وقتی خلاقیت رنگی تازه به کلیشه‌ای قدیمی می‌بخشد
اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های نقش آفرینی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید RAID: Shadow Legends همراه ویجیاتو باشید.
بازی‌های نقش آفرینی از همان ابتدای تولد صنعت بازی‌های ویدیوی پرطرفدار بوده‌اند و نمی‌توان منکر جذابیت بی‌حد و مرز این عناوین دوست داشتنی شد. چیزی‌که بازی‌های نقش آفرینی را خاص می‌کرد، نحوه روایت داستان‌های جذاب و گیم‌پلی رنگارنگ آن‌ها بود. این بازی‌ها آمده بودند تا فصلی جدید از بازی‌های ویدیویی را آغاز کند. همه‌چیز بقدری سریع‌ پیشرفت که حالا بازی‌های نقش آفرینی جزو آن دسته از بازی‌های شاهکاری هستند که هرکسی عاشق تجربه کردن آن‌هاست.
از دنیای  دارک سولزها و ویچرهای دوست داشتنی بگیرید، تا سایبرپانک و گاد آف وار؛ همه‌چیز حول‌محور سرگرم کردن شما جریان دارد. فرنچایزهای بزرگ بازی‌های نقش آفرینی همه دور یک میز بزرگ جمع شده‌اند و هرکسی آن‌چیزی را که در آن مهارت دارد را به میدان آورده است. خبر خوب این است که اگر شما علاقه‌مند به تجربه بازی‌های نقش آفرینی باشید، این بازی‌ها به اندازه‌ای که باید از تنوع خوبی برخوردارند که بخواهند تجربه‌ای به یادماندنی را برایتان رقم بزنند. تجربه‌ای که این‌بار توام شده است از دنیا‌های فانتزی که آن‌روی تاریک افسانه‌های فراموش‌شده را برایتان روایت خواهند کرد.
پس از موفقیت‌هایی که بازی‌های نقش آفرینی روی پلتفرم‌های بزرگ داشتند، حالا نوبت به پلتفرم موبایل رسیده بود تا ادامه دهنده همین راه باشد. نقش آفرینی‌های موبایلی حالا بقدری پیشرفت کرده‌اند که بتوان آن‌ها را با بازی‌های بزرگ مقایسه کرد. چیزی‌که سبب جذابیت این بازی‌ها شده، این است که شما می‌توانید همان مکانیزم‌های شاهکار این بازی‌ها را این‌بار روی پلتفرم موبایل تجربه کنید.
بازی‌ساز‌های موبایلی چندسالی است که حسابی ویژه روی پلتفرم موبایل باز کرده‌اند. حالا پس از عناوین ریسینگ و شوتر شاهکار، نوبت به بازی‌های نقش آفرینی رسیده تا دوباره جانی تازه به این سبک از بازی‌ها بدهند. Plarium Global نیز یکی از همین دسته از توسعه دهندگان موبایلی است که عمدتا بخاطر بازی‌های استراتژی – اکشنی پیش‌تر ساخته معروف شده است. اما در سال ۲۰۲۰ استودیوی Plarium Global با انتشار بازی RAID: Shadow Legends عنوانی را معرفی کرد که هیچکسی نمی‌توانست آن را نادیده بگیرد.
RAID: Shadow Legends یک بازی نقش آفرینی – مبارزه‌ای شاهکار است که کارش را در ابتدا روی پلتفرم موبایل شروع کرد و پورت پی‌سی آن نیز تنها چندماه پس از نسخه موبایلی بازی منتشر شد. شما در دنیای RAID: Shadow Legends علاوه بر المان‌های نقش آفرینی، با تمی کاملا فانتزی و مکانیزم‌های Turn-Based رو به رو خواهید شد. استودیوی بازی‌سازی Plarium Global خیلی خوب توانسته است که با ترکیب چندین سبک مختلف در ساخت یک بازی ویدیویی، عنوانی را معرفی کند که مخاطب‌ را تحت تاثیر قرار دهد.
اولین‌چیزی که به محض تجربه RAID: Shadow Legends متوجه آن خواهید شد، اتمسفر تاریک و گرافیک شاهکار بازی است. RAID: Shadow Legends یک بازی معمولی نیست که شما بخواهید در دنیای آن به دنبال آرامش باشید! بلکه بازی از شما می‌خواهد که مانند یک شوالیه شجاع در میدان نبرد شمشیر به دست بگیرید و افتخار آفرینی کنید.
