با این بازی موبایلی تجربه‌ای متفاوت از دنیای ویچر داشته باشید
اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های کارتی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید The Witcher Tales: Thronebreaker همراه ویجیاتو باشید.
بازی‌های بزرگ، دنیا‌ی‌های بزرگی دارند که مملو است از شگفتی‌های دوست داشتنی. گاهی در بین عناوین ویدیویی، فرنچایزها و بازی‌هایی را می‌توان پیدا کرد که تا سال‌ها همچنان جذاب هستند و مخاطبان را به سمت خودشان می‌کشند. اگر از طرفدار بازی‌‌های نقش آفرینی باشید، حتما با فرنچایز ویچر آشنایی دارید؛ فرنچایزیی که بدون شک جزو بهترین فرنچایزهای نقش آفرینی تاریخ ویدیوگیم است و بقدری شاهکار بود که استودیوی لهستانی CD Projekt را به محبوبیتی بزرگ برساند. فرنچایز ویچر نقطه عطفی در ویدیوگیم است و اگر یک‌بار به تجربه‌اش نشسته باشید؛ خوب می‌دانید که چرا این بازی شاهکاری بزرگ است.
سال‌ها پیش بازی‌های موبایلی عملکردی به شدت کسل‌کننده داشتند. بطوری‌که عملا چندان عناوین بزرگی نبود که شما بخواهید به سراغشان بروید. اما هرچقدر که ما در زمان به سمت جلو حرکت کردیم، بازی‌های موبایلی نیز کالبدشان را تغییر دادند. اکنون بازار بازی‌های موبایلی داغ‌تر از همیشه دنبال می‌شود. در نتیجه، با پیشرفت موبایل گیمینگ؛ بازی‌سازهای بزرگ نیز به سمت این پلتفرم آمدند و فصلی جدید از بازی‌های موبایلی را شروع کردند. فصلی که برای کاربران بازی‌های موبایلی فوق‌العاده بود و روحی حماسی در بازی‌های موبایلی دمید.
برخی از بازی‌سازهای بزرگ هستند که بدون داشتن تجربه‌ای، پا به پلتفرم موبایل می‌گذارند و بازی‌هایی را ارائه می‌کنند که شاید کمتر کسی انتظار بالایی از آن‌ها داشته باشد. اما حقیقتش را بخواهید، یک بازی موبایلی ابدا نیازی به گرافیک آن‌چنانی و یا تجربیات خاصی ندارد. برای ساخت یک بازی موبایلی باید خلاقیت بود و در مسیری قدم گذاشت که کمتر کسی حاضر به تجربه‌اش است. کلید بازی‌های موبایلی در جایی مشخص می‌شود که این پلتفرم بدون ریخت و پاش‌های اضافی، تبدیل به بهترین‌ها می‌شود.
استودیوی CD Projekt کارنامه دلگرم‌کننده‌ای در ساخت بازی‌های موبایلی دارد. هرچند که استودیوی مستقل Spokko در سال ۲۰۲۱ توانست که با ساخت بازی موبایلی The Witcher: Monster Slayer عملکرد نسبتا خوبی را از خودش به جای بگذارد، اما در سال ۲۰۱۸ استودیوی CD Projekt یکی از جدی‌ترین بازی‌های موبایلی خودش را معرفی کرد که زمینه‌ساز ورود این استودیو به دنیای بازی‌های موبایلی شد. عنوانی که متاسفانه زیر سایه عناوین دیگر موبایلی، ناشناخته باقی‌ ماند، منتهی پتانسیل‌های این بازی بقدری بالا بود که ما بخواهیم دوباره به سراغش برویم.
بازی موبایلی The Witcher Tales: Thronebreaker در سال ۲۰۱۸ برای کامپیوترهای شخصی و کنسول‌های نسل هشتمی منتشر شد. موفقیت‌هایی که این بازی داشت، استودیوی CD Projekt را مجبور به ساخت پورت موبایلی این بازی کرد. نهایتا The Witcher Tales: Thronebreaker در سال ۲۰۲۰ برای سیستم عامل iOS منتشر شد و یک‌سال بعد، نوبت به کاربران اندرویدی رسید تا این بازی را تجربه کنند.
بازی توانست که به امتیاز متای ۸۰ دست پیدا کرد که یک موفقیت بزرگ برای استودیوی CD Projekt بود. همچنین The Witcher Tales: Thronebreaker یک اسپین‌آف از دنیای ویچر است! جایی‌که شما با یک بازی کارتی – نقش آفرینی طرف هستید که اتفاقاتش بسیار شبیه بازی Gwent است. سازندگان The Witcher Tales: Thronebreaker تلاش کرده‌اند که با الهام از عناوین پیشین خودشان، دنیایی متفاوت از دنیای ویچر را به تصویر بکشند و ما در این بازی شاهد اضافه شدن کاراکترهای جدید نیز هستیم.
