کپی لینک
آیا بهترین زوج برتر دنیای گیم را می‌شناسید؟ در این مطلب قصد داریم تا ۱۰ مورد از جفت‌های دوست داشتنی بازی‌های مختلف را لیست کنیم که در عناوین مختلف و مراحل سخت، در کنار همدیگر هستند.
در بسیاری از بازی‌های ویدیویی، همیشه یک رابطه عاشقانه بین شخصیت اصلی و کاراکتری دیگر باعث می‌شود تا شما ساعت‌ها کنترلر را زمین نگذارید و داستان آن‌ها را برای بهم رسیدن یا داشتن پایانی خوش دنبال کنید؛ یا اینکه در عنوانی مانند God of War III همه موجودات و حتی خدای خدایان را هم تکه پاره کرده و با زدن دکمه‌های ترکیبی نابود می‌کنید!
به هر حال هر سبک داستانی در دنیای ویدیوگیم ویژگی‌های خاص خود را دارد، اما نهایتا موردی که نظر عام را به سمت خود جلب می‌کند، دیدن یک روایت عاشقانه در دل داستان اصلی خواهد بود؛ چیزی که بازیکنان را تشویق می‌کند تا بیشتر و بیشتر به تجربه بازی مورد نظر بپردازند. به همین منظور نیز در ادامه این مطلب، ۱۰ زوج برتر دنیای گیم را به شما معرفی خواهیم کرد که احتمالا آن‌ها را می‌شناسید، یا شاید اسمشان را شنیده باشید.
عملا داستان بازی It Takes Two درباره رابطه عاشقانه‌ای است که شکسته شده و حال زوج آن طلاق گرفته‌اند! با این حال دو شخصیت اصلی داخل داستان سعی می‌کنند تا تاثیرات این جدایی را از دختر دوست داشتنی خود دور نگه دارند و حتی برای بهبود رابطه خود تلاش کنند! این در حالی است که تهدید تازه‌ای به جز این موضوع در مقابل این خانواده از هم پاشیده ظاهر می‌شود و در نتیجه، کودی (Cody) و می (May) مجبور می‌شوند تا با همدیگر همکاری کنند.
رابطه بین نیتن دریک (Nathan Drake) و النا فیشر (Elena Fisher) چیزی است که طی چند هفته و چند ماه ساخته نشده، بلکه چند بازی مختلف در دوره‌های متفاوت عرضه شده که در آن نهایتا این دو شخصیت متوجه عشقی که دارند شدند! هرکس که سری Uncharted را بازی کرده باشد، قاعدتا با این دو کاراکتر آشنایی دارد و می‌داند که چطور آن‌ها رابطه‌ای عجیب و حتی خطرناک را شروع و تا عنوان A Thief’s End ادامه دادند تا نهایتا به اوج برسد.
النا در برخی موارد نشان می‌دهد که دقیقا به اندازه نیتن توانایی و استعداد دارد، از طرفی هم می‌داند که او هنوز سر به هواست! از طرفی هم شخصیت اصلی سری Uncharted در ابتدا صرفا به دلیل آشنایان و ارتباط‌هایی که النا داشت با او همکاری می‌کرد، اما رفته رفته از ماجراجویی در کنار او لذت برد و فهمید که دوستش دارد! یا شاید هم از همان روز اول النا را عشق اول و آخر خود می‌دانست؟ شما نظر بدهید!
در سری بازی‌های فینال فانتزی زوج‌های زیادی هستند که شاید هرکدام به دید برخی از کاربران بهترین باشند، اما اگر بخواهیم یکی از جالب‌ترین نمونه‌های آن را مثال بزنیم، قاعدتا باید سراغ رابطه تیدوس (Tidus) و یونا (Yuna) در بازی Final Fantasy X برویم. این دو کاراکتر در واقع سرنوشت عجیبی داشتند و از طرفی پایان راه آن‌ها، چیزی است که شاید طرفداران تا مدت‌ها فراموش نکنند. به هر حال اینکه ما احتمالا دیگر هرگز این شخصیت‌ها را در عناوین بعدی سری نمی‌بینیم، یک مورد نسبتا قطعی است، اما حداقل می‌توانیم داستان غم‌انگیز آن‌ها را در لیست ۱۰ زوج برتر دنیای گیم قرار دهیم.
شاید بتوان گفت که یکی از انگیزه‌های اصلی دوام آوردن در جهانی عجیب توسط دیکون سنت جان (Deacon St. John) به عنوان شخصیت اصلی، وجود سارا ویتاکر است. دیکون یک موتورسوار خشن و متفاوت است که اصلا شخصیتی مشابه با سارا دانشمند را ندارد. در واقع حتی خانواده سارا اصلا این پسر را در حد و اندازه خود نمی‌دانند! ولی دیکون هرکاری می‌کند تا بتواند در کنار کسی که دوستش دارد بماند. داستان جدا شدن و بهم رسیدن این دو شخصیت آن‌ها را به یکی از بهترین جفت‌ها و به عبارتی ۱۰ زوج برتر دنیای گیم تبدیل کرده و عملا بازیکن را برای ادامه بازی Days Gone تشویق می‌کند.
گرالت (Geralt) را در سری بازی The Witcher همه به عنوان مردی مو سفید که موجودات عجیب و غریب را از وسط به دو یا شاید هم چند قسمت نامساوی تقسیم می‌کند، می‌شناسند. اما اگر پای بازی بنشینید و با دقت داستان را دنبال کنید، می‌بینید که او هم احساساتی دارد! به هر حال کریتوس (Kratos) در سری خدای جنگ هم بعد از ۵ بازی کشتن خدایان بچه دار شد، پس گرالت هم حق داشتن یک زندگی مشترک و آرام را دارد!
