خود را به مبلغ مشخصی فروخته بودند. آن‌ها موفقیت Halo را دیده بودند و با خود تصور کردند که مایکروسافت بیشتر از بانجی از موفقیت Halo سود کرده است. هیچ روایت دیگری در این رابطه وجود ندارد.
او در ادامه مصاحبه خود با اشاره به موفقیت بازی بزرگ بعدی بانجی، یعنی Destiny عنوان کرد که جذابیت انجام این کار به عنوان یک شرکت مستقل کاملا قابل درک است.
زمانی که از اسپنسر سوال شد که آیا به عقیده او جدایی از مایکروسافت امری اجتناب ناپذیر بوده و اینکه آیا غول فناوری می‌توانست آن‌ها را حفظ کند، پاسخ داد:
آیا امروز می‌توانیم این کار را انجام دهیم؟ فکر می‌کنم که می‌توانیم.
اسپنسر ماه گذشته در گفتگو با GQ UK عنوان کرد که مایکروسافت او را تحت فشار قرار داده تا جانشین خود را مشخص کند. او در مصاحبه خود گفت:
مشخصا به عنوان فردی که ۳۳ سال اینجا بوده، در مقایسه با گذشته سال‌های کمتری پیش‌رو خود دارم. اما در حال حاضر چیزی برای من مهم‌تر از طول عمر و پایداری این تیم نیست.
رئیس ایکس باکس در این مصاحبه درباره جدایی خود از مایکروسافت گفته بود: «زمانی که به بهبودی تیم در بلندمدت فکر می‌کنید، باید این کار را انجام دهید.»
ماینکرفت #۵۴ – راند سوم مسابقه بیلد بتل!
تماشای ویدیو از یوتوب ویجیاتو
دوستی انسان و ربات در شیرین‌ترین صورت آن
یک قسمت هیجان‌انگیز به سبک مارول

source

توسط funkhabari