تکرار همان کلیشه دوست داشتنی
اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های اکشن موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Left to Survive همراه ویجیاتو باشید.
یکی از کانسپت‌های کلیشه‌ای که در طول چندسال اخیر بیش از هرچیز دیگری در راس دید بازی‌سازی و کارگردان‌های سینمایی قرار گرفته، دنیایی پساآخرالزمانی و زامبی محوری است که پایشان حتی به دنیای فیلم‌های سینمایی و کتاب‌های دوست داشتنی نیز باز شده است. بازی‌های ویدیویی نیز شرایطی کاملا مشابه دارند و بازار و اتمسفر بازی‌های زامبی محور، یکی از پرطرفدارترین چیز‌هایی است که شما می‌توانید آن را در دنیای بازی‌های ویدیویی پیدا کنید و خوشبختانه خلاقیت بازی‌سازها در ساخت این سبک از بازی‌ها، باعث شده تا این کلیشه تکراری، همچنان جذاب باقی بماند.
بازی‌های پساآخرالزمانی شاید در ابتدای کار هرگز آنطوری که باید دیده نشده باشند، اما در طول چندسال اخیر به لطف ساخت فرنچایزهای بزرگ و باکیفیتی از دنیای این بازی‌ها، زامبی‌های دوست داشتنی نیز توانسته‌اند که به محبوبیت خوبی دست پیدا کنند. حالا طرفداران این بازی‌های ویدیویی، با تنوع بی‌شماری از این سبک از عناوین رو به رو بودند که هرکدام از آن‌ها داستان‌های خودشان را روایت می‌کردند. از بازی‌های استراتژی و عناوین اکشن بگیرید، همگی برای یک‌بار هم که شده پای این کلیشه محبوب را به دنیاهایشان باز کرده‌اند.  
اما ماجرا روی پلتفرم موبایل تا حدودی متفاوت‌تر از دیگر پلتفرم‌هاست. موبایل گیمینگ برمبنای خلاقیت بازی‌سازها جریان دارد و در این بین، این توسعه دهندگان هستند که با استفاده از چاشنی خلاقیت، داستان‌هایی به یادماندنی از دنیاهای پساآخرالزمانی را روایت می‌کنند. بازی‌های اکشن موبایلی همیشه پرطرفدار بوده‌اند و حالا دیدن زامبی‌های ترسناک، در کالبد یک بازی موبایلی؛ می‌توان گزینه‌ای سرگرم‌کننده برای تجربه کردن باشد.
استودیوی بازی‌سازی My.com یکی از محبوب‌ترین بازی‌سازهای موبایلی است که عمدتا بخاطر بازی موبایلی Warface شناخته می‌شود، منتهی این استودیوی کارنامه درخشانی در ساخت بازی‌های متفاوت موبایلی دارد و یکی از همین عناوین، بازی Left to Survive است. بازی موبایلی Left to Survive اولین قدم استودیوی My.com برای ورود به دنیای بازی‌های زامبی محور و پساآخرالزمانی بود. عنوانی که در سال ۲۰۱۸ برای پلتفرم موبایل منتشر شد و توانست که به امتیاز متای ۷۵ دست پیدا کند و عنوانی قابل احترام بود.
ترکیب یک بازی شوتر با مکانیک‌های بقا و تمی آخرالزمانی چیزی نبود که بتوان آن را به همین راحتی فراموش کرد. بزرگ‌ترین گنجیه بازی Left to Survive داستان و گرافیک آن بود که برای سال ۲۰۱۸ واقعا قابل قبول بود. بازی شما را این‌بار به دنیایی نفرین‌شده می‌برد که شما باید در آن برای زنده ماندن تلاش می‌کردید. صحبت از یک شوتر زامبی محور است که توانسته بود به جایگاهی که مدنظرش است برسد و استودیوی My.com دقیقا به سراغ مسیری رفته بود که این‌بار حسابی طرفدار داشت.
