سخت‌ترین بازی سال ۲۰۲۱
Returnal یکی از بهترین و بزرگ‌ترین بازی‌های انحصاری پلی استیشن ۵ در سال ۲۰۲۱ محسوب می‌شود که حتی توانست نامزد بهترین بازی سال نیز شود.
Returnal داستان زنی به نام سلین را روایت می‌کند که در سیاره‌ای بیگانه فرود می‌آید و به ماجراجویی می‌پردازد. در میان همین ماجراجویی‌ها می‌بینیم که او با جسد بی جانش روبه‌رو می‌شود و در واقع سلین در یک چرخه‌ تکرار بین مرگ و زندگی به دام افتاده است. سختی این بازی و عدم توانایی سیو کردن، یک سوال جالب به وجود می‌آورد: چند درصد از خریداران Returnal، این بازی را تمام کرده‌اند؟
جواب دادن به این سوال کار چندان آسانی نیست، چون نمی‌توان به راحتی مشخص کرد که تمام کردن Returnal به چه معنی است. بعضی‌ها باور دارد که با اتمام Act 2 بازی به پایان می‌رسد و بعضی Act 3 را پایان اصلی بازی می‌دانند. آمار جالبی از طریق PSN Profiles به دست ما رسیده که نشان می‌دهد ۲۳٪ بازیکنان Act 2 و تنها ۱۰٪ از آن‌ها Act 3 را به پایان رسانده‌اند. تمام کردن Act 3 به معنی این است که یک بار دیگر بازی را از اول تا اخر رفته تا پایان مخفی آن باز شود.
بنابر گزارش سایت گیم‌رنت، با مقایسه آمار Returnal با بازی انحصاری دیگر متوجه می‌شویم که خیلی‌ها بازی را به صورت کامل به اتمام نرسانده‌اند. آمار پروفایل‌های PSN نشان می‌دهد که ۴۵٪ بازیکنان God of War را تمام کرده‌ و این رقم برای The Last of Us 2 به ۵۹٪ می‌رسد. البته این بازی‌ها ساختار خطی‌تری دارند و کار بازیکنان برای تمام کردن آن‌ها آسان‌تر است.
بر این اساس Returnal را می‌توان یکی از سخت‌ترین بازی‌های سال دانست. این آمار برای Cyber Shadow حدود ۲۰٪، برای Biomutant حدود ۱۸٪ و برای Cris Tales حدود ۱۵٪ است. از این رو در سال ۲۰۲۱ بازی بزرگ دیگری وجود ندارد که به اندازه Returnal برای بازیکنان چالش به همراه داشته باشد. البته شایعات به این اشاره دارند که استودیو روی یک بسته الحاقی برای بازی کار می‌کند و شاید استودیو با این به روزرسانی کمی Returnal را آسان‌تر کند.
در انتها باید به این نیز اشاره کنیم که استودیو Housemarque در تابستان توسط سونی خریداری شده است و این استودیو اعلام کرده از این پس به عنوان بخشی از خانواده پلی استیشن بازی‌های حتی بزرگ‌تری خواهد ساخت. هاوس‌مارک تنها با یک تیم ۸۰ نفره Returnal را توسعه داده و به همین خاطر اولویت اصلی سونی، گسترش این استودیو است.
این بازی هم‌اکنون به صورت انحصاری روی کنسول PS5 در دسترس قرار دارد.
داستان کامل بازی Assassin’s Creed
تماشا از کانال یوتیوب ویجیاتو
Jizez
بیمولا که همونا هم با ترینر رفتن
حاجی حواستو جمع کن😐
Ps5 ترینر نداره😐
ترینر؟
مگه رو کنسولم میشه ترینر استفاده کرد؟
خداییش انقدر هم سخت نبود/:
الان ۹۰ درصد دیگه خب یه درصدیشون همچنان در حال پلی دادن باید باشن. اینکه بگیم ۱۰درصد تموم کردن میتونه خیلی گمراه کننده باشه.
همه بازی ها وقتی پلی میدی سختن فقط باید قلقش دستت بیاد مثل دارک سولز
د اویل ویتین
گاهی واقعا سخته قلقش رو بشه پیدا کرد
ایا ردد سخت بود 😐
هر بازی هر چقدر هم سخت باشه میشه تمام قواعدش رو توی یک جمله جا داد!
دارک سولز باید با حوصله تمام دشمنان رو بزنی و آروم پیش بری
پروفایلت ایستراگ داره
ولدمورت احیانا ریش نداشته؟؟؟
جناب اسنیپ قضیه رو شخصی نکنید
من که لودینگ هستم از گذشته نه چندان وفادار شما به محفل خبر دارم پس این کار هارو به پاتر ربط ندین
ادیت کامنتم که در حال تائید
لوپین نه لودینگ
جناب اسنیپ قضیه رو شخصی نکنید
من که لوپین هستم از گذشته ی نچندان وفادار شما به محفل خبر دارم لطفا پاتر رو بهونه رابطه ناپایدار تون با لیلی نکنید
نمیدونم بیشتر شوکه کننده بود یا جالب
همچین هم سخت نبود.بیشتر اینکه سیو نمیشد رو مخ بود
میدونی چی از اون سخت تره؟
این که آدم قبول کنه تو بن همیشگی نشدی 😐
چی کار کرده مگه بدبخت
نباید بند بشه بهترین کار امد ترین عضو ویجیه(کاکا سنگی)
پ ن :بدلیل نداشتن ایموجی کاکا/؛
جدا خیلی خیلی سخت بود
تماشا کنید
آثاری که به مخاطب انگیزه می‌دهند

source

توسط funkhabari