تجربه بازی Elden Ring به عنوان جدیدترین ساخته استودیو FromSoftware که عناوین بزرگی همچون دارک سولز و بلادبورن را در کارنامه خود دارد، حس ملاقات دوباره با یک بازی آشنا را دارد. مطمئناً با تجربه بازی، Dark Souls 3 اولین چیزی است که به ذهنتان می‌آید؛ با این تفاوت که این بار در جهانی بزرگ‌تر و با مکانیزم‌هایی جدید رخ می‌دهد. در طول چند ماه گذشته، اطلاعات بسیاری در خصوص بازی منتشر شده اما حال وقت آن رسیده است که به سراغ پیش نمایش بازی Elden Ring برویم.
قبل از هر چیز باید گفت که این مقاله سرشار از اطلاعاتی که ممکن است تجربه بخش‌هایی از بازی را تا حدودی برایتان اسپویل کند؛ بنابراین اگر می‌خواهید تجربه‌ای خالص و دست‌نخورده از بازی داشته باشید، بهتر است از خواندن آن خودداری کنید. اما اگر می‌خواهید تمام اطلاعات موردنیاز برای خرید بازی را در دست داشته باشید، با ما در پیش نمایش بازی Elden Ring همراه باشید. این پیش نمایش با توجه به نسخه آزمایشی محدود بازی تهیه شده است.
پیش نمایش بازی Elden Ring
سفر شما در Elden Ring با انتخاب یک کلاس شروع می‌شود که احتمالاً تا زمان عرضه بازی، با تغییرات و اصلاحاتی همراه شود. الگوهای بسیاری در این قسمت وجود دارند که با بسیاری از نقش‌های کلاسیک این سبک مطابقت دارد. مانند همیشه، کلاسی که انتخاب می‌کنید بر مشخصات و تجهیزات کاراکتر شما تأثیرگذار است و شما آزاد هستید که شخصیت خود را به هر سمتی که می‌خواهید ببرید. جادو در بازی Elden Ring بسیار قوی‌تر شده است حتی برای شخصیت‌هایی که معمولاً ارتباطی به جادو ندارند. این موضوع دو دلیل اصلی دارد؛ یکی این که جادو می‌تواند ارواح را فرابخواند و حضور آن‌ها، چالش‌های دلهره‌آور را بسیار قابل‌کنترل‌تر می‌کند؛ دوم این که سیستم Ash of War به شما اجازه می‌دهد تا افکت‌های ویژه قدرتمندی را به سلاح‌های مختلف خود الحاق کنید. با سیستم Ash of War می‌توانید سلاح‌ها را تغییر دهید تا توانایی‌های ویژه متفاوتی داشته باشند و در نهایت بتوانید از سلاح موردعلاقه خود استفاده کنید.
مبارزات بازی همان‌طور که انتظار می‌رفت، بسیار شبیه به سری سولز به‌ویژه Dark Souls 3 است. همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، بخش‌هایی از بازی Sekiro نیز در Elden Ring به چشم می‌خورد؛ به عنوان مثال شما می‌توانید رویکرد مخفیانه‌تری در پیش بگیرید و از علف‌های بلند برای پنهان شدن از دید دشمنان استفاده کنید؛ شما می‌توانید دشمنان را کامل دور بزنید و از نبرد با آن‌ها خودداری کنید و یا این که قبل از شروع نبرد، ضربه قدرتمندی به آن‌ها وارد کنید. منطقه Fringefolk Hero’s Grave در پیش نمایش بازی Elden Ring ، یک منطقه آموزشی بسیار سنتی از فرام سافتور است که اصول مبارزه را در محیطی بدون استرس آموزش می‌دهد. باس نهایی این منطقه یک شوالیه است که شکست دادن آن چندان سخت نیست. این منطقه جذابیت کافی را دارد که بعداً از طریق دری در یک منطقه ساحلی بسیار دور به آن بازگردید و یک Ash of War جدید به نام Gravitas را کشف کنید.
Gravitas به شما امکان می‌دهد تا یک گلوله بنفش شلیک کنید که به نوعی شبیه طلسم Ultima در بازی فاینال فانتزی است. شما احتمالاً می‌توانید صرف‌نظر از لول شخصیت خود، با چند ضربه، باس این منطقه را شکست دهید و وارد دنیای واقعی شوید اما قبل از این که این اتفاق بیفتد، اولین درس خود را در مورد فلاسک‌ها فرامی‌گیرید. Flask of Crimson Tears (برای بازیابی سلامتی) و Flask of Cerulean Tears (برای بازیابی مانا)، عملکرد یکسانی با فلاسک‌های Estus در سری سولز دارند و می‌توانند در هر نقطه از Grace (همان bonfire در سری سولز) دوباره تخصیص داده شوند. در پیش نمایش بازی Elden Ring، شما دو عدد از هر نوع فلاسک دارید. برخلاف بازی Dark Souls 3 که ترجیح می‌دادید فلاسک‌های سلامتی را بردارید، نگه‌داشتن فلاسک Cerulean در اینجا بسیار مفید است زیرا مانا برای استفاده از حملات خاص یا احضار ارواح به دردتان می‌خورد.

