سرم ابرسرباز استیو راجرز را چگونه تغییر داده است؟
وقتی استیو راجرز به دنیا آمد، یک آدم عادی بود. با این که او در ابتدا هیچ قدرت جهش‌یافتگی یا مهارت‌های فرا انسانی نداشت اما تبدیل به یکی از برترین قهرمانان دنیای مارول شد؛ کاپیتان آمریکا. شاید سرم ابرسرباز به استیو راجرز بال نداده یا او را تبدیل به یک هیولای غول‌آسا نکرده باشد اما بدن کاپیتان آمریکا را تبدیل به چیزی بیش از یک انسان معمولی کرد.
هر چند لباس و مهارت‌های پرتاب سپر استیو از قابلیت‌های بدنی‌اش جذاب‌تر هستند اما بدن کاپیتان آمریکا توانایی‌هایی دارد که باعث می‌شود این مرد پشت سپر به عنوان یکی از قهرمانان مهم در دنیای مارول شناخته شود.
با این که کاپیتان آمریکا یک اسپیدستر (Speedster) نیست اما از یک آدم معمولی، یا حتی یک قهرمان معمولی نیز سریع‌تر است. در دنیای سینمایی مارول و فیلم Captain America: Civil War دیدم که پاهای استیو راجرز می‌توانند او را به نحوی رو به جلو حرکت دهند که از ماشین‌ها هم سریع‌تر حرکت کند. قلب کاپیتان آمریکا نیز باید به قدری سریع خون به پاهایش برساند تا این عمل قابل انجام باشد. با این حساب، سیستم قلبی عروقی استیو در سطح فرا انسانی فعالیت می‌کند.
با این که شماره ۲ کمیک AVX: Vs نشان داد که کاپیتان آمریکا می‌تواند دوی ۴۰ یاردی را در عرض کم‌تر از چهار ثانیه بپیماید، کاپیتان دنیای سینمایی مارول در Avengers: Infinity War با همراهی کردن بلک پنترِ (Black Panther) چابک نشان داد که چه سرعتی دارد.
بدن کاپیتان آمریکا همچنین می‌تواند واکنش‌هایی نشان دهد که از انسان‌های معمولی سریع‌تر هستند. یک ویژگی که با ترکیب شدن با سرعت کلی بدنش او را به یک مبارز فیزیکی شدیداً چابکی تبدیل می‌کند.
با این که کاپیتان آمریکا دهه‌ها نبرد را هم در کمیک‌ها و هم در دنیای سینمایی مارول پشت سر گذاشته است اما در عین حال مغز او نیز در سطحی فرا انسانی فعالیت می‌کند. در سکانس مشهور مبارزه در آسانسور فیلم Captain America: The Winter Soldier، او توانمندی استراتژیک خود را در یک مبارزه شلوغ تن به تن به نمایش گذاشت.
با این که استیو سلاحی ندارد و با چندین رقیب آن هم با یک دست مبارزه می‌کند اما راجرز از پس تمام رقبای خود برمی‌آید. طبیعتاً کاپیتان آمریکا چنین چیزی را به دفعات بی‌شمار در دوران فعالیتش به عنوان یک ابرقهرمان انجام داده است. عمدتاً نیز از کاپیتان آمریکا به عنوان برترین استراتژیست دنیای مارول یاد می‌شود.
وقتی در سری کمیک DC vs. Marvel در برابر بتمن قرار گرفت، او با نگاه به نحوه مبارزه شوالیه تاریکی متوجه شد که هر دوی آن‌ها تقریباً در یک سطح قرار دارند. به لطف فعالیت فرا انسانی مغزش و تجربه کم‌نظیر نظامی‌اش، کم پیش می‌آید تا استیو راجرز غافل‌گیر شود و یکی، دو نقشه پشتیبان برای وضعیت‌های مختلف نداشته باشد.
در فیلم Captain America: The Winter Soldier، مبارزه درون آسانسور کاپیتان آمریکا وقتی به پایان می‌رسد که او از یک پنجره به بیرون می‌پرد و چندین طبقه را سقوط می‌کند. به چیزی جز سپرش هم برای محافظت از خود نیاز ندارد. ظاهراً پس از سقوط نیز بدون دردسر دوباره به حرکتش ادامه می‌دهد.
با این که استیو راجرز به خاطر به همراه داشتن یک سپر مشهور است اما این سپر همیشه از او دفاع نمی‌کند. بدن کاپیتان آمریکا نیز در طول سال‌ها، فعالیت‌ها و ضربات طاقت فرسایی را تحمل کرده است.
او در برابر امثال تانوس، ثور، آیرون من و هالک ایستادگی کرده؛ شخصیت‌هایی که نسبت به استیو قدرت بسیار زیادی دارند. هر چند راجرز همیشه نتوانسته در برابر رقبای فرا انسانی پیروز باشد اما تقریباً همیشه توانسته حداقل برای مدتی آن‌ها را مشغول خود کند.
