اختلاف بسیار زیاد
خبر خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت باعث خوشحال طرفداران ایکس باکس شده ولی خیلی‌ها این کار را مونوپولی، غیرقانونی و غیراخلاقی می‌دانند.
البته در واقعیت مایکروسافت هنوز فاصله زیادی با رفتارهای مونوپولی دارد، اما این غول تکنولوژی از هیچ کاری برای پیشی گرفتن از سونی و نینتندو پرهیز نمی‌کند. پس از معامله ۶۸ میلیارد دلاری، برای خیلی‌ها سوال شده که ارزش خالص (Net Worth) مایکروسافت و سونی چقدر است؟ تنها چند روز پس از خرید کمپانی Zynga توسط تیک تو با قیمت نزدیک به ۱۲.۷ میلیارد دلار، مایکروسافت رکورد گران‌ترین خرید صنعت ویدئو گیم را از آن خود کرد.
ارزش کل تمام سهام مایکروسافت در بازار ۲.۲۷۱ تریلیون دلار است. البته همان‌طور که می‌دانید این شرکت در صنایع بسیار زیادی فعالیت دارد و این عدد تنها مربوط به برند ایکس باکس نیست. مایکروسافت ارزش خود برند ایکس باکس را مشخص نکرده و به همین خاطر در این زمینه اطلاعات کافی وجود ندارد. همانطور که می‌دانید مایکروسافت بعد از اپل، بزرگ‌ترین شرکت در کل جهان است.
از طرف دیگر ارزش کل تمام سهام سونی در بازار ۱۴۳.۱۲ میلیارد دلار است. این عدد نیز مربوط به تمامی‌ بخش‌های سونی در زمینه‌های الکترونیک، سرگرمی و مخابرات می‌شود. با مقایسه  ۲.۲۷۱ تریلیون و ۱۴۳.۱۲ میلیارد به راحتی می‌توان مشاهده کرد که مایکروسافت توان خرید بسیار بیشتری از سونی دارد. همچنین خرید اکتیویژن بلیزارد باعث افت سهام سونی شده و ارزش این کمپانی در بورس اوراق بهادار نیویورک به میزان ۷.۱۷٪ کاهش پیدا کرده است.
وال استریت ژونال به نقل از برخی منابع خود توضیح می‌دهد که «بابی کوتیک» مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد پس از نهایی شدن خرید این شرکت از سمت خود کنار خواهد رفت. بر اساس گزارشات منتشر شده این قرارداد تا سال ۲۰۲۳ نهایی نخواهد شد و مایکروسافت قصد ندارد همه بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را به انحصار ایکس باکس و پی‌سی درآورد. البته فیل اسپنسر قصد دارد تا حد امکان بازی‌های اکتیویژن بلیزارد را پس از خرید این ناشر به سرویس گیم پس اضافه کند.
فورتنایت توی اعصاب خرد کن‌ترین حالت ممکن
تماشا از کانال یوتیوب ویجیاتو
یه گپتایم نیاز داریم با موضوع خریده شدن اکتیویژن
اونجا بشینیم مفصل در مورد ش حرف بزنیم
چقدر باهم اختلاف دارن
مایکروسافت که خیلی پول داره اما سونی نه به خاطر همیتم سونی نمیاد یه چیزی مثل گیمپس بده یا زیاد نمیاد استودیو بخره ولی واقعا بازی های انحصاری خیلی خوبی داره پس این کارش تحصین بر انگیزه
اینکه سونی با اینهمه اختلاف بودجه اینقدر خوب رقابت میکنه خیلی خوبه .
پی نوشت : برای کسایی که مغزشوم با دیدن این مبلغ سوت کشید :
یکی از شاه های ایران باستان (اسم ش یادم رفته اگر یادم اومد ادیت میکنم مینویسم براتون)
یه مقدار خیلی زیادی طلا در پایه یه کوه برای ایرانیان آیده دفن کرد که اگر پارسیان در آینده با مشکل خوردن از اونها استفاده کنن
هنوز پیدا ش نکردن ولی تخمین میزنن با ارزش اونها میشه ۷ بار کل کره زمین رو خرید.
تریلیون چند تا صفر داره؟😐
مخم سوت کشید
اگر سونی ۲۷۰ میلیارد دلار هم باشه باز هم مایکروسافت ۱۰ برابرررر بیشتره!!!!!
کلا مقایسه شرکت سونی با مایکروسافت اشتباه است
چرا سهام سونی انقدر افت داشته ، تو ویکی پدیا خوندم که سهام سونی تو سال ۲۰۱۸ نزدیک حدودا ۱ تریلیون دلار بوده ، چطوری سهام انقدر افت داشته ؟
یه لحظه صبر کنید یه لحظه من بالای میلیون که بشه قات میزنم
بیلیون همون میلیارده؟
تریلیون یعنی ۱۰۰۰ بیلیون؟
مخم سوت کشید!
😐🥤مایکرو با این پول میتونه نصف کشور رو بخره؟
یعنی سونی که عمرش ۳ یا ۴ برابر مایکروسافته سهامش از مایکروسافت کمتره ؟؟
پس این نشون میده سونی بودجه زیادی برای خرید ناشر نداره که ضعف سونی رو نشون میده البته بازی های انحصاری سونی بی تاثیر نیستند .
دنیای بی‌پایان و رنگارنگ پیکسار
سرم ابرسرباز استیو راجرز را چگونه تغییر داده است؟

source

توسط funkhabari