نسخه آزمایشی که در اختیار بازیکنان قرار گرفت، آن‌ها را محدود به دو منطقه Limgrave و Stormveil Castle می‌کرد. با این حال، دنیای خارج از این دو منطقه، زیبا، دلهره‌آور و در مقیاس و گستره‌اش، شگفت‌انگیز است. درباره مکانیزم «قطب‌نما» که سایت‌های بازی را به هم متصل می‌کند و بازیکن را به نوعی به سمت سیاه‌چال و باس بزرگ بعدی هدایت می‌کند، چیزهای زیادی گفته شده است اما به شما اطمینان می‌دهیم که با یک تجربه جهان‌باز طرف هستیم که شما را به گشت‌وگذار در محیط ترغیب می‌کند. تلاش برای حرکت در یک خط مستقیم، احتمالاً برای اکثر بازیکنان بسیار چالش‌برانگیز خواهد بود و بخش زیادی از محتویات بازی که از طریق گشت‌وگذار در محیط ارائه می‌شوند، از دست خواهند رفت.
درست در منطقه شروع حیاتی بازی، محتویاتی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد. یک باس در این نزدیکی اسب‌سواری می‌کند که شما هنوز نمی‌خواهید با آن روبرو شوید. در سمت چپ مجسمه‌ای در بالای تپه وجود دارد که وقتی با آن تعامل می‌کنید، یک پرتو آبی به هوا پرتاب می‌کند و شما را به محل ورودی یک سیاه‌چال راهنمایی می‌کند. سیاه‌چال‌های کوچک، غارها، معادن، زندان‌ها و دیگر محتویات بازی را در جای‌جای نقشه مشاهده خواهید کرد که گشت‌وگذار در آن‌ها فوق‌العاده ارزشمند است. در برخی از گذرگاه‌های زیرزمینی، ممکن است فقط یک لوت ارزشمند وجود داشته باشند؛ در برخی دیگر، چندین اتاق با تله‌ها و موجودات خطرناک وجود دارد و برخی دیگر، دارای بالابرها و گذرگاه‌های متعددی هستند. با این حال هیچ یک از آن‌ها، خیلی طولانی نیستند و با یک رویارویی کوچک با یک باس به پایان می‌رسند. این باس‌ها در مقایسه با باس‌های اصلی بازی، بسیار آسان‌تر هستند و حتی ممکن است حاوی نسخه قدرتمندتر آیتمی باشند که قبلاً آن را به دست آورده‌اید.
در نزدیکی نقطه شروع بازی، بقایای یک کلیسا وجود دارد که احتمالاً قبل از هر کار دیگری، باید آنجا را بررسی کنید. در این مکان، بخش دیگری از سیستم‌های مشابه با سری سولز را تجربه می‌کنیم؛ یک آهنگری و تاجری که کالاهای مقدماتی ارزشمندی مانند احضار ارواح، دستورالعمل‌های ساخت‌وساز و موارد دیگر را می‌فروشد. ساختار به کار رفته در بخش آهنگری، مشابه عناوین سولز است و شما باید با استفاده از سنگ‌های آهنگری و runeها، سلاح‌های خود را ارتقا دهید. با این حال در منطقه مقدماتی بازی، تجهیزات خود را حداکثر تا سطح سه می‌توانید ارتقا دهید و بازی به شما می‌گوید که برای ارتقای سلاح‌ها فراتر از این سطح، باید آهنگری دیگری پیدا کنید.
پیش نمایش بازی Elden Ring
فروشنده‌ای که در نسخه پیش نمایش بازی Elden Ring می‌بینید، Kalé نام دارد. شما می‌توانید علاوه بر خرید، کالاهایتان را به Kalé بفروشید. Kalé کالاهای مهمی را می‌فروشد از جمله احضار روح برای ظاهرشدن یک جادوگر، احضار روح برای ظاهر شدن دسته‌ای از گرگ‌ها، دستورالعمل‌هایی برای ساخت‌وساز و مشعل. بخش ساخت‌وساز مکانیزم ساده‌ای دارد؛ کافی است هر چیزی را که هنگام ماجراجویی می‌بینید، از گل گرفته تا کرم شب‌تاب بردارید و آیتم‌های مصرفی موردنیاز خود را تهیه کنید. البته ساخت‌وساز تنها راه به دست آوردن این آیتم‌ها نیست و طبق معمول، می‌توان آن‌ها را با شکست دادن دشمنان و یا جستجو در محیط‌های مختلف پیدا کرد؛ بنابراین ساخت‌وساز ظاهراً راهی است برای پر کردن موجودی خود با آیتم‌های ضروری و تشویق شما به کاوش در محیط‌هایی که احتمالاً آیتم‌های خاصی در خود دارند.
سیستم احضار روح به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا با مصرف مانا، ارواحی را برای کمک در مبارزات احضار کنند. البته نمی‌توان از این سیستم در تمام موقعیت‌ها استفاده کرد (فقط زمانی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد که آیکون «دروازه سیاه‌چال» در گوشه سمت چپ پایین صفحه‌نمایش به نمایش درآید)، با این حال این سیستم در مبارزاتی که دارای دشمنان متعدد یا یک دشمن بسیار قدرتمند است، می‌تواند بسیار کاربردی باشد. در بازی‌های قبلی فرام سافتور، احضار دوستان یا بازیکنان تصادفی برای مقابله با یک باس مشکل‌ساز، همیشه یکی از گزینه‌هایی نهایی بود؛ این گزینه در Elden Ring نیز با یک مجموعه کامل چندنفره وجود دارد. اما اگر می‌خواهید بازی را به صورت تک‌نفره تجربه کنید، سیستم احضار ارواح غیر قابل بازی به خصوص در برخورد با گروه‌های بزرگ دشمنان یا باس‌های بازی، می‌تواند بسیار مفید باشد.