داستان بازی در جایی روایت می‌شود که قلمرو پادشاهی Teleria در حال سقوط است. شیاطین دیوارهای قلمرو را شکسته‌اند و پادشاهی تاریکی یا همان Dark Lord Siroth بازگشته تا آن‌چیزی را که به دنبالش است پس بگیرد. مردم نمی‌خواهند که درگیر جنگی دیگر شوند، اما اگر شما اکنون سلاح به دست نشوید، ارباب تاریکی تمام سرزمین‌های Teleria را نابود خواهد کرد. شرایط زمانی بدتر می‌شود که حتی شوالیه‌های بزرگ افسانه‌ای نیز همگی فرار کرده‌اند و یا به ارتش ارباب تاریکی پیوسته‌اند. همه‌چیز برعهده شماست! آیا به اندازه کافی شجاع هستید تا خودتان شوالیه وفادار مردم شوید؟
برای اجرای بازی موبایلی RAID: Shadow Legends شما نیاز به درسترسی به اینترنت دارید
در بخش گیم‌پلی بازی موبایلی RAID: Shadow Legends واقعا شما را شگفت‌زده خواهد کرد. شما با یک بازی نقش آفرینی – مبارزه‌ای طرف هستید که حتی پای المان‌های استراتژی را نیز به دنیایش باز کرده است. شما در دنیای این بازی باید سربازارن مختلف را ارتقا دهید و فرمانده‌های دیگر را باز کنید. هرکرکتر در دنیای این بازی توانایی و قابلیت‌های خاص خودش را دارد و همین موضوع باعث جذابیت هرچه بیشتر RAID: Shadow Legends شده. موضوع دیگر این است که بازی برای جذابیت هرچه بیشتر خودش سری به دنیای افسانه‌های فراموش‌شده زده و شما با تنوع خوبی از نژادهای مختلف در این بازی رو به رو خواهید شد.
مکانیزم‌های بازی نیز کاملا ساده هستند. شما باید وارد مسابقات و نبردهای PVP شوید و به نوبت به دشمنتان حمله کنید. البته اینطور هم نیست که شما صرفا وارد مسابقات شوید و بس! باید حواستان به ارتقای ساختمان‌های بازی نیز باشد. المان‌های استراتژی RAID: Shadow Legends جایی خودشان را نشان خواهند داد که شما در این بازی برای داشتن عملکردی بهتر مجبور به ساخت سرباز و تقویت ساختمان‌های خودتان هستید. مانند هر بازی استراتژی دیگر نیز، ساختمان‌های مختلفی در این بازی حضور دارند که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.
قابلیت‌های شخصی‌سازی و ارتقای سربازارن بازی را نیز نباید دست کم گرفت. شما می‌توانید همه‌چیز را شخصی‌سازی کنید و استراتژی خودتان را بسازید. همچنین می‌توانید سلاح هرکدام از کرکترهای بازی را ارتقا دهید و یا کاملا آن‌ها را حذف کنید. پیش از شروع هر مسابقه، باید ترکیب خودتان را بسازید و این همان دلیلی است که RAID: Shadow Legends را جذاب‌تر کرده است.
گرافیک بازی شاهکار است و از آن‌جایی که بازی تماما رنگ و بویی جادویی بود، گرافیک و طراحی جلوه‌های بصری بازی نیز به همین صورت شکل گرفته‌اند. رنگ‌ها اولین‌ چیزی هستند که باعث چشم‌نوازتر شدن RAID: Shadow Legends شده‌اند. مدل‌سازی کرکترها نیز به همین صورت است و نمی‌توان ایرادی از RAID: Shadow Legends گرفت. موسیقی‌متن بازی نقطه قوت این بازی در مقایسه با دیگر عناوین نقش آفرینی است. صداگذاری بازی حرفه‌ای است و توسعه دهندگان RAID: Shadow Legends یک بازی فوق‌العاده را ساخته‌اند.
پیشنهاد می‌شه!
RAID: Shadow Legends یکی از آن دسته از بازی‌های شاهکاری است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. بازی در سال ۲۰۲۰ توسط استودیوی Plarium Global ساخته شد و خیلی زود تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های نقش آفرینی اخیر شد. اگر گرافیک و جلوه‌های صوتی شاهکار بازی را فاکتور بگیریم. این گیم‌پلی و داستان خارق‌العاده RAID: Shadow Legends است که شما را حسابی شگفت‌زده خواهد کرد.
صبر کن چی؟ اما اوایل که بازی اومده بود نقد هاش رو که می‌خوندم همشون می گفتن که بازی همون فرمول قدیمی رو داره و زیاد جذاب نیست . عجب سریع پیشرفت کردن واقعا دمشون گرم

source

توسط funkhabari