با این وجود کاندیدهایی که برای زندگی مشترک گرالت مناسب باشند در عناوین مختلف سری The Witcher زیاد هستند، اما حقیقتا این ینیفر (Yennefer) است که اگر در بازی The Witcher 3 به درستی داستان را دنبال کنید، در کنار گرالت می‌ماند.
حداقل در دنیای گیم قرار نیست که همیشه رابطه عاشقانه درباره دو انسان یا موجودی که به صورت فیزیکی روی زمین، هوا، یا هرجا راه می‌روند باشد؛ بلکه در سری بازی Halo، شاهد یک رابطه بسیار دوست داشتنی بین مستر چیف (Master Chief) و کورتانا (Cortana) بوده‌ایم که در عنوان Halo 4 به نحوی اوج می‌گیرد. در این بازی، کورتانا که یک هوش مصنوعی است دچار مشکل شده و از طرفی نیاز به تعمیر دارد. حال اگر کاراکتر اصلی چندان هم یک AI خشک و خالی برایش مهم نبود، آن را برای همیشه فراموش می‌کرد، اما مستر چیف با تلاشی که برای نجات کورتانا انجام می‌دهد، ثابت می‌کند که او فراتر از یک هوش مصنوعی عادی بوده و احساس دارد!
رابطه بین مستر چیف و کورتانا مدت‌هاست که به عنوان یکی از تم‌های اصلی داستان در سری Halo دنبال شده و در عنوان Infinite هم ادامه خواهد داشت.
ببینید قرار نیست که ۱۰ زوج برتر دنیای گیم همیشه هم در کنار همدیگر باشند تا ثابت شود که بهترین هستند! بلکه عشق میان آن‌ها اهمیت اصلی کار بوده و چنین چیزی را می‌توان در جیمز (James)، شخصیت اصلی عنوان Silent Hill 2 پیدا کرد. این کاراکتر در واقع می‌داند همسرش مری (Mary)، سه سال است که مرده، اما وقتی که یک نامه از سوی او دریافت می‌کند تا به سایلنت هیل برود، بی چون و چرا حرکت می‌کند!
این خیلی عجیب است، چرا باید وقتی که کسی می‌داند همسرش مرده، باز هم برای یک لحظه دیدن او هم که شده به سمت شهری وحشتناک برود؟ عجیب‌تر اینکه چرا وقتی به شهر رسید و متوجه تمامی اتفافات ترسناک آن شد، باز هم به راه خود ادامه داد؟ به هر حال جیمز عاشق همسرش بود و به همین دلیل حتی در بدترین شرایط هم امید داشت تا او را زنده پیدا کند!
وی نام شخصیت اصلی بازی Cyberpunk 2077 است و اگر هنگام هدایت حرکات و رفتار او، کاملا درست و صحیح انتخاب‌های خود را انجام دهید، چند پایان خوب هم برای او در داستان پیچیده این بازی وجود خواهد داشت‌. این در حالی است که یکی از این پایان‌های خوب، داشتن رابطه‌ای همیشگی با جودی آلوارز (Judy Alvarez) خواهد بود. جودی یکی از نابغه‌های تکنولوژی Braindance است که می‌تواند به راحتی با استعدادی که دارد، برای هر شرکت و مجموعه‌ای در شهر نایت سیتی کار کند. اما طبیعت این کاراکتر، خیلی با این کارها فرق می‌کند!
در واقع جودی خیلی کم به کسی اعتماد می‌کند و این یعنی اگر بتوانید در بازی نظر او را جلب کنید، کار سختی را انجام داده‌اید!
از حدود ۳۰ سال پیش که اولین بازی‌های سری ماریو (Mario) ساخته شدند، طرفداران بسیاری برای رد کردن مراحل سخت آن، کنترلرهای بسیاری را شکستند. در کشور ما این بازی در گذشته بیشتر با نام قارچ‌خور شناخته می‌شد و در آن هم شاهد دویدن‌های یک انسان با لباسی قرمز و آبی بودیم که قدرت‌های عجیبی مانند تیر زدن و … را دریافت می‌کرد و داهل کانال‌های اکثرا سبز رنگ فرو می‌رفت. در پایان کار هم یک پرچم پایین کشیده شده، چند سکه تقدیم به بازیکن می‌شد، در حالی که این تمام ماجرا نیست!
در واقع ما هدف اصلی ماریو برای گذراندن این همه تله و راه‌های سخت را در گذشته نادیده می‌گرفتیم! او این همه بدبختی را رد می‌کند و غول‌های مرحله آخر را شکست می‌دهد تا نهایتا به یک پرنسس به نام پیچ (Peach) برسد!
درست مثل راه سختی که ماریو برای رسیدن به پرنسس خود طی می‌کند، لینک (Link) نیز برای شاهزاده‌ای به نام زلدا (Zelda) تا به حال هرکاری انجام داده است! در واقع یکی از تم‌های اصلی سری The Legend of Zelda همین است که زلدا توسط گنون (Ganon) که شخصیت منفی و عجیب و غریب داستان است گرفتار شده و لینک تلاش می‌کند تا او را نجات دهد. حال اگر هم که فکر می‌کنید این نجات دادن صرفا به خاطر این است که لینک پسر خوبی بوده و برای هرکسی به جز زلدا هم جانش را به خطر می‌اندازد، بد نیست عنوان Skyward Sword را تجربه کرده و صحنه‌های داستانی را به دقت دنبال کنید!
اما نظر شما درباره این ۱۰ زوج برتر دنیای گیم چیست؟ آیا موردی را می‌شناسید که از این‌ها بهتر باشند؟
دسترسی

source

توسط funkhabari