پیش نمایش بازی Elden Ring
پرتو آبی رنگی که قبلاً به آن اشاره کردیم را به خاطر دارید؟ این پرتو شما را به در ورودی Stormfoot Catacombs راهنمایی می‌کند؛ جایی که در اصل شبیه به یک مینی سیاه‌چال است. در داخل آن گارگویل‌هایی وجود دارند که از بالا کمین می‌کنند و می‌توانند با تله‌های آتشین خود، بازیکنان بی‌احتیاط را به دام بیندازند. نکته جالب اینجاست که شما می‌توانید از این تله‌ها علیه دشمنان استفاده کنید؛ قابلیتی که رفته‌رفته در جریان تجربه بازی، کاربرد بیشتری پیدا می‌کند. به عنوان مثال می‌توانید دشمنان را به سمت تله‌هایی که در اصل برای شما کار گذاشته‌اند، بکشانید و یا دشمنان کوچک‌تر را در معرض آتش دشمنی خطرناک‌تر قرار دهید.
بعد از گذر از چندین تله و گارگویل، به در اصلی سیاه‌چال می‌رسید که پشت آن، باس اصلی حضور دارد. باس این قسمت، Burial Tree Watchdog نام دارد که می‌تواند شما را با حملات ترکیبی خود، به سرعت از پای درآورد. با این حال همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، باس‌های سیاه‌چال به اندازه باس‌های اصلی بازی خطرناک نیستند و معمولاً راهی آسان برای شکست دادن آن‌ها وجود دارد. با شکست دادن این باس، یک گزینه Ash of War ظاهر می‌شود و سپس به نقطه شروع سیاه‌چال پورتال می‌شوید. همین ساختار را در تمام غارها، دخمه‌ها و معادنی که در نسخه آزمایشی و پیش نمایش بازی Elden Ring وجود دارد، می‌توان مشاهده کرد.
ممکن است بگویید که این سیستم بسیار شبیه به سیاه‌چال‌های Chalice در بازی بلادبورن است. بله همین‌طور است با این تفاوت که این سیاه‌چال‌ها کوچک‌تر و گشت‌وگذار در آن‌ها آسان‌تر است و نسبت به سیاه‌چال‌های Chalice، نمی‌توان آیتم‌های بسیار خوب را در آن‌ها پیدا کرد. در Elden Ring این دخمه‌ها را باید ردیابی کنید و بعد از مبارزه با باس و دریافت لوت، از آن‌ها خارج شوید.
پیش نمایش بازی Elden Ring
شما می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای و از طریق نقشه، به نقاط مختلف Grace تله‌پورت و از سیستم سفر سریع در سراسر جهان‌بازی بدون دردسر استفاده کنید. ویژگی دیگر بازی، شخصیتی به نام Melina است که به شما کمک می‌کند تا با استفاده از runeها، لول خود را ارتقا دهید؛ دقیقاً مشابه با سیستم آشنایی که در سری سولز شاهد بودیم. همان‌طور که حدس می‌زنید، این runeها در صورت کشته شدن، در محل مرگتان رها می‌شود و برای بازپس‌گیری آن‌ها، باید دوباره به آن محل بازگردید. بله، این بازی بسیار شبیه به بازی Souls در یک محیط جهان‌باز است و همین آن را عالی می‌کند. ملینا همچنین در این اولین گفتگویش، هدیه بسیار مهمی به ما می‌دهد؛ یک اسب روح مانند که می‌توانیم از آن برای گشت‌وگذار در جهان‌ بازی استفاده کنیم.
نام این اسب تورنت است و برای گشت‌وگذار سریع و بازیابی runeها و یا حتی مبارزه با دشمنان، فوق‌العاده مفید است. در ابتدا شاید نبرد روی اسب کمی برایتان سخت باشد اما پس از یادگیری زمان‌بندی جدید در حملات و موقعیت‌یابی، به یک دارایی بزرگ در رویارویی با دشمنان بازی، از جمله باس نهایی نسخه آزمایشی و پیش نمایش بازی Elden Ring تبدیل می‌شود. تورنت می‌تواند کشته شود و برای زنده کردن آن باید از یک فلاسک Crimson Tears استفاده کنید. این کار، فلاسک را برای همیشه خالی نمی‌کند و در هر نقطه از grace، به‌طور معمول دوباره پر می‌شود. شما نمی‌توانید از تورنت در محیط‌های داخلی یا مناطقی که به عنوان سیاه‌چال‌های اصلی تعیین شده‌اند استفاده کنید.