مهم نیست که شما بازی‌های اصلی ویچر را تجربه کرده باشید، یا صرفا علاقه‌مند به دنیای بازی‌های کارتی این فرنچایز باشید؛ یکی از اصلی‌ترین المان‌های فرنچایز ویچر داستان‌سرایی فوق‌العاده این بازی‌هاست که در دنیای The Witcher Tales: Thronebreaker نیز یک‌بار دیگر رخ داده. داستان بازی در سال ۱۲۶۷ میلادی رخ می‌دهد. جایی‌که امپراطوری Nilfgaard دچار جنگی بزرگ شده و مرزهای شمالی این امپراطوری سقوط کرده است. حالا شما وظیفه کنترل ملکه Meve؛ فرمانروای Lyria و Rivia را برعهده خواهید داشت. جایی‌که او با خیانت و فساد درباریان رو به رو شده و از طرفی، جنگ بزرگی قلمروهای او را تهدید می‌کند.
برای اجرای بازی موبایلی The Witcher Tales: Thronebreaker شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید
در بخش گیم‌پلی شما با یکی از متفاوت‌ترین بازی‌های دنیای ویچر طرف هستید. جایی‌که بازی در ۲ قسمت متفاوت روایت می‌شود و شما باید با تصمیماتی که می‌گیرید، خط داستانی بازی را پیش ببرید. در حین مکالمات، بازی از شما می‌خواهد که تصمیم بگیرید و این تصمیمات بر پایان‌بندی بازی تاثیر مستقیمی خواهند داشت. همچنین The Witcher Tales: Thronebreaker صفت یک بازی کارتی را نیز به دنبال می‌کشد، جایی‌که اگر شما عناوینی مانند Gwent و Hearthstone را تجربه کرده باشید، The Witcher Tales: Thronebreaker نیز برایتان به شدت قابل درک‌تر خواهد بود.
کمپین و گیم‌پلی بازی چیزی در حدود ۳۰ ساعت به طول خواهد انجامید که می‌تواند شما را حسابی سرگرم کند. گیم‌پلی بازی در ۵ ناحیه مختلف جریان دارد، منطقه Rivia، Lyria، Angren Mahakam و درنهایت Lower Aedirn؛ که شما باید در آن با دشمنان مبارزه کنید. داشتن یک استراتژی درست مهم‌ترین اولویت در بازی است. شما باید ترکیب خودتان را بچینید و به دل مبارزات بازی بزنید تا بتوانید متحدان خودتان را یک‌بار دیگر کنار یکدیگر جمع کنید و سرزمین‌های شمالی را فتح کنید.
شما در هر راند باید با استفاده از کارت‌های مختلفی که دارید، به مبارزه با حریفانتان بپردازید. در هر راند ۲ انتخاب مختلف پیش روی شماست، شما می‌توانید کارت‌هایتان را به میدان بیاورید؛ و یا نوبت خودتان را به حریفتان بدهید؛ بازی دست شما را در اجرای استراتژی‌های مختلف کاملا باز می‌گذارد. نهایتا هرکارت ویژگی‌ و توانایی‌های خاص خودش را دارد که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. همچنین علاوه برکارت‌هایی که دارید، ملکه Meve نیز در گوشه سمت چپ تصویر حضور دارد و شما می‌توانید از قدرت‌های او در قوی‌تر کردن کارت‌هایتان استفاده کنید.
معمولا بازی‌سازها چندان روی گرافیک بازی‌های کارتی تمرکز نمی‌کنند. اما درباره بازی The Witcher Tales: Thronebreaker این موضوع کاملا برعکس است و گرافیک بازی به شدت دلگرم‌کننده است. The Witcher Tales: Thronebreaker با دوربین ایزومتریک، مدل‌سازی خوب کاراکترها و به لطف استفاده از طیف رنگی مناسب؛ آن حس بازی‌های فرنچایز ویچر را به شما انتقال خواهد داد.
موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز همان‌طور که از استودیوی CD Projekt انتظار می‌رود، عالی از آب درآمده و شنیدن صدای دیالوگ‌های بازی به لطف استفاده از گویندگان حرفه‌ای؛ حسی فوق‌العاده خواهد داشت.
پیشنهاد می‌شه!
بازی موبایلی The Witcher Tales: Thronebreaker یکی از متفاوت‌ترین اسپین‌آف‌های موبایلی از دنیای فرنچایز ویچر است. جایی‌که این بازی توسط استودیوی CD Projekt در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و پورت موبایلی آن نیز در سال ۲۰۲۰ در ابتدا در دسترس کاربران سیستم عامل iOS قرار گرفت. The Witcher Tales: Thronebreaker یک بازی کارتی با المان‌های نقش آفرینی است که به لطف گرافیک شاهکار و موسیقی‌متن دوست داشتنی که دارد شناخته می‌شود و می‌تواند تجربه‌ای متفاوت از دنیای ویچر باشد.

source

توسط funkhabari