سرم ابرسرباز دکتر آبراهام ارسکین (Abraham Erskine) استیو را در وضعیت بدنی خیلی خوبی نگه می‌دارد. یک ویژگی شدیداً مهم برای استیو راجرزی که حدوداً صد سال سن دارد. در کنار یک برنامه غذایی سالم و ورزش‌های فراوان، کاپیتان آمریکا به لطف مواد شیمیایی درون بدنش توانسته خودش را در وضعیت اوج جسمانی یک انسان نگه دارد و روند پیر شدنش کند شود.
در کنار کندی روند پیر شدن، این فرمول سیستم‌های سلولی استیو را بهینه‌سازی می‌کند تا او از هر نظری در بالاترین حد انسانی باشد. همان طور که در فیلم Captain America: The First Avenger به آن اشاره شد، استیو متابولیسمی چهار برابری نسبت به انسان‌ها دارد.
این ویژگی‌ها تبدیل به مهم‌ترین بخش شخصیتی استیو راجرز پس از آرک داستانی Iron Nail شدند. در این داستان، سرم ابرسرباز از بدن کاپیتان آمریکا بیرون کشیده و روند پیر شدن او خیلی سریع انجام می‌شود. به عنوان یک آدم پیر و معمولی، استیو راجرز مجبور شد عنوان کاپیتان آمریکا را به سم ویلسون (Sam Wilson) بسپارد و از مقر اونجرز آن‌ها را هدایت کند.
با این که کاپیتان آمریکا نمی‌تواند به طور فیزیکی در برابر کسی مثل هالک دوام بیاورد اما قالب بدنی حدود ۱.۸۸ متری و ۱۱۰ کیلویی او نمایش‌هایی داشته که نمی‌توان فراموش کرد. در خود دنیای سینمایی مارول، او نشان داده که می‌تواند یک کیسه بکس پر از قطعات فلزی را هدف قرار دهد، پنجره یک زیردریایی را از بیرون باز و یک موتورسیکلت را به سمت یک جیپ پرتاب کند.
در کمیک‌ها هم کاپیتان آمریکا می‌تواند در بهترین حالت حدود ۳۶۰ کیلوگرم وزن را بلند کند. با ترکیب تحمل زیادش، او توانسته بدون استراحت کرد ساعت‌ها با شدت زیاد به مبارزه بپردازد. فرقی نمی‌کند که روی یک پشت‌بام باید یک هلیکوپتر را نگه دارد، ربات‌های ویبرانیومی را به اطراف پرت کند یا با تایتان دیوانه درگیر شود، تا وقتی که استیو راجرز یک قهرمان باشد، در برابر ویلن‌ها انعطافی نشان نمی‌دهد.
کاپیتان امیریکا هم دقیقا از همون تیپ شخصیتاییه که از بقیه ضعیفتره { منظورم اینه که قوی تر هم هست . مثلا تو تیم } ولی نقش پر رنگتری رو داره
و مهم تر از همه
این بدن زیبا کاری می کنه که حتی اگه گونی هم بپوشه باز جذاب ترین مرد تو بین اونجا باشه
مقاله مفیدی بود
ممنون
.
البته که کاپیتان آمریکا میتونه تمام روز انجامش بده!
میتواند تمام روز انجامش دهد 😂
چرا اینقدر درباره بدن شخصیت ها نظر میدید😐
آقای محمد رضا صفری جوری مینوسه که انگار شخصیت ها رو از فاصله دو متری دیده😑😐
جالب اینجاست که کاپیتان آمریکا وقتی که حمله می کنه داره دفاع می کنه
.
منظورم سپرشه
.
اصلا تبلیغات آمریکا کشته منو 😑
یکی از سوپر هیرو های مورد علاقه من
نمی دونم چرا.شاید تو شرایط خاص روحی ای بودم.ولی دیدن فیلم های سوپر قهرمانی رو با سه گانه استیو راجرز شروع کردم و از همون موقع علاقمندش شدم
راستی من نفهمیدم تو اندگیم یعنی سرم رو ازش کشیدن بیرون؟
خبری ازش نمیشه تو ام سی یو الان فقط فالکون و باکی هستن؟
چرا نباید کاپیتان روسیه داشته باشیم مثلا با ودکا تو دستش داره داد میزنه سوکا بالیات
خیلیم عالی
(الان منحرفا هجوم میارن)
کاپیتان آمریکا به دست روسی ها به راحتی خورده می‌شود🗿🇷🇺👀
دنیای بی‌پایان و رنگارنگ پیکسار
سرم ابرسرباز استیو راجرز را چگونه تغییر داده است؟

source

توسط funkhabari