در نسخه آزمایشی بازی، جستجو در کمپ مجاور و خرابه‌های Gatefront با استفاده از تورنت آسان‌تر است. این مکان به شما نشان می‌دهد که چگونه استفاده از سیستم احضار روح و اسب، به فرام سافتور اجازه داده است که منطقه بسیار خطرناک‌تری را مملو از دشمنان مختلف طراحی کند. اگر دشمن شما را ببیند و در شیپور خود بدمد، به کل اردوگاه هشدار می‌دهد و زنده ماندن در این حالت، می‌تواند بسیار دشوار باشد. با این حال می‌توانید با استفاده از تورنت، به سرعت از آنجا فرار کنید و یا آن‌ها را به لبه کمپ بکشانید و سعی کنید با متحدان احضار شده خود، موضع مناسب‌تری داشته باشید. می‌توانید از تورنت در «نقاط پرش» موجود در نقشه نیز استفاده کنید تا خود را از مکان‌های غرق‌شده خارج کنید یا به منطقه‌ای دور از دسترس پرتاب شوید. در خرابه‌های Gatefront لوت‌های مختلفی وجود دارد اما مهم‌ترین آیتم این منطقه را در زیر یک ستون درخشان پیدا خواهید کرد. این آیتم در واقع قطعه‌ای از یک نقشه است و نقشه جهان را با تصاویری موهومی پر می‌کند؛ از جاده‌ها گرفته تا طاقچه‌ها و چیزهای عجیب‌وغریب دیگری که بازیکن به بررسی آن‌ها ترغیب می‌شود.
پیش نمایش بازی Elden Ring
اگرچه گشت‌وگذار در محیط بدون استفاده از نقشه هم عالی است اما دانستن این که یک منطقه چه شکل و ساختاری دارد، بسیار مفید است. این موضوع ممکن است مستقیماً شما را به یافتن چیزهایی که قبلاً نادیده گرفته‌اید هدایت کند. این یک ابزار مفید برای کمک به هدایت جستجوهای اکتشافی شما است. قبل از این که نقشه را بالا بکشید تا مسیر بعدی خود را مشخص کنید، متوجه چیزی در دوردست خواهید شد؛ یک تلسکوپ! تلسکوپ‌های Birdseye در سرتاسر جهان‌بازی قرار دارند و به شما امکان می‌دهند تا نمای سطح بالایی از یک منطقه بزرگ داشته باشید. تلسکوپ‌ها به شما امکان می‌دهند تا برای کنترل دقیق‌تر، نقشه را بزرگ‌نمایی و احتمالاً چیز جالبی پیدا کنید. شاید هم تصمیم بگیرید که فعلاً مواردی را که در تلسکوپ یا روی نقشه می‌بینید بررسی نکنید و در مسیر خرابه‌های Gatefront، به سراغ غاری که در کناره یک صخره دیده‌اید بروید.
در این منطقه که به درستی غار Groveside نام دارد، هیچ سرباز یا گارگویلی وجود ندارد و در عوض، پر از گرگ است! آیتم‌هایی مفیدی برای ساخت‌وساز، در اینجا وجود دارد مانند خزه‌های غار و هزاران حشره برای صید در گوشه‌ای پرآب. این غار کوچک‌تر از مینی سیاه‌چالی است که قبلاً به آن سر زدیم؛ بدون تله‌هایی که نگران آن‌ها باشیم و فقط یک مسیر کوتاه منتهی به اتاق باس دارد. در داخل این اتاق، هیولایی به نام Beastman of Farum Azula را پیدا می‌کنیم. هرچند این باس اگر فرصتش را پیدا کند ضربات بسیار قدرتمندی وارد می‌کند اما واقعاً باسی نیست که نتوان از پس آن برآمد؛ به خصوص با به کار بردن احضار روح «سه گرگ». این گرگ‌ها شاید خیلی قدرتمند نباشند اما در پرت کردن حواس دشمنان برای اجرای حملات پرشی، بسیار خوب عمل می‌کنند.
در نسخه پیش نمایش بازی Elden Ring ، ضربه‌های سنگین و حملات پرشی راه خوبی برای کم کردن سلامتی دشمنان هستند. برای کسانی که به گیم‌پلی سری سولز عادت کرده‌اند، تسلط بر حملات پرشی کمی طول می‌کشد اما وقتی به آن تسلط پیدا کردید، تقریباً از هر فرصتی برای اجرای آن استفاده خواهید کرد. به نظر می‌رسد سر زدن به این غار، انتخابی عالی بوده است زیرا با شکست دادن این باس، فلاسک جدیدی به نام Flask of Wondrous Physick دریافت می‌کنید؛ یک ویژگی کاملاً جدید در سبک اکشن فرام سافتور.
سولزبازها به خوبی می‌دانند که فلاسک‌های Estus چگونه کار می‌کنند؛ معجون‌های سلامتی و مانا که می‌توانید آن‌ها را در تمام چک پوینت‌های بازی پر کنید. Flask of Wondrous Physick پاسخی به داشتن یک آیتم مصرفی سفارشی و قابل شارژ برای همراهی با این فلاسک‌ها است. Flask of Wondrous Physick در نقاط چک پوینت دوباره پر می‌شود و کاملاً مطابق سلیقه شما است؛ می‌توانید اشک‌های کریستالی مختلف را در آن مخلوط و ترکیبی را ایجاد کنید که مناسب سبک بازی شما باشد. در نسخه آزمایشی، سه نوع اشک مختلف را می‌توانید پیدا کنید؛ یکی از آن‌ها برای پر کردن مانا و یکی برای بازیابی استقامت و سومی که باعث منفجر شدن فلاسک می‌شود. شما می‌توانید دو اشک را به طور هم‌زمان در یک فلاسک مخلوط و افکت‌های مختلفی ایجاد کنید؛ می‌توان حدس زد که در بازی اصلی، تعداد اشک‌ها و تنوع آن‌ها بسیار زیاد باشد.
