بتمن‌هایی با رهبری یک ویلن
این مطلب ماجرای آرک داستانی The Abyss سری کمیک Batman را لو می‌دهد. اگر نمی‌خواهید این اتفاق بیفتد، از مطالعه این مقاله صرف نظر کنید.
بتمن در آرک جدید داستانی کمیک Batman برای تحقیق از گاتهام خارج شده است. ادعا شده که اعضای تیم بین‌المللی او، بتمن اینکورپریتد (Batman Incorporated یا به طور مخفف Batman Inc.)، مرتکب قتل شده‌اند.
شوالیه تاریکی در طی تحقیقاتش متوجه شد که لکس لوتر کنترل این تیم را به دست گرفته و به این نتیجه رسید که اعضای بتمن اینکورپریتد واقعاً قتل انجام داده‌اند. با این حال، هیچ چیز آن طور که به نظر می‌رسید نبود.
در شماره ۱۲۰ کمیک Batman مشخص شد که کسی که اعضای بتمن اینکورپریتد متهم به قتلش هستند، ویلنی جدیدی به نام ابیس، نه تنها زنده است بلکه رهبری بتمن اینکورپریتد را نیز به دست آورده. حالا نیز این افراد هدف خود را از بین بردن لکس لوتر قرار داده‌اند. اما اعضای آدمکش بتمن اینکورپریتد دقیقاً چه کسانی هستند؟ در این مطلب به سراغ معرفی آن‌ها می‌رویم.
یکی از اعضای اولیه که به بتمن اینکورپریتد پیوست. او توسط ادموند همیلتون (Edmond Hamilton) و شلدون مولدوف (Sheldon Moldoff) به وجود آمد و اولین بار در سال ۱۹۵۵ و شماره ۲۱۵ کمیک Detective Comics به مخاطبان معرفی شد.
سانتیاگو وارگاس (Santiago Vargas) زمانی به عنوان مأمور سازمانی مخفی به نام اسپایرال (Spyral) کار می‌کرد. پس از بازنشستگی از فعالیت‌های جاسوسی، او به دنبال ماجراجویی‌های بیش‌تر بود. سانتیاگو در مورد بتمن شنیده بود و با الهام از شوالیه تاریکی تصمیم گرفت تا قهرمان آرژانتین با نام ال گائوچو شود.
ال گائوچو و بتمن قبلاً هم با یکدیگر بحث و درگیری در مورد روش‌هایشان داشته‌اند. با توجه به پیشینه جاسوسی سانتیاگو وارگاس، او می‌توان به راحتی با کشتن لکس لوتر کنار بیاید.
این شخصیت توسط اد هرسون (Ed Herron) و شلدون مولدوف برای شماره ۸۶ کمیک Batman در سال ۱۹۵۴ خلق شد. ویلیام گریت ایگل (Willaim Great Eagle) یک بتمن از اهالی بومی آمریکاست. او نیز از بتمن الهام گرفته بود. پسر ویلیام نیز تبدیل به رابین او با نام ریون رد (Raven Red) شد.
بر خلاف بروس وین، ویلیام گریت ایگل ثروتمند نیست اما هر چه که دارد را در اختیار جامعه‌اش قرار می‌دهد. او بخشی از تیم بتمن از تمام ملل (Batmen of All Nations) بود که زمینه‌ساز به وجود آمدن بتمن اینکورپریتد شد.
من آو بتز علاوه بر یک قهرمان نوع دوست، یک دکتر نیز است و یک فرد نمونه برای جامعه خود محسوب می‌شود.
بت من که توسط ژن لئون یانگ (Gene Luen Yang) و ویکتور بوگدانوویچ (Viktor Bogdanovic) خلق شد و و اولین بار در شماره ۱ کمیک New Super-Man در سال ۲۰۱۶ معرفی شد، تنها عضوی است که در تیم اولیه حضور نداشت.
وانگ بایژی (Wang Baixi) یکی از طرفداران پر و پا قرص بتمن اصلی بود و از فرصت پیش آمده استفاده کرد تا تبدیل به شوالیه تاریکی چین شود. او از اعضای جاستیس لیگ چینِ وزارت اتکا به خود (Ministry of Self-Reliance) بود که وظیفه طراحی و ساخت ابزار برای خودش و تیم را برعهده داشت. یکی از این ساخته‌ها نیز رابین‌بات (Robinbot) بود.
وانگ و دیگر اعضای جاستیس لیگ چین با جدا شدن از وزارت، تبدیل به افراد مستقل شدند. جای تعجب ندارد که او به این تیم از بتمن‌های بین‌المللی در فرصت پیش آمده پیوسته باشد. با این حال، با توجه به این که او به شدت طرفدار بتمن بود، دنبال قتل لکس لوتر بودن برایش عجیب به نظر می‌رسد.
بتمن استرالیا توسط ادموند همیلتون و شلدون مولدوف در شماره ۲۱۵ کمیک Detective Comics معرفی شود. دارک رنجر در واقع سایدکیک رنجر اولیه با نام مستعار اسکات (Scout) بود. لباس اولیه‌اش از جنگل‌نشین‌های استرالیایی الهام گرفته شده بود اما به مرور زمان تم رنجر فضایی به خود گرفت. ماجراجویی‌های رنجر با گذشت زمان تیره‌تر شد و سایدکیکش نیز درگیر این ماجراها شد. شاید همین دلیل باعث پیوستن دارک رنجر به ابیس برای به قتل رساندن لوتر باشد.
به جای الهام گرفتن از بتمن، این قهرمان انگلیسی هویتش را از رابین هود الهام گرفته بود. این شخصیت توسط آلن گرنت (Alan Grant) و برت بلوینس (Bret Blevins) خلق شد و اولین بار در شماره ۲۱ کمیک Batman: Shadow of the Bat در سال ۱۹۹۳ پا به دنیای داستان‌ها گذاشت.
دولت بریتانیا اطمینان حاصل کرد تا جرج کراس (George Cross) به بتمن اینکورپریتد دعوت می‌شود. کراس هیچوقت واقعاً به شوالیه تاریکی وفادار نبود و به جایش به سازمان خود وفادار ماند. بعدها مشخص شد این سازمان در واقع بخشی از اسپایرال است.
با وجود این که اسپایرال به هود خیانت کرد اما او باز هم پس از اولین انحلال بتمن اینکورپریتد برای آن‌ها کار کرد. حتی در عادی‌ترین شرایط نیز نمی‌توان از انگیزه هود مطلع شد. پس از کجا می‌شود فهمید که چرا کراس دوباره به تیم پیوسته است؟!
ابیس که به تازگی به کمیک‌های بتمن پیوسته، هنوز یک شخصیت مرموز است. او شهر بادنیسیا (Badhnisia) را به وحشت انداخته و قبل از دخالت بتمن اینکورپریتد بیست نفر را دزدیده بود. او توانست در مبارزه با شوالیه تاریکی برتری پیدا کند و به طرزی غیرعادی باعث کور شدن بتمن شود.
با این که مشخص شده ابیس رهبر جدید بتمن اینکورپریتد است اما لکس لوتر کسی بود که از بتمن اینکورپریتد پشتیبانی مالی می‌کرد. پس چرا آن‌ها باید به دنبال از بین بردن او باشند؟
خیلیم عالی
بسیار عالی.
ممنون
خوبه 😐
نگاهی به برخی از فناوری‌های شگفت‌انگیز جهان انیمیشن‌ها
بتمن‌هایی با رهبری یک ویلن

source

توسط funkhabari