یک ستاره از آسمان انیمه کم شد
کیکو نوبوموتو نویسنده انیمه‌‌های Cowboy Bebop و Wolf’s Rain پس از مبارزه‌ای طولانی با سرطان مری، در روز اول دسامبر در سن ۵۷ سالگی از دنیا رفت.
همکاران قدیمی و دیرینه نوبوموتو، دای ساتو (از نویسندگان کابوی بیباپ و ارگو پراکسی) و شینیچیرو واتانابه (از کارگردانان کابوی بیباپ و سامورایی چامپلو) خبر مرگ او را اعلام کردند. ظاهرا ساتو خبر فوت نوبوموتو را از واتانابه شنیده بوده که پس از برگزاری مراسم یادبود در روز ۴ دسامبر، خانواده نوبوموتو با او تماس گرفته بودند. ساتو، نوبوموتو را «کسی که مانند یک استاد، من را راهنمایی می‌کرد» خطاب نمود.
نوبوموتو در ۱۳ مارس ۱۹۶۴ در آساهیکاوا در جزیره هوکایدو ژاپن به دنیا آمد. او قبل از اینکه در یک استودیو انیمیشن‌سازی شغل منشی را بر عهده بگیرد، چندین سال به عنوان پرستار کار می‌کرد. نوبوموتو پس از آن که جایزه فیلمنامه‌نویس جوان تلویزیون فوجی را در سال ۱۹۸۹ دریافت کرد، کار نویسندگی را به طور رسمی آغاز کرد. کارهای او در این زمان شامل Tobé! Kujira No Peek، World Apartment Horror و Hiroshima Ni Ichiban Densha Ga Hashita می‌شد.
نوبوموتو کار خود را با شینیچیرو واتانابه در Macross Plus در سال ۱۹۹۴ آغاز کرد. این دو در طول دهه‌های بعد روی چندین پروژه با یکدیگر کار کردند. نوبوموتو در سال ۱۹۹۸ و زیر نظر واتانابه، مسئولیت نگارش کلی داستان سریال Cowboy Bebop را بر عهده گرفت. او ۹ قسمت از سریال را نویسندگی کرد که از جمله آنها می‌توان به قسمت‌های Asteroid Blues، My Funny Valentine، Jupiter Jazz و The Real Folk Blues اشاره کرد. همچنین انیمه سریالی کابوی بیباپ اولین پروژه‌ای بود که نوبوموتو با ساتو همکاری می‌کرد.
انیمه Wolf’s Rain در سال ۲۰۰۳ توسط نوبوموتو ساخته شد. او در کنار ساتو که فیلمنامه هفت قسمت را نوشت، نویسندگی ۹ قسمت از این سریال را بر عهده داشت. نوبوموتو در این زمان با ساتوشی کُن (Satoshi Kon) برای تولید فیلم انیمه‌ای پدرخوانده‌های توکیو (Tokyo Godfathers) همکاری کرد. او همچنین در سال ۲۰۰۲ بر روی نگارش Kingdom Hearts نظارت داشت و چندین سال بعد به خاطر زحمتی که برای Kingdom Hearts II کشید، تشکر ویژه‌ای دریافت کرد.
کیکو نوبوموتو به همکاری با ساتو و واتانابه ادامه داد و سامورایی چامپلو را در سال ۲۰۰۴ تهیه کرد. او پیش از همکاری مجدد با آن‌ها برای ساخت Space Dandy در سال ۲۰۱۴، مدتی از نویسندگی فاصله گرفته بود. آخرین پروژه او کارول و سه شنبه (Carole & Tuesday) بود که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. نوبوموتو پس از آن که دکترها تشخیص دادند سرطان مری دارد، در سال ۲۰۲۰ به خانه خود در هوکایدو بازگشت و بازنشسته شد. او سرانجام پس از یک نبرد طولانی در آخرین روزهای سال ۲۰۲۱ تسلیم این بیماری شد.
پیش از این در مقاله‌ای مفصل به تاثیر انیمه Cowboy Bebop بر ژانر وسترن فضایی پرداخته بودیم. اولین تجربه کارگردانی واتانابه داستان گروهی از اراذل و جایزه‌بگیرها برای پول را روایت می‌کند و برای سبک سینمایی، فلسفه‌های تأمل‌برانگیز، موسیقی متن محشر، شوخی‌های سیاه، شخصیت‌پردازی و بینامتنیت خود به شهرت رسیده است. این سریال انیمه تلفیق جالبی از فرهنگ عامه یا پاپ است و یکی از برجسته‌ترین تکرارهای دنیای غرب وحشی و به خصوص زیرژانر وسترن اسپاگتی است.
ماه گذشته نسخه لایو-اکشن Cowboy Bebop در نتفلیکس پخش شد که چند روز پیش خبر رسید به دلیل استقبال و نمرات بسیار ضعیف پس از تنها یک فصل کنسل شده است. در حالی که سازندگان سریال، پایان آن را برای ادامه داستان با یک سکانس هیجان‌انگیز به پایان رسانده بودند. لایو اکشن کابوی بیباپ با نقد‌های متفاوت و تا حدودی منفی پخش خود را آغاز کرد و علیرغم دستیابی به تقریبا ۷۴ میلیون بازدید در اولین نمایش خود، در هفته بعد شاهد کاهش بینندگان خود بود.
ماینکرفت #۵۶ – چه بلایی سر پدرام اومده؟؟
تماشای ویدیو از یوتوب ویجیاتو
با اینکه انیمه نمیبینم و نمیدونم کیه ولی خب روحش شاد
نمیدونی کیه؟
با اینکه یه ذره هم انیمه دوست ندارم
ولی خب خدا بیامرزتش
Riposa in pace
مطمئنم سکته زده
میگن مرگ حقه
ای کاش کسی به حقش نرسه🤲
نتفلیکس با اون فاجعش سکتش داد
کدوم؟؟؟
سریال شاهکار cowboy bebop 🗿
روحش شاد
روحش شاد یادش جاودان😢
Riposa in pace grande uomo
روحش شاد و یادش گرامی
روایتی ناقص از یک تهاجم
یک ویلن نه چندان مشهور در کنار کلی دشمن دیگر

source

توسط funkhabari