کپی لینک
طبق اعلام رسمی سازندگان در یکی از ویدیوهای پشت صحنه، ظاهرا عملکرد ترمز در بازی Gran Turismo 7 با کنترلر دوال سنس (DualSense) فوق‌العاده طبیعی بوده و بازیکنان را با ویژگی Adaptive Triggers مجبور به نرم یا محکم فشار دادن دکمه می‌کند!
در واقع یکی از ویژگی‌های کنسول نسل نهمی پلی استیشن 5 داشتن کنترلر خاصی به نام دوال سنس است که قابلیت‌های جالبی را به گیم پلی بازی‌های مختلف اضافه می‌کند. برای مثال، قابلیت هپتیک فیدبک (Haptic Feeback) واکنش‌هایی در بازی را زیر دستان بازیکن می‌آورد، طوری که برای مثال وقتی که قدرت مشت زدن خود را با شخصیت مایلز مورالز (Miles Morales) تنظیم می‌کنید، با لرزش زیر دکمه‌ها می‌توانید آن را حس کرده و تجربه نزدیک‌تری را به دنیای بازی داشته باشید. همچنین در کنار این ویژگی، قابلیت دیگری به نام Adaptive Triggers در این کنترلر وجود دارد که باعث می‌شود تا دکمه‌های R2 و L2 توان شل یا سفت شدن را داشته باشند و میزان کشیدن آن‌ها حد و اندازه خاصی داشته باشد.
برای مثال در بازی‌هایی که شخصیت اصلی تیر و کمان در دست دارد، کشیدن کمان بستگی به میزان کشیدن دکمه خواهد بود. همچنین در عنوانی مانند Call of Duty: Black Ops Cold War یا Vanguard این دکمه مانند ماشه سلاح عمل می‌کند و لگد اسلحه را برای شما طبیعی می‌کند. این در حالی است که از این قابلیت اخیرا در بازی Gran Turismo 7 هم استفاده شده و کاربرد آن در ترمز گرفتن خواهد بود!
درست به مانند جهان واقعی، عملکرد ترمز در بازی Gran Turismo 7 بدین شکل است که وقتی دکمه را فشار می‌دهید، به میزان کشیدن آن ترمز محکم خواهد بود. این یعنی مقداری مقاومت در دکمه وجود خواهد داشت که وقتی آن را فشار می‌دهید، حس طبیعی‌تر ترمز گرفتن را به شما منتقل خواهد کرد. همچنین اگر زیاد ترمز بکشید و غلط از آن استفاده کنید، شاید مقاومت از بین رفته و کلا ترمز بریده شود!
علاوه بر این موضوع نیز کازونوری یامائوچی (Kazunori Yamauchi)، سازنده سری Gran Turismo اخیرا اعلام کرده که قابلیت رهگیری پرتو (Ray Tracing) در حالت Scapes برای گرفتن عکس هم حاضر خواهد بود که گرافیک بازی را فوق‌العاده طبیعی و جذاب‌تر می‌کند. همچنین بازی ظاهرا در نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه و کیفیت 4K کاملا روان روی کنسول نسل نهمی پلی استیشن 5 اجرا می‌شود.
مطالب مرتبط
پربحث‌ترین‌ها
پربازدید‌ترین‌ها
دیگه چه خبر؟
دسترسی

source

توسط funkhabari