پیش نمایش بازی Elden Ring
در این مرحله شاید مشتاق شوید که شروع به جستجوی مناطق موردعلاقه‌ خود کنید اما این بار، کاروان عظیمی که از جاده پایین می‌آید، به طرز خوشایندی حواستان را پرت می‌کند. این گروه بزرگ جاده‌ای، متشکل از یک سوارکار، دو ترول عظیم‌الجثه که بارها را حمل می‌کنند و تعداد زیادی از دشمنان عادی و شوالیه‌ها است؛ طبیعتاً این فرصت بزرگ را از دست نخواهید داد.
ممکن است بعضی از بازیکنان تصمیم بگیرند که مرحله‌به‌مرحله دشمنان را از سر راه بردارند اما شاید هم عده‌ای معتقد باشند که زندگی بدون ریسک ارزشی ندارد و از همان ابتدا به سراغ سوارکار بروند؛ سرعت و آسیب بالای حملات او، مبارزه را چالش‌برانگیز می‌کند و از طرفی ممکن است به سایر اعضای گروه هشدار دهد. جالب اینجاست تا زمانی که کاروان در حرکت است، نمی‌توان آن را لوت کرد. اما چگونه می‌توان جلوی حرکت این کارون را گرفت؟ آیا واقعاً باید با دو ترول غول‌پیکر که بیست شوالیه به دنبالشان می‌دوند جنگید؟ خوشبختانه ضربه زدن به یکی از ترول‌ها باعث می‌شود که برای لحظه‌ای حمل بار را متوقف کنند و به دنبال شما بگردند.
اینجاست که تورنت دوباره به کمکتان می‌آید. می‌توانید با استفاده از تورنت می‌توانید سریع به پشت گاری بروید، محتویات آن را لوت کنید و بدون آن که مجبور شوید با کل گروه بجنگید، از آنجا فرار کنید. ست کامل زره Crucible و شمشیر بزرگ Ordovis، آیتم‌هایی هستند که از این لوت نصیبتان می‌شود. این زره کاملاً سنگین است؛ بنابراین برای این که بتوانید بدون از دست دادن چابکی خود از آن استفاده کنید، باید سطح قدرت خود را افزایش دهید. شمشیر Ordovis، مهارت Ash of War مخصوص به خود به نام Ordovis’ Vortex را دارد که در از بین بردن چندین دشمن در یک ضربه بزرگ با برد بیشتر، عالی است. داشتن مانای کافی برای استفاده از این مهارت‌ها، یک امتیاز جدی در مبارزه است؛ به‌ویژه در نبرد با باس‌ها یا دشمنان بزرگ‌تر.
ماجراجویی بعدی در پیش نمایش بازی Elden Ring ، شما را به پرتگاه صخره‌ای می‌برد که بلوک‌های بزرگ مشکوکی، به پایین آن منتهی شده‌اند. اگر قبلاً بازی‌های فرام سافتور را تجربه کرده باشید، به خوبی با سناریوی «پرش با دقت از لبه‌ای با لبه دیگر» آشنا هستید. گنجاندن یک دکمه پرش، حرکت در این سناریو را بسیار آسان‌تر از عناوین قبلی می‌کند. در پایین صخره، دخمه دیگری برای کاوش وجود دارد؛ دخمه‌های Murkwater. دخمه‌هایی که قبلاً کاوش کرده بودیم، دارای ستون‌های آتش بودند که گلوله‌های آتشین پرتاب می‌کردند اما این یکی دارای تله‌های ماشه‌ای روی زمین است که تیرهای آتش پرتاب می‌کنند. اینجا نیز می‌توانید از این تله‌ها علیه گارگویل‌ها استفاده کنید تا مجبور به مبارزه با آن‌ها در شرایط نابرابر نشوید.
در انتهای مسیر به اتاق باس می‌رسید اما لوت مهمی در این بین کشف خواهید کرد؛ Northern Mercenary Ashes، یک روح قابل احضار که یک مبارز قدرتمند بربر است. اما بسته به کلاسی که انتخاب کرده‌اید و پیشرفتی که در بازی داشته‌اید، ممکن است میزان مانای موردنیاز برای استفاده از آن را نداشته باشید. باس این دخمه، Grave Warden نام دارد؛ یک نوع گلادیاتور که در هنگام کشته شدن، خاکستر جنگ Storm Blade را اعطا می‌کند. تأثیر این Ash of War به نوعی شبیه کاری است که با Storm Ruler در Demon’s Souls یا Dark Souls 3 انجام می‌دادید؛ بنابراین بسیار جالب است!
