کپی لینک
هک شدن کنسول‌ها همیشه یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های شرکت‌های تولید کننده آن‌هاست و خبر جدیدتری هک پلی استیشن ۴ همان چیزی‌ست که سونی را به فکر فرو برده و آن‌ها باید نگران جدیدترین کنسول خود یعنی پلی استیشن ۵ باشند.
به تازگی حفره‌ای امنیتی در سیستم عامل پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۴ پرو پیدا شده که به گروهی از هکرها اجازه هک کردن آن را داده و به عبارت دیگر این کنسول را کپی خور کرده است. این حفره امنیتی ممکن است روی پلی استیشن ۵ نیز وجود داشته باشد. گروهی سه نفره از هکرها به تازگی این هک را انتشار داده که می‌توان آن را روی پلی استیشن ۴ با به‌روزرسانی ۹.۰۰ و پایین‌تر استفاده کرد و با استفاده از آن بازی‌ها را بدون نیاز به خرید و البته غیر قانونی روی این کنسول نصب کرد.
یکی از هکرها با نام SpecterDev به تازگی ویدیویی در صفحه توییتر خود منتشر کرده و از سیستم عامل هک شده پلی استیشن ۴ رونمایی کرده است. نکته‌ای که این نسخه هک شده از سیستم عامل پلی استیشن ۴ را نسبت به سیستم عامل‌های هک شده پیشین متمایز می کند، اجرای هک روی نسخه ۹.۰۰ پلی استیشن ۴ بوده که یکی از آخرین به‌روزرسانی‌های سونی برای این کنسول نسل هشتمی محسوب شده و چنین چیزی به معنای اجرای جدیدترین بازی‌های منتشر شده روی کنسول شما به صورت هک شده است.
سونی به تازگی از نسخه ۹.۰۳ سیستم عامل پلی استیشن ۴ رونمایی کرده و بدون شک هنوز بسیاری از کاربران این به‌روزرسانی را دریافت نکرده و از نسخه ۹.۰۰ استفاده می‌کنند که کار هک کردن پلی استیشن ۴ را آسان‌تر می‌سازد.
دیگر هکر این تیم با نام Znullptr اشاره داشت که این هک ممکن است برای پلی استیشن ۵ نیز پاسخگو باشد، با این حال باید این موضوع را بررسی کرد و نمی‌توان با اطمینان چنین چیزی را بیان کرد. او در صفحه توییتر خود نوشت:
این هک حقیقت دارد و به عنوان هدیه باید بگویم که این هک احتمالا روی پلی استیشن ۵ نیز پاسخگو باشد (نه، سیستم عامل هک شده پلی استیشن ۵ در حال حاضر وجود نداشته و انتشار نخواهد یافت، رهبر تیم در حال حاضر پلی استیشن ۵ ندارد).
تقریبا تمام کنسول‌ها تابدین لحظه هک شده‌اند، پس بسیاری از ما انتظار چنین خبری را داشتیم و نمی‌توان آن را یک سورپرایز بزرگ نامید. چیزی که برای ما و البته سونی غافلگیر کننده است، احتمال بسیار بالای اجرای همین هک روی سیستم عامل پلی استیشن ۵ بوده که بدون شک باعث نگرانی سونی می‌شود. شما چه فکری می‌کنید؟ به نظر شما به زودی شاهد پلی استیشن ۵ هک شده خواهیم بود؟ آیا شما از سیستم عامل هک شده در کنسول‌ها حمایت می‌کنید؟ منتظر نظرات شما هستیم.
مطالب مرتبط
پربحث‌ترین‌ها
پربازدید‌ترین‌ها
دیگه چه خبر؟
دسترسی

source

توسط funkhabari