داستان بازی در سال ۲۰۲۴ روایت می‌شود. دنیایی که روزی ما آن را به نام زمین می‌شناختیم، حالا تبدیل به فرمان‌روایی زامبی‌ها شده. کشورها یکی پس از دیگری سقوط کرده‌اند و تمامی این ماجراها از جایی نشات گرفته است که ویروسی آزامایشگاهی که با اهداف جنگ‌افزاری درحال ساخت بود، از کنترل خارج می‌شود و فورا در بین مردم شیوع پیدا می‌‌کند. حالا این زامبی‌ها هستند که شما باید در دنیای Left to Survive با آن‌ها سر و کله بزنید. ما بازی‌ را از جایی شروع می‌کنم که کراکتر شما با صدای بیسمی متوجه بازماندگانی می‌شود که در همان حوالی گیر افتاده‌اند، حالا باید به سراغ آن‌ها بروید و تمامی اتفاقات بازی از همین‌جا شروع خواهند شد.
برای اجرای بازی موبایلی Left to Survive شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید
در بخش گیم‌پلی شما با عنوانی طرف هستید، که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. Left to Survive اساس یک بازی اکشن – شوتر را دنبال می‌کند، اما سازندگان بازی نیم‌نگاهی نیز به المان‌های استراتژی – مدیریتی داشته‌اند و گیم‌پلی Left to Survive به دو قسمت کاملا متفاوت تقسیم شده است. اولین چیزی‌که شما در گیم‌پلی بازی تجربه خواهید کرد، سیستم شوتینگ و گان‌گیم فوق‌العاده بازی است. سیستمی که حتی پایش به ریشه‌ای‌ترین قسمت‌های گیم‌پلی نیز باز شده و تجربه بازی را لذت‌بخش‌تر کرده است.
تنها کاری که باید در بازی انجام دهید، این است که اسلحه به دست بگیرید و شلیک کنید! بازی خودش به صورت خودکار تمامی مکانیک‌های موردنیاز را پیش خواهد برد و شما تنها نیاز است که تیرانداز خوبی باشید. شما در دنیای Left to Survive یک پناهگاه متروکه دارید که باید به آن سر و سامان دهید. منابع مورد نیازتان را می‌توانید با دنبال کردن کمپین بازی، یا از بخش مولتی‌پلیر آن به دست بیاورید. نهایتا باید با استفاده از این منابع، ساختمان‌های مورد نیاز پناهگاهتان را بسازید و بازماندگان بیشتری جذب کنید.
همچنین شما می‌توانید که اسلحه‌های مورد نیازتان را با استفاده از همین منابع ارتفا دهید و حتی قابلیت‌های ویژه‌ای نیز برای سربازانتان باز کنید. Left to Survive این امکان را نیز به شما می‌دهد که بازی را به صورت آنلاین و با دیگر دوستانتان تجربه کنید. بخش کوآپ، قابلیت‌های شخصی‌سازی متنوع و درنهایت گان گیم قابل احترام بازی؛ تمامی آن‌چیزی هستند که گیم‌پلی بازی Left to Survive را تشکیل داده‌اند.
برای بررسی گرافیک بازی، باید توجه داشت که Left to Survive در سال ۲۰۱۸ منتشر شده و انتظارتمان باید کمی منصفانه باشد. البته گرافیک Left to Survive ابدا بد نیست و بازی به اندازه‌ای که باید می‌تواند سرگرم‌کننده باشد. جزئیات درست به اندازه در Left to Survive رعایت شده‌اند و استفاده از اتمسفری واقع‌گرایانه، دلیلی بر جذابیت هرچه بیشتر بازی شده است. موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی نیز شرایطی عالی دارند و شما از شلیک کردن با اسلحه‌های بازی، قطعا لذت خواهید برد.
پیشنهاد می‌شه!
بازی موبایلی Left to Survive دقیقا همان‌چیزی است که پلتفرم موبایل به داشتنش افتخار کند. بازی در سال ۲۰۱۸ توسط استودیوی My.com توسعه پیدا کرد و راهی پلتفرم موبایل شد. گرافیک خوب و گیم‌پلی قابل قبول، عمده دلیل محبوبیت بازی هستند و این داستان و کمپین Left to Survive است که این بازی را خاص‌تر کرده.
ارزش داره؟
نه بابا من بازی کردم مثل چی نت میخوره هر بار وارد بازی میشی حدودا ۳۰۰ مگ دان می‌کنه

source

توسط funkhabari