پیش نمایش بازی Elden Ring
حالا زمان بررسی یک مکان دیگر بر روی نقشه در پیش نمایش بازی Elden Ring رسیده است. یک درگاه تاریک در کناره یک کوه، مکانی عالی برای سر زدن به نظر می‌رسد؛ بنابراین سری به مینی سیاه‌چال Limgrave Tunnels می‌زنیم. این تنها نمونه از این دست سیاه‌چاله‌هاست که در نسخه آزمایشی وجود دارد اما می‌توان حدس زد که سایر معادن نیز دارای برخی ویژگی‌های مشترک هستند؛ مواد معدنی روی دیوارها پراکنده هستند و می‌توان آن‌ها را برای ساخت‌وساز جمع‌آوری کرد. شانس پیدا کردن سنگ‌های آهنگری نیز در میان آوار وجود دارد. بالابرها برای جابه‌جا شدن بین طبقات کاربرد دارند. بازیکنان می‌توانند در طول صعود یا فرود، با پریدن از بالابر در نقاط مختلف، موارد پنهان را پیدا کند. در پایین‌ترین طبقه، باسی به نام Stonedigger Troll در انتظار است. این باس مانند سایر ترول‌های بازی، شما را به یاد The Last Giant از بازی Dark Souls 2 می‌اندازد اما طراحی آن کمی جذاب‌تر است.
استفاده از نقشه برای یافتن ماجراجویی بعدی نیز به کارتان می‌آید. یک ساختار دایره‌ای بزرگ از صخره‌های سنگی، یک انتخاب عالی به نظر می‌رسد. اینجا در بالادست منطقه Limgrave، جهان بازی زیر سیل دائمی طوفان‌ها است؛ از بادهای ملایم و باران گرفته تا طوفان‌ها و رعدوبرق‌های بزرگی که گاهی برای مختل کردن دید شما، به اندازه‌ کافی قوی هستند. افکت‌های آب‌وهوا فوق‌العاده به نظر می‌رسند و انتظار شما برای دیدن سایر مناطق جهان‌ بازی را سخت‌تر می‌کند. یک چرخه روز/شب نیز وجود دارد که در نسخه آزمایشی بازی، جدای از تغییر ظاهر جهان‌ بازی، تغییر محسوس دیگری را ایجاد نمی‌کند.
در اطراف دایره سنگی، موجودات سنگی عجیب‌وغریبی حضور دارند. به نظر نمی‌رسد که این موجودات علاقه‌ای به مبارزه داشته باشند و ظاهراً نقش آنها چیزی شبیه به یک زندانبان است. این زندان با نام Forlorn Hound Evergaol شناخته می‌شود که می‌توانید به سادگی وارد مرکز آن می‌شوید و درخواست تله‌پورت شدن به میدان مبارزه با باس را قبول کنید. این باس Bloodhound Knight Darriwil نام دارد و اگرچه یک باس سیاه‌چال به شمار می‌رود، با این حال حریفی سرسخت و بسیار تهاجمی‌تر از سایر باس‌هایی است که تا این لحظه با آن‌ها روبرو شده‌ایم. اگرچه حداکثر سلامتی او کمتر است اما به‌راحتی می‌تواند شما را از پای درآورد؛ بنابراین در مقایسه با سایر باس‌های سیاه‌چال، باید احتیاط بیشتری در مبارزه با او به خرج دهید. علاوه بر این، در هنگام مبارزه با او نمی‌توانید ارواح را احضار کنید.
مبارزه با این باس، یکی دیگر از سیستم‌های اضافه شده به بازی Elden Ring به نام Stake of Marika را برجسته می‌کند. اگر در محدوده Stake of Marika کشته شوید (محدوده اطراف باس‌هایی که در نزدیکی آن‌ها نقاط grace وجود ندارند)، می‌توانید به سادگی ریسپاون شوید و فوراً مبارزه با آن باس را دوباره امتحان کنید. با شکست دادن Bloodhound Knight، یک Ash of War دیگر به نام  Barricade Shield یا «سپر مانع» به دست می‌آورید. درست حدس زدید، از خاکسترهای جنگ برای دفاع کردن نیز می‌توان استفاده کرد.
پیش نمایش بازی Elden Ring
با کاوش در نقاط قابل‌دسترس نقشه، می‌توانید احضار روح Spirit Jellyfish و چند سنگ آهنگری دیگر پیدا کنید. حال بالاخره زمان آن رسیده است که به سمتی برویم که از زمان اولین ملاقاتمان با ملینا، بازی به آن اشاره کرده است. احتمالاً اگر مانند بازی اصلی می‌توانستیم به سایر مناطق سر بزنیم، به این زودی‌ها به Stormveil نمی‌رفتیم زیرا ناشناخته‌های دیگری در دوردست‌ها وجود دارد که می‌توان کاوش کرد!
نزدیک شدن به Stormveil خطرناک است ولی خوشبختانه تورنت می‌تواند شما را به سرعت و بدون نبرد از برخی مناطق دفاعی دشوار عبور دهد. اما شاید برایتان سؤال باشد که آیا کشتن ترول‌های بزرگ، لوت‌های ارزشمندی به دنبال دارد؟ بعد از چندین بار آزمون‌وخطا، می‌توانید ترول‌ها را به مناطق بهتری برای جنگیدن بکشانید و آن‌ها را از زیر پوشش کماندارها خارج کنید. برخورد ترول‌ها با دیوار و گیج شدنشان، می‌تواند کار را برای شما بسیار راحت‌تر کند. ترول‌ها بعد از کشته شدن دوباره ریسپاون می‌شود ولی می‌توان لوت‌های خوبی از آن‌ها به دست آورد.
بعد از چند بار نبرد با ترول‌ها، سرانجام سوار بر تورنت، راهی قلعه استورم ویل می‌شویم. داخل قلعه، یک راهروی حاوی چک پوینت وجود دارد که واضح است به محل یک باس منتهی می‌شود. این اولین باس بزرگ نسخه آزمایشی و پیش نمایش بازی Elden Ring است که Margit the Fell Omen نام دارد. به نظر می‌رسد نوعی خون اژدها در او جاری است که شاید به رهبری او در قلعه ارتباطی داشته باشد. اگر از ابتدای بازی مستقیماً به سراغ او بروید، شکست دادنش بسیار چالش‌برانگیز است اما با ابزارهای به دست آمده از سیاه‌چال‌های مختلف و بالا بردن لول، شکست دادن Margit امکان‌پذیر می‌شود. ضعف قابل‌توجه او زمانی رخ می‌دهد که برای یک شیرجه هوایی روی شما اقدام می‌کند. پس از فرود، یک فرصت عالی برای پیاده کردن چند ضربه روی او دارید. از طرفی می‌توانید از احضار روح استفاده کنید تا توجه مارگیت را از شما دور و فرصت حمله را برایتان فراهم کند.
شکست دادن مارگیت، چندین منطقه از قلعه را باز می‌کند. بازیکن می‌تواند از دروازه اصلی که به شدت محافظت می‌شود عبور کند یا یک مسیر جانبی را در پیش گیرد و به قسمتی که کمتر محافظت می‌شود برود. در نسخه آزمایشی، نمی‌توانید از هیچ یک از بخش‌ها عبور کنید تا به داخل قلعه بروید اما با این وجود، در طول مسیر محتویات زیادی برای ارائه وجود دارد. مسیر مستقیم شما را به دل خط آتش منجنیق‌ها و سربازان خطرناک می‌برد اما یک سولزباز حرفه‌ای، مشکلی برای رسیدن به پایان این مسیر ندارد. در این مسیر، یک طاقچه اسرارآمیز با دسته‌ای از مجسمه‌های زانوزده قرار دارند که توسط یک شیر غول‌پیکر محافظت می‌شود؛ او شمشیرهایی را به بازوهایش وصل کرده است تا مرگ‌بارتر از قبل به نظر برسد. این موجود عجیب‌وغریب در کنار پرندگانی که چنگال‌های تیغه‌ای دارند، تصویری کلی از آنچه در Castle Stormveil خواهیم دید، به ما می‌دهند.
مسیر «آسان‌تر» بازیکن را به مکانی می‌برد که بسیاری از سولزبازها قبلاً تجربه آن را داشته‌اند؛ راه‌پله‌های ناهمواری که در آن انسان‌نماهای بمب‌افکن زندگی می‌کنند و هنگام حرکت در سکوهای پر از بشکه‌های انفجاری، به سمت شما بمب پرتاب می‌کنند. نقطه برجسته این مسیر، یک اتاق سیاه‌وسفید با یک مینی باس بزرگ در آن است که به طور مبهمی، شما را به یاد هیولای Prisoner Horde در بازی Demon’s Souls می‌اندازد. یک شیء نورانی در اتاق وجود دارد که قطعاً برای در دست گرفتن آن وسوسه خواهید شد اما این کار باعث می‌شود در بسته شود و هیولا را بسیار عصبانی می‌کند. برای ادامه کار باید این موجود را بکشید تا کلید زنگ‌زده را جمع‌آوری کنید. در با این کلید زنگ‌زده باز می‌شود اما متأسفانه در ادامه با این عبارت روبرو می‌شویم؛ «در نسخه رسمی، محتویات بیشتری در انتظار شماست».
پیش نمایش بازی Elden Ring
در نزدیکی محل شروع نسخه آزمایشی، یک دریاچه قرار دارد. شاید به راحتی تصمیم بگیرید که سری به این منطقه بزنید، بی‌خبر از آن که یک باس اژدها در آن حوالی پرسه می‌زند. در یکی از جزایر موجود در این دریاچه، حدوداً چهار دشمن کوچک‌تر در اطراف آتش قرار دارند. با نزدیک شدن به آن‌ها، سروکله Agheel، اژدهای پرنده، نمایان می‌شود. اگر کشته شوید، Agheel در دریاچه منتظر می‌ماند تا یک بار دیگر (یا شاید هم ده‌ها بار دیگر!) به آنجا بازگردید. در نزدیکی آن، یک Stake of Marika وجود دارد تا بتوانید در اوقات فراغت تمرین کنید. یک روح احضار شده در مبارزه با Agheel کمک خواهد کرد اما این نبردی است که در آن تسلط بر نحوه استفاده از تورنت، می‌تواند یک موهبت شگفت‌انگیز باشد.
اگرچه نبرد بر روی تورنت ممکن است در ابتدا بسیار ناخوشایند به نظر برسد اما سرعت شما را به اندازه‌ای بالا می‌برد که تقریباً هم سطح با هیولاهای پرنده قرار می‌گیرید و به شما اجازه می‌دهد از حملات آن‌ها طفره بروید. دشمنان دیگر ممکن است در طول مبارزه شما را آزار دهند اما باید آن‌ها را نادیده گرفت زیرا شعله‌های Agheel آن‌ها را از بین می‌برد و runeهای رایگانی به شما می‌دهد. در واقع بسته به سبک بازی و الگوی انتخابی شما، ترکیبی از مبارزات سوار بر اسب و مانورهای کلاسیک، ممکن است بهترین انتخاب باشد. سبک مبارزه Agheel برای بازیکنان سولز بسیار آشنا خواهد بود؛ او توانایی‌های خطرناکی برای استفاده دارد، بنابراین کمی تمرین بیشتر قبل از مبارزه، به نفع شما خواهد بود. در نهایت پس از این که توانستید او را شکست دهید، قلب اژدها را به دست می‌آورید. حالا ممکن است بپرسید این قلب اژدها به چه دردی می‌خورد؟
پاسخ در جزیره‌ای نهفته است که دسترسی به آن از راه‌های عادی غیرممکن به نظر می‌رسد. اگر سعی کنید پیاده یا سوار بر تورنت به آنجا بروید، یک سفر سریع به صفحه “You Died” خواهید داشت اما راه دیگری برای دسترسی به آن وجود دارد. در جنوب نقشه غاری وجود دارد که به جز نبردی با یک باس، چیزی باارزش دیگری در خود ندارد. برای کسی که Agheel را کشته است، این باس نباید مشکلی ایجاد کند. با شکست دادن آن، متوجه خواهید شد که این غار خروجی دیگری دارد که مستقیماً به جزیره ممنوعه منتهی می‌شود. کلیسای اژدها را در این جزیره خواهید یافت؛ جایی که می‌توانید از قلب اژدها استفاده کنید. از این قلب می‌توانید طلسم Greyoll’s Roar را به دست آورید که برای استفاده از آن به 15 امتیاز Faith احتیاج دارید. از آنجا که در نسخه آزمایشی بازی، این مقدار Faith را در اختیار ندارید، کاربرد این طلسم به بعد از انتشار بازی اصلی موکول می‌شود.
در پیش نمایش بازی Elden Ring به برخی از اصلی‌ترین مکانیزم‌های بازی اشاره کردیم اما حتی در همین نسخه آزمایشی Elden Ring نیز نکات مخفی دیگری وجود دارد. بازی Elden Ring در واقع از عناصری استفاده می‌کند که سری Souls را به یکی از بهترین مجموعه‌های صنعت گیم تبدیل کرد. بازیکنان جدید نیز هم از سیستم احضار ارواح در تجربه تک‌نفره بازی و هم مجموعه‌ای از عملکردهای چندنفره که امکان یک تجربه جذاب را فراهم می‌کنند، لذت خواهند برد. هر دو دسته از بازیکنان، مجذوب مکانیزم‌های اکتشافی بازی می‌شوند که طراحی هنری فوق‌العاده، سیاه‌چال‌های جذاب و مبارزاتی روان و لذت‌بخش به همراه دارند. بازی Elden Ring هنوز دو سه ماهی تا عرضه فاصله دارد اما با نمایشی که تا به حال از بازی دیده‌ایم، قطعاً انتظار برای عرضه نسخه نهایی بازی دشوار خواهد بود.
منبع: GameInformer
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، قبل از دانلود هرگونه فایلی، یک نرم افزار مدیریت دانلود مانند IDM و یا FlashGet نصب کنید.
برای دانلود، به روی عبارت “دانلود” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
فایل های قرار داده شده برای دانلود به منظور کاهش حجم و دریافت سریعتر فشرده شده اند، برای خارج سازی فایل ها از حالت فشرده از نرم افزار Winrar و یا مشابه آن استفاده کنید.
چنانچه در مقابل لینک دانلود عبارت بخش اول، دوم و … مشاهده کردید تمام بخش ها می بایستی حتماً دانلود شود تا فایل قابل استفاده باشد.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.par30game.ir می باشد. تمامی حروف را می بایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید.
فایل های کرک به دلیل ماهیت عملکرد در هنگام استفاده ممکن است توسط آنتی ویروس ها به عنوان فایل خطرناک شناسایی شوند در این گونه مواقع به صورت موقت آنتی ویروس خود را غیر فعال کنید.
تمامی زیر دامنه های پارسی گیم که فایل های دانلودی بر روی آنها قرار گرفته اند در سرور های ایران هستند و ترافیک داخلی و نیم بها محاسبه خواهند شد.
در صورتی که ISP شما این مسئله را نقض کرده است از طریق فرم شکایت سازمان ارتباطات رادیویی به نشانی www.195.cra.ir ، این مسئله را پیگیری بفرمایید و نتیجه را به تیم ما اعلام کنید.

بازی Elden Ring در تاریخ 22 فوریه 2022 مصادف با سوم اسفندماه 1400 بر روی کنسول‌های پلی استیشن 4 و 5، ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.
Elden Ring در قلمرو Lands Between جریان دارد؛ جایی مابین نابودی حلقه الدن و پراکنده شدن تکه‌های آن به نام Great Runes. این قلمرو اکنون تحت حاکمیت فرزندان نیمه‌خدایی به نام Queen Marika the Eternal قرار دارد که هر کدام تکه‌ای از حلقه را در اختیار دارند و به فساد و قدرت آلوده شده‌اند…
بازی Elden Ring یک اکشن نقش‌آفرینی با دید سوم شخص است و از المان‌هایی مشابه با عناوین سولز، بلادبورن و سکیرو برخوردار است.


source

